Mondial Australian Women’s Hardcourts 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mondial Australian Women’s Hardcourts 2008
ilustracja
Miejsce  Australia
Gold Coast
Obiekt Royal Pines Resort
Nawierzchnia Twarda
Data 28.12.2007-5.01.2008
WTA Tour
Kategoria III
Pula nagród 175 000 $
Drabinka 32S/32Q/16D
Dyrektor Liz Smylie
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Li Na
Gra podwójna
Rosja Dinara Safina
 Węgry Ágnes Szávay
2007
Strona internetowa

Tenisowy turniej WTA Australian Women’s Hardcourts 2008 odbył się w dniach 28 grudnia 2007 - 5 stycznia 2008 w australijskim Gold Coast na kortach twardych. Pula nagród wyniosła 175 tysięcy dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[1]
1 Czechy Nicole Vaidišová 12
2 Rosja Nadieżda Pietrowa 14
3 Rosja Dinara Safina 15
4 Szwajcaria Patty Schnyder 16
5 Izrael Szachar Pe’er 17
6 Francja Amélie Mauresmo 18
7 Austria Sybille Bammer 19
8 Węgry Ágnes Szávay 20

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Czechy Nicole Vaidišová 3 3  
    Li Na 6 6  
      Li Na 3 6 7  
  4  Szwajcaria Patty Schnyder 6 3 5  
4  Szwajcaria Patty Schnyder 6 6
  6  Francja Amélie Mauresmo 4 4  
        Li Na 4 6 6
     Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 3 4
  5  Izrael Szachar Pe’er 4 6 7  
3  Rosja Dinara Safina 6 1 6  
5  Izrael Szachar Pe’er 4 2
     Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 6  
   Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 3 6
     Słowacja Dominika Cibulková 1 6 3  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Czechy Nicole Vaidišová 5 7 6  
WC  Australia Casey Dellacqua 7 5 0  
  1  Czechy Nicole Vaidišová 6 6  
     Niemcy Tatjana Malek 4 2  
   Japonia Aiko Nakamura 5 3
     Niemcy Tatjana Malek 7 6  
    1  Czechy Nicole Vaidišová 3 3
      Li Na 6 6
  WC  Australia Monique Adamczak 7 3 7  
   Rosja Jelena Wiesnina 6 6 5  
WC  Australia Monique Adamczak 3 2
      Li Na 6 6  
    Li Na 6 4 6
  7  Austria Sybille Bammer 4 6 4  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  4  Szwajcaria Patty Schnyder 6 6  
Q  Rosja Alisa Klejbanowa 1 3  
  4  Szwajcaria Patty Schnyder 2 6 6  
     Włochy Francesca Schiavone 6 3 4  
   Stany Zjednoczone Meghann Shaughnessy 6 1 k
     Włochy Francesca Schiavone 0 0    
    4  Szwajcaria Patty Schnyder 6 6
  6  Francja Amélie Mauresmo 4 4
      Yan Zi 2 2  
   Francja Nathalie Dechy 6 6  
   Francja Nathalie Dechy 3 4
  6  Francja Amélie Mauresmo 6 6  
Q  Ukraina Olha Sawczuk 1 1
  6  Francja Amélie Mauresmo 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  5  Izrael Szachar Pe’er 3 6 6  
   Stany Zjednoczone Julie Ditty 6 0 2  
  5  Izrael Szachar Pe’er 6    
  Q  Niemcy Julia Schruff 0 k  
   Hiszpania L. Domínguez Lino 2 1
  Q  Niemcy Julia Schruff 6 6  
    5  Izrael Szachar Pe’er 4 6 7
  3  Rosja Dinara Safina 6 1 6
  Q  Szwajcaria Timea Bacsinszky 4 1  
   Włochy Flavia Pennetta 6 6  
   Włochy Flavia Pennetta 4 6 4
  3  Rosja Dinara Safina 6 2 6  
WC  Australia Jarmila Gajdošová 6 1 2
  3  Rosja Dinara Safina 4 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  8  Węgry Ágnes Szávay 6 5 2  
LL  Ukraina Juliana Fedak[2] 3 7 6  
  LL  Ukraina Juliana Fedak 4 2  
     Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 6  
   Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 6
     Japonia Ai Sugiyama 2 3  
       Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 3 6
     Słowacja Dominika Cibulková 1 6 3
     Francja Virginie Razzano 2 2  
   Słowacja Dominika Cibulková 6 6  
   Słowacja Dominika Cibulková 7 6
     Włochy Tathiana Garbin 5 1  
   Włochy Tathiana Garbin 5 7 6
  2  Rosja Nadieżda Pietrowa 7 5 3  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 28 000 $ 140
Finalistka 14 650 $ 100
Półfinalistka 7 700 $ 65
Ćwierćfinalistka 4 050 $ 35
2 runda 2 200 $ 20
1 runda 1 300 $ 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Zimbabwe Cara Black
Stany Zjednoczone Liezel Huber
2 Yan Zi
Zheng Jie
3 Rosja Dinara Safina
Węgry Ágnes Szávay
4 Włochy Tathiana Garbin
Stany Zjednoczone Meghann Shaughnessy

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   Półfinały   Finał
1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
6 6  
WC  Szwajcaria Patty Schnyder
 Czechy Nicole Vaidišová
2 3     1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
6 6 10  
   Białoruś Darja Kustawa
 Białoruś Tatiana Puczek
2 1      Włochy Flavia Pennetta
 Włochy Francesca Schiavone
7 4 7  
   Włochy Flavia Pennetta
 Włochy Francesca Schiavone
6 6       1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
3 1  
3  Rosja Dinara Safina
 Węgry Ágnes Szávay
6 6       3  Rosja Dinara Safina
 Węgry Ágnes Szávay
6 6  
   Japonia Aiko Nakamura
 Ukraina Juliana Fedak
3 2     3  Rosja Dinara Safina
 Węgry Ágnes Szávay
6 6
WC  Australia Casey Dellacqua
 Australia Trudi Musgrave
3 5      Rosja Nadieżda Pietrowa
 Rosja Jelena Wiesnina
3 4  
   Rosja Nadieżda Pietrowa
 Rosja Jelena Wiesnina
6 7       3  Rosja Dinara Safina
 Węgry Ágnes Szávay
6 6
   Francja Nathalie Dechy
 Francja Stéphanie Foretz Gacon
6 3 10       2   Yan Zi
  Zheng Jie
1 2
    Ji Chunmei
  Sun Shengnan
2 6 4        Francja Nathalie Dechy
 Francja Stéphanie Foretz Gacon
w  
   Czechy Iveta Benešová
 Ukraina Galina Woskobojewa
6 4 10      Czechy Iveta Benešová
 Ukraina Galina Woskobojewa
   
4  Włochy Tathiana Garbin
 Stany Zjednoczone Meghann Shaughnessy
3 6 1          Czechy Iveta Benešová
 Ukraina Galina Woskobojewa
3 5
   Rosja Ałła Kudriawcewa
 Ukraina Tetiana Perebyjnis
2 2       2   Yan Zi
  Zheng Jie
6 7  
   Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Izrael Szachar Pe’er
6 6        Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Izrael Szachar Pe’er
6 3 10
   Australia Jarmila Gajdošová
 Australia Bryanne Stewart
3 4   2   Yan Zi
  Zheng Jie
4 6 12  
2   Yan Zi
  Zheng Jie
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [3] Punkty (WTA)[4]
Zwyciężczynie 8 250 $ 140
Finalistki 4 350 $ 100
Półfinalistki 2 350 $ 65
Ćwierćfinalistki 1 250 $ 35
1 runda 650 $ 1

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[1]
1 Chan Yung-jan 64
2 Rosja Ałła Kudriawcewa 77
3 Rosja Olga Puczkowa 83
4 Rosja Jarosława Szwiedowa 84
5 Ukraina Olha Sawczuk 92
6 Niemcy Andrea Petković 93
7 Białoruś Tatiana Puczek 94
8 Ukraina Tetiana Perebyjnis 97

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finały
  1   Chan Yung-jan 6 6  
   Czechy Iveta Benešová 3 2  
  1   Chan Yung-jan 2 6  
     Australia Christina Wheeler 6 7  
   Włochy Alberta Brianti 6 2
     Australia Christina Wheeler 7 6  
       Australia Christina Wheeler 4 6 5
     Szwajcaria Timea Bacsinszky 6 2 7
  WC  Kazachstan Amina Rakhim 3 2  
   Szwajcaria Timea Bacsinszky 6 6  
   Szwajcaria Timea Bacsinszky 6 3 7
  6  Niemcy Andrea Petković 3 6 5  
WC  Australia Sophie Letcher w
  6  Niemcy Andrea Petković    
  Ćwierćfinały Półfinały Finały
  2  Rosja Ałła Kudriawcewa 3 0  
   Białoruś Darja Kustawa 6 6  
     Białoruś Darja Kustawa 2 2  
     Wielka Brytania Anne Keothavong 6 6  
   Estonia Margit Rüütel 4 6 1
     Wielka Brytania Anne Keothavong 6 4 6  
       Wielka Brytania Anne Keothavong 6 4 2
  5  Ukraina Olha Sawczuk 4 6 6
     Australia Jessica Moore 5 2  
   Ukraina Galina Woskobojewa 7 6  
   Ukraina Galina Woskobojewa 2 2
  5  Ukraina Olha Sawczuk 6 6  
WC  Australia Monika Wejnert w
  5  Ukraina Olha Sawczuk  
  Ćwierćfinały Półfinały Finały
  3  Rosja Olga Puczkowa 6 4 7  
   Francja Stéphanie Foretz Gacon 3 6 6  
  3  Rosja Olga Puczkowa 5 3  
     Ukraina Juliana Fedak 7 6  
   Ukraina Juliana Fedak 6 6
  WC  Australia Harriet Sheahan 2 2  
       Ukraina Juliana Fedak 2 2
     Niemcy Julia Schruff 6 6
     Rosja Jewgienija Rodina 1 5  
   Niemcy Julia Schruff 6 7  
   Niemcy Julia Schruff 6 6
     Niemcy Julia Görges 4 0  
   Niemcy Julia Görges 7 6
  7  Białoruś Tatiana Puczek 6 3  
  Ćwierćfinały Półfinały Finały
  4  Rosja Jarosława Szwiedowa 6 1 k  
    Zheng Jie 2 6    
      Zheng Jie 6 6  
     Australia Trudi Musgrave 0 1  
WC  Australia Cody Morris 3 3
     Australia Trudi Musgrave 6 6  
        Zheng Jie 2 6 1
     Rosja Alisa Klejbanowa 6 4 6
      Yuan Meng 6 6  
   Australia Shannon Golds 2 0  
    Yuan Meng 3 7 2
     Rosja Alisa Klejbanowa 6 5 6  
   Rosja Alisa Klejbanowa 7 6
  8  Ukraina Tetiana Perebyjnis 5 2  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczynie 8
Finalistki 650 $ 4
2 runda 350 $ 3
1 runda 200 $ 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 24 grudnia 2007 roku
  2. Juliana Fedak zastąpiła kontuzjowaną Julię Wakułenko
  3. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  4. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]