Mistrzostwa Polski w Szermierce 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski w Szermierce 2008
2007 2009
Organizator Polski Związek Szermierczy
Szczegóły turnieju
Gospodarze Śrem,  Polska
Wrocław,  Polska
Termin 27-28 marca, 19-20 kwietnia, 26-27 kwietnia
Edycja 79.
Liczba zawodników 307
Liczba drużyn 55
Mistrzowie
floret Radosław Glonek
Sylwia Gruchała
szabla Marcin Koniusz
Aleksandra Socha
szpada Rubén Limardo
Danuta Dmowska-Andrzejuk
floret druż. AZS AWF Warszawa
Sietom AZS AWFiS Gdańsk II
szabla druż. AZS AWF Katowice
OŚ AZS Poznań
szpada druż. AZS AWF Wrocław
AZS AWF Warszawa

Mistrzostwa Polski w Szermierce 2008 - 79. edycja indywidualnie i 68. edycja drużynowych Mistrzostw Polski odbyła się w dniach 27-28 marca 2008 roku w Śremiu (szpada kobiet i szabla) oraz 19-20 kwietnia (floret kobiet i szpada mężczyzn) i 26-27 kwietnia (floret mężczyzn) we Wrocławiu. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników i zawodniczek.

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Msc Klub Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1. AZS AWF Warszawa 4 1 5 10
2. Sietom AZS AWFiS Gdańsk 3 3 1 7
3. AZS AWF Katowice 2 1 - 3
4. AZS AWF Wrocław 1 1 1 3
5. Piast Gliwice 1 1 - 2
6. OŚ AZS Poznań 1 - 1 2
7. Polski Klub Szermierczy Warszawa - 2 - 2
8. KKSz Konin - 1 2 3
9. TMS Sosnowiec - 1 1 2
= IKS Leszno - 1 1 2
11. Wrocławianie - - 2 2
12. AZS AWF Kraków - - 1 1
= AZS AWF Poznań - - 1 1
= KKS Kraków - - 1 1
= Kolejarz Wrocław - - 1 1

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
Medalistki indywidualne
floret (startowało 43 zawodniczek) Sylwia Gruchała
(Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
Małgorzata Wojtkowiak
(Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
Marta Matysik
(AZS AWF Warszawa)

Anna Rybicka
(Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

szabla (startowało 29 zawodniczek) Aleksandra Socha
(AZS AWF Warszawa)
Irena Więckowska
(AZS AWF Warszawa)
Małgorzata Kozaczuk
(OŚ AZS Poznań)

Katarzyna Karpińska
(AZS AWF Warszawa)

szpada (startowało 50 zawodniczek) Danuta Dmowska-Andrzejuk
(AZS AWF Warszawa)
Hanna Cygan
(PKS Warszawa)
Renata Knapik
(KKS Kraków)

Magdalena Grabowska
(AZS AWF Warszawa)

Medalistki drużynowe
floret drużynowo (startowało 7 ekip) Sietom AZS AWFiS Gdańsk II
Joanna Bórkowska
Aurelia Has
Katarzyna Kryczało
Agnieszka Kulczycka
Sietom AZS AWFiS Gdańsk
Karolina Chlewińska
Sylwia Gruchała
Magdalena Knop
Małgorzata Wojtkowiak
AZS AWF Poznań
Agata Kantorska
Maria Kurdelska
Magdalena Orwat
Martyna Synoradzka
szabla drużynowo (startowało 7 ekip) OŚ AZS Poznań
Bogna Jóźwiak
Katarzyna Kędziora
Katarzyna Różycka
Agnieszka Zdrojewska
TMS Zagłębia Sosnowiec
Marta Puda
Katarzyna Rak
Lidia Sołtys
Marta Wątor
AZS AWF Warszawa
Małgorzata Kozaczuk
Izabela Sajewicz
Aleksandra Socha
Irena Więckowska
szpada drużynowo (startowało 13 ekip) AZS AWF Warszawa
Danuta Dmowska-Andrzejuk
Magdalena Grabowska
Małgorzata Stroka
Magdalena Piekarska
Polski Klub Szermierczy
Hanna Cygan
Monika Lampkowska
Katarzyna Lampkowska
Agnieszka Malinowska
AZS AWF Warszawa II
Ewa Nelip
Joanna Rawska
Anna Pietrzak
Aleksandra Żak

mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
Medaliści indywidualni
floret (startowało 63 zawodników) Radosław Glonek
(Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
Sławomir Mocek
(IKS Leszno)
Tomasz Ciepły
(AZS AWF Poznań)

Leszek Rajski
(Wrocławienie)

szabla (startowało 42 zawodników) Marcin Koniusz
(AZS AWF Katowice)
Jakub Ceranowicz
(AZS AWF Katowice)
Grzegorz Dominik
(TMS Zagłębie Sosnowiec)

Adrian Stanisławski
(KKSz Konin)

szpada (startowało 80 zawodników) Rubén Limardo Wenezuela
(Piast Gliwice)
Robert Andrzejuk
(AZS AWF Wrocław)
Tomasz Motyka
(AZS AWF Wrocław)

Adam Pracławski
(Kolejarz Wrocław)

Medaliści drużynowi
floret drużynowo (startowało 11 ekip) AZS AWF Warszawa
Michał Majewski
Michał Przybysławski
Stefan Roszkowski
Marcin Zawada
Sietom AZS AWFiS Gdańsk
Radosław Glonek
Paweł Kawiecki
Paweł Osmański
Andrzej Witkowski
Wrocławianie
Tomasz Gmerek
Radosław Pietrusiewicz
Leszek Rajski
Paweł Szumielewicz
szabla drużynowo (startowało 9 ekip) AZS AWF Katowice
Jakub Ceranowicz
Marcin Koniusz
Wojciech Marczak
Adam Skrodzki
KKSz Konin
Jakub Broniarczyk
Łukasz Gal
Patryk Pałasz
Adrian Stanisławski
KKSz Konin II
Mateusz Górski
Jakub Kacprzak
Kacper Jaskólski
Damian Skubiszewski
szpada drużynowo (startowało 8 ekip) AZS AWF Wrocław
Michał Adamek
Robert Andrzejuk
Tomasz Motyka
Maciej Szumski
Piast Gliwice
Rubén Limardo
Marek Jendryś
Adam Wiercioch
Piotr Maciejczyk
AZS AWF Kraków
Radosław Zawrotniak
Piotr Kruczek
Jan Sobiecki
Michał Nowak

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]