Mistrzostwa Polski w Saneczkarstwie 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski w Saneczkarstwie 2015
2014 2016
Data 6–14 listopada 2015
Gospodarz Łotwa Sigulda
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Natalia Wojtuściszyn
Jedynki mężczyzn Wojciech Chmielewski
Dwójki mężczyzn Artur Petyniak
Adam Wanielista
Drużynowo KŚ Śnieżka Karpacz/UKS Nowiny Wielkie

Mistrzostwa Polski w Saneczkarstwie 2015 odbyły się na torze lodowym w Siguldzie na Łotwie w dniach 6–14 listopada 2015 roku. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet i mężczyzn, w dwójkach mężczyzn oraz w zawodach drużynowych.

W jedynkach kobiet zwyciężyła Natalia Wojtuściszyn, a wśród mężczyzn najlepszy okazał się Wojciech Chmielewski.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Klub 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
1. Gold medal with cup.svg Natalia Wojtuściszyn UKS Nowiny Wielkie 43,445 43,535 1:26,980
2. Silver medal with cup.svg Ewa Kuls UKS Nowiny Wielkie 43,150 43,972 1:27,122
3. Bronze medal with cup.svg Dagmara Bednarczyk KS BESKIDY Bielsko-Biała 45,486 46,258 1:31,744
4. Paula Kruk AZS AWF Katowice 44,705 50,672 1:35,377

Jedynki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Klub 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
1. Gold medal with cup.svg Wojciech Chmielewski Karkonosze Jelenia Góra 42,459 42,725 1:25,184
2. Silver medal with cup.svg Maciej Kurowski AZS AWF Katowice 42,667 43,021 1:25,688
3. Bronze medal with cup.svg Patryk Poręba AZS AWF Katowice 43,635 44,343 1:27,978
4. Karol Mikrut UMKS Parkowa Krynica 43,359 45,218 1:28,577
5. Artur Grudziński UKS Nowiny Wielkie 44,107 44,528 1:28 635
6. Adam Wanielista KS „Śnieżka” Karpacz 44,325 44,313 1:28,638
7. Kamil Gumulak UKS „Tajfun” Nowy Sącz 44,669 46,440 1:31,109
8. Kamil Rucki UKS Nowiny Wielkie 46,284 45,472 1:31,756
9. Damian Chamielec AZS AWF Katowice 45,972 47,420 1:33,392
10. Rafał Kopyra UKS Nowiny Wielkie 46,367 47,941 1:34,308
11. Jakub Porębski UKS „Tajfun” Nowy Sącz 53,473 52,152 1:45,624

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Klub 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
1. Gold medal with cup.svg Artur Petyniak / Adam Wanielista KS Śnieżka Karpacz 35,226 35,413 1:10,639
2. Silver medal with cup.svg Patryk Poręba / Mateusz Żakowicz AZS AWF Katowice 35,755 35,530 1:11,285
3. Bronze medal with cup.svg Artur Grudziński / Kamil Rucki UKS Nowiny Wielkie 36,690 36,675 1:13,365
4. Kamil Gumulak / Jakub Porębski UKS „Tajfun” Nowy Sącz 37,648 41,161 1:18,809

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Lokata Klub Zawodnik 1. zjazd Łączny czas Strata
1. Gold medal with cup.svg KS Śnieżka Karpacz / UKS Nowiny Wielkie Adam Wanielista 44,669 2:03,045
Ewa Kuls 43,150
Artur Petyniak / Adam Wanielista 35,226
2. Silver medal with cup.svg AZS AWF Katowice Maciej Kurowski 42,667 2:03,127 ?
Paula Kruk 44,705
Patryk Poręba / Mateusz Żakowicz 35,755
3. Bronze medal with cup.svg UKS Nowiny Wielkie Artur Grudziński 44,107 2:04,242 ?
Natalia Wojtuściszyn 43,445
Artur Grudziński / Kamil Rucki 36,690
4. UKS Tajfun Nowy Sącz-KSS Beskidy Bielsko Biała Kamil Gumulak 44,325 2:07,459 ?
Dagmara Bednarczyk 45,486
Kamil Gumulak / Jakub Porębski 37,648

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]