Mistrzostwa Słowenii w Skokach Narciarskich 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Słowenii w Skokach Narciarskich 2019
2018 2020
Data 23 grudnia 2018
Gospodarz Słowenia Planica
Dyscyplina skoki narciarskie
Mężczyźni
konkurs indywidualny na skoczni HS139 Timi Zajc
konkurs drużynowy na skoczni HS139 SSK Ljubno I
Kobiety
konkurs indywidualny na skoczni HS139 Urša Bogataj

Mistrzostwa Słowenii w Skokach Narciarskich 2019 – zawody o mistrzostwo Słowenii w skokach narciarskich, które odbyły się 23 grudnia 2018 roku na dużej skoczni Bloudkova velikanka w Planicy.

W konkursie indywidualnym mężczyzn mistrzem tak jak przed rokiem został Timi Zajc, srebrny medal zdobył również będący rok temu na drugiej pozycji Anže Semenič, a brązowy – Bor Pavlovčič. W zawodach mężczyzn wzięło udział 49 zawodników.

W konkursie indywidualnym kobiet, w którym wzięło udział 7 zawodniczek, a także i skoczkinie z innych państw (m.in. Francuzki, Rosjanki czy Amerykanka Nita Englund), złoty medal wywalczyła Urša Bogataj, srebrny przypadł Emie Klinec (mimo upadku w drugiej serii i kontuzji), a na najniższym stopniu podium stanęła Nika Križnar.

Konkurs drużynowy mężczyzn po raz pierwszy w historii wygrała pierwsza drużyna SSK Ljubno BTC (w składzie: Žak Mogel, Matevž Samec, Timi Zajc, Medard Brezovnik), przed SK Triglav I i SSK Ljubno BTC II.

Jury[edytuj | edytuj kod]

Sędzia Stanowisko
Toni Justin A
Petra Pavlovčič B
Jože Berčič C
Dušan Pečnik D
Božidar Prevc E

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny – 23 grudnia 2018 – HS139[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub I seria II seria Punkty
1. Timi Zajc SSK Ljubno BTC 142,5 m 132,0 m 280,7
2. Anže Semenič NSK Tržič - FMG 137,0 m 129,5 m 267,0
3. Bor Pavlovčič ND Rateče Planica 128,5 m 133,5 m 250,4
4. Žak Mogel SSK Ljubno BTC 131,0 m 132,0 m 247,8
5. Anže Lanišek SSK Mengeš 131,0 m 126,5 m 245,7
6. Jernej Damjan SSK Sam Ihan 128,5 m 130,0 m 243,8
7. Žiga Jelar SK Triglav 127,5 m 131,5 m 243,6
8. Tilen Bartol SSK Sam Ihan 127,0 m 129,0 m 240,0
9. Domen Prevc SK Triglav 130,5 m 126,0 m 235,3
10. Jaka Hvala SSK Ponikve 123,0 m 130,0 m 231,9
...

Konkurs drużynowy – 23 grudnia 2018 – HS139[edytuj | edytuj kod]

Msc. Podmiot Zawodnicy I seria II seria Punkty
1. SSK Ljubno BTC I Žak Mogel
Matevž Samec
Timi Zajc
Medard Brezovnik
131,5 m
132,0 m
132,0 m
126,0 m
140,0 m
129,0 m
131,5 m
113,5 m
1003,9
2. SK Triglav I Domen Prevc
Nik Fabijan
Nejc Dežman
Žiga Jelar
131,0 m
129,0 m
123,0 m
128,5 m
131,0 m
131,0 m
123,0 m
128,5 m
1000,5
3. SSK Ljubno BTC II Jan Bombek
Lovro Vodušek
Jernej Presečnik
Luka Robnik
114,0 m
123,5 m
122,5 m
117,5 m
118,5 m
124,0 m
118,0 m
112,5 m
844,0
4. SK Zagorje Tomi Juvan
Rok Juvančič
Ernest Prišlič
Andraž Pograjc
101,0 m
113,0 m
119,0 m
128,5 m
98,5 m
111,5 m
120,5 m
120,5 m
764,6
5. SSK Ilirija Matija Vidic
Lovro Kos
Gašper Sršen
Martin Capuder
113,0 m
122,0 m
106,0 m
127,0 m
115,0 m
124,0 m
108,0 m
104,0 m
760,6
...

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny – 23 grudnia 2018 – HS139[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodniczka Klub I seria II seria Punkty
1. Urša Bogataj SSK Ilirija 127,0 m 127,5 m 234,0
2. Ema Klinec SSK Alpina 134,0 m 131,0 m[a] 232,6
3. Nika Križnar SSK Alpina 127,5 m 127,5 m 231,2
Francja Julia Clair 123,0 m 122,0 m 217,7
Rosja Sofja Tichonowa 120,5 m 121,0 m 208,8
4. Maja Vtič SD Zabrdje 118,5 m 120,5 m 206,8
5. Špela Rogelj SSK Ilirija 118,5 m 121,0 m 202,6
6. Jerneja Brecl SSK Velenje 117,0 m 120,5 m 200,6
7. Katra Komar SSK Bohinj 115,5 m 118,5 m 197,6
Francja Léa Lemare 113,0 m 118,0 m 191,8
Rosja Anna Szpyniowa 114,0 m 117,5 m 191,8
...

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skok zakończony upadkiem.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]