To jest dobry artykuł

NXT TakeOver: Brooklyn II

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
NXT TakeOver: Brooklyn II
Motyw muzyczny „Giant” zespołu Banks & Steelz[1]
„Serpents” zespołu Neck Deep[1]
„Relentless” zespołu Of Mice & Men[1]
Informacje
Promocja WWE
Brandy NXT
Sponsor Jolly Rancher
Data 20 sierpnia 2016
Widownia 15,671[2]
Hala Barclays Center
Miejsce Brooklyn, Nowy Jork, Nowy Jork
Gale WWE Network – chronologicznie
NXT TakeOver – chronologicznie
NXT TakeOver: Brooklyn – chronologicznie

NXT TakeOver: Brooklyn II[3] – gala wrestlingu, wyprodukowana przez brand NXT federacji WWE i transmitowana na żywo za pośrednictwem WWE Network. Odbyła się 20 sierpnia 2016 w Barclays Center w dzielnicy Brooklyn miasta Nowy Jork w stanie Nowy Jork[4]. Była jedenastą galą z cyklu NXT TakeOver oraz jedenastą galą WWE Network w 2016 roku.

Na gali odbyło się osiem walk, z czego dwie były nagrywane do nadchodzących odcinków NXT. W walce wieczoru NXT TakeOver: Brooklyn II Samoa Joe utracił NXT Championship na rzecz Shinsuke Nakamury. Na gali zadebiutowali Bobby Roode i Ember Moon.

Larry Csonka, redaktor portalu internetowego o tematyce sportowej, 411mania.com, ocenił galę na 8,2 punktu w skali dziesięciopunktowej[5].

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

Samoa Joe – uczestnik walki wieczoru gali

Przygotowania[edytuj | edytuj kod]

Cykl gal NXT TakeOver rozpoczął się 29 maja 2014, kiedy to brand WWE NXT otrzymał swoją drugą ekskluzywną galę na WWE Network pod nazwą NXT TakeOver[6]. W kolejnych miesiącach człon „TakeOver” stał się główną częścią nazwy kolejnych specjalnych gal NXT, które miały dodatkowe podtytuły, jak przykładowo NXT TakeOver: Fatal 4-Way, NXT TakeOver: R Evolution czy też NXT TakeOver: Rival[7][8][9]. NXT TakeOver: Brooklyn II było jedenastą galą cyklu.

NXT TakeOver: Brooklyn II oferowało walki wrestlingu z udziałem różnych wrestlerów z istniejących oskryptowanych rywalizacji i storyline’ów, które były kreowane na tygodniówce NXT. Wrestlerzy zostali przedstawieni jako heele (negatywni, źli zawodnicy i najczęściej wrogowie publiki) i face’owie (pozytywni, dobrzy i najczęściej ulubieńcy publiki), którzy rywalizują pomiędzy sobą w seriach walk mających budować napięcie. Punktem kulminacyjnym rywalizacji są walki na galach PPV lub serie pojedynków[10][11].

Rywalizacje[edytuj | edytuj kod]

Samoa Joe vs. Shinsuke Nakamura[edytuj | edytuj kod]

27 lipca Generalny Menedżer brandu NXT William Regal ustanowił walkę pomiędzy NXT Championem Samoa Joem a Shinsuke Nakamurą na gali NXT TakeOver: Brooklyn II. Początkowo, Joe nie godził się na walkę, lecz ustąpił pod groźbą odebrania mu tytułu mistrzowskiego[12].

Asuka vs. Bayley[edytuj | edytuj kod]

Na NXT TakeOver: Dallas Asuka pokonała Bayley w walce o NXT Women’s Championship. Z powodu kontuzji, Bayley nie mogła stoczyć przysługującej jej walki rewanżowej o mistrzostwo; powróciła do NXT 22 czerwca[13]. Narastające napięcie pomiędzy nią a Asuką doprowadziło do ogłoszenia walki zawodniczek na NXT TakeOver: Brooklyn II[14]. 17 sierpnia rywalki podpisały kontrakt na walkę[15].

Ember Moon vs. Billie Kay[edytuj | edytuj kod]

3 sierpnia WWE wyemitowało winietę promującą debiut Ember Moon w NXT[16]. 17 sierpnia Billie Kay poprosiła Generalnego Menedżera NXT aby ten zgodził się na jej walkę z debiutantką. Regal spełnił jej prośbę[17].

Bobby Roode vs. Andrade Almas[edytuj | edytuj kod]

3 sierpnia Bobby Roode zadebiutował w NXT[16]. Tydzień później William Regal poinformował, że na NXT TakeOver: Brooklyn II debiutant zawalczy z Andrade Almasem[18].

Gala[edytuj | edytuj kod]

Komentatorzy i osobistości telewizyjne[edytuj | edytuj kod]

Komentatorami NXT TakeOver: Brooklyn II byli Tom Phillips i Corey Graves. W panelu pre-show zasiedli Mauro Ranallo, Lita oraz Renee Young, zaś konferansjerem gali był Greg Hamilton.

Na gali obecni byli m.in. Ric Flair, uczestnicy turnieju Cruiserweight Classic, przedstawiciele Orange County Choppers, Charlotte, Becky Lynch, Sasha Banks, Finn Bálor oraz Mick i Noelle Foley[19].

Główne show[edytuj | edytuj kod]

Galę otworzyło starcie pomiędzy No Way Jose a Austinem Ariesem. Po dziesięciu minutach walki Aries założył na przeciwniku dźwignię Last Chancery i zmusił go do poddania się. Po zakończeniu starcia Aries ponownie wykonał Last Chancery, lecz wkrótce został powstrzymany przez Hideo Itamiego. Itami zaatakował Ariesa, wykonał na nim Go To Sleep i wyszedł z ringu[19].

Billie Kay zmierzyła się z debiutującą Ember Moon. Ostatecznie Moon pokonała Kay po użyciu Diving Corkscrew Stunnera[19].

Następnie Bobby Roode wygrał pojedynek z Andrade Almasem po wykonaniu na nim Glorious Bombu[19].

Tuż po tym posiadacze NXT Tag Team Championship The Revival (Dash Wilder i Scott Dawson) bronili tytułów mistrzowskich w starciu drużynowym przeciwko Johnny'emu Gargano i Tommaso Ciampie. Ostatecznie Gargano poddał walkę po tym, jak Scott Dawson założył na nim Inverted Figure Four Leglock[19].

W piątej walce gali Bayley zmierzyła się z mistrzynią kobiet NXT Asuką. Podczas starcia Asuka założyła Asuka Hold na przeciwniczce, lecz ta zdołała uwolnić się i wykonać własne Bayley to Belly Suplex. Bayley nie zdołała jednak przypiąć mistrzyni. Niedługo później Asuka wykonała Spin Kick i przypięła pretendentkę do mistrzostwa wygrywając starcie. Po walce Bayley otrzymała owacje na stojąco od zgromadzonych na arenie fanów[19].

Walka wieczoru[edytuj | edytuj kod]

Walką wieczoru NXT TakeOver Brooklyn II był pojedynek o NXT Championship pomiędzy mistrzem Samoa Joe a pretendentem Shinsuke Nakamurą. Podczas walki Joe wykonał Muscle Buster, lecz próba przypięcia przeciwnika po nim zakończyła się near-fallem. Również Kinshasa Nakamury nie zapewniła pretendentowi wygranej. Po dwudziestu minutach akcji w ringu Nakamura wykonał drugie Kinshasa na mistrzu i przypiął go, kończąc jego panowanie[19]. Podczas walki Joe doznał przemieszczenia żuchwy, prawdopodobnie w wyniku złego przyjęcia jednego z Kinshas Nakamury[20].

Odbiór gali[edytuj | edytuj kod]

Debiutant w NXT – Bobby Roode.

Widownia[edytuj | edytuj kod]

NXT TakeOver: Brooklyn II zgromadziło w Barclays Center widownię liczącą 15 671 fanów wrestlingu[2].

Noty krytyków[edytuj | edytuj kod]

Alex Wendland z Voices of Wrestling najwyżej ocenił walkę tag-teamową (4½ gwiazdki na 5), zaś najniżej – debiut Ember Moon (2¼ gwiazdki). Dodał, że „NXT TakeOver: Brooklyn II zapowiadało się na jedną z najlepszych gal roku i pierwsza połowa eventu spełniła wszelkie oczekiwania, a jej najlepszą częścią było starcie o NXT Tag Team Championship. Druga połowa zawiodła i nie pomogło jej nawet wyłonienie nowego mistrza NXT”[21].

Larry Csonka z portalu 411MANIA ocenił galę na 8,2 punktu w skali dziesięciopunktowej. Szczególnie pochwalił walkę o NXT Tag Team Championship oraz starcie między Asuką i Bayley. Społeczność serwisu oceniła galę na 8,5 punktu[5].

James Caldwell z Pro Wrestling Torch najwyżej ocenił walkę wieczoru – ta otrzymała od niego 4 gwiazdki na 5 możliwych. Pochwalił też walkę drużynową i pojedynek o NXT Women’s Championship. Najniżej ocenionym przez niego momentem gali był debiut Ember Moon. Całość NXT TakeOver: Brooklyn II ocenił na 3 gwiazdki[2].

Wrestling Observer Dave’a Meltzera najlepiej oceniło starcie o NXT Tag Team Championship oraz walkę wieczoru, przyznając im kolejno 4½ i 4¼ gwiazdki na 5 możliwych. Wysoko uplasował się też pojedynek Asuki i Bayley, który otrzymał 4 gwiazdki. Najgorzej ocenioną walką gali było starcie Ember Moon z Billie Kay – przyznano jej 1½ gwiazdki[22].

Wydarzenia po gali[edytuj | edytuj kod]

Bayley odeszła z NXT i 22 sierpnia 2016 stała się członkinią brandu Raw[23].

Samoa Joe i nowy mistrz NXT Shinsuke Nakamura kontynuowali swoją rywalizację. Zmierzyli się ze sobą w walce rewanżowej na NXT TakeOver: Toronto[24][25].

Mistrzyni kobiet NXT Asuka obroniła tytuł w walkach z Danielle Kamelą, Liv Morgan i Theą Trinidad[26]. Rozpoczęła też feud z powracającą do WWE Mickie James. Obroniła tytuł w walce przeciwko nowej rywalce na NXT TakeOver: Toronto[27][25].

Wyniki walk[edytuj | edytuj kod]

Nr. Wyniki Stypulacje Czas
1N Tye Dillinger pokonał Wesleya Blake’a Singles match[28]
2N The Authors of Pain (Gzim Selmani i Sunny Dhinsa) pokonali TM61 (Nicka Millera i Shane’a Thorne’a) Tag team match[28]
3 Austin Aries pokonał No Way Jose Singles match[14][19] 10:40
4 Ember Moon pokonała Billie Kay Singles match[17][19] 4:33
5 Bobby Roode pokonał Andrade Almasa Singles match[14][19] 10:23
6 The Revival (Scott Dawson i Dash Wilder) (c) pokonało Johnny’ego Gargano i Tommaso Ciampę Tag Team match o NXT Tag Team Championship[14][19] 19:10
7 Asuka (c) pokonała Bayley Singles match o NXT Women’s Championship[14][19] 14:05
8 Shinsuke Nakamura pokonał Samoa Joego (c) Singles match o NXT Championship[29][19] 21:14
(c) – mistrz/mistrzyni przed walką
N – walka była nagrywana do oddzielnego odcinka NXT

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c NXT TakeOver: Brooklyn II features three official theme songs. wwe.com, 2016-17-28. [dostęp 2016-10-29].
 2. a b c 8/20 "WWE NXT Takeover: Brooklyn" Results - CALDWELL'S Complete Live Report -, 20 sierpnia 2016 [dostęp 2016-10-29] (ang.).
 3. WWE Presents: NXT TakeOver: Brooklyn II. barclayscenter.com. [dostęp 14.07.2016].
 4. WWE SummerSlam returns to Barclays Center in 2016 and 2017 [dostęp 2016-07-04].
 5. a b Larry Csonka, Csonka’s NXT Takeover: Back to Brooklyn Review 8.20.16, „411MANIA”, 411mania.com, 20 sierpnia 2016 [dostęp 2016-10-28].
 6. Nolan Howell: Neville tops Kidd at NXT Takeover. W: canoe.ca [on-line]. [dostęp 2015-07-03].
 7. Nolan Howell: Neville shocks, defies odds at NXT Takeover: Fatal 4 Way. W: Canoe.ca [on-line]. SLAM! Wrestling. [dostęp 2014-09-13].
 8. Caldwell James: Caldwell's WWE NXT Takeover results 12/11: Complete virtual-time coverage of Neville vs. Zayn for the NXT Title, Itami & Balor, Charlotte, Kevin Steen/Owens's debut, Corey Graves retires. W: Pro Wrestling Torch [on-line]. [dostęp 2014-12-15].
 9. James Caldwell: NXT News: Big title changes on "Takeover" special, tournament finals, pre-show dark match, more. W: Pro Wrestling Torch [on-line]. [dostęp 2015-02-13].
 10. Ed Grabianowski: How Pro Wrestling Works. W: HowStuffWorks, Inc. [on-line]. Discovery Communications. [dostęp 2012-03-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (18 November 2013)].
 11. Live & Televised Entertainment. WWE. [dostęp 2012-03-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (18 November 2013)].
 12. Justin James: 7/27 WWE NXT Results – James’s Report on Nakamura, Kota Ibushi, TM61 in action, big Samoa Joe promo setting up Takeover. W: Pro Wrestling Torch [on-line]. July 28, 2016. [dostęp July 28, 2016].
 13. WWE NXT results, June 22, 2016: Nakamura received an iconic match and a huge main event victory [dostęp 2016-10-29].
 14. a b c d e Jason Namako: SPOILERS: 7/13 NXT TV Tapings from Full Sail, card set for NXT TakeOver: Brooklyn II on August 20. wrestleview.com. [dostęp 14.07.2016].
 15. WWE NXT: August 17, 2016. wwe.com, 2016-08-17. [dostęp 2016-08-20].
 16. a b WWE NXT RESULTS – AUGUST 3, 2016, 3 sierpnia 2016 [dostęp 2016-10-29].
 17. a b Bobby Melok: Ember Moon vs. Billie Kay. wwe.com, 2016-08-17. [dostęp 2016-08-20].
 18. 8/10 WWE NXT Results. pwtorch.com, 2016-08-10. [dostęp 2016-08-20].
 19. a b c d e f g h i j k l m Marc Middleton: WWE NXT 'Takeover: Brooklyn II' Live Results, Your Feedback And Viewing Party. wrestlinginc.com, 2016-08-20. [dostęp 2016-08-21].
 20. Samoa Joe suffers jaw injury in war with Nakamura, „www.wwe.com” [dostęp 2016-10-29].
 21. Alex Wendland, NXT TAKEOVER: BROOKLYN II REVIEW & RESULTS, „Voices of Wrestling”, voicesofwrestling.com, 20 sierpnia 2016 [dostęp 2016-10-28].
 22. NXT TakeOver: Brooklyn II at Barclays Center wrestling results - Internet Wrestling Database, www.profightdb.com [dostęp 2016-10-28].
 23. Raw results, Aug. 22, 2016: Injured Finn Bálor relinquishes WWE Universal Championship, „www.wwe.com” [dostęp 2016-10-29].
 24. Nakamura and Joe set for NXT Title showdown in Toronto, „www.wwe.com” [dostęp 2016-10-29].
 25. a b NXT TakeOver: Toronto results, wwe.com [dostęp 2016-11-21].
 26. Philip Kreikenbohm, Matches « Asuka « Wrestlers Database « CAGEMATCH - The Internet Wrestling Database, www.cagematch.net [dostęp 2016-10-29].
 27. Mickie James returns to challenge Asuka at NXT TakeOver, „www.wwe.com” [dostęp 2016-10-29].
 28. a b WWE NXT Tapings For 8/24. wrestlinginc.com, 2016-08-20. [dostęp 2016-08-21].
 29. Bobby Melok: NXT Champion Samoa Joe vs. Shinsuke Nakamura. WWE. [dostęp 28.07.2016].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]