NASCAR Racing

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
NASCAR Racing
Producent Papyrus Design Group
Wydawca Papyrus Design Group, Sierra Entertainment
Data wydania 1994
Gatunek gra wyścigowa
Tryby gry gra jednoosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma MS-DOS, Macintosh, PlayStation
Nośniki FDD, CD-ROM
Kontrolery klawiatura, myszka

NASCAR Racinggra komputerowa typu wyścigi, wyprodukowana przez Papyrus Design Group i wydana w 1994 roku.

Opis gry[edytuj | edytuj kod]

Gracz wciela się w rolę kierowcy startującego w serii NASCAR. Ważną cechą gry, która odróżniała ją od wcześniejszych tego typu gier (np. Richard Petty's Talladega czy Bill Elliott's NASCAR Challenge) tym, że posiadała wykupioną licencję na większość zespołów (wraz z ich sponsorami) i kierowców (w grze nie występowali tacy ówcześni kierowcy jak m.in. Dale Earnhardt, Bill Elliott, Dale Jarrett, Kyle Petty i Darrell Waltrip).

Gracz mógł współzawodniczyć z maksimum 38 innymi rywalami (na krótkich torach typu Bristol Motor Speedway czy też Martinsville Speedway z 32), istniał również tryb gry wieloosobowej (np. za pomocą LAN).

Jakkolwiek domyślnym trybem graficznym był tryb VGA, tak wersje wydawane na płytach CD-ROM oferowały również tryb SVGA, który można było osiągnąć za pomocą wpisania w wierszu poleceń komendy nascar -h, jednakże większość ówczesnych komputerów klasy PC posiadała procesory 486 lub posiadające niską częstotliwość taktowania procesory Pentium.

W grze istniały następujące tory (oznaczone gwiazdką jedynie w dodatku):

Wśród torów brakowało między innymi torów Daytona International Speedway czy Indianapolis Motor Speedway.

Realizm w grze stał na wysokim poziomie. Wiernie oddano model zniszczeń, z tym, że gracz mógł włączyć niezniszczalność swojego samochodu. Występowały żółte flagi (oznaczające niebezpieczeństwo na drodze) a podczas wypadków na tor wyjeżdżał pace car. Gracz mógł również dokonać indywidualnych ustawień swojego samochodu na konkretny wyścig, np. ustawić ilość paliwa, ciśnienie w oponach, przełożenia skrzyni biegów, nachylenie tylnego spojlera etc.

W grze znajdował się również dodatek (nazwany Paintkit), dzięki któremu gracz mógł w dowolny sposób przemalować samochód, zmienić jego markę (do wyboru były Chevrolet Lumina, Ford Thunderbird i Pontiac Grand Prix) oraz markę opon (do wyboru Goodyear i Hoosier).

W grze nie było głosu ludzi (np. poleceń szefostwa zespołu czy komentarza), wyjątkiem było intro do gry, gdzie były kierowca NASCAR Ned Jarrett mówi: "I'm Ned Jarrett. From Papyrus, this is NASCAR Racing" ("Jestem Ned Jarrett. Oto NASCAR Racing od [firmy] Papyrus"). Muzykę do gry wykonywał zespół Skid Row, a jego basista, Rachel Bolan, pojawia się jako jeden z kierowców.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]