Monika Hojnisz-Staręga

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Monika Hojnisz)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Monika Hojnisz-Staręga
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 27 sierpnia 1991
Chorzów
Klub AZS-AWF Katowice
Wzrost 170 cm
Debiut w PŚ 1.12.2010, Östersund
(44. miejsce – b.indywidualny)
Pierwsze punkty w PŚ 10.12.2010, Hochfilzen
(33. miejsce – sprint)
Pierwsze podium w PŚ 17.02.2013, Nové Město (3. miejsce – b.masowy)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Polska
Mistrzostwa świata
brąz Nové Město 2013 b.masowy
Mistrzostwa Europy
złoto Bansko 2013 b.pościgowy
złoto Duszniki-Zdrój 2021 b.indywidualny
brąz Bansko 2013 b.indywidualny
brąz Bansko 2013 sprint
Uniwersjada
srebro Trydent 2013 Sprint
srebro Trydent 2013 B. pościgowy
Mistrzostwa świata juniorów
srebro Kontiolahti 2012 b.indywidualny
brąz Torsby 2010 sprint
brąz Torsby 2010 b.pościgowy
Mistrzostwa Europy juniorów
złoto Otepää 2010 b.indywidualny
Letnie mistrzostwa świata juniorów
złoto Nové Město 2011 b.pościgowy
srebro Nové Město 2011 sprint
brąz Duszniki-Zdrój 2010 b.pościgowy
brąz Duszniki-Zdrój 2010 sz.mieszana
Letnie mistrzostwa Europy juniorów
złoto Osrblie 2010 b.pościgowy
srebro Nové Město 2009 sz.mieszana
srebro Osrblie 2010 sz.mieszana
brąz Nové Město 2009 b.masowy

Monika Hojnisz-Staręga (ur. 27 sierpnia 1991 w Chorzowie) – polska biathlonistka, brązowa medalistka mistrzostw świata. Zawodniczka klubu sportowego AZS AWF Katowice.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Pierwsze sukcesy w karierze osiągnęła w 2009 roku, zdobywając srebrny medal w sztafecie mieszanej i brązowy w biegu masowym podczas letnich mistrzostw Europy juniorów w Novym Měscie. Na rozgrywanych rok później letnich ME juniorów w Osrblie zwyciężyła w biegu pościgowym, a w sztafecie mieszanej ponownie była druga. W tym samym roku zdobyła brązowe medale w sprincie i biegu pościgowym podczas mistrzostw świata juniorów w Torsby, a na mistrzostwach Europy juniorów w Otepää wygrała bieg indywidualny. W 2011 roku zdobyła złoto w biegu pościgowym i srebro w sprincie na letnich mistrzostwach świata juniorów w Novym Měscie. Ostatni medal w tej kategorii wiekowej zdobyła w 2012 roku, zajmując drugie miejsce w biegu indywidualnym podczas mistrzostw świata juniorów w Kontiolahti.

W Pucharze Świata zadebiutowała 1 grudnia 2010 roku w Östersund, zajmując 44. miejsce w biegu indywidualnym. Pierwsze punkty wywalczyła 10 grudnia 2010 roku w Hochfilzen, gdzie zajęła 33. miejsce w sprincie. Pierwszy raz na podium zawodów pucharowych stanęła 17 lutego 2013 roku w Novym Měscie, gdzie bieg masowy ukończyła na trzeciej pozycji. Najlepsze wyniki osiągnęła w sezonie 2018/2019, kiedy zajęła 10. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Podczas mistrzostw świata w Novym Měscie w 2013 roku wywalczyła brązowy medal w biegu masowym. Wyprzedziły ją tylko Darja Domraczewa z Białorusi i Norweżka Tora Berger. Był to pierwszy w historii medal w tej konkurencji dla Polski. W tym samym roku zdobyła trzy medale na mistrzostwach Europy w Bansku: złoty w biegu pościgowym oraz brązowe w biegu indywidualnym i sprincie. Była też między innymi czwarta w biegu masowym na mistrzostwach świata w Anterselvie w 2020 roku, przegrywając walkę o podium z Hanną Öberg ze Szwecji o 3 sekundy.

W 2014 roku wystartowała na igrzyskach olimpijskich w Soczi, gdzie zajęła 12. miejsce w biegu indywidualnym 21. w sprincie, 19. w biegu pościgowym, 5. w biegu masowym oraz 10. w sztafecie. Na rozgrywanych cztery lata później igrzyskach w Pjongczangu była między innymi szósta w biegu indywidualnym i siódma w sztafecie.

W 2021 roku została złotą medalistką mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdrój w biegu indywidualnym[1].

Od 2019 roku żona biegacza narciarskiego Macieja Staręgi. Jej starsza o cztery lata siostra – Patrycja Hojnisz – również jest biathlonistką.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2014 Soczi 12. 21. 19. 5. 10.
2018 Pjongczang 6. 45. 43. 15. 7.

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2011 Chanty-Mansyjsk 60. 69. 9.
2013 Nové Město 24. 13. 3. 9.
2015 Kontiolahti 9. 75. 13.
2016 Oslo 40. 44. 29. 4.
2017 Hochfilzen 30. 39. 51. 7.
2019 Östersund 39. 34. DNS 13. 7.
2020 Anterselva 6. 28. 26. 4. 7.
2021 Pokljuka 16. 30. 16. 22. 6.

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2007 Martell 50. 56. 35. nd. 9. nd.
2008 Ruhpolding 26. 20. 12. nd. 10. nd.
2009 Canmore 34. 17. 25. nd. 7. nd.
2010 Torsby 7. 3. 3. nd. 6. nd.
2011 Nové Město 22. 8. 12. nd. 7. nd.
2012 Kontiolahti 2. 5. 4. nd. 7. nd.

Mistrzostwa Europy[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2010 Otepää nd. 7. nd.
2011 Ridnaun nd. 11. nd.
2012 Osrblie nd. 6. nd.
2013 Bansko 3. 3. 1. nd. nd.
2015 Otepää 5. 16. DNF nd. 4. nd.
2017 Duszniki-Zdrój 16. 6. nd. nd.

Mistrzostwa Europy juniorów[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2008 Nové Město 34. 40. 33. nd. 8. nd.
2010 Otepää 1. 10. 11. nd. nd.
2011 Ridnaun 6. 25. DNF nd. nd.
2012 Osrblie 8. 21. 20. nd. nd.
2013 Bansko 3. 3. 1. nd. nd.
2015 Otepää 5. 16. DNF nd. 4. nd.
2017 Duszniki-Zdrój 16. 6. nd. nd.

Letnie mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Strzelanie Czas biegu Strata Zwycięzca
20. 4 września 2007 Estonia Otepää 3 km – sprint 4+1 17:07,7 +3:01,5 Irina Maksimowa
21. 5 września 2007 Estonia Otepää 5 km – bieg masowy 1+2+5+3 31:05,7 +5:33,5 Irina Maksimowa
23. 7 września 2007 Estonia Otepää 3 km – sprint 4+1 31:01,2 +7:00,8 Wałentyna Semerenko
19. 8 września 2007 Estonia Otepää 10 km – bieg pościgowy 1+1+1+3 46:57,8 +12:37,8 Wałentyna Semerenko
5. 24 września 2008 Francja Haute Maurienne 3 km – sprint[a] 1+0 13:34,4 +1:05,2 Irina Maksimowa
11. 25 września 2008 Francja Haute Maurienne 5 km – bieg pościgowy[a] 2+3+4+2 29:38,8 +5:19,7 Irina Maksimowa
24. 26 września 2008 Francja Haute Maurienne 7.5 km – bieg pościgowy 0+3 30:50,7 +3:27,6 Marine Bolliet
7.[2] 22 września 2009 Niemcy Oberhof 3 km – sprint 2+1 13:14,6 +27,3 Łarisa Nadiewa
4.[3] 23 września 2009 Niemcy Oberhof 5 km – bieg pościgowy 0+1+1+3 24:14,8 +1:11,1 Tatjana Biełkina
4.[4] 26 września 2009 Niemcy Oberhof 7,5 km – sprint 1+0 23:58,2 +1:09,2 Megan Heinicke
10[5]. 27 września 2009 Niemcy Oberhof 10 km – bieg pościgowy 0+2+1+1 36:25,9 +4:03,6 Megan Heinicke
3.[6]Bronze medal with cup.svg 23 września 2010 Polska Duszniki-Zdrój 2x6+2x7,5 km – sztafeta mieszana[b] 0+2+0+3 1:18:50,1 (18:36,4) +4:53,3 Rosja
4.[7] 25 września 2010 Polska Duszniki-Zdrój 7,5 km – sprint 2+0 21:18,4 +1:19,3 Anastasija Kalina
3.[8]Bronze medal with cup.svg 26 września 2010 Polska Duszniki-Zdrój 10 km – bieg pościgowy 1+3+0+1 34:06,8 +2:08,7 Darja Wirołajnen
9.[9] 22 września 2011 Czechy Nové Město na Moravě 2x6+2x7,5 km – sztafeta mieszana[c] 0+3+0+2 1:22:34,9 (17:29,8) +8:57,0 Rosja
2.[10]Silver medal with cup.svg 24 września 2011 Czechy Nové Město na Moravě 7,5 km – sprint 0+2 21:01,8 +20,7 Olga Galicz
1.[11]Gold medal with cup.svg 25 września 2011 Czechy Nové Město na Moravě 10 km – bieg pościgowy 2+1+0+2 30:26,5 - -

Letnie mistrzostwa Europy juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Gospodarz Konkurencja Strzelanie Czas biegu Strata Zwycięzca
11[12]. 15 sierpnia 2008 Bułgaria Bansko 3 km – sprint 2+2 14:27,37 ? Aleksandra Waliszina
4.[13] 16 sierpnia 2008 Bułgaria Bansko 5 km – bieg masowy 3+0+1+2 25:04,07 +1:15,42 Aleksandra Waliszina
4.[14] ? 2008 Bułgaria Bansko 2x3+2x4 km – sztafeta mieszana[d] 4+12 2+8 (0+3 2+3) 1:01:13,74 (14:26,12) +4:43,74 Rosja
9.[15] 13 sierpnia 2009 Czechy Nové Město na Moravě 3 km – sprint 1+2 13:56,0 +1:00,0 Zuzanna Smolec
3.[16]Bronze medal with cup.svg 15 sierpnia 2009 Czechy Nové Město na Moravě 5 km – bieg pościgowy 0+2+1+1 24:58,9 +00:49,1 Łarisa Nadiewa
2.[17]Silver medal with cup.svg 16 sierpnia 2009 Czechy Nové Město na Moravě 2x3+2x4 km – sztafeta mieszana[e] 0+2+1+3 1:01:56,8 (13:56,4) +1:32,8 Rumunia
5.[18] 13 sierpnia 2010 Słowacja Osrblie 3 km – sprint 1+1 13:42,1 +00:44,7 Tatjana Traczuk
1.[19]Gold medal with cup.svg 14 sierpnia 2010 Słowacja Osrblie 5 km – bieg pościgowy 1+1+1+1 25:56,7 - -
2.[20]Silver medal with cup.svg 15 sierpnia 2010 Słowacja Osrblie 2x3+2x4 km – sztafeta mieszana[f] 0+1+0+3 56:37,1 (12:52,9) +01:26,9 Rosja

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2010/2011 74.
2011/2012 71.
2012/2013 37.
2013/2014 44.
2014/2015 29.
2015/2016 26.
2016/2017 36.
2017/2018 82.
2018/2019 10.
2019/2020 12.
2020/2021

Miejsca na podium w zawodach indywidualnych chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Lokata Pudła Czas biegu Strata Zwycięzca
1. 17 lutego 2013 Czechy Nové Město Bieg masowy na 12,5 km 3. 0+0+1+0 35:54,5 +27,6 Darja Domraczewa
2. 6 grudnia 2018 Słowenia Pokljuka Bieg indywidualny na 15 km 2. 0+0+0+1 43:06,6 +5,9 Julija Dżima

Miejsca w poszczególnych zawodach[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2010/2011
Östersund Bieg indywidualny
IN
Östersund Sprint
SP
Östersund Bieg pościgowy
PU
Hochfilzen Sprint
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy
PU
Pokljuka Bieg indywidualny
IN
Pokljuka Sprint
SP
Oberhof Sprint
SP
Oberhof Bieg masowy
MS
Ruhpolding Bieg indywidualny
IN
Ruhpolding Sprint
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy
PU
Antholz Sprint
SP
Antholz Bieg masowy
MS
Presque Isle Sprint
SP
Presque Isle Bieg pościgowy
PU
Fort Kent Sprint
SP
Fort Kent Bieg pościgowy
PU
Fort Kent Bieg masowy
MS
MŚ - Chanty-Mansyjsk Sprint
SP
MŚ - Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy
PU
MŚ - Chanty-Mansyjsk Bieg indywidualny
IN
MŚ - Chanty-Mansyjsk Bieg masowy
MS
Oslo/Holmenkollen Sprint
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy
MS
punkty
44 70 - 33 41 22 - 63 - - - - - - - - - - - 69 - 60 - - - - 27
Sezon 2011/2012
Östersund Bieg indywidualny (01.12.2011)
IN
Östersund Sprint (03.12.2011)
SP
Östersund Bieg pościgowy (04.12.2011)
PU
Hochfilzen Sprint (09.12.2011)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (10.12.2011)
PU
Hochfilzen Sprint (16.12.2011)
SP
Hochfilzen Sprint Bieg pościgowy (17.12.2011)
PU
Oberhof Sprint (06.01.2012)
SP
Oberhof Bieg masowy (08.01.2012)
MS
Nové Město na Moravě Bieg indywidualny (11.01.2012)
IN
Nové Město na Moravě Sprint (13.01.2012)
SP
Nové Město na Moravě Bieg pościgowy (15.01.2012)
PU
Antholz-Anterselva Sprint (19.01.2012)
SP
Antholz-Anterselva Bieg masowy (22.01.2012)
MS
Oslo/Holmenkollen Sprint (02.02.2012)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (04.02.2012)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (05.02.2012)
MS
Kontiolahti Sprint (10.02.2012)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (11.02.2012)
PU
MŚ - Ruhpolding Sprint (03.03.2012)
SP
MŚ - Ruhpolding Bieg pościgowy (04.03.2012)
PU
MŚ - Ruhpolding Bieg indywidualny (07.03.2012)
IN
MŚ - Ruhpolding Bieg masowy (11.03.2012)
MS
Chanty-Mansyjsk Sprint (16.03.2012)
SP
Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy (17.03.2012)
PU
Chanty-Mansyjsk Bieg masowy (18.03.2012)
MS
punkty
- 41 31 49 28 - - 55 - - 70 - - - - - - - - - - - - - - - 23
Sezon 2012/2013
Östersund Bieg indywidualny (29.11.2012)
IN
Östersund Sprint (01.12.2012)
SP
Östersund Bieg pościgowy (02.12.2012)
PU
Hochfilzen Sprint (07.12.2012)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (08.12.2012)
PU
Pokljuka Sprint (14.12.2012)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (15.12.2012)
PU
Pokljuka Bieg masowy (16.12.2012)
MS
Oberhof Sprint (05.01.2013)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (06.01.2013)
PU
Ruhpolding Sprint (11.01.2013)
SP
Ruhpolding Bieg masowy (13.01.2013)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (17.01.2013)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (19.01.2013)
PU
MŚ - Nové Město na Moravě Sprint (09.02.2013)
SP
MŚ - Nové Město na Moravě Bieg pościgowy (10.02.2013)
PU
MŚ - Nové Město na Moravě Bieg indywidualny (13.02.2013)
IN
MŚ - Nové Město na Moravě Bieg masowy (17.02.2013)
MS
Oslo/Holmenkollen Sprint (01.03.2013)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (02.03.2013)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (03.02.2013)
MS
Sochi Bieg indywidualny (07.03.2013)
IN
Sochi Sprint (09.03.2013)
SP
Chanty-Mansyjsk Sprint (14.03.2013)
SP
Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy (16.03.2013)
PU
Chanty-Mansyjsk Bieg masowy (17.03.2013)
MS
punkty
83 62 - - - 43 32 - 19 28 87 - 36 42 24 13 - 3 - - - - 12 33 - - 179
Sezon 2013/2014
Östersund Bieg indywidualny (28.11.2013)
IN
Östersund Sprint (29.11.2013)
SP
Hochfilzen Sprint (06.12.2013)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (08.12.2013)
PU
Annecy Sprint (14.12.2013)
SP
Annecy Bieg pościgowy (15.12.2013)
PU
Oberhof Sprint (03.01.2014)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (04.01.2014)
PU
Oberhof Bieg masowy (05.01.2014)
MS
Ruhpolding Bieg indywidualny (10.01.2014)
IN
Ruhpolding Bieg pościgowy (12.01.2014)
PU
Antholz-Anterselva Sprint (16.01.2014)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (18.01.2014)
PU
Pokljuka Sprint (06.03.2014)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (08.03.2014)
PU
Pokljuka Bieg masowy (09.03.2014)
MS
Kontiolahti Sprint (13.03.2014)
SP
Kontiolahti Sprint (15.03.2014)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (16.03.2014)
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint (20.03.2014)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (22.03.2014)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (23.02.2014)
MS
punkty
12 38 56 28 - - 42 18 - 49 49 20 18 37 34 - 16 46 50 43 52 - 148
Sezon 2014/2015
Östersund Bieg indywidualny (04.12.2014)
IN
Östersund Sprint (06.12.2014)
SP
Östersund Bieg pościgowy (07.12.2014)
PU
Hochfilzen Sprint (12.12.2014)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (14.12.2014)
PU
Pokljuka Sprint (18.12.2014)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (20.12.2014)
PU
Pokljuka Bieg masowy (21.12.2014)
MS
Oberhof Sprint (09.01.2015)
SP
Oberhof Bieg masowy (11.01.2015)
MS
Ruhpolding Sprint (16.01.2015)
SP
Ruhpolding Bieg masowy (18.01.2015)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (23.01.2015)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (24.01.2015)
PU
Nové Město na Moravě Sprint (07.02.2015)
SP
Nové Město na Moravě Bieg pościgowy (08.02.2015)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg indywidualny (12.02.2015)
IN
Oslo/Holmenkollen Sprint (14.02.2015)
SP
MŚ – Kontiolahti Sprint (07.03.2015)
SP
MŚ – Kontiolahti Bieg pościgowy (08.03.2015)
PU
MŚ – Kontiolahti Bieg indywidualny (11.03.2015)
IN
MŚ – Kontiolahti Bieg masowy (15.03.2015)
MS
Chanty-Mansyjsk Sprint (20.03.2015)
SP
Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy (21.03.2015)
PU
Chanty-Mansyjsk Bieg masowy (22.03.2014)
MS
punkty
44 75 - 38 11 27 35 - 15 26 17 - 33 22 - - 5 7 75 - 9 - - - - 248
Sezon 2015/2016
Östersund Bieg indywidualny (3.12.2015)
IN
Östersund Sprint (5.12.2015)
SP
Östersund Bieg pościgowy (6.12.2015)
PU
Hochfilzen Sprint (11.12.2015)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (12.12.2015)
PU
Pokljuka Sprint (18.12.2015)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (19.12.2015)
PU
Pokljuka Bieg masowy (20.12.2015)
MS
Ruhpolding Sprint (8.01.2016)
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy (9.01.2016)
PU
Ruhpolding Bieg masowy (10.01.2016)
MS
Ruhpolding Bieg indywidualny (14.01.2016)
IN
Ruhpolding Bieg masowy (16.01.2016)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (21.01.2016)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (23.01.2016)
PU
Canmore Sprint (5.02.2016)
SP
Canmore Bieg masowy (6.02.2016)
MS
Presque Isle Sprint (11.02.2016)
SP
Presque Isle Bieg pościgowy (12.02.2016)
PU
MŚ – Oslo/Holmenkollen Sprint (5.03.2016)
SP
MŚ – Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (6.03.2016)
PU
MŚ – Oslo/Holmenkollen Bieg indywidualny (9.03.2016)
IN
MŚ – Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (13.03.2016)
MS
Chanty-Mansyjsk Sprint (17.03.2016)
SP
Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy (19.03.2016)
PU
punkty
21 36 40 49 41 11 17 15 28 31 12 36 21 13 16 4 28 62 - 44 29 40 - 51 33 306
Sezon 2016/2017
Östersund Bieg indywidualny (30.11.2016)
IN
Östersund Sprint (3.12.2016)
SP
Östersund Bieg pościgowy (4.12.2016)
PU
Pokljuka Sprint (9.12.2016)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (10.12.2016)
PU
Nove Mesto na Morave Sprint (16.12.2016)
SP
Nove Mesto na Morave Bieg pościgowy (17.12.2016)
PU
Nove Mesto na Morave Bieg masowy (18.12.2016)
MS
Oberhof Sprint (6.01.2017)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (7.01.2017)
PU
Oberhof Bieg masowy (8.01.2017)
MS
Ruhpolding Sprint (14.01.2017)
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy (15.01.2017)
PU
Antholz-Anterselva Bieg indywidualny (20.01.2017)
IN
Antholz-Anterselva Bieg masowy (21.01.2017)
MS
Hochfilzen Sprint (10.02.2017)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (12.02.2017)
PU
Hochfilzen Bieg indywidualny (15.02.2017)
IN
Hochfilzen Bieg masowy (19.02.2017)
MS
Pjongczang Sprint (2.03.2017)
SP
Pjongczang Bieg pościgowy (4.03.2017)
PU
Kontiolahti Sprint (10.03.2017)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (11.03.2017)
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint (17.03.2017)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (18.03.2017)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (19.03.2017)
MS
punkty
41 51 43 24 14 17 21 26 31 30 - 57 DNS 7 22 39 51 30 - 12 34 39 48 40 48 - 225
Sezon 2017/2018
Östersund Bieg indywidualny (29.11.2017)
IN
Östersund Sprint (01.12.2017)
SP
Östersund Bieg pościgowy (3.12.2017)
PU
Hochfilzen Sprint (08.12.2017)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (09.12.2017)
PU
Annecy Sprint (14.12.2017)
SP
Annecy Bieg pościgowy (16.12.2017)
PU
Annecy Bieg masowy (17.12.2017)
MS
Oberhof Sprint (04.01.2018)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (06.01.2018)
PU
Ruhpolding Bieg indywidualny (11.01.2018)
IN
Ruhpolding Bieg masowy (14.01.2018)
MS
Antholz-Anterselva Bieg Sprint (18.01.2018)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (20.01.2018)
PU
Antholz-Anterselva Bieg masowy (21.01.2018)
MS
Kontiolahti Sprint (09.03.2018)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (11.03.2018)
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint (15.03.2018)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (19.03.2018)
PU
Tyumen Sprint (23.03.2018)
SP
Tyumen Bieg pościgowy (24.03.2018)
PU
Tyumen Bieg masowy (25.03.2018)
MS
punkty
63 44 49 58 DNS - - - 34 35 46 - - - - 42 - 63 - - - - 13
Sezon 2018/2019
Pokljuka Bieg indywidualny (6.12.2018)
IN
Pokljuka Sprint (8.12.2018)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (9.12.2018)
PU
Hochfilzen Sprint (13.12.2018)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (15.12.2018)
PU
Nové Město na Moravě Sprint (21.12.2018)
SP
Nové Město na Moravě Bieg pościgowy (22.12.2018)
PU
Nové Město na Moravě Bieg masowy (23.12.2018)
MS
Oberhof Sprint (10.01.2019)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (12.01.2019)
PU
Ruhpolding Sprint (17.01.2019)
SP
Ruhpolding Bieg masowy (20.01.2019)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (24.01.2019)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (26.01.2019)
PU
Antholz-Anterselva Bieg masowy (27.01.2019)
MS
Canmore Bieg indywidualny (7.02.2019)
IN
Salt Lake City, UT - Soldier Hollow Sprint (14.02.2019)
SP
Salt Lake City, UT - Soldier Hollow Bieg masowy (16.02.2019)
PU
Östersund Sprint (8.03.2019)
SP
Östersund Bieg pościgowy (10.03.2019)
PU
Östersund Bieg indywidualny (12.03.2019)
IN
Östersund Bieg masowy (17.03.2019)
MS
Oslo/Holmenkollen Sprint (21.03.2019)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (23.03.2019)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (24.03.2019)
MS
punkty
2 11 21 5 4 40 16 12 20 30 11 26 6 DNS 14 31 4 7 34 DNS 39 13 13 17 26 567
Sezon 2019/2020
Östersund Sprint (1.12.2019)
SP
Östersund Bieg indywidualny (5.12.2019)
IN
Hochfilzen Sprint (13.12.2019)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (15.12.2019)
PU
Le Grand-Bornand, Sprint (20.12.2019)
SP
Le Grand-Bornand, Bieg pościgowy (21.12.2019)
PU
Le Grand-Bornand, Bieg masowy (22.12.2019)
MS
Oberhof Sprint (9.01.2020)
SP
Oberhof Bieg masowy (12.01.2020)
MS
Ruhpolding Sprint (15.01.2020)
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy (19.01.2020)
PU
Pokljuka Bieg indywidualny (24.01.2020)
IN
Pokljuka Bieg masowy (26.01.2020)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (14.02.2020)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (16.02.2020)
PU
Antholz-Anterselva Bieg indywidualny (18.02.2020)
IN
Antholz-Anterselva Bieg masowy (23.02.2020)
MS
Nové Město na Moravě Sprint (5.03.2020)
SP
Nové Město na Moravě Bieg masowy (8.03.2020)
MS
Kontiolahti Sprint (13.03.2020)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (14.03.2020)
PU
punkty
20 8 DNF - 61 - - 8 14 17 7 17 4 28 26 6 4 9 6 6 5 500
Sezon 2020/2021
Kontiolahti Bieg indywidualny (28.11.2020)
IN
Kontiolahti Sprint (29.11.2020)
SP
Kontiolahti Sprint (03.12.2020)
SP
Kontiolahti Bieg Pościgowy (06.12.2020)
PU
Hochfilzen Sprint (11.12.2020)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (13.12.2020)
PU
Hochfilzen Sprint (18.12.2020)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (19.12.2020)
PU
Hochfilzen Bieg Masowy (20.12.2020)
MS
Oberhof Sprint (07.01.2021)
SP
Oberhof Bieg Pościgowy (09.01.2021)
PU
Oberhof Sprint (14.01.2021)
SP
Oberhof Bieg Masowy (17.01.2021)
MS
Antholz-Anterselva Bieg indywidualny (21.01.2021)
IN
Antholz-Anterselva Bieg Masowy (23.01.2021)
MS
Pokljuka Sprint (13.02.2021)
SP
Pokljuka Bieg Pościgowy (14.02.2021)
PU
Pokljuka Bieg indywidualny (16.02.2021)
IN
Pokljuka Bieg masowy (21.02.2021)
MS
Nové Město na Moravě Sprint (06.03.2021)
SP
Nové Město na Moravě Bieg Pościgowy (07.03.2021)
PU
Nové Město na Moravě Sprint (12.03.2021)
SP
Nové Město na Moravě Bieg Pościgowy (13.03.2021)
PU
Östersund Sprint (19.03.2021)
SP
Östersund Bieg pościgowy (20.03.2021)
PU
Östersund Bieg masowy (21.03.2021)
MS
punkty
55 31 35 44 - - 35 30 - 17 6 - - 21 - 30 16 16 22 194
Legenda
1 2 3 4-10 11-40 poniżej 40

zawodnik nie wystartował

SP – sprint IN – bieg indywidualny PU – bieg pościgowy MS – bieg masowy

Puchar IBU[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2008/2009 89.
2011/2012 47.
2012/2013 131.
2013/2014 125.
2014/2015 57.

Miejsca na podium chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Loc. Strzelanie Czas biegu Strata Zwycięzca
1.[21] 17 grudnia 2011 Austria Obertilliach Bieg pościgowy (10 km) 3 0+0+1+1 34:17,7 +1:30,1 Jekatierina Głazyrina
2. 14 grudnia 2017 Austria Obertilliach Bieg indywidualny (15 km) 1 0+0+0+0 43.04,5 - -

- Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu IBU[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2010/2011
Beitostølen Sprint
SP
Beitostølen Sprint
SP
Martello Bieg indywidualny
IN
Martello Sprint
SP
Obertilliach Sprint
SP
Obertilliach Bieg pościgowy
PU
Nové Město na Moravě Bieg indywidualny
IN
Nové Město na Moravě Sprint
SP
Altenberg Sprint
SP
Altenberg Bieg pościgowy
PU
Bansko Sprint
SP
Bansko Sprint
SP
Annecy Bieg indywidualny
IN
Annecy Sprint
SP
Annecy Bieg pościgowy
PU
punkty
41 44 DNS - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2011/2012
Östersund 26.11 Sprint
SP
Östersund 27.11 Sprint
SP
Ridnaun 10.12 Bieg indywidualny
IN
Ridnaun 11.12 Sprint
SP
Obertilliach 16.12 Sprint
SP
Obertilliach 17.12 Bieg pościgowy
PU
Forni Avoltri 7.01 Bieg indywidualny
IN
Forni Avoltri 8.01 Sprint
SP
Haute Maurienne 13.01 Sprint
SP
Haute Maurienne 14.01 Bieg pościgowy
PU
Canmore 11.02 Sprint
SP
Canmore 12.02 Sprint
SP
Canmore 11.02 Bieg indywidualny
IN
Canmore 12.02 Sprint
SP
Altenberg 8.03 Bieg indywidualny
IN
Altenberg 10.03 Sprint
SP
Altenberg 11.03 Bieg pościgowy
PU
punkty
71 13 - 6 3 - - - - - - - - - - - - 114
Sezon 2012/2013
Idre 24.11 Sprint
SP
Idre 25.11 Sprint
SP
Beitostølen 30.11 Bieg indywidualny
IN
Beitostølen 1.12 Sprint
SP
Forni Avoltri 15.12 Sprint
SP
Forni Avoltri 16.12 Bieg pościgowy
PU
Otepää 5.01 Bieg indywidualny
IN
Otepää 6.01 Sprint
SP
Ostrów 11.01 Sprint
SP
Ostrów 12.01 Bieg pościgowy
PU
Martello 2.02 Sprint
SP
Martello 3.02 Bieg pościgowy
PU
Osrblie 7.02 Bieg indywidualny
IN
Osrblie 9.02 Sprint
SP
punkty
58 31 - - - - - - - - - - - - 9
Sezon 2013/2014
Idre 23.11 Sprint
SP
Idre 24.11 Sprint
SP
Beitostølen 29.11 Bieg indywidualny
IN
Beitostølen 30.12 Sprint
SP
Obertilliach 12.12 Sprint
SP
Obertilliach 14.12 Bieg pościgowy
PU
Ridnaun - Val Ridanna 5.01 Sprint
SP
Ridnaun - Val Ridanna 6.01 Sprint
SP
Ridnaun - Val Ridanna 11.01 Bieg indywidualny
IN
Ridnaun - Val Ridanna 12.01 Sprint
SP
Ruhpolding 18.01 Sprint
SP
Ruhpolding 19.01 Bieg pościgowy
PU
Brezno-Osrblie 8.02 Sprint
SP
Brezno-Osrblie 9.02 Bieg pościgowy
PU
Martello-Val Martello 13.03 Sprint
SP
Martello-Val Martello 15.03 Bieg pościgowy
PU
punkty
22 65 - - - - - - - - - - - - - - 19
Sezon 2014/2015
Beitostølen Sprint (29.11.2014)
SP
Beitostølen Sprint (30.11.2014)
SP
Obertilliach Bieg indywidualny (16.12.2014)
IN
Obertilliach Sprint (17.12.2014)
SP
Obertilliach Sprint (19.12.2014)
SP
Duszniki-Zdój Sprint (9.01.2015)
SP
Duszniki-Zdój Sprint (10.01.2015)
SP
Ridnaun Sprint (16.01.2015)
SP
Ridnaun Bieg pościgowy (17.01.2015)
PU
Osrblie Sprint (07.02.2015)
SP
Osrblie Bieg pościgowy (08.02.2015)
PU
Canmore Sprint (28.02.2015)
SP
Canmore Sprint (01.03.2015)
SP
Canmore Bieg indywidualny (04.03.2015)
IN
Canmore Sprint (06.03.2015)
SP
punkty
44 17 - - - - - - - - - - - - - 89
Legenda
1 2 3 4-10 11-40 poniżej 40

– zawodnik nie wystartował

SP – sprint IN – bieg indywidualny PU – bieg pościgowy MS – bieg masowy

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Start w konkurencji juniorek młodszych
  2. Skład zespołu: Maria Bukowska, Monika Hojnisz, Łukasz Słonina, Rafał Lepel
  3. Skład zespołu: Maria Bukowska, Monika Hojnisz, Grzegorz Jakubowicz, Rafał Lepel
  4. Skład zespołu: Magdalena Kępka, Monika Hojnisz, Wojciech Hulboj, Marek Firlej
  5. Skład zespołu: Zuzanna Smolec, Monika Hojnisz, Jakub Gąsiennica, Łukasz Słonina
  6. Skład zespołu: Zuzanna Smolec, Monika Hojnisz, Mateusz Zawół, Rafał Lepel

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Biathlon.pl - polski serwis biathlonowy, biathlon.pl [dostęp 2021-01-27].
  2. SUMMER BIATHLON WORLD CHAMPIONSHIPS - CROSS - Oberhof (GER) Junior Women 3 km Sprint (ang.). services.biathlonresults.com. [dostęp 2012-01-25].
  3. SUMMER BIATHLON WORLD CHAMPIONSHIPS - CROSS - Oberhof (GER) Junior Women 5 km Pursuit (ang.). services.biathlonresults.com. [dostęp 2012-01-25].
  4. SUMMER BIATHLON WORLD CHAMPIONSHIPS - SKIROLL - Oberhof (GER) Junior Women 7.5 km Sprint (ang.). services.biathlonresults.com. [dostęp 2012-01-25].
  5. SUMMER BIATHLON WORLD CHAMPIONSHIPS - SKIROLL - Oberhof (GER) Junior Women 10 km Pursuit (ang.). services.biathlonresults.com. [dostęp 2012-01-25].
  6. IBU SUMMER BIATHLON WORLD CHAMPIONSHIPS - Duszniki Zdroj (POL) Mixed 2 x 6 + 2 x 7.5 km Relay (ang.). services.biathlonresults.com. [dostęp 2012-01-25].
  7. IBU SUMMER BIATHLON WORLD CHAMPIONSHIPS - Duszniki Zdroj (POL) Junior Women 7.5 km Sprint (ang.). services.biathlonresults.com. [dostęp 2012-01-25].
  8. IBU SUMMER BIATHLON WORLD CHAMPIONSHIPS - Duszniki Zdroj (POL) Junior Women 10 km Pursuit (ang.). services.biathlonresults.com. [dostęp 2012-01-25].
  9. IBU SUMMER BIATHLON WORLD CHAMPIONSHIPS - Nove Mesto (CZE) Mixed 2 x 6 + 2 x 7.5 km Relay (ang.). services.biathlonresults.com. [dostęp 2012-01-25].
  10. IBU SUMMER BIATHLON WORLD CHAMPIONSHIPS - Nove Mesto (CZE) Junior Women 7,5 km Sprint (ang.). services.biathlonresults.com. [dostęp 2012-01-25].
  11. IBU SUMMER BIATHLON WORLD CHAMPIONSHIPS - Nove Mesto (CZE) Junior Women 10 km Pursuit (ang.). services.biathlonresults.com. [dostęp 2012-01-25].
  12. Sprint juniorek LME Bansko 2007 (ang.). biathlon.xc-ski.de. [dostęp 2013-02-24].
  13. Bieg masowy juniorek LME Bansko 2007 (ang.). biathlon.xc-ski.de. [dostęp 2013-02-24].
  14. Sztafeta mieszana juniorów LME Bansko 2007 (ang.). biathlon.xc-ski.de. [dostęp 2013-02-24].
  15. Sprint juniorek LME Nowe Mesto 2009 (słow.). biathlon.sk. [dostęp 2012-01-24].
  16. Bieg pościgowy juniorek LME Nowe Mesto 2009 (słow.). biathlon.sk. [dostęp 2012-01-24].
  17. Sztafeta mieszana juniorów LME Nowe Mesto 2009 (słow.). biathlon.sk. [dostęp 2012-01-24].
  18. Sprint juniorek LME Osrblie 2010 (słow.). biathlon.sk. [dostęp 2012-01-24].
  19. Bieg pościgowy juniorek LME Osrblie 2010 (ang.). biathlon.com.pl. [dostęp 2012-01-24].
  20. Sztafeta mieszana juniorów LME Osrblie 2010 (ang.). biathlon.com.pl. [dostęp 2012-01-24].
  21. IBU-CUP BIATHLON 3 - Obertilliach (AUT) Women 10 km Pursuit (ang.). services.biathlonresults.com. [dostęp 2012-01-24].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]