Mistrzostwa Polski w rugby 7 (2017)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski w Rugby 7 2017
XXIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Rugby 7
2016 2018
Szczegóły turnieju
Gospodarz Gdańsk
Termin 25 czerwca 2017
Gold medal blank.svg I miejsce Posnania
Silver medal blank.svg II miejsce Lechia Gdańsk
Bronze medal blank.svg III miejsce Ogniwo Sopot

XXIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Rugby 7 odbyły się 25 czerwca 2017 roku w Gdańsku w formie turnieju finałowego poprzedzonego sześcioma turniejami rozgrywanymi od września 2016 roku pełniącymi rolę eliminacji.

W przeciwieństwie do poprzedniej edycji walka o tytuł mistrza Polski miała zostać rozegrana dwuetapowym systemem – w pierwszej fazie zorganizowano sześć turniejów eliminacyjnych (trzy w roku 2016[1] i kolejne trzy wiosną 2017 roku[2]), a czołowa dwunastka (zmniejszona następnie do dziesiątki) klasyfikacji generalnej awansowała do turnieju finałowego. W pierwszym turnieju eliminacyjnym zespoły były rozstawiane na podstawie wyników osiągniętych w poprzednim sezonie, w kolejnych zaś według miejsc zajętych w poprzedzających zawodach[3].

W czołowej trójce po eliminacjach znajdowały się zespoły Posnanii, Lechii i Budowlanych SA Łódź[4][5][6][7][8][9]. Turniej finałowy został przeprowadzony 25 czerwca 2017 na stadionie lekkoatletyki i rugby w Gdańsku[10], zwyciężyła w nim drużyna Posnania kończąc tym samym siedmioletnią hegemonię Lechii, a najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany przedstawiciel triumfatorów, Daniel Gdula[11].

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Turnieje eliminacyjne[edytuj | edytuj kod]

I Turniej: Unisław, 3 września 2016

  1. Budowlani SA Łódź – 25
  2. Orkan Sochaczew – 23
  3. Lechia Gdańsk – 22
  4. Posnania – 21
  5. Juvenia Kraków – 20
  6. Czarni Pruszcz Gdański – 19
  7. Tytan Gniezno – 18
  8. Ogniwo Sopot – 17
  9. AZS-AWFiS Gdańsk – 16
  10. Pogoń Siedlce – 15
  11. Szarża Grudziądz – 14
  12. Obeliks Bełchatów – 13
  13. RK Unisław – 12
  14. Rugby Team Olsztyn – 11
  15. WSR Werewolves – 10
  16. RK Szczecinek – 9
  17. RK Toruń – 8

IV Turniej: Gdańsk, 28 maja 2017

  1. Lechia Gdańsk – 25
  2. Posnania – 23
  3. Budowlani SA Łódź – 22
  4. Tytan Gniezno – 21
  5. Ogniwo Sopot – 20
  6. Czarni Pruszcz Gdański – 19
  7. AZS-AWFiS Gdańsk – 18
  8. Obeliks Bełchatów – 17
  9. Szarża Grudziądz – 16
  10. Rugby Team Olsztyn – 15
  11. WSR Werewolves – 14

II Turniej: Siedlce, 25 września 2016

  1. Posnania – 25
  2. Budowlani SA Łódź – 23
  3. Lechia Gdańsk – 22
  4. Orkan Sochaczew – 21
  5. Tytan Gniezno – 20
  6. Czarni Pruszcz Gdański – 19
  7. Juvenia Kraków – 18
  8. Ogniwo Sopot – 17
  9. Pogoń Siedlce – 16
  10. Szarża Grudziądz – 15
  11. AZS-AWFiS Gdańsk – 14
  12. Rugby Team Olsztyn – 13
  13. Obeliks Bełchatów – 12
  14. WSR Werewolves – 11
  15. RK Toruń – 10

V Turniej: Poznań, 4 czerwca 2017

  1. Lechia Gdańsk – 25
  2. Posnania – 23
  3. Budowlani SA Łódź – 22
  4. Tytan Gniezno – 21
  5. Ogniwo Sopot – 20
  6. AZS-AWFiS Gdańsk – 19
  7. Szarża Grudziądz – 18
  8. Obeliks Bełchatów – 17
  9. Rugby Team Olsztyn – 16
  10. WSR Werewolves – 15

III Turniej: Gniezno, 16 października 2016

  1. Tytan Gniezno – 25
  2. Posnania – 23
  3. Budowlani SA Łódź – 22
  4. Lechia Gdańsk – 21
  5. Czarni Pruszcz Gdański – 20
  6. Ogniwo Sopot – 19
  7. AZS-AWFiS Gdańsk – 18
  8. Pogoń Siedlce – 17
  9. Rugby Team Olsztyn – 16
  10. Obeliks Bełchatów – 15
  11. Szarża Grudziądz – 14
  12. WSR Werewolves – 13
  13. Kaskada Szczecin – 12
  14. RK Toruń – 11
  15. RK Szczecinek – 10

VI Turniej: Unisław, 16 czerwca 2017

  1. Posnania – 25
  2. Lechia Gdańsk – 23
  3. Ogniwo Sopot – 22
  4. Budowlani SA Łódź – 21
  5. Tytan Gniezno – 20
  6. AZS-AWFiS Gdańsk – 19
  7. Kaskada Szczecin – 18
  8. Obeliks Bełchatów – 17
  9. Szarża Grudziądz – 16
  10. Rugby Team Olsztyn – 15
  11. WSR Werewolves – 14

Klasyfikacja MPS 7 po VI Turniejach[edytuj | edytuj kod]

  1. Posnania – 140/6
  2. Lechia Gdańsk – 138/6
  3. Budowlani SA Łódź – 135/6
  4. Tytan Gniezno – 125/6
  5. Ogniwo Sopot – 115/6
  6. AZS-AWFiS Gdańsk – 104/6
  7. Szarża Grudziądz – 93/6
  8. Obeliks Bełchatów – 91/6
  9. Rugby Team Olsztyn – 86/6
  10. WSR Werewolves – 78/6
  11. Czarni Pruszcz Gdański – 77/4
  12. Pogoń Siedlce – 48/3
  13. Orkan Sochaczew – 44/2
  14. Juvenia Kraków – 38/2
  15. Kaskada Szczecin – 30/2
  16. RK Toruń – 29/3
  17. RK Szczecinek – 18/2
  18. RK Unisław – 12/1

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1. Posnania 2 2 0 0 35 24 +11 6 Półfinał
2. Ogniwo Sopot 2 1 0 1 50 33 +17 4 Półfinał
3. Tytan Gniezno 2 0 0 2 19 47 -28 2 Mecz o miejsca 5–6
25 czerwca 2017
11:20
Tytan Gniezno 12 - 33 Ogniwo Sopot Stadion GOKF, Gdańsk
(0:12)


25 czerwca 2017
12:20
Posnania 14 - 7 Tytan Gniezno Stadion GOKF, Gdańsk
(14:0)


25 czerwca 2017
13:20
Posnania 21 - 17 Ogniwo Sopot Stadion GOKF, Gdańsk
(12:7)


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1. Lechia Gdańsk 2 2 0 0 66 17 +49 6 Półfinał
2. Budowlani SA Łódź 2 1 0 1 34 22 +12 4 Półfinał
3. AZS-AWFiS Gdańsk 2 0 0 2 17 78 -61 2 Mecz o miejsca 5–6
25 czerwca 2017
11:40
Budowlani SA Łódź 29 - 5 AZS-AWFiS Gdańsk Stadion GOKF, Gdańsk
(5:5)


25 czerwca 2017
12:40
Lechia Gdańsk 17 - 5 Budowlani SA Łódź Stadion GOKF, Gdańsk
(12:0)


25 czerwca 2017
13:40
Lechia Gdańsk 49 - 12 AZS-AWFiS Gdańsk Stadion GOKF, Gdańsk
(28:5)


Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt
M W R P + - +/-
7. Obeliks Bełchatów 3 3 0 0 96 14 +82 9
8. WSR Werewolves 3 2 0 1 45 73 -28 7
9. Rugby Team Olsztyn 3 1 0 2 41 52 -11 5
10. Szarża Grudziądz 3 0 0 3 31 74 -43 3
25 czerwca 2017
11:00
Szarża Grudziądz 17 - 24 WSR Werewolves Stadion GOKF, Gdańsk
(12:5)


25 czerwca 2017
12:00
Obeliks Bełchatów 24 - 7 Rugby Team Olsztyn Stadion GOKF, Gdańsk
(17:0)


25 czerwca 2017
13:00
WSR Werewolves 21 - 17 Rugby Team Olsztyn Stadion GOKF, Gdańsk
(14:5)


25 czerwca 2017
14:00
Szarża Grudziądz 7 - 33 Obeliks Bełchatów Stadion GOKF, Gdańsk
(7:21)


25 czerwca 2017
15:00
Obeliks Bełchatów 39 - 0 WSR Werewolves Stadion GOKF, Gdańsk
(24:0)


25 czerwca 2017
15:40
Rugby Team Olsztyn 17 - 7 Szarża Grudziądz Stadion GOKF, Gdańsk
(12:0)


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 1–4[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
25 czerwca 2017
 Lechia Gdańsk 26  
 Ogniwo Sopot 7  
 
25 czerwca 2017
     Posnania 17
   Lechia Gdańsk 0
 
 
Mecz o 3. miejsce
25 czerwca 2017 25 czerwca 2017
 Posnania 26  Ogniwo Sopot  22
 Budowlani SA Łódź 7    Budowlani SA Łódź  5
25 czerwca 2017
14:20
Lechia Gdańsk 26 - 7 Ogniwo Sopot Stadion GOKF, Gdańsk
(21:0)


25 czerwca 2017
14:40
Posnania 26 - 7 Budowlani SA Łódź Stadion GOKF, Gdańsk
(21:0)

25 czerwca 2017
16:20
Posnania 17 - 0 Lechia Gdańsk Stadion GOKF, Gdańsk
(12:0)

25 czerwca 2017
16:00
Ogniwo Sopot 22 - 5 Budowlani SA Łódź Stadion GOKF, Gdańsk
(5:5)


Mecz o miejsca 5–6[edytuj | edytuj kod]

25 czerwca 2017
15:20
Tytan Gniezno 21 - 12 AZS-AWFiS Gdańsk Stadion GOKF, Gdańsk
(14:0)


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
1 Posnania
2 Lechia Gdańsk
3 Ogniwo Sopot
4 Budowlani SA Łódź
5 Tytan Gniezno
6 AZS-AWFiS Gdańsk
7 Obeliks Bełchatów
8 WSR Werewolves
9 Rugby Team Olsztyn
10 Szarża Grudziądz

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Kalendarz Rugby 7 seniorów (pol.). pzrugby.pl. [dostęp 2017-07-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-08-29)].
  2. Kalendarz turniejów Rugby 7 w 2017 (pol.). pzrugby.pl. [dostęp 2017-07-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-02-28)].
  3. Regulamin Rozgrywek (pol.). pzrugby.pl. [dostęp 2017-07-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-16)].
  4. MPS7: I Turniej w Unisławiu (pol.). pzrugby.pl. [dostęp 2017-07-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-16)].
  5. MPS7: II Turniej w Siedlcach (pol.). pzrugby.pl. [dostęp 2017-07-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-27)].
  6. MPS7: III Turniej w Gnieźnie (pol.). pzrugby.pl. [dostęp 2017-07-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-17)].
  7. MPS7: IV Turniej w Gdańsku (pol.). pzrugby.pl. [dostęp 2017-07-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-08)].
  8. MPS7: V Turniej w Poznaniu (pol.). pzrugby.pl. [dostęp 2017-07-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-08)].
  9. MPS7: VI Turniej w Unisławiu (pol.). pzrugby.pl. [dostęp 2017-07-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-20)].
  10. MPS7: Zaproszenie na finał do Gdańska (pol.). pzrugby.pl. [dostęp 2017-07-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-20)].
  11. MPS7: Posnania Mistrzem Polski 7 (pol.). pzrugby.pl. [dostęp 2017-07-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-27)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]