Mistrzostwa Polski w curlingu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Polski w curlingu – coroczne zawody curlingowe, wyłaniające najlepszą męską i żeńską drużynę w kraju. Rozgrywane są od 2004 roku.

Mistrzostwa wyłaniają reprezentację Polski na mistrzostwa Europy. W 2008 Polski Związek Curlingu zorganizował jednak turniej kwalifikacyjny. Rok później wśród mężczyzn powrócono do eliminacji przez turniej mistrzowski, a u kobiet przez kilka lat decydowano się na indywidualną selekcję zawodniczek[1]. Od 2017 reprezentację wyłania Turniej Kwalifikacyjny.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Rok Miasto Liczba drużyn Złoto Srebro Brąz
2004 Krynica-Zdrój 15
Media Curling Club Warszawa
Arkadiusz Detyniecki, Rymwid Błaszczak, Grzegorz Korczyński, Sławomir Deroń
City Curling Club Warszawa
Rafał Janowski, Andrzej Janowski, Wojciech Ratajczak, Andrzej Smak, Paweł Bednorz
Media Curling Club Warszawa
Paweł Frynia, Krzysztof Kowalski, Wojciech Woyda, Michał Wysoczański
2005 Gliwice, Katowice 17
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Maciej Cesarz, Tomasz Kierzkowski, Adam Sterczewski, Ziemowit Ostrowski
Media Curling Club Warszawa
Arkadiusz Detyniecki, Rymwid Błaszczak, Grzegorz Korczyński, Sławomir Deroń, Paweł Burlewicz
Karkonoski Klub Curlingowy Piechowice
Paweł Kubik, Mirosław Wachulak, Bogdan Nalepa, Marek Antoniak
2006 Łódź 26
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Damian Herman, Piotr Podgórski, Krzysztof Beck, Tomasz Sapiński
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Maciej Cesarz, Tomasz Kierzkowski, Ziemowit Ostrowski, Adam Sterczewski
Krakowski Klub Curlingowy
Grzegorz Chmurzyński, Marcin Marek, Bartłomiej Schmidt, Łukasz Wilczek
2007 Sanok, Toruń, Gliwice 24
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Damian Herman, Piotr Podgórski, Krzysztof Beck, Tomasz Sapiński
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Maciej Cesarz, Tomasz Kierzkowski, Adam Sterczewski, Ziemowit Ostrowski, Maciej Cylupa
Media Curling Club Warszawa
Paweł Frynia, Bartosz Klimas, Wojciech Woyda, Krzysztof Kowalski
2008 Gliwice 29
Media Curling Club Warszawa
Arkadiusz Detyniecki, Rymwid Błaszczak, Lech Molski, Grzegorz Korczyński, Łukasz Krych
Sopot Curling Club Wa ku'ta
Borys Jasiecki, Tomasz Cierkowski, Krzysztof Domin, Szymon Błaszkowski, Bartosz Sitkiewicz
Media Curling Club Warszawa
Krzysztof Kowalski, Bartosz Klimas, Wojciech Woyda, Przemysław Stachura
2009 Gliwice, Cieszyn 22
Sopot Curling Club Wa ku'ta
Borys Jasiecki, Tomasz Cierkowski, Szymon Błaszkowski, Bartosz Sitkiewicz, Krzysztof Matuszewski
Media Curling Club Warszawa
Arkadiusz Detyniecki, Rymwid Błaszczak, Lech Molski, Grzegorz Korczyński, Marcin Piłat
RKC Curlik Ruda Śląska
Maciej Cesarz, Adam Sterczewski, Tomasz Kierzkowski, Maciej Cylupa, Damian Cebula
2010 Gliwice, Cieszyn 21
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Tomasz Zioło, Jakub Głowania, Michael Żółtowski, Michał Kozioł
Media Curling Club Warszawa
Paweł Frynia, Kamil Gęśla, Marcin Madej, Rafał Stolarek, Bartosz Łobaza
AZS Gliwice
Andrzej Augustyniak, Piotr Kaźmierczak, Jakub Hawryszków, Kasper Knebloch
2011 Gliwice 11
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Tomasz Zioło, Jakub Głowania, Michael Żółtowski, Michał Kozioł
AZS Gliwice
Andrzej Augustyniak, Piotr Kaźmierczak, Jakub Hawryszków, Kasper Knebloch
AZS Gliwice
Michał Bratuś, Mirosław Cholewa, Rafał Czekalski
2012 Gliwice, Cieszyn 16
AZS Gliwice
Andrzej Augustyniak, Piotr Kaźmierczak, Piotr Podgórski, Jakub Hawryszków, Karol Gawron
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Tomasz Zioło, Jakub Głowania, Michael Żółtowski, Michał Kozioł
MKS Axel Toruń
Bartosz Dzikowski, Damian Cebula, Maciej Turek, Mateusz Kulik, Jeremi Telak
2013 Cieszyn 21
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Tomasz Zioło, Jakub Głowania, Konrad Stych, Michał Kozioł, Michael Żółtowski
RKC Curlik Halonet
Maciej Cesarz, Adam Sterczewski, Tomasz Kierzkowski, Maciej Cylupa, Łukasz Piworowicz
Sopot Curling Club Wa ku'ta
Borys Jasiecki, Bartosz Łobaza, Krzysztof Domin, Wojciech Gubański
2014 Warszawa, Cieszyn 24
Sopot Curling Club Wa ku'ta
Borys Jasiecki, Krzysztof Domin, Bartosz Łobaza, Maciej Kołodziej, Marcin Ciemiński
AZS Gliwice
Andrzej Augustyniak, Piotr Kaźmierczak, Jakub Hawryszków, Mirosław Cholewa
KS Warszowice
Damian Herman, Jacek Rokita, Adam Pauszek, Radosław Pisarek, Krzysztof Świątek
2015 Warszawa 18
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Tomasz Zioło, Konrad Stych, Bartosz Dzikowski, Michał Kozioł, Karol Kołodziej
KS Warszowice
Damian Herman, Jacek Rokita, Adam Pauszek, Krzysztof Świątek, Radosław Pisarek
Sopot Curling Club Wa ku'ta
Borys Jasiecki, Krzysztof Domin, Bartosz Łobaza, Damian Cebula, Marcin Ciemiński
2016 Warszawa, Cieszyn 17
Sopot Curling Club Wa ku'ta
Borys Jasiecki, Krzysztof Domin, Damian Cebula, Bartosz Łobaza, Maciej Kołodziej
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Bartosz Dzikowski, Konrad Stych, Jakub Głowania, Michał Kozioł
AZS Gliwice
Andrzej Augustyniak, Piotr Kaźmierczak, Mirosław Cholewa, Karol Gawron
2017 Warszawa, Gliwice 19
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Bartosz Dzikowski, Konrad Stych, Maciej Cesarz, Michał Kozioł, Jakub Głowania
Sopot Curling Club Wa ku'ta
Borys Jasiecki, Krzysztof Domin, Damian Cebula, Bartosz Łobaza, Maciej Kołodziej
POS Łódź
Aleksander Grzelka, Mateusz Jadczyk, Paweł Włodarczyk, Paweł Frynia, Kasper Knebloch
2018 Warszawa, Opole 18
AZS Gliwice
Tomasz Bosek, Piotr Świeszek, Paweł Hertman, Tomasz Pluta
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Bartosz Dzikowski, Jakub Głowania, Jeremi Telak, Michał Kozioł
Sopot Curling Club Wa ku'ta
Borys Jasiecki, Krzysztof Domin, Damian Cebula, Bartosz Łobaza
2019 Łódź 24
Sopot Curling Club Wa ku'ta
Borys Jasiecki, Konrad Stych, Krzysztof Domin, Bartosz Łobaza
City Curling Club Warszawa
Michał Janowski, Sławomir Białas, Filip Twardowski, Arkadiusz Polak, Rafał Rek
AZS Gliwice
Tomasz Bosek, Piotr Świeszek, Paweł Hertman, Tomasz Pluta

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klub Złoto Srebro Brąz Razem
Śląski Klub Curlingowy Katowice 8 5 13
Sopot Curling Club Wa ku'ta 4 2 3 9
Media Curling Club Warszawa 2 3 3 8
AZS Gliwice 2 2 4 8
City Curling Club Warszawa 2 2
KS Warszowice 1 1 2
RKC Curlik Ruda Śląska 1 1 2
Karkonoski Klub Curlingowy Piechowice 1 1
Krakowski Klub Curlingowy 1 1
MKS Axel Toruń 1 1
POS Łódź 1 1

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Rok Miasto Liczba drużyn Złoto Srebro Brąz
2004 Krynica-Zdrój 6
City Curling Club Warszawa
Krystyna Beniger, Karolina Florek, Anna Fijałkowska, Katarzyna Selwant
CK Nikifor Krynica
Ewelina Czech, Agnieszka Szydłowska, Blanka Jędrzejewska, Dorota Maślanka, Iwona Piksa
City Curling Club Warszawa
Małgorzata Janowska, Zuzanna Reszetko, Olga Pieniążek, Ewa Szczerba
2005 Katowice 7
City Curling Club Warszawa
Krystyna Beniger, Karolina Florek, Anna Fijałkowska, Katarzyna Selwant, Magdalena Dobiszewska
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Justyna Zalewska, Barbara Karwat, Magdalena Jagielska, Anna Ostrowska
Media Curling Club Warszawa
Marta Szeliga-Frynia, Agnieszka Ogrodniczek, Katarzyna Wicik, Marianna Das, Marta Kubak
2006 Łódź 12
Media Curling Club Warszawa
Marta Szeliga-Frynia, Agnieszka Ogrodniczek, Katarzyna Wicik, Marianna Das
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Barbara Karwat, Magdalena Jagielska, Justyna Zalewska, Magdalena Szyszko, Anna Ostrowska
City Curling Club Warszawa
Krystyna Beniger, Karolina Florek, Anna Fijałkowska, Katarzyna Selwant, Magdalena Dobiszewska
2007 Toruń, Gliwice 13
Media Curling Club Warszawa
Marta Szeliga-Frynia, Katarzyna Wicik, Agnieszka Ogrodniczek, Marianna Das
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Barbara Karwat, Magdalena Szyszko, Magdalena Jagielska, Agnieszka Pluta, Anna Ostrowska
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Justyna Zalewska, Joanna Warot, Patrycja Mach, Katarzyna Dołęga
2008 Gliwice 12
RKC Curlik Ruda Śląska
Barbara Karwat, Magdalena Jagielska, Magdalena Szyszko, Magdalena Muskus
Media Curling Club Warszawa
Marta Szeliga-Frynia, Katarzyna Wicik, Agnieszka Ogrodniczek, Marianna Das, Maria Kluś
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Justyna Zalewska, Joanna Warot, Patrycja Mach, Katarzyna Dołęga
2009 Gliwice, Cieszyn 9
MKS Axel Toruń
Krystyna Beniger, Anna Fijałkowska, Katarzyna Selwant, Magdalena Dobiszewska, Agnieszka Marzęcka
Media Curling Club Warszawa
Agnieszka Ogrodniczek, Katarzyna Wicik, Marianna Das, Katarzyna Wilk
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Justyna Beck, Joanna Warot, Patrycja Mach, Katarzyna Dołęga, Agata Musik
2010 Gliwice, Cieszyn 10
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Justyna Beck, Joanna Warot, Patrycja Mach, Katarzyna Dołęga
AZS Gliwice
Elżbieta Ran, Magdalena Dumanowska, Dominika Łasak, Joanna Waryszak, Joanna Sowińska
RKC Curlik Ruda Śląska
Ilona Dominiczak, Magdalena Szołkiewicz, Agieszka Skowronek, Beata Szczepanik, Dominika Muskus
2011 Gliwice 3
AZS Gliwice
Elżbieta Ran, Magda Strączek, Magdalena Dumanowska, Dominika Łasak, Agnieszka Handzlik
AZS Gliwice
Agnieszka Pluta, Aleksandra Rumak, Justyna Wojtas, Agata Adamus
RKC Curlik Ruda Śląska
Ilona Dominiczak, Agnieszka Skowronek, Beata Szczepanik, Dorota Sokołowska, Dominika Muskus
2012 Cieszyn 4
AZS Gliwice
Elżbieta Ran, Magda Strączek, Magdalena Dumanowska, Agata Musik, Justyna Wojtas
RKC Curlik Ruda Śląska
Marta Szeliga-Frynia, Magdalena Muskus, Barbara Karwat, Krystyna Beniger
AZS Uniwersytet Warszawski
Joanna Waryszak, Zuzanna Rybicka, Zuzanna Śliwińska, Joanna Sowińska, Katarzyna Wójcik
2013 Cieszyn 10
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Elżbieta Ran, Magda Strączek, Magdalena Dumanowska, Agata Musik, Justyna Wojtas
RKC Curlik Ruda Śląska
Marta Szeliga-Frynia, Magdalena Muskus, Barbara Karwat, Krystyna Beniger
City Curling Club Warszawa
Aneta Lipińska, Julia Janowska, Zuzanna Aniołkowska, Anna Ignatowska
2014 Warszawa, Cieszyn 13
AZS Gliwice
Marta Pluta, Marta Malinowska, Julia Malinowska, Ewa Stych, Joanna Benet
RKC Curlik Ruda Śląska
Marta Szeliga-Frynia, Magdalena Muskus, Barbara Karwat, Krystyna Beniger
AZS Gliwice
Elżbieta Ran, Magda Strączek, Magdalena Dumanowska, Dominika Łasak
2015 Warszawa 9
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Marta Szeliga-Frynia, Magdalena Muskus, Justyna Beck, Barbara Karwat, Magdalena Szyszko
Polska Organizacja Sportowa Łódź
Adela Walczak, Joanna Waryszak, Zuzanna Rybicka, Maria Stefańska, Wiktoria Dubrowskaja
AZS Gliwice
Marta Pluta, Marta Malinowska, Julia Malinowska, Ewa Stych, Joanna Benet
2016 Cieszyn 5
AZS Gliwice
Marta Pluta, Julia Malinowska, Marta Malinowska, Joanna Benet
Polska Organizacja Sportowa Łódź
Adela Walczak, Joanna Waryszak, Zuzanna Rybicka, Maria Stefańska, Zuzanna Śliwińska
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Marta Szeliga-Frynia, Magdalena Kołodziej, Justyna Beck, Barbara Karwat
2017 Gliwice 6
Polska Organizacja Sportowa Łódź
Marta Szeliga-Frynia, Adela Walczak, Zuzanna Rybicka, Maria Stefańska, Barbara Karwat
AZS Gliwice
Magdalena Dumanowska, Magdalena Kołodziej, Aneta Lipińska, Elżbieta Ran, Krystyna Beniger
AZS Gliwice
Marta Pluta, Ewa Nogły, Ewa Stych, Martyna Wilczak, Justyna Beck
2018 Warszawa 8
Polska Organizacja Sportowa Łódź
Marta Szeliga-Frynia, Adela Walczak, Zuzanna Rybicka, Maria Stefańska, Barbara Karwat
AZS Gliwice
Magdalena Dumanowska, Aneta Lipińska, Elżbieta Ran, Krystyna Beniger
AZS Gliwice
Marta Pluta, Ewa Nogły, Martyna Wilczak, Marta Blacha
2019 Łódź 9
AZS Gliwice
Marta Pluta, Ewa Nogły, Justyna Wojtas, Marta Świeszek, Adela Walczak
Polska Organizacja Sportowa Łódź
Marta Szeliga-Frynia, Barbara Karwat, Maria Stefańska, Julia Dyderska, Emilia Filutowicz
City Curling Club Warszawa
Daria Chmarra, Aneta Lipińska, Karolina Mandes, Marta Leszczyńska

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klub Złoto Srebro Brąz Razem
AZS Gliwice 5 4 4 13
Śląski Klub Curlingowy Katowice 3 3 4 10
Polska Organizacja Sportowa Łódź 2 3 5
Media Curling Club Warszawa 2 2 1 5
City Curling Club Warszawa 2 4 6
RKC Curlik Ruda Śląska 1 3 2 6
MKS Axel Toruń 1 1
CK Nikifor Krynica 1 1
AZS Uniwersytet Warszawski 1 1

Łączna klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klub Złoto Srebro Brąz Razem
Śląski Klub Curlingowy Katowice 11 9 3 23
AZS Gliwice 7 6 8 21
Media Curling Club Warszawa 4 5 4 13
Sopot Curling Club Wa ku'ta 4 2 3 9
Polska Organizacja Sportowa Łódź 2 3 1 6
City Curling Club Warszawa 2 2 4 8
RKC Curlik Ruda Śląska 1 4 3 8
MKS Axel Toruń 1 1 2
KS Warszowice 1 1 2
CK Nikifor Krynica 1 1
AZS Uniwersytet Warszawski 1 1
Karkonoski Klub Curlingowy Piechowice 1 1
Krakowski Klub Curlingowy 1 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]