Monika Jagielska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Monika Jagielska
Kraj działania  Polska
Data urodzenia 1970
doktor habilitowany nauk prawnych
Specjalność: prawo cywilne, prawo prywatne międzynarodowe
Alma Mater Uniwersytet Śląski
Doktorat 1998 – prawo
UŚl
Habilitacja 2011 – prawo
UŚl
profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Śląskiego

Monika Grażyna Jagielska (ur. 1970[1]) – polska prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Śląskiego i innych uczelni, specjalistka w zakresie prawa cywilnego i prawa międzynarodowego prywatnego.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1994 ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Tam też w 1998 na podstawie napisanej pod kierunkiem Maksymiliana Pazdana rozprawy pt. Odpowiedzialność za produkt wadliwy w prawie cywilnym otrzymała stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność: prawo cywilne. Na tym samym wydziale w 2011 na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Ewolucja ochrony konsumenta w prawie kolizyjnym Unii Europejskiej w zakresie zobowiązań umownych uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność: prawo cywilne, prawo prywatne międzynarodowe[2].

Została profesorem Uniwersytetu Śląskiego zatrudnionym na Wydziale Prawa i Administracji w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego. Była także zatrudniona na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego i w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na Wydziale Nauk Społecznych w Instytucie Administracji[2].

Objęła stanowisko sekretarza Komisji Prawniczej w Katowicach Stacji Naukowej Polskiej Akademii Umiejętności w Katowicach[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Jagielska Monika (ur. 1970). nukat.edu.pl. [dostęp 2018-01-08].
  2. a b c dr hab. Monika Grażyna Jagielska. nauka-polska.pl. [dostęp 2018-01-07].