Superliga bułgarska w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bułgarska Superliga Siatkarzy 2009/2010
Szczegóły rozgrywek
Termin 16 października 2009 - 18 kwietnia 2010
Sezon 66.
Miejsce w rankingu CEV 21
Liczba meczów 230
Liczba setów 491 (2.13 na mecz)
Hale 8 (w 6 miastach)
Beniaminki Slawia Sofia
Simple gold crown.svg Mistrz Bułgarii PFK CSKA Sofia
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 15 października 2009

Bułgarska Superliga Siatkarzy 2009/2010 – 66. sezon rozgrywek o mistrzostwo Bułgarii. Zainaugurowany został 16 października 2009 roku i trwał do 18 kwietnia 2010 roku.

W fazie zasadniczej 8 zespołów rozegrały mecze system każdy z każdym, mecz i rewanż.

W sezonie 2009/2010 w Lidze Mistrzów Bułgarię reprezentować będzie CSKA Sofia (dzika karta), a w Pucharze Challenge - Marek Junion-Iwkoni Dupnica.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Miejsce w sezonie 2008/2009 Miasto Uwagi
Lewski Siconco Sofia Gold medal with cup.svg Sofia
PFK CSKA Sofia Silver medal with cup.svg Sofia Liga Mistrzów (dzika karta)
Łukoil Neftochimik Burgas Bronze medal with cup.svg Burgas
Marek Junion-Iwkoni Dupnica 4 Dupnica Puchar Challenge
Pirin Bałkanstroj Razłog 5 Razłog
Arda Kyrdżali 6 Kyrdżali
Montana 7 Montana
Slawia Sofia Sofia beniaminek

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  Lewski CSKA LukOil Marek Pirin Arda Montana Slawia
Lewski Siconco Sofia 0:3 3:2 3:1 3:2 1:3 3:0 3:1
PFK CSKA Sofia 3:1 3:1 2:3 3:2 3:1 3:0 3:1
Łukoil Neftochimik Burgas 3:1 0:3 3:0 3:0 2:3 3:0 3:1
Marek Junion-Iwkoni Dupnica 1:3 3:2 1:3 2:3 2:3 3:1 3:0
Pirin Bałkanstroj Razłog 3:0 2:3 2:3 3:0 0:3 3:0 3:1
Arda Kyrdżali 1:3 1:3 3:0 3:1 0:3 3:0 3:1
Montana 0:3 1:3 0:3 1:3 1:3 0:3 3:2
Slawia Sofia 1:3 0:3 0:3 3:2 0:3 1:3 3:1
  Lewski CSKA LukOil Marek Pirin Arda Montana Slawia
Lewski Siconco Sofia 2:3 3:0 3:0 3:0 3:2 2:3 3:1
PFK CSKA Sofia 3:1 0:3 3:0 3:2 3:0 3:2 1:3
Łukoil Neftochimik Burgas 3:0 3:0 3:2 1:3 3:1 3:1 3:1
Marek Junion-Iwkoni Dupnica 0:3 0:3 0:3 3:1 1:3 2:3 0:3
Pirin Bałkanstroj Razłog 3:1 0:3 3:2 0:3 3:0 3:0 2:3
Arda Kyrdżali 1:3 0:3 0:3 2:3 2:3 1:3 3:1
Montana 1:3 0:3 0:3 3:1 1:3 0:3 0:3
Slawia Sofia 0:3 0:3 2:3 3:1 0:3 0:3 3:1

Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio zdobyte stracone ratio
1 PFK CSKA Sofia 66 28 23 5 11 7 5 2 1 2 106 74 32 2,3125 2483 2245 1,1060
2 Łukoil Neftochimik Burgas 60 28 20 8 11 6 3 3 2 3 104 68 36 1,8889 2395 2175 1,1011
3 Lewski Siconco Sofia 53 28 18 10 7 8 3 2 5 3 107 63 44 1,4318 2458 2319 1,0599
4 Pirin Bałkanstroj Razłog 51 28 16 12 8 5 3 6 1 5 108 61 47 1,2979 2410 2338 1,0308
5 Arda Kyrdżali 43 28 14 14 6 6 2 3 6 5 106 54 52 1,0385 2344 2355 0,9953
6 Marek Junion-Iwkoni Dupnica 26 28 8 20 2 3 3 5 7 8 110 41 69 0,5942 2409 2506 0,9613
7 Slawia Sofia 24 28 8 20 2 4 2 2 10 8 106 38 68 0,5588 2250 2448 0,9191
8 Montana 13 28 5 23 0 2 3 1 9 13 103 26 77 0,3377 2097 2460 0,8524
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 punkty, 3:2 - 2 punkty, 2:3 - 1 punkt, 1:3 i 0:3 - 0 punktów

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                               
  1  PFK CSKA Sofia 3 3  
8  Montana 0 0  
  1  PFK CSKA Sofia 3 3 3  
  4  Pirin Bałkanstroj Razłog 0 1 1  
4  Pirin Bałkanstroj Razłog 3 2 3
  5  Arda Kyrdżali 0 3 0  
    1  PFK CSKA Sofia 3 3 3
  3  Lewski Siconco Sofia 0 0 1
  2  Łukoil Neftochimik Burgas 3 3  
7  Slawia Sofia 0 2  
2  Łukoil Neftochimik Burgas 2 2 1
  3  Lewski Siconco Sofia 3 3 3    
3  Lewski Siconco Sofia 3 3
  6  Marek Junion-Iwkoni Dupnica 0 0    

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


13.03.2010 PFK CSKA Sofia 3:0 (25:15, 25:18, 25:17) Montana
14.03.2010 PFK CSKA Sofia 3:0 (25:22, 25:23, 28:26) Montana

13.03.2010 Łukoil Neftochimik Burgas 3:0 (25:22, 27:25, 25:22) Slawia Sofia
14.03.2010 Łukoil Neftochimik Burgas 3:2 (25:17, 25:17, 21:25, 19:25, 15:7) Slawia Sofia

13.03.2010 Lewski Siconco Sofia 3:0 (25:18, 25:22, 25:20) Marek Junion-Iwkoni Dupnica
15.03.2010 Marek Junion-Iwkoni Dupnica 0:3 (19:25, 23:25, 15:25) Lewski Siconco Sofia

13.03.2010 Pirin Bałkanstroj Razłog 3:0 (25:23, 25:17, 28:26) Arda Kyrdżali
15.03.2010 Arda Kyrdżali 3:2 (19:25, 25:19, 25:27, 25:13, 15:13) Pirin Bałkanstroj Razłog
17.03.2010 Pirin Bałkanstroj Razłog 3:0 (25:19, 25:15, 25:20) Arda Kyrdżali

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


21.03.2010 PFK CSKA Sofia 3:0 (25:17, 25:15, 25:21) Pirin Bałkanstroj Razłog
22.03.2010 PFK CSKA Sofia 3:1 (17:25, 27:29, 25:20, 25:13) Pirin Bałkanstroj Razłog
25.03.2010 Pirin Bałkanstroj Razłog 1:3 (14:25, 27:25, 17:25, 19:25) PFK CSKA Sofia

21.03.2010 Łukoil Neftochimik Burgas 2:3 (20:25, 25:16, 22:25, 25:21, 13:15) Lewski Siconco Sofia
22.03.2010 Łukoil Neftochimik Burgas 2:3 (19:25, 25:23, 25:18, 17:25, 10:15) Lewski Siconco Sofia
25.03.2010 Lewski Siconco Sofia 3:1 (25:18, 23:25, 25:18, 32:30) Łukoil Neftochimik Burgas

Finał[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


13.04.2010 PFK CSKA Sofia 3:0 (25:19, 25:15, 25:20) Lewski Siconco Sofia
14.04.2010 PFK CSKA Sofia 3:0 (25:23, 25:16, 25:20) Lewski Siconco Sofia
18.04.2010 Lewski Siconco Sofia 1:3 (25:23, 16:25, 17:25, 25:27) PFK CSKA Sofia

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół Uwagi
Simple gold crown.svg PFK CSKA Sofia Puchar CEV
2. Łukoil Neftochimik Burgas Puchar CEV
3. Lewski Siconco Sofia Puchar Challenge
4. Pirin Bałkanstroj Razłog Puchar Challenge
5. Arda Kyrdżali
6. Marek Junion-Iwkoni Dupnica
7. Slawia Sofia faza play-out
8. Montana spadek do Wyższej Ligi

Faza play-out[edytuj | edytuj kod]

21.03.2010 Slawia Sofia 2:3 (17:25, 25:19, 23:25, 25:19, 13:15) KWK Gabrowo
  • Klub Slawia Sofia spadł do Wyższej Ligi, a KWK Gabrowo awansowało do NWL Superligi.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]