Mistrzostwa Polski w piłce nożnej plażowej mężczyzn 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ekstraklasa 2019
2018 2020
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Polska
Termin • I turniej - 2123 czerwca
• II turniej - 2-3 sierpnia
Liczba zespołów 10
Liczba meczów 45
Stadiony (w 2 miastach)
Mistrz Ekstraklasy Tonio Team Sosnowiec
Turniej finałowy Mistrzostw Polski 2019
2018 2020
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Polska
Termin 811 sierpnia
Liczba zespołów 8
Stadiony (w 1 miastach)
Mistrz Polski KP Łódź

Mistrzostwa Polski w piłce nożnej plażowej mężczyzn 2019 – 17. sezon mistrzostw Polski w piłce nożnej plażowej (7. sezon w dwufazowym formacie - faza zasadnicza oraz faza play-off) organizowany przez PZPN. Tytułu broniło Hemako Sztutowo. Mistrzem Polski w sezonie 2019 zostało KP Łódź.

Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w Ekstraklasie 2019

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki Mistrzostw Polski obejmują dwie fazy:

  • Faza zasadnicza (Ekstraklasa) – runda rozgrywana systemem „każdy z każdym”.
  • Faza play-off (Turniej finałowy Mistrzostw Polski) – o tytuł Mistrza Polski grają zespoły, które po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek zajęły w tabeli miejsca 1-8. Następuje podział na dwie grupy po cztery zespoły po czym czołowa dwójka z każdej z grup awansowała do półfinałów.

Gospodarze boisk[edytuj | edytuj kod]

Miasto Turniej Zdjęcie
POL Gdańsk COA.svg Gdańsk I turniej Ekstraklasy LOTOS Stadion Letni.jpg
Sosnowiec Herb.svg Sosnowiec II turniej Ekstraklasy Sosnowiec.jpg
Herb Kolobrzegu.svg Kołobrzeg Turniej finałowy Stadion plażowy w Kołobrzegu.jpg

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy poprzedniej edycji
HEM Hemako Sztutowo Simple gold crown.svg 1
BOC Boca Gdańsk 2
KPŁ KP Łódź Simple gold cup.svg 3
SŁU Team Słupsk 4
FBS Futsal & Beach Soccer Kolbudy 5
TON Tonio Team Sosnowiec 7
SIL Silesia C10 Zgierz 8
PRO BSC Pro-Fart SAN AZS Głowno 9
Aiga uparrow inv.svg Awans z I ligi 2018
BSC BSCC Łódź 1
BOJ Dragon Bojano 2

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn,
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte w poprzednim sezonie.

Uwaga: Na sezon 2019 6. drużyna poprzedniej edycji SAN AZS Łódź połączył się z Pro-Fart Głowno. W związku z tym drużyna z Głowna utrzymała się w Ekstraklasie na sezon 2019.

Ekstraklasa[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Tabela po rozegraniu wszystkich spotkań Ekstraklasy.

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Zwyc. Zw.pd. Zw. pk. Por. Bramki +/-
1. Tonio Team Sosnowiec 9 23 7 1 0 1 50:23 +27
2. KP Łódź 9 21 7 0 0 2 39:27 +12
3. BSCC Łódź 9 18 6 0 0 3 39:36 +3
4. Boca Gdańsk 9 18 5 0 1 3 39:34 +5
5. Futsal & Beach Soccer Kolbudy 9 15 5 0 0 4 52:42 +10
6. TS Team Słupsk Adkonis Kwakowo 9 11 3 1 0 5 47:45 +2
7. Hemako Sztutowo 9 19 3 0 0 6 31:41 -10
8. Silesia Beach Soccer 9 9 3 0 0 6 51:48 +3
9. BSC Pro-Fart SAN AZS Głowno 9 6 2 0 0 7 37:60 -23
10. Dragon Bojano 9 3 1 0 0 8 32:61 -29

Legenda do tabeli:

  • Zwyc. – zwycięstwa
  • Zw. pd. – zwycięstwa po dogrywce (za dwa punkty)
  • Zw. pk. – zwycięstwa po rzutach karnych (za jeden punkt)
  • Por. – porażki
  • +/− – różnica bramek
awans do turnieju finałowego MP
spadek do I ligi 2020

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Uwagi:

  1. W sezonie 2019 drużyny otrzymały premie:
    1. KP Łódź, Tonio Team Sosnowiec - 2 punkty
    2. Boca Gdańsk, Team Słupsk, BSCC Łódź, Futsal & Beach Soccer Kolbudy - 1 punkt

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół Mecze Punkty Zwyc. Zwyc. pk. Por. Bramki +/−
1. Boca Gdańsk 3 7 2 0 1 19:15 +4
2. Silesia C10 Zgierz 3 6 2 0 1 9:11 -2
3. Tonio Team Sosnowiec 3 6 1 1 1 18:17 +1
4. Futsal & Beach Soccer Kolbudy 1 1 0 0 3 12:15 -3
8 sierpnia 2019 Tonio Team Sosnowiec 4:6 Silesia C10 Zgierz Kołobrzeg  
Raport

8 sierpnia 2019 Boca Gdańsk 7:6 Futsal & Beach Soccer Kolbudy Kołobrzeg  
Raport

9 sierpnia 2019 Boca Gdańsk 6:1 Silesia C10 Zgierz Kołobrzeg  

9 sierpnia 2019 Futsal & Beach Soccer Kolbudy 5:5, pk. 0:1 Tonio Team Sosnowiec Kołobrzeg  

9 sierpnia 2019 Futsal & Beach Soccer Kolbudy 1:2 Silesia C10 Zgierz Kołobrzeg  

9 sierpnia 2019 Tonio Team Sosnowiec 8:6 Boca Gdańsk Kołobrzeg  

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół Mecze Punkty Zwyc. Por. Bramki +/−
1. KP Łódź 3 11 3 0 23:6 +17
2. Team Słupsk 3 4 1 2 8:21 -13
3. BSCC Łódź 3 4 1 2 12:11 +1
4. Hemako Sztutowo 3 3 1 2 15:20 -5
8 sierpnia 2019 KP Łódź 7:3 Hemako Sztutowo Kołobrzeg  
Raport

8 sierpnia 2019 BSCC Łódź 1:3 Team Słupsk Kołobrzeg  
Raport

9 sierpnia 2019 BSCC Łódź 8:2 Hemako Sztutowo Kołobrzeg  

9 sierpnia 2019 Team Słupsk 0:10 KP Łódź Kołobrzeg  

9 sierpnia 2019 Hemako Sztutowo 10:5 Team Słupsk Kołobrzeg  
1

9 sierpnia 2019 KP Łódź 6:3 BSCC Łódź Kołobrzeg  

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]


I półfinał 10 sierpnia 2019
14:00
Boca Gdańsk 10:1 Team Słupsk Kołobrzeg  

II półfinał 10 sierpnia 2019
15:00
KP Łódź 8:6 Silesia C10 Zgierz Kołobrzeg  

miejsca 5-8 10 sierpnia 2019
18:00
Tonio Team Sosnowiec 5:4 Hemako Sztutowo Kołobrzeg  

miejsca 5-8 10 sierpnia 2019
19:00
Futsal & Beach Soccer Kolbudy BSCC Łódź Kołobrzeg  

o VII miejsce 11 sierpnia 2019 Futsal & Beach Soccer Kolbudy Hemako Sztutowo Kołobrzeg  

o V miejsce 11 sierpnia 2019 Tonio Team Sosnowiec 5:4 BSCC Łódź Kołobrzeg  

o III miejsce 11 sierpnia 2019 Team Słupsk Silesia C10 Zgierz Kołobrzeg  

Finał 11 sierpnia 2019
15:15
KP Łódź 3:2
(1:0, 2:0, 0:2)
Boca Gdańsk Kołobrzeg  

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół
1. KP Łódź
2. Boca Gdańsk
3. Silesia C10 Zgierz
4. Team Słupsk
5. Tonio Team Sosnowiec
6. BSCC Łódź
7. Hemako Sztutowo
8. Futsal & Beach Soccer Kolbudy

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy zawodnik turnieju: Polska Filip Gac (KP Łódź)
Król strzelców: Rumunia Marian Măciucă (Silesia C10 Zgierz)
Najlepszy bramkarz: Hiszpania Eliott Mounoud (KP Łódź)

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]