Mutua Madrileña Madrid Open 2011 (kobiety)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej mężczyzn Mutua Madrileña Madrid Open.
 Osobny artykuł: WTA Tour 2011.
Mutua Madrileña Madrid Open 2011
ilustracja
Miejsce  Hiszpania
Madryt
Obiekt Park Manzanares
Nawierzchnia Ceglana
Data 30.04–08.05.2011
WTA Tour
Kategoria Premier Series
Pula nagród 3 500 000 €
Drabinka 64S/32Q/28D
Dyrektor Manuel Santana
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Czechy Petra Kvitová
Gra podwójna
Białoruś Wiktoryja Azaranka
Rosja Marija Kirilenko
2010 2012
Strona internetowa

Tenisowy turniej WTA Mutua Madrileña Madrid Open 2011 odbył się w dniach 30 kwietnia–8 maja w Madrycie na kortach ziemnych. Pula nagród wyniosła 3 500 000 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking [1]
1 Dania Caroline Wozniacki 1
2 Rosja Wiera Zwonariowa 3
3 Włochy Francesca Schiavone 4
4 Białoruś Wiktoryja Azaranka 5
5 Australia Samantha Stosur 6
6 Chińska Republika Ludowa Li Na 7
7 Serbia Jelena Janković 8
8 Rosja Marija Szarapowa 9
Numer
Tenisistka
Ranking
9 Izrael Szachar Pe’er 11
10 Polska Agnieszka Radwańska 12
11 Francja Marion Bartoli 13
12 Rosja Swietłana Kuzniecowa 14
13 Niemcy Andrea Petković 15
14 Estonia Kaia Kanepi 17
15 Serbia Ana Ivanović 18
16 Czechy Petra Kvitová 19

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
     Niemcy Julia Görges 6 6  
   Rosja A. Pawluczenkowa 4 2  
     Niemcy Julia Görges 4 2  
  4  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 6  
4  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 3 6
     Czechy Lucie Šafářová 3 6 2  
    4  Białoruś Wiktoryja Azaranka 63 4
  16  Czechy Petra Kvitová 7 6
  6  Chińska Republika Ludowa Li Na 6 3 6  
   Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands 4 6 4  
6  Chińska Republika Ludowa Li Na 3 1
  16  Czechy Petra Kvitová 6 6  
   Słowacja Dominika Cibulková 6 3 5
  16  Czechy Petra Kvitová 3 6 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
1  Dania Caroline Wozniacki 6 6  
 Japonia Ayumi Morita 2 3     1  Dania Caroline Wozniacki 6 6  
 Węgry Gréta Arn 4 6 3    Serbia Bojana Jovanovski 4 4  
 Serbia Bojana Jovanovski 6 2 6       1  Dania Caroline Wozniacki 4 6 3  
Q  Hiszpania N. Llagostera Vives 7 4 3        Niemcy Julia Görges 6 1 6  
WC  Rosja Dinara Safina 5 6 6     WC  Rosja Dinara Safina 4 6 4
 Niemcy Julia Görges 63 6 6    Niemcy Julia Görges 6 4 6  
14  Estonia Kaia Kanepi 7 1 4        Niemcy Julia Görges 6 6
11  Francja Marion Bartoli 6 6        Rosja A. Pawluczenkowa 4 2
Q  Rumunia Simona Halep 4 1     11  Francja Marion Bartoli 5 1  
 Rosja A. Pawluczenkowa 6 6    Rosja A. Pawluczenkowa 7 6  
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 0 1        Rosja A. Pawluczenkowa 7 6
 Japonia Kimiko Date-Krumm 3 3       5  Australia Samantha Stosur 64 3  
 Słowacja Daniela Hantuchová 6 6      Słowacja Daniela Hantuchová 61 5
 Argentyna Gisela Dulko 6 2 2   5  Australia Samantha Stosur 7 7  
5  Australia Samantha Stosur 3 6 6  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
4  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 6  
 Rosja Wiera Duszewina 0 0     4  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 6  
Q  Szwecja Sofia Arvidsson 6 3 6   Q  Szwecja Sofia Arvidsson 1 1  
 Francja Aravane Rezaï 3 6 4       4  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 6  
 Włochy Flavia Pennetta 3 5       WC  Hiszpania A. Parra Santonja 0 3  
WC  Hiszpania A. Parra Santonja 6 7     WC  Hiszpania A. Parra Santonja 6 7
 Hiszpania L. Domínguez Lino 3 1   13  Niemcy Andrea Petković 2 65  
13  Niemcy Andrea Petković 6 6       4  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 3 6
10  Polska A. Radwańska 2 6 6        Czechy Lucie Šafářová 3 6 2
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa 6 1 3     10  Polska A. Radwańska 6 3 3  
 Rosja Marija Kirilenko 5 6 64    Australia Jarmila Gajdošová 3 6 6  
 Australia Jarmila Gajdošová 7 3 7        Australia Jarmila Gajdošová 3 3
WC  Hiszpania A. Medina Garrigues 2 6 63        Czechy Lucie Šafářová 6 6  
 Czechy Lucie Šafářová 6 2 7      Czechy Lucie Šafářová 6 4 7
WC  Hiszpania Laura Pous Tió 2 0   7  Serbia Jelena Janković 4 6 5  
7  Serbia Jelena Janković 6 6  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
6  Chińska Republika Ludowa Li Na 6 7  
 Hiszpania M. J. M. Sánchez 4 66     6  Chińska Republika Ludowa Li Na 6 6  
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová 3 2    Czechy Iveta Benešová 1 4  
 Czechy Iveta Benešová 6 6       6  Chińska Republika Ludowa Li Na 2 6 6  
Q  Białoruś Wolha Hawarcowa 4 0        Włochy Roberta Vinci 6 2 1  
 Włochy Roberta Vinci 6 6      Włochy Roberta Vinci 6 6
 Rosja Alisa Klejbanowa 6 6    Rosja Alisa Klejbanowa 2 2  
9  Izrael Szachar Pe’er 3 2       6  Chińska Republika Ludowa Li Na 6 3 6
15  Serbia Ana Ivanović 6 4 4        Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands 4 6 4
 Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands 0 6 6      Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands 6 6  
 Rosja Nadieżda Pietrowa 1 65   Q  Stany Zjednoczone Vania King 0 2  
Q  Stany Zjednoczone Vania King 6 7        Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands 7 6
 Czechy Klára Zakopalová 66 4       3  Włochy Francesca Schiavone 65 3  
 Włochy Sara Errani 7 6      Włochy Sara Errani 0 6 3
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 5 62   3  Włochy Francesca Schiavone 6 2 6  
3  Włochy Francesca Schiavone 7 7  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
8  Rosja Marija Szarapowa 2 6 6  
WC  Holandia Arantxa Rus 6 3 2     8  Rosja Marija Szarapowa 6 3 6  
 Rosja J. Makarowa 6 6    Rosja J. Makarowa 3 6 1  
 Belgia Yanina Wickmayer 4 4       8  Rosja Marija Szarapowa 5 4  
 Węgry Ágnes Szávay 7 4 6        Słowacja Dominika Cibulková 7 6  
 Bułgaria Cwetana Pironkowa 65 6 1      Węgry Ágnes Szávay w/o
 Słowacja Dominika Cibulková 6 6    Słowacja Dominika Cibulková  
12  Rosja S. Kuzniecowa 3 2        Słowacja Dominika Cibulková 6 3 5
16  Czechy Petra Kvitová 6 6       16  Czechy Petra Kvitová 3 6 7
 Rumunia Alexandra Dulgheru 4 1     16  Czechy Petra Kvitová 6 6  
Q  Rumunia Monica Niculescu 6 3 63   Q  Południowa Afryka Chanelle Scheepers 3 3  
Q  Południowa Afryka Chanelle Scheepers 4 6 7       16  Czechy Petra Kvitová 6 6
Q  Indie Sania Mirza 4 3       2  Rosja Wiera Zwonariowa 1 4  
 Rosja Jelena Wiesnina 6 6      Rosja Jelena Wiesnina 6 3 3
 Szwajcaria Patty Schnyder 2 6 2   2  Rosja Wiera Zwonariowa 0 6 6  
2  Rosja Wiera Zwonariowa 6 1 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 620 000 € 1000
Finalistka 310 000 € 700
Półfinalistka 135 500 € 450
Ćwierćfinalistka 57 500 € 250
3 Runda 27 500 € 140
2 Runda 15 150 € 80
1 Runda 7 825 € 5

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Argentyna Gisela Dulko
Włochy Flavia Pennetta
2 Czechy Květa Peschke
Słowenia Katarina Srebotnik
3 Stany Zjednoczone Vania King
Kazachstan Jarosława Szwiedowa
4 Stany Zjednoczone Liezel Huber
Stany Zjednoczone Lisa Raymond
Numer
Tenisistki
5 Białoruś Wiktoryja Azaranka
Rosja Marija Kirilenko
6 Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Stany Zjednoczone Meghann Shaughnessy
7 Hiszpania María José Martínez Sánchez
Hiszpania Anabel Medina Garrigues
8 Czechy Iveta Benešová
Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
6 2 6  
5  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
4 6 10  
  5  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
6 6  
  3  Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
2 4  
3  Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
7 5 10
  6  Stany Zjednoczone B. Mattek Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
5 7 8  
    5  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
6 6
  2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
4 3
     Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
6 65 9  
   Australia Casey Dellacqua
 Australia Rennae Stubbs
4 7 11  
   Australia Casey Dellacqua
 Australia Rennae Stubbs
1 6 2
  2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 4 10  
   Indie Sania Mirza
 Rosja Jelena Wiesnina
5 5
  2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
7 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  1  Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
 
 Wolny los  
  1  Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
7 6  
     Hiszpania N. Llagostera Vives
 Hiszpania A. Parra Santonja
5 2  
 Francja Alizé Cornet
 Niemcy Julia Görges
3 2
   Hiszpania N. Llagostera Vives
 Hiszpania A. Parra Santonja
6 6  
    1  Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
6 2 6
  5  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
4 6 10
   Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 6  
 Rosja Ałła Kudriawcewa
 Niemcy Jasmin Wöhr
1 2  
   Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
2 4
  5  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
6 6  
 Słowacja Daniela Hantuchová
 Polska A. Radwańska
6 3 6
  5  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
4 6 10  
  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  3  Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
 
 Wolny los  
  3  Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
6 6  
  WC  Rosja S. Kuzniecowa
 Rosja Wiera Zwonariowa
3 1  
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Białoruś Wolha Hawarcowa
1 5
  WC  Rosja S. Kuzniecowa
 Rosja Wiera Zwonariowa
6 7  
    3  Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
7 5 10
  6  Stany Zjednoczone B. Mattek Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
5 7 8
  WC  Włochy Francesca Schiavone
 Australia Samantha Stosur
1 7 10  
 Włochy Sara Errani
 Włochy Roberta Vinci
6 5 5  
WC  Włochy Francesca Schiavone
 Australia Samantha Stosur
4 2
  6  Stany Zjednoczone B. Mattek Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
6 6  
 Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
3 6 4
  6  Stany Zjednoczone B. Mattek Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
6 3 10  
  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  7  Hiszpania M. J. M. Sánchez
 Hiszpania A. Medina Garrigues
6 6  
 Rosja Marija Kondratjewa
 Czechy Vladimíra Uhlířová
1 1  
  7  Hiszpania M. J. M. Sánchez
 Hiszpania A. Medina Garrigues
3 4  
     Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
6 6  
 Rumunia Monica Niculescu
 Izrael Szachar Pe’er
3 5
   Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
6 7  
       Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
6 65 9
     Australia Casey Dellacqua
 Australia Rennae Stubbs
4 7 11
  WC  Rumunia Simona Halep
 Słowenia Polona Hercog
4 4  
 Australia Casey Dellacqua
 Australia Rennae Stubbs
6 6  
   Australia Casey Dellacqua
 Australia Rennae Stubbs
6 6
  4  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
4 3  
 Wolny los
  4  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
 
  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  8  Czechy Iveta Benešová
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová
6 1 2  
 Indie Sania Mirza
 Rosja Jelena Wiesnina
3 6 10  
     Indie Sania Mirza
 Rosja Jelena Wiesnina
6 7  
     Rosja Nadieżda Pietrowa
 Australia Anastasija Rodionowa
3 5  
 Rosja Wiera Duszewina
 Białoruś Tacciana Puczak
3 4
   Rosja Nadieżda Pietrowa
 Australia Anastasija Rodionowa
6 6  
       Indie Sania Mirza
 Rosja Jelena Wiesnina
5 5
  2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
7 7
  WC  Hiszpania L. Domínguez Lino
 Hiszpania Laura Pous Tió
4 5  
 Polska Klaudia Jans
 Polska Alicja Rosolska
6 7  
   Polska Klaudia Jans
 Polska Alicja Rosolska
2 6 3
  2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 1 10  
 Wolny los
  2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) [2] Punkty (WTA) [3]
Zwyciężczynie 196 000 € 1000
Finalistki 98 000 € 700
Półfinalistki 39 000 € 450
Ćwierćfinalistki 15 500 € 250
2 Runda 8 455 € 140
1 Runda 4 200 € 5

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 25 kwietnia 2011 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]