Mobil 1 Rally Championship

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mobil 1 Rally Championship
Producent Magnetic Fields
Wydawca Actualize
Dystrybutor LEM
Data wydania PC:
19 listopada 1999

PS:
2000

Gatunek komputerowe wyścigi
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosbowa
Wymagania sprzętowe
Platforma PC, PlayStation
Nośniki CD-ROM (1)
Wymagania
Kontrolery klawiatura, gamepad, dżojstik, kierownica

Mobil 1 Rally Championship – rajdowa gra komputerowa stworzona przez Magnetic Fields, wydana w 1999 roku przez Actualize. Umożliwia grę w trybie gry jednoosobowej oraz gry wieloosobowej (na podzielonym ekranie, w sieci LAN, w Internecie oraz w grę do czterech osób na jednym komputerze. Gracze – w przypadku dwóch – mogą wybrać przed grą czy mają grać na podzielonym ekranie czy na zmianę, natomiast grając na 3 lub 4 graczy – tylko na zmianę).

Mobil 1 Rally Championship jest symulatorem Rajdowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii (British Rally Championship).

Wszystkie 36 odcinków specjalnych w grze to repliki ich rzeczywistych odpowiedników, włącznie z długością tras i czasem jaki jest potrzebny do ich pokonania. Podczas rajdu występują zmiany pogody i pory dnia. Mapy do tej gry dostarczyły agencje Ordnance Survey i Ordnance Survey of Northern Ireland. W grze istnieje realistyczny model jazdy i uszkodzeń.

W grze udostępniono pięć trybów rozgrywki: pojedynczy rajd, mistrzostwa Mobil 1 BRC, mistrzostwa klasy A8, grę zręcznościową oraz próbę czasową. Dodatkowo zawiera edytor powtórek wyścigu, pozwalający na oglądanie zapisanego rajdu z różnych ustawień kamery. Do wyboru gracza jest dwóch pilotów: Martyna Wojciechowska oraz Maciej Wisławski. Lektorem w polskiej wersji gry czytającym opisy samochodów (z wyjątkiem Renault Clio II) i rajdów jest Roch Siemianowski.

W grze kolejne zderzenia powodują obniżenie osiągów, awarię chłodnicy, szperacza itd. Na samochodzie pojawiają się wgniecenia. Możliwe jest również całkowite zniszczenie samochodu.

Gra w trakcie mistrzostw nie pozwoli wyruszyć na trasę, jeśli np. dyferencjał jest całkowicie zniszczony. Oznacza to, że wóz nie przeszedł przeglądu.

Samochody[edytuj | edytuj kod]

W grze dostępne są 22 samochody (we francuskiej wersji 23, z podziałem na klasę A (od A5 do A8):

Aby odblokować klasę A8 i mistrzostwa tej klasy, najpierw należy ukończyć mistrzostwa Mobil 1 BRC.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]