Nürnberger Cup 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nürnberger Cup 2019
Miejsce  Niemcy
Norymberga
Obiekt Tennisclub 1. FC Nürnberg
Nawierzchnia Ceglana
Data 19–25.05.2019
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 250 000 $
Drabinka 32S/24Q/16D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Kazachstan Julija Putincewa
Gra podwójna
Kanada Gabriela Dabrowski
Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
2018

Nürnberger Cup 2019, właśc. Nürnberger Versicherungscup 2019tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2019 z cyklu Nürnberger Cup rozgrywany w dniach 19–25 maja 2019 roku w Norymberdze na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Kazachstan Julija Putincewa 38 zwycięstwo
02Czechy Kateřina Siniaková 45 półfinał
03Australia Ajla Tomljanović 47 2. runda
04Stany Zjednoczone Alison Riske 52 1. runda
05Rosja Jekatierina Aleksandrowa 58 2. runda
06Belgia Kirsten Flipkens 60 1. runda
07Rosja Jewgienija Rodina 68 1. runda
08Niemcy Andrea Petković 69 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Kazachstan Julija Putincewa 7 65 7  
WC  Niemcy Anna-Lena Friedsam 5 7 62  
  1  Kazachstan Julija Putincewa 6 7  
   Rumunia Sorana Cîrstea 4 5  
Q  Serbia Nina Stojanović 6 4 2
   Rumunia Sorana Cîrstea 4 6 6  
    1  Kazachstan Julija Putincewa 4 6 6
   Słowenia Tamara Zidanšek 6 4 2
   Rosja Wieronika Kudiermietowa 4 6 3  
 Słowenia Tamara Zidanšek 6 2 6  
 Słowenia Tamara Zidanšek 7 6
  2  Czechy Kateřina Siniaková 64 2  
 Stany Zjednoczone Madison Brengle 6 4 0
  2  Czechy Kateřina Siniaková 1 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Kazachstan Julija Putincewa 6 3  
 Słowenia Dalila Jakupović 2 0k     1  Kazachstan Julija Putincewa 7 6  
 Niemcy Mona Barthel 6 3 6      Niemcy Mona Barthel 68 1  
 Argentyna Paula Ormaechea 3 6 2       1  Kazachstan Julija Putincewa 7 65 7
WC  Niemcy Anna-Lena Friedsam 4 6 6       WC  Niemcy Anna-Lena Friedsam 5 7 62
 Rumunia Irina-Camelia Begu 6 3 3     WC  Niemcy Anna-Lena Friedsam 6 6
Q  Turcja Çağla Büyükakçay 3 2     8  Niemcy Andrea Petković 3 1  
8  Niemcy Andrea Petković 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
4  Stany Zjednoczone Alison Riske 66 6 2  
Q  Serbia Nina Stojanović 7 2 6     Q  Serbia Nina Stojanović 6 0 6  
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo 7 6      Hiszpania Sara Sorribes Tormo 1 6 3  
 Białoruś Wiera Łapko 69 1       Q  Serbia Nina Stojanović 6 4 2
Q  Holandia Quirine Lemoine 1 3        Rumunia Sorana Cîrstea 4 6 6
Q  Rumunia Laura Ioana Paar 6 6     Q  Rumunia Laura Ioana Paar 4 7 0
 Rumunia Sorana Cîrstea 7 6      Rumunia Sorana Cîrstea 6 66 6  
6  Belgia Kirsten Flipkens 66 2  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Rosja Jekatierina Aleksandrowa 6 6  
Q  Słowacja Jana Čepelová 4 2     5  Rosja Jekatierina Aleksandrowa 0 4  
 Rosja Witalija Djaczenko 4 7 2      Rosja Wieronika Kudiermietowa 6 6  
 Rosja Wieronika Kudiermietowa 6 64 6        Rosja Wieronika Kudiermietowa 4 6 3
 Słowenia Tamara Zidanšek 7 3 6        Słowenia Tamara Zidanšek 6 2 6
 Japonia Misaki Doi 64 6 4      Słowenia Tamara Zidanšek 6 6
WC  Niemcy Sabine Lisicki 2 5     3  Australia Ajla Tomljanović 3 4  
3  Australia Ajla Tomljanović 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Rosja Jewgienija Rodina 63 3  
 Stany Zjednoczone Madison Brengle 7 6      Stany Zjednoczone Madison Brengle 7 6  
 Czechy Kristýna Plíšková 6 6      Czechy Kristýna Plíšková 66 0  
Q  Niemcy Jule Niemeier 1 3        Stany Zjednoczone Madison Brengle 6 4 0
WC  Rosja Swietłana Kuzniecowa 5 4       2  Czechy Kateřina Siniaková 1 6 6
 Szwecja Johanna Larsson 7 6      Szwecja Johanna Larsson 6 0 3
 Luksemburg Mandy Minella 6 3 2     2  Czechy Kateřina Siniaková 4 6 6  
2  Czechy Kateřina Siniaková 1 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 34 677 280
Finalistka 17 258 180
Półfinalistka 9274 110
Ćwierćfinalistka 4980 60
2. runda 2742 30
1. runda 1694 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Kanada Gabriela Dabrowski
Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
22 zwycięstwo
02Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Holandia Demi Schuurs
34 wycofanie
03Stany Zjednoczone Raquel Atawo
Słowenia Katarina Srebotnik
64 półfinał
04Belgia Kirsten Flipkens
Szwecja Johanna Larsson
73 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
6 6  
 Szwecja Cornelia Lister
 Czechy Renata Voráčová
2 2     1  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
6 6  
WC  Niemcy Katharina Gerlach
 Niemcy Julia Wachaczyk
2 3      Włochy Giorgia Marchetti
 Brazylia Laura Pigossi
3 4  
 Włochy Giorgia Marchetti
 Brazylia Laura Pigossi
6 6       1  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
6 7  
3  Stany Zjednoczone Raquel Atawo
 Słowenia Katarina Srebotnik
3 6 11       3  Stany Zjednoczone Raquel Atawo
 Słowenia Katarina Srebotnik
1 5  
WC  Niemcy Katharina Hobgarski
 Niemcy Jule Niemeier
6 3 9     3  Stany Zjednoczone Raquel Atawo
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 0 10
 Japonia Shūko Aoyama
 Rosja Jana Sizikowa
7 7      Japonia Shūko Aoyama
 Rosja Jana Sizikowa
3 6 5  
 Polska Paula Kania
 Szwajcaria Xenia Knoll
68 5       1  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
4 7 10
 Rosja Alona Fomina
 Indie Prarthana Thombare
1 4        Kanada Sharon Fichman
 Stany Zjednoczone Nicole Melichar
6 65 5
 Niemcy Mona Barthel
 Niemcy Anna-Lena Friedsam
6 6      Niemcy Mona Barthel
 Niemcy Anna-Lena Friedsam
6 2 8  
 Chile Alexa Guarachi
 Stany Zjednoczone Sabrina Santamaria
6 7      Chile Alexa Guarachi
 Stany Zjednoczone Sabrina Santamaria
1 6 10  
4  Belgia Kirsten Flipkens
 Szwecja Johanna Larsson
3 5        Chile Alexa Guarachi
 Stany Zjednoczone Sabrina Santamaria
3 2
 Kanada Sharon Fichman
 Stany Zjednoczone Nicole Melichar
6 4 10        Kanada Sharon Fichman
 Stany Zjednoczone Nicole Melichar
6 6  
 Rumunia Andreea Mitu
 Rosja Aleksandra Panowa
3 6 6      Kanada Sharon Fichman
 Stany Zjednoczone Nicole Melichar
6 6
 Brazylia Luisa Stefani
 Serbia Nina Stojanović
6 6      Brazylia Luisa Stefani
 Serbia Nina Stojanović
3 3  
Alt  Uzbekistan Oqgul Omonmurodova
 Rosja Walentina Iwachnienko
3 2  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 9919 280
Finalistki 5161 180
Półfinalistki 2770 110
Ćwierćfinalistki 1468 60
1. runda 774 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]