NXT TakeOver: Chicago (2017)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z NXT TakeOver: Chicago)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
NXT TakeOver: Chicago (2017)
Motyw muzyczny „Judas” ~ Fozzy[1]
„Over-Throne” ~ Hacktivist[1]
Informacje
Promocja WWE
Brandy NXT
Sponsor Rocket League[2]
Data 20 maja 2017
Hala Allstate Arena
Miejsce Chicago, Illinois
Gale WWE Network – chronologicznie
NXT TakeOver – chronologicznie
NXT TakeOver: Chicago – chronologicznie

NXT TakeOver: Chicago (2017) – gala wrestlingu wyprodukowana przez federację WWE dla zawodników z brandu NXT. Odbyła się 20 maja 2017 w Allstate Arena w Chicago w stanie Illinois. Była transmitowana na żywo za pośrednictwem WWE Network[2]. Była to piętnasta gala z cyklu NXT TakeOver, a jednocześnie trzecia w 2017 roku.

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

 Zobacz też: Wrestling.

NXT TakeOver: Chicago oferowało walki profesjonalnego wrestlingu z udziałem różnych wrestlerów z istniejących oskryptowanych rywalizacji i storyline’ów, które są kreowane na tygodniówce NXT. Wrestlerzy są przedstawieni jako heele (negatywni, źli zawodnicy i najczęściej wrogowie publiki) i face’owie (pozytywni, dobrzy i najczęściej ulubieńcy publiki), którzy rywalizują pomiędzy sobą w seriach walk mających budować napięcie. Kulminacją rywalizacji jest walka wrestlerska lub ich seria[3][4].

Cykl gal NXT TakeOver rozpoczął się 29 maja 2014, kiedy to brand WWE NXT otrzymał swoją drugą ekskluzywną galę na WWE Network pod nazwą NXT TakeOver[5]. W kolejnych miesiącach człon „TakeOver” stał się główną częścią nazwy kolejnych specjalnych gal NXT, które miały dodatkowe podtytuły, jak przykładowo NXT TakeOver: Fatal 4-Way, NXT TakeOver: R Evolution czy też NXT TakeOver: Rival[6][7][8]. NXT TakeOver: Brooklyn było pierwszą galą NXT, która odbyła się poza Full Sail University[9]. NXT TakeOver: Chicago było szesnastą galą z cyklu i trzecią w 2017.

Rywalizacje[edytuj | edytuj kod]

NXT Champion Bobby Roode będzie bronił tytułu podczas walki wieczoru NXT TakeOver: Chicago.

Bobby Roode vs. Hideo Itami[edytuj | edytuj kod]

Na NXT TakeOver: Orlando, NXT Champion Bobby Roode obronił swój tytuł mistrzowski w walce rewanżowej z Shinsuke Nakamurą. W następnym odcinku NXT wygłosił promo, w którym obraził Nakamurę. Przemówienie przerwał mu Hideo Itami, spoliczkował mistrza, po czym wykonał na nim swój finisher. 10 maja Itami pokonał Rodericka Stronga w starciu o prawo do walki o główne mistrzostwo NXT na nadchodzącej gali[10].

Asuka vs. Ruby Riot vs. Nikki Cross[edytuj | edytuj kod]

Asuka nieczysto obroniła NXT Women’s Championship w pojedynku przeciwko Ember Moon na gali TakeOver w Orlando. 3 maja podczas NXT Moon, Ruby Riot i Nikki Cross zmierzyły się ze sobą w czteroosobowym Battle Royalu o miano pretendenckie do mistrzostwa kobiet. Starcie zakończyło się bez rezultatu, kiedy Asuka zainterweniowała w starcie, atakując wszystkie trzy zawodniczki. Po walce Generalny Menedżer NXT William Regal ogłosił, że na nadchodzącej gali Asuka będzie broniła mistrzostwa przeciwko trzem rywalkom. W wyniku ataku ze strony mistrzyni Moon odniosła kontuzję ramienia, co wykluczyło ją ze starcia na TakeOver[11].

The Authors of Pain vs. DIY[edytuj | edytuj kod]

Podczas styczniowego NXT TakeOver: San Antonio The Authors of Pain (Akam i Rezar) pokonali #DIY (Johnny'ego Gargano i Tommaso Ciampę), odbierając im NXT Tag Team Championship. Wkrótce do rywalizacji dołączyło The Revival (Scott Dawson i Dash Wilder). Trzy drużyny zmierzyły się ze sobą na gali w Orlando, skąd zwycięsko wyszli The Authors of Pain. Dzięki wygranym walkom w kolejnych odcinkach NXT Gargano i Ciampa zagwarantowali sobie prawo do kolejnej walki o mistrzostwa drużynowe. 10 maja William Regal ogłosił, że rywalizujące tag teamy zmierzą się ze sobą w Ladder matchu na NXT TakeOver: Chicago[12].

Tyler Bate vs. Pete Dunne[edytuj | edytuj kod]

Rywalizacja między Tylerem Batem a Petem Dunnem rozpoczęła się w styczniu 2017, podczas turnieju o nowo-utworzone WWE United Kingdom Championship. Zawodnicy spotkali się ze sobą w walce finałowej; Dunn zaatakował przeciwnika od tyłu jeszcze przed rozpoczęciem starcia, lecz ostatecznie to Bate stał się pierwszym posiadaczem nowego mistrzostwa. 7 maja Dunne zdobył miano pretendenckie do tytułu, a Bate obronił mistrzostwo w walce z Markiem Andrewsem. William Regal ogłosił, że rywale zmierzą się ze sobą na nadchodzącej gali NXT[13].

Roderick Strong vs. Eric Young[edytuj | edytuj kod]

Po przegranej walce o miano pretendenckie do głównego mistrzostwa NXT, Roderick Strong został zaatakowany przez grupę SAnitY, na czele z Erikiem Youngiem. Wkrótce Young przyjął wyzwanie Stronga na walkę na gali NXT TakeOver: Chicago[14].

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Nr. Wyniki Stypulacje
1 Roderick Strong pokonał Erika Younga (z Killianem Dainem i Alexandrem Wolfem) Singles match[14][15]
2 Pete Dunne pokonał Tylera Bate'a (c) Singles match o WWE United Kingdom Championship[13][15]
3 Asuka (c) pokonała Ruby Riot i Nikki Cross Triple Threat match o NXT Women’s Championship[11][15]
4 Bobby Roode (c) pokonał Hideo Itami Singles match o NXT Championship[10][15]
5 The Authors of Pain (Akam i Rezar) (z Paulem Elleringiem) pokonali #DIY (Tommaso Ciampa i Johnny Gargano) Ladder match o NXT Tag Team Championship[12][15]
(c) – mistrz/mistrzyni przed walką

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b Fozzy’s “Judas” is an official theme of NXT Takeover: Chicago. wwe.com, 2017-05-03. [dostęp 2017-05-17].
 2. a b NXT TakeOver: Chicago match card, previews, start time and more, „WWE” [dostęp 2017-05-17] (ang.).
 3. Ed Grabianowski: How Pro Wrestling Works. W: HowStuffWorks, Inc. [on-line]. [dostęp 2012-03-05].
 4. Live & Televised Entertainment. [dostęp 2012-03-21].
 5. Nolan Howell: Neville tops Kidd at NXT Takeover. [dostęp 2015-07-03].
 6. Nolan Howell: Neville shocks, defies odds at NXT Takeover: Fatal 4 Way. SLAM! Wrestling. [dostęp 2014-09-13].
 7. James Caldwell: Caldwell's WWE NXT Takeover results 12/11: Complete virtual-time coverage of Neville vs. Zayn for the NXT Title, Itami & Balor, Charlotte, Kevin Steen/Owens's debut, Corey Graves retires. W: Pro Wrestling Torch [on-line]. [dostęp 2014-12-15].
 8. James Caldwell: NXT News: Big title changes on "Takeover" special, tournament finals, pre-show dark match, more. W: Pro Wrestling Torch [on-line]. [dostęp 2015-02-13].
 9. JAMES'S WWE "NXT TAKEOVER: BROOKLYN" REPORT 8/22: Balor vs. Owens ladder match for NXT Title, epic Women's match, Tag Titles, Samoa Joe, Liger, dignitaries in the crowd; Overall Reax (ang.). Pro Wrestling Torch.
 10. a b Will Itami make Roode go to sleep at TakeOver: Chicago?, „WWE” [dostęp 2017-05-16] (ang.).
 11. a b NXT Women’s Title Match now a Triple Threat after Moon's injury, „WWE” [dostęp 2017-05-16] (ang.).
 12. a b NXT Tag Team Titles up for grabs in Ladder Match at TakeOver, „WWE” [dostęp 2017-05-16] (ang.).
 13. a b Bate and Dunne to clash in U.K. Championship rematch at TakeOver: Chicago, „WWE” [dostęp 2017-05-16] (ang.).
 14. a b Strong seeks retribution in battle against Young at TakeOver, „WWE” [dostęp 2017-05-18] (ang.).
 15. a b c d e WWE NXT 'Takeover: Chicago' Live Results, Your Feedback And Viewing Party. wrestlinginc.com, 2017-05-20. [dostęp 2017-05-21].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]