Moje prawdy (singel)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Moje prawdy
Singel Artura Gadowskiego
z albumu G.A.D.
Wydany Listopad 2000
Nagrywany Październik 1999Luty 2000

Studio S-3 w Warszawie
Studio S-4 w Warszawie
The Chimney Pot Poland w Sztokholmie

Gatunek rock
Długość 3:34
Wydawnictwo Polska Zic Zac/BMG
Producent Mark Tysper
Format Promo CD
Singel po singlu

Moje prawdy – trzeci i ostatni singel promujący solową płytę wokalisty zespołu IRA, Artura Gadowskiego, pt.G.A.D.. Singel ukazał się w listopadzie, po zakończeniu zdjęć do teledysku. Ukazał się on nakładem firmy Zic Zac/BMG. Utwór trwa 3 minuty i 34 sekundy i wraz z utworem Stoisz obok mnie (3:34) jest najkrótszym utworem znajdującym się na krążku.

Autorem tekstu jest były wokalista grupy Oddział Zamknięty, Krzysztof Jaryczewski. Kompozytorem utworu jest Mark Tysper, oraz Mark Hedstrom. Utwór utrzymany jest w melodyjnym rockowym brzmieniu.

Na ostatni singel wybrano piosenkę Moje prawdy Do utworu nakręcony został również teledysk. Twórcą clipu jest tradycyjnie już Jerzy Grabowski. Część teledysku kręcona była w studio, część w plenerze, a jeszcze inne pochodzą z wcześniejszej wyprawy Gadowskiego do Stanów Zjednoczonych. Teledysk był kręcony przez dwa tygodnie. Przedstawia on Gadowskiego w swej limuzynie jeżdżącego po ulicach Nowego Jorku. Prace nad clipem skończyły się w październiku 2000 roku. Jest to jak na razie ostatni wydany singel Gadowskiego. Teledysk do tego utworu bardzo często emitowany był w TV.

Utwór często pojawiał się na koncertach solowych wokalisty, oraz wspólnych występach z grupą IRA. Od momentu powrotu grupy na scenę utwór nie jest grany na koncertach.

Lista utworów na singlu[edytuj | edytuj kod]

CD

  1. "Moje prawdy" – (M.Tysper, M.Hedstrom – K.Jaryczewski) – 3:34

Twórcy[edytuj | edytuj kod]

Muzycy sesyjni

Produkcja

  • Nagrywany oraz miksowany: Październik 1999 – Luty 2000 w Studiu S-3, oraz S-4 w Warszawie, oraz w studiu "The Chimney Pot Poland" w Sztokholmie
  • Producent muzyczny: Mark Tysper
  • Realizator nagrań: Mark Tysper
  • Aranżacja: Mark Tysper, Mark Hedstrom
  • Tekst piosenki: Krzysztof Jaryczewski
  • Zdjęcia: Marek Kościkiewicz

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]