Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w łyżwiarstwie figurowym

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w łyżwiarstwie figurowym (ang. U.S. Figure Skating Championships) – krajowe zawody mistrzowskie w Stanach Zjednoczonych w łyżwiarstwie figurowym organizowane przez amerykańską federację łyżwiarską U.S. Figure Skating. Medale są przyznawane w jeździe indywidualnej kobiet i mężczyzn oraz par sportowych i tanecznych w kategorii seniorów, juniorów (ang. Junior) i juniorów młodszych (ang. Novice).

Osiągnięte rezultaty na zawodach krajowych determinują skład reprezentacji Stanów Zjednoczonych na zimowe igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata, mistrzostwa świata juniorów i mistrzostwa czterech kontynentów.

Oprócz przyznawania medalu złotego, srebrnego i brązowego amerykańska federacja łyżwiarska U.S. Figure Skating przyznaje także medal z pewteru za miejsce czwarte.

Medaliści w kategorii seniorów[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Złoto Srebro Brąz Pewter Wyniki
1914 New Haven Norman M. Scott Edward Howland Nathaniel Niles
zawody nie odbyły się w latach 1915–1917 (I wojna światowa)
1918 Nowy Jork Nathaniel Niles Karl Engel Edward Howland
zawody nie odbyły się w 1919 r.
1920 Nowy Jork Sherwin Badger Nathaniel Niles Petros Wahlman
1921 Filadelfia Sherwin Badger Nathaniel Niles Edward Howland
1922 Boston Sherwin Badger Nathaniel Niles
1923 New Haven Sherwin Badger Chris Christenson Julius Nelson
1924 Filadelfia Sherwin Badger Nathaniel Niles Chris Christenson
1925 Nowy Jork Nathaniel Niles George Braakman Karl Engel
1926 Boston Chris Christenson Nathaniel Niles Ferrier Martin
1927 Nowy Jork Nathaniel Niles Roger Turner George Braakman
1928 New Haven Roger Turner Fredrick Goodridge Walter Langer
1929 Nowy Jork Roger Turner Fredrick Goodridge J. Lester Madden
1930 Providence Roger Turner J. Lester Madden George Hill
1931 Boston Roger Turner J. Lester Madden George Hill
1932 Nowy Jork Roger Turner J. Lester Madden Gail Borden
1933 New Haven Roger Turner J. Lester Madden Robin Lee
1934 Filadelfia Roger Turner Robin Lee George Hill
1935 New Haven Robin Lee Roger Turner George Hill
1936 Nowy Jork Robin Lee Erle Reiter George Hill
1937 Chicago Robin Lee Erle Reiter William Nagle
1938 Filadelfia Robin Lee Erle Reiter Ollie Haupt Jr.
1939 Saint Paul Robin Lee Ollie Haupt Jr. Eugene Turner
1940 Cleveland Eugene Turner Ollie Haupt Jr. Skippy Baxter
1941 Boston Eugene Turner Arthur Vaughn Jr. William Nagle
1942 Chicago Bobby Specht William Grimditch Arthur Vaughn Jr.
1943 Nowy Jork Arthur Vaughn Jr. Arthur Preusch William Nagle
zawody nie odbyły się w latach 1944–1945 (II wojna światowa)
1946 Chicago Richard Button James Lochead John Tuckerman
1947 Berkeley Richard Button John Lettengarver James Grogan
1948 Colorado Springs Richard Button James Grogan John Lettengarver
1949 Colorado Springs Richard Button James Grogan Hayes Alan Jenkins
1950 Waszyngton Roger Wickson Hayes Alan Jenkins Richard Dwyer
1951 Seattle Richard Button James Grogan Hayes Alan Jenkins
1952 Colorado Springs Richard Button James Grogan Hayes Alan Jenkins
1953 Hershey Hayes Alan Jenkins Ronald Robertson Dudley Richards
1954 Los Angeles Hayes Alan Jenkins David Jenkins Ronald Robertson
1955 Colorado Springs Hayes Alan Jenkins David Jenkins Hugh Graham
1956 Filadelfia Hayes Alan Jenkins Ronald Robertson David Jenkins
1957 Berkeley David Jenkins Tim Brown Tom Moore
1958 Minneapolis David Jenkins Tim Brown Tom Moore
1959 Rochester David Jenkins Tim Brown Robert Brewer Bradley Lord
1960 Seattle David Jenkins Tim Brown Robert Brewer Bradley Lord
1961 Colorado Springs Bradley Lord Gregory Kelley Tim Brown Douglas Ramsay
1962 Boston Monty Hoyt Scott Allen David Edwards James Short
1963 Long Beach Thomas Litz Scott Allen Monty Hoyt
1964 Cleveland Scott Allen Thomas Litz Monty Hoyt
1965 Lake Placid Gary Visconti Scott Allen Tim Wood Duane Maki
1966 Berkeley Scott Allen Gary Visconti Billy Chapel Tim Wood
1967 Omaha Gary Visconti Scott Allen Tim Wood John Misha Petkevich
1968 Filadelfia Tim Wood Gary Visconti John Misha Petkevich Scott Allen
1969 Seattle Tim Wood John Misha Petkevich Gary Visconti
1970 Tulsa Tim Wood John Misha Petkevich Kenneth Shelley Roger Bass
1971 Buffalo John Misha Petkevich Kenneth Shelley Gordon McKellen Jr. James Demogines
1972 Long Beach Kenneth Shelley John Misha Petkevich Gordon McKellen Jr. John Baldwin
1973 Minneapolis Gordon McKellen Jr. Robert Bradshaw David Santee Terry Kubicka
1974 Providence Gordon McKellen Jr. Terry Kubicka Charles Tickner John Carlow Jr.
1975 Oakland Gordon McKellen Jr. Terry Kubicka Charles Tickner Ken Newfield
1976 Colorado Springs Terry Kubicka David Santee Scott Cramer Charles Tickner
1977 Hartford Charles Tickner Scott Cramer David Santee John Carlow Jr.
1978 Portland Charles Tickner David Santee Scott Hamilton Scott Cramer
1979 Cincinnati Charles Tickner Scott Cramer David Santee Scott Hamilton
1980 Atlanta Charles Tickner David Santee Scott Hamilton Scott Cramer
1981 San Diego Scott Hamilton David Santee Robert Wagenhoffer Brian Boitano
1982 Indianapolis Scott Hamilton Robert Wagenhoffer David Santee Brian Boitano
1983 Pittsburgh Scott Hamilton Brian Boitano Mark Cockerell Bobby Beauchamp
1984 Salt Lake City Scott Hamilton Brian Boitano Mark Cockerell Paul Wylie
1985 Kansas City Brian Boitano Mark Cockerell Scott Williams Christopher Bowman
1986 Uniondale Brian Boitano Scott Williams Daniel Doran Angelo D’Agostino
1987 Tacoma Brian Boitano Christopher Bowman Scott Williams Daniel Doran
1988 Denver Brian Boitano Paul Wylie Christopher Bowman Daniel Doran
1989 Baltimore Christopher Bowman Daniel Doran Paul Wylie Erik Larson
1990 Salt Lake City Todd Eldredge Paul Wylie Mark Mitchell Erik Larson
1991 Minneapolis Todd Eldredge Christopher Bowman Paul Wylie Mark Mitchell
1992 Orlando Christopher Bowman Paul Wylie Mark Mitchell Scott Davis
1993 Phoenix Scott Davis Mark Mitchell Michael Chack Aren Nielsen
1994 Detroit Scott Davis Brian Boitano Aren Nielsen Todd Eldredge
1995 Providence Todd Eldredge Scott Davis Aren Nielsen Damon Allen
1996 San Jose Rudy Galindo Todd Eldredge Daniel Hollander Scott Davis
1997 Nashville Todd Eldredge Michael Weiss Daniel Hollander Scott Davis
1998 Filadelfia Todd Eldredge Michael Weiss Scott Davis Shepherd Clark [1]
1999 Salt Lake City Michael Weiss Trifun Živanović Timothy Goebel Matthew Savoie [2]
2000 Cleveland Michael Weiss Timothy Goebel Trifun Živanović Matthew Savoie
2001 Boston Timothy Goebel Todd Eldredge Matthew Savoie Michael Weiss [3]
2002 Los Angeles Todd Eldredge Timothy Goebel Michael Weiss Matthew Savoie [4]
2003 Dallas Michael Weiss Timothy Goebel Ryan Jahnke Scott Smith [5]
2004 Atlanta Johnny Weir Michael Weiss Matthew Savoie Ryan Jahnke [6]
2005 Portland Johnny Weir Timothy Goebel Evan Lysacek Matthew Savoie [7]
2006 Saint Louis Johnny Weir Evan Lysacek Matthew Savoie Michael Weiss
2007 Spokane Evan Lysacek Ryan Bradley Johnny Weir Jeremy Abbott
2008 Saint Paul Evan Lysacek Johnny Weir Stephen Carriere Jeremy Abbott
2009 Cleveland Jeremy Abbott Brandon Mroz Evan Lysacek Ryan Bradley [8]
2010 Spokane Jeremy Abbott Evan Lysacek Johnny Weir Ryan Bradley [9]
2011 Greensboro Ryan Bradley Richard Dornbush Ross Miner Jeremy Abbott [10]
2012 San Jose Jeremy Abbott Adam Rippon Ross Miner Armin Mahbanoozadeh [11]
2013 Omaha Max Aaron Ross Miner Jeremy Abbott Joshua Farris [12]
2014 Boston Jeremy Abbott Jason Brown Max Aaron Joshua Farris [13]
2015 Greensboro Jason Brown Adam Rippon Joshua Farris Max Aaron [14]
2016 Saint Paul Adam Rippon Max Aaron Nathan Chen Grant Hochstein [15]
2017 Kansas City Nathan Chen Vincent Zhou Jason Brown Grant Hochstein [16]
2018 San Jose Nathan Chen Ross Miner Vincent Zhou Adam Rippon [17]
2019 Detroit Nathan Chen Vincent Zhou Jason Brown Tomoki Hiwatashi

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Złoto Srebro Brąz Pewter W
1936 Nowy Jork Marjorie Parker / Joseph Savage Nettie Prantell / Harold Hartshorne Clara Frothingham / Ashton Parmeter
1937 Chicago Nettie Prantell / Harold Hartshorne Marjorie Parker / Joseph Savage Ardelle Kloss / Roland Janson
1938 Filadelfia Nettie Prantell / Harold Hartshorne Katherine Durbrow / Joseph Savage Louise W. Atwell / Otto Dallmayr Marjorie Parker / George Boltres
1939 Saint Paul Sandy MacDonald / Harold Hartshorne Nettie Prantell / Joseph Savage Marjorie Parker / George Boltres
1940 Cleveland Sandy MacDonald / Harold Hartshorne Nettie Prantell / George Boltres Vernafay Thysell / Paul Harrington
1941 Boston Sandy MacDonald / Harold Hartshorne Elizabeth Kennedy / Eugene Turner Edith Whetstone / A.L. Richards
1942 Chicago Edith Whetstone / Alfred N. Richards Sandy MacDonald / Harold Hartshorne Ramona Allen / Herman Torrano
1943 Nowy Jork Marcella May / James Lochead Marjorie Parker Smith / Joseph Savage Nettie Prantell / Harold Hartshorne
1944 Minneapolis Marcella May / James Lochead Kathe Mehl / Harold Hartshorne Mary Anderson / Jack Anderson
1945 Nowy Jork Kathe Mehl Williams / Robert Swenning Marcella May Willis / James Lochead Anne Davies / Carleton Hoffner
1946 Chicago Anne Davies / Carleton Hoffner Lois Waring / Walter Bainbridge Carmel Waterbury / Edward Bodel
1947 Berkeley Lois Waring / Walter Bainbridge Anne Davies / Carleton Hoffner Marcella Willis / Frank Davenport
1948 Colorado Springs Lois Waring / Walter Bainbridge Anne Davies / Carleton Hoffner Irene Maguire / Frank Davenport
1949 Colorado Springs Lois Waring / Walter Bainbridge Irene Maguire / Walter Muehlbronner Carmel Bodel / Edward Bodel
1950 Waszyngton Lois Waring / Michael McGean Irene Maguire / Walter Muehlbronner Anne Davies / Carleton Hoffner
1951 Seattle Carmel Bodel / Edward Bodel Virginia Hoyns / Donald Jacoby Carol Ann Peters / Daniel Ryan
1952 Colorado Springs Lois Waring / Michael McGean Carol Ann Peters / Daniel Ryan Carmel Bodel / Edward Bodel
1953 Hershey Carol Ann Peters / Daniel Ryan Virginia Hoyns / Donald Jacoby Carmel Bodel / Edward Bodel
1954 Los Angeles Carmel Bodel / Edward Bodel Phyllis Forney / Martin Forney Patsy Reidel / Roland Junso
1955 Colorado Springs Carmel Bodel / Edward Bodel Joan Zamboni / Roland Junso Phyllis Forney / Martin Forney
1956 Filadelfia Joan Zamboni / Roland Junso Carmel Bodel / Edward Bodel Sidney Arnold / Franklin Nelson
1957 Berkeley Sharon McKenzie / Bert Wright Andree Anderson / Donald Jacoby Joan Zamboni / Roland Junso
1958 Minneapolis Andree Anderson / Donald Jacoby Claire O’Neil / John Bejshak Jr. Susan Sebo / Tim Brown
1959 Rochester Andree Anderson Jacoby / Donald Jacoby Margie Ackles / Charles Phillips Judy Ann Lamar / Ronald Ludington Susan Sebo / Tim Brown
1960 Seattle Margie Ackles / Charles Phillips Marilyn Meeker / Larry Pierce Yvonne Littlefield / Roger Campbell Thomasine Pierce / Roy Speeg
1961 Colorado Springs Diane Sherbloom / Larry Pierce Dona Lee Carrier / Roger Campbell Patricia Dineen / Robert Dineen Jan Jacobsen / Marshall Campbell
1962 Boston Yvonne Littlefield / Peter Betts Dorothyann Nelson / Pieter Kollen Lorna Dyer / King Cole Rosemary McEvoy / Ralph Owen
1963 Long Beach Sally Schantz / Stanley Urban Yvonne Littlefield / Peter Betts Lorna Dyer / John Carrell
1964 Cleveland Darlene Streich / Charles Fetter Carole MacSween / Robert Munz Lorna Dyer / John Carrell
1965 Lake Placid Kristin Fortune / Dennis Sveum Lorna Dyer / John Carrell Susan Urban / Stanley Urban Carole MacSween / Robert Munz
1966 Berkeley Kristin Fortune / Dennis Sveum Lorna Dyer / John Carrell Susan Urban / Stanley Urban
1967 Omaha Lorna Dyer / John Carrell Alma Davenport / Roger Berry Judy Schwomeyer / James Sladky Dolly Rodenbaugh / Tom Lescinski
1968 Filadelfia Judy Schwomeyer / James Sladky Vicki Camper / Eugene Heffron Debbie Gerken / Raymond Tiedemann
1969 Seattle Judy Schwomeyer / James Sladky Joan Bitterman / Brad Hislop Debbie Gerken / Raymond Tiedemann
1970 Tulsa Judy Schwomeyer / James Sladky Anne Millier / Harvey Millier Debbie Ganson / Brad Hislop Kathy West / Paul Spruell
1971 Buffalo Judy Schwomeyer / James Sladky Anne Millier / Harvey Millier Mary Campbell / Johnny Johns Debbie Ganson / Brad Hislop
1972 Long Beach Judy Schwomeyer / James Sladky Anne Millier / Harvey Millier Mary Campbell / Johnny Johns Debbie Ganson / Brad Hislop
1973 Minneapolis Mary Campbell / Johnny Johns Anne Millier / Harvey Millier Jane Pankey / Richard Horne
1974 Providence Colleen O’Connor / Jim Millns Anne Millier / Harvey Millier Michelle Ford / Glenn Patterson Jane Pankey / Richard Horne
1975 Oakland Colleen O’Connor / Jim Millns Judi Genovesi / Kent Weigle Michelle Ford / Glenn Patterson Anne Millier / Harvey Millier
1976 Colorado Springs Colleen O’Connor / Jim Millns Judi Genovesi / Kent Weigle Susan Kelley / Andrew Stroukoff Michelle Ford / Glenn Patterson
1977 Hartford Judi Genovesi / Kent Weigle Susan Kelley / Andrew Stroukoff Michelle Ford / Glenn Patterson Stacey Smith / John Summers
1978 Portland Stacey Smith / John Summers Carol Fox / Richard Dalley Susan Kelley / Andrew Stroukoff Kim Krohn / Barry Hagan
1979 Cincinnati Stacey Smith / John Summers Carol Fox / Richard Dalley Judy Blumberg / Michael Seibert Kim Krohn / Barry Hagan
1980 Atlanta Stacey Smith / John Summers Judy Blumberg / Michael Seibert Carol Fox / Richard Dalley Kim Krohn / Barry Hagan
1981 San Diego Judy Blumberg / Michael Seibert Carol Fox / Richard Dalley Kim Krohn / Barry Hagan Elisa Spitz / Scott Gregory
1982 Indianapolis Judy Blumberg / Michael Seibert Carol Fox / Richard Dalley Elisa Spitz / Scott Gregory Kim Krohn / Barry Hagan
1983 Pittsburgh Judy Blumberg / Michael Seibert Elisa Spitz / Scott Gregory Carol Fox / Richard Dalley Renée Roca / Donald Adair
1984 Salt Lake City Judy Blumberg / Michael Seibert Carol Fox / Richard Dalley Elisa Spitz / Scott Gregory Renée Roca / Donald Adair
1985 Kansas City Judy Blumberg / Michael Seibert Renée Roca / Donald Adair Suzanne Semanick / Scott Gregory Lois Luciani / Russ Witherby
1986 Uniondale Renée Roca / Donald Adair Suzanne Semanick / Scott Gregory Lois Luciani / Russ Witherby Susan Wynne / Joseph Druar
1987 Tacoma Suzanne Semanick / Scott Gregory Renée Roca / Donald Adair Susan Wynne / Joseph Druar April Sargent / Russ Witherby
1988 Denver Suzanne Semanick / Scott Gregory Susan Wynne / Joseph Druar April Sargent / Russ Witherby Renée Roca / James Yorke
1989 Baltimore Susan Wynne / Joseph Druar April Sargent / Russ Witherby Suzanne Semanick / Ron Kravette Jeanne Miley / Michael Verlich
1990 Salt Lake City Susan Wynne / Joseph Druar April Sargent / Russ Witherby Suzanne Semanick / Ron Kravette Jeanne Miley / Michael Verlich
1991 Minneapolis Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow April Sargent / Russ Witherby Jeanne Miley / Michael Verlich Elizabeth McLean / Ron Kravette
1992 Orlando April Sargent Thomas / Russ Witherby Rachel Mayer / Peter Breen Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow Jeanne Miley / Michael Verlich
1993 Phoenix Renée Roca / Gorsha Sur Susan Wynne / Russ Witherby Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow Amy Webster / Ron Kravette
1994 Detroit Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow Susan Wynne / Russ Witherby Amy Webster / Ron Kravette Wendy Millette / Jason Tebo
1995 Providence Renée Roca / Gorsha Sur Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow Amy Webster / Ron Kravette Kate Robinson / Peter Breen
1996 San Jose Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow Renée Roca / Gorsha Sur Eve Chalom / Mathew Gates Kate Robinson / Peter Breen
1997 Nashville Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow Eve Chalom / Mathew Gates Kate Robinson / Peter Breen Amy Webster / Ron Kravette
1998 Filadelfia Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow Jessica Joseph / Charles Butler Naomi Lang / Peter Tchernyshev Eve Chalom / Mathew Gates [1]
1999 Salt Lake City Naomi Lang / Peter Tchernyshev Eve Chalom / Mathew Gates Deborah Koegel / Oleg Fediukov Beata Handra / Charles Sinek [2]
2000 Cleveland Naomi Lang / Peter Tchernyshev Jamie Silverstein / Justin Pekarek Deborah Koegel / Oleg Fediukov Beata Handra / Charles Sinek
2001 Boston Naomi Lang / Peter Tchernyshev Tanith Belbin / Benjamin Agosto Jessica Joseph / Brandon Forsyth Beata Handra / Charles Sinek [18]
2002 Los Angeles Naomi Lang / Peter Tchernyshev Tanith Belbin / Benjamin Agosto Melissa Gregor / Dienis Pietuchow Beata Handra / Charles Sinek [19]
2003 Dallas Naomi Lang / Peter Tchernyshev Tanith Belbin / Benjamin Agosto Melissa Gregor / Dienis Pietuchow Loren Galler-Rabinowitz / David Mitchell [20]
2004 Atlanta Tanith Belbin / Benjamin Agosto Melissa Gregor / Dienis Pietuchow Loren Galler-Rabinowitz / David Mitchell Kendra Goodwin / Brent Bommentre [21]
2005 Portland Tanith Belbin / Benjamin Agosto Melissa Gregor / Dienis Pietuchow Lydia Manon / Ryan O’Meara Tiffany Stiegler / Sergey Magerovskiy [22]
2006 Saint Louis Tanith Belbin / Benjamin Agosto Melissa Gregor / Dienis Pietuchow Jamie Silverstein / Ryan O’Meara Morgan Matthews / Maxim Zavozin
2007 Spokane Tanith Belbin / Benjamin Agosto Melissa Gregor / Dienis Pietuchow Meryl Davis / Charlie White Kimberly Navarro / Brent Bommentre
2008 Saint Paul Tanith Belbin / Benjamin Agosto Meryl Davis / Charlie White Kimberly Navarro / Brent Bommentre Emily Samuelson / Evan Bates
2009 Cleveland Meryl Davis / Charlie White Emily Samuelson / Evan Bates Kimberly Navarro / Brent Bommentre Madison Hubbell / Keiffer Hubbell [8]
2010 Spokane Meryl Davis / Charlie White Tanith Belbin / Benjamin Agosto Emily Samuelson / Evan Bates Kimberly Navarro / Brent Bommentre [9]
2011 Greensboro Meryl Davis / Charlie White Maia Shibutani / Alex Shibutani Madison Chock / Greg Zuerlein Madison Hubbell / Keiffer Hubbell [10]
2012 San Jose Meryl Davis / Charlie White Maia Shibutani / Alex Shibutani Madison Hubbell / Zachary Donohue Lynn Kriengkrairut / Logan Giulietti-Schmitt [11]
2013 Omaha Meryl Davis / Charlie White Madison Chock / Evan Bates Maia Shibutani / Alex Shibutani Madison Hubbell / Zachary Donohue [12]
2014 Boston Meryl Davis / Charlie White Madison Chock / Evan Bates Maia Shibutani / Alex Shibutani Madison Hubbell / Zachary Donohue [13]
2015 Greensboro Madison Chock / Evan Bates Maia Shibutani / Alex Shibutani Madison Hubbell / Zachary Donohue Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker [14]
2016 Saint Paul Maia Shibutani / Alex Shibutani Madison Chock / Evan Bates Madison Hubbell / Zachary Donohue Anastasia Cannuscio / Colin McManus [15]
2017 Kansas City Maia Shibutani / Alex Shibutani Madison Chock / Evan Bates Madison Hubbell / Zachary Donohue Elliana Pogrebinsky / Alex Benoit [16]
2018 San Jose Madison Hubbell / Zachary Donohue Maia Shibutani / Alex Shibutani Madison Chock / Evan Bates Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker [17]
2019 Detroit Madison Hubbell / Zachary Donohue Madison Chock / Evan Bates Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker Lorraine McNamara / Quinn Carpenter

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b 1998 State Farm U.S. Figure Skating Championships (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-09-25)].
  2. a b 1999 State Farm U.S. Championships (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2005-10-26)].
  3. 2001 U.S. Championships - Senior Men (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2006-01-02)].
  4. 2002 U.S. Championships - Senior Men (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2004-08-03)].
  5. 2003 U.S. Championships - Senior Men (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2004-08-19)].
  6. 2004 U.S. Championships - Senior Men (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2005-03-12)].
  7. 2005 State Farm U.S. Figure Skating Championships - Senior Men (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2006-01-02)].
  8. a b 2009 U.S. Championships (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28].
  9. a b 2010 U.S. Championships (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28].
  10. a b 2011 U.S. Championships (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28].
  11. a b 2012 U.S. Championships (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28].
  12. a b 2013 U.S. Championships (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28].
  13. a b 2014 U.S. Championships (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28].
  14. a b 2015 U.S. Championships (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28].
  15. a b 2016 U.S. Championships (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28].
  16. a b 2017 U.S. Championships (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28].
  17. a b 2018 U.S. Championships (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28].
  18. 2001 U.S. Championships - Senior Dance (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2006-01-02)].
  19. 2002 U.S. Championships - Senior Dance (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2004-08-03)].
  20. 2003 U.S. Championships - Senior Dance (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2004-08-19)].
  21. 2004 U.S. Championships - Senior Dance (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2005-03-12)].
  22. 2005 State Farm U.S. Figure Skating Championships - Senior Dance (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2006-01-02)].