Nürnberger Versicherungscup 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nürnberger Versicherungscup 2016
Miejsce  Niemcy
Norymberga
Obiekt Tennisclub 1. FC Nürnberg
Nawierzchnia Ceglana
Data 15–21.05.2016
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 250 000 $
Drabinka 32S/24Q/16D
Dyrektor Sandra Reichel
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Holandia Kiki Bertens
Gra podwójna
Holandia Kiki Bertens
Szwecja Johanna Larsson
2015 2017
Strona internetowa

Nürnberger Versicherungscup 2016tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2016 z cyklu Nürnberger Cup rozgrywany w dniach 15–21 maja 2016 roku w Norymberdze na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Włochy Roberta Vinci 7 2. runda
02Niemcy Laura Siegemund 38 2. runda
03Niemcy Annika Beck 41 półfinał
04Ukraina Łesia Curenko 42 ćwierćfinał
05Niemcy Sabine Lisicki 44 2. runda
06Japonia Misaki Doi 55 2. runda
07Niemcy Anna-Lena Friedsam 50 ćwierćfinał
08Kazachstan Julija Putincewa 54 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  Q  Holandia Kiki Bertens 6 0  
 Stany Zjednoczone Irina Falconi 1 1k  
  Q  Holandia Kiki Bertens 3 6 7  
   Niemcy Julia Görges 6 4 64  
4  Ukraina Łesia Curenko w/o
   Niemcy Julia Görges  
    Q  Holandia Kiki Bertens 6 6
   Kolumbia Mariana Duque Mariño 2 2
  7  Niemcy Anna-Lena Friedsam 66 6 2  
3  Niemcy Annika Beck 7 2 6  
3  Niemcy Annika Beck 5 1
   Kolumbia Mariana Duque Mariño 7 6  
 Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko 7 64 5
   Kolumbia Mariana Duque Mariño 5 7 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Włochy Roberta Vinci 6 2 6  
Q  Czechy Barbora Krejčíková 2 6 3     1  Włochy Roberta Vinci 4 64  
Q  Holandia Kiki Bertens 6 7     Q  Holandia Kiki Bertens 6 7  
Q  Niemcy Tatjana Maria 1 60       Q  Holandia Kiki Bertens 6 0
WC  Niemcy Katharina Gerlach 0 3        Stany Zjednoczone Irina Falconi 1 1k
 Stany Zjednoczone Irina Falconi 6 6      Stany Zjednoczone Irina Falconi 6 5 6
LL  Niemcy Antonia Lottner 3 68     6  Japonia Misaki Doi 3 7 4  
6  Japonia Misaki Doi 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
4  Ukraina Łesia Curenko 7 6  
WC  Austria Mira Antonitsch 5 1     4  Ukraina Łesia Curenko 5 6 6  
Q  Liechtenstein Stephanie Vogt 5 64      Słowenia Polona Hercog 7 4 2  
 Słowenia Polona Hercog 7 7       4  Ukraina Łesia Curenko w/o
 Niemcy Julia Görges 6 6        Niemcy Julia Görges
LL  Rumunia Cristina Dinu 1 2      Niemcy Julia Görges 6 6
Q  Ukraina Olga Fridman 7 2 5     8  Kazachstan Julija Putincewa 4 2  
8  Kazachstan Julija Putincewa 60 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Niemcy Anna-Lena Friedsam 6 6  
 Szwecja Johanna Larsson 3 4     7  Niemcy Anna-Lena Friedsam 6 6  
 Japonia Nao Hibino 6 62 2      Stany Zjednoczone Christina McHale 4 3  
 Stany Zjednoczone Christina McHale 4 7 6       7  Niemcy Anna-Lena Friedsam 66 6 2
 Czechy Kristýna Plíšková 4 3       3  Niemcy Annika Beck 7 2 6
 Stany Zjednoczone Nicole Gibbs 6 6      Stany Zjednoczone Nicole Gibbs 2 1
 Brazylia Teliana Pereira 0 4     3  Niemcy Annika Beck 6 6  
3  Niemcy Annika Beck 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Niemcy Sabine Lisicki 6 6  
 Hiszpania Lara Arruabarrena 3 4     5  Niemcy Sabine Lisicki 2 65  
WC  Niemcy Katharina Hobgarski 0 3      Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko 6 7  
 Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko 6 6        Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko 7 64 5
 Niemcy Carina Witthöft 4 6 4        Kolumbia Mariana Duque Mariño 5 7 7
 Kolumbia Mariana Duque Mariño 6 4 6      Kolumbia Mariana Duque Mariño 7 3 6
Q  Rosja Marina Mielnikowa 1 0     2  Niemcy Laura Siegemund 66 6 1  
2  Niemcy Laura Siegemund 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 34 677 280
Finalistka 17 258 180
Półfinalistka 9274 110
Ćwierćfinalistka 4980 60
2. runda 2742 30
1. runda 1694 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Holandia Kiki Bertens
Szwecja Johanna Larsson
103 zwycięstwo
02Gruzja Oksana Kalasznikowa
Niemcy Tatjana Maria
106 ćwierćfinał
03Rumunia Raluca Olaru
Liechtenstein Stephanie Vogt
128 1. runda
04Rosja Wiera Duszewina
Australia Anastasija Rodionowa
129 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Holandia Kiki Bertens
 Szwecja Johanna Larsson
6 6  
 Australia Jessica Moore
 Tajlandia Varatchaya Wongteanchai
0 0     1  Holandia Kiki Bertens
 Szwecja Johanna Larsson
6 4 10  
 Niemcy Carolin Daniels
 Białoruś Lidzija Marozawa
6 7      Niemcy Carolin Daniels
 Białoruś Lidzija Marozawa
3 6 3  
 Wielka Brytania Tara Moore
 Szwajcaria Conny Perrin
2 64       1  Holandia Kiki Bertens
 Szwecja Johanna Larsson
 
4  Rosja Wiera Duszewina
 Australia Anastasija Rodionowa
6 3 4        Niemcy Annika Beck
 Niemcy Anna-Lena Friedsam
w/o  
 Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Holandia Demi Schuurs
3 6 10      Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Holandia Demi Schuurs
0 4
 Niemcy Annika Beck
 Niemcy Anna-Lena Friedsam
6 3 10      Niemcy Annika Beck
 Niemcy Anna-Lena Friedsam
6 6  
WC  Niemcy Katharina Hobgarski
 Niemcy Carina Witthöft
3 6 5       1  Holandia Kiki Bertens
 Szwecja Johanna Larsson
6 6
 Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Czechy Květa Peschke
6 6        Japonia Shūko Aoyama
 Czechy Renata Voráčová
3 4
WC  Austria Sandra Klemenschits
 Niemcy Antonia Lottner
2 2      Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Czechy Květa Peschke
3 5  
 Japonia Shūko Aoyama
 Czechy Renata Voráčová
6 6      Japonia Shūko Aoyama
 Czechy Renata Voráčová
6 7  
3  Rumunia Raluca Olaru
 Liechtenstein Stephanie Vogt
3 3        Japonia Shūko Aoyama
 Czechy Renata Voráčová
4 6 12
 Rosja Nateła Dzałamidze
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
6 6        Rosja Nateła Dzałamidze
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
6 2 10  
 Japonia Nao Hibino
 Brazylia Laura Pigossi
2 3      Rosja Nateła Dzałamidze
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
6 2 10
 Rosja Walentina Iwachnienko
 Rosja Marina Mielnikowa
66 7 8     2  Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Niemcy Tatjana Maria
4 6 5  
2  Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Niemcy Tatjana Maria
7 64 10  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 9919 280
Finalistki 5161 180
Półfinalistki 2770 110
Ćwierćfinalistki 1468 60
1. runda 774 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]