Na Osi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Na Osi
Rodzaj programu motoryzacja
Kraj produkcji Polska
Język polski
Prowadzący Sławek Sochacki (dawniej)
Piotr Zelt (obecnie)
Data premiery 2002
Lata emisji od 2002
Pora emisji sobota, 19:20
Liczba odcinków 823 (stan na 30 kwietnia 2019)[potrzebny przypis]
Format nadawania 4:3 (dawniej)
16:9 (obecnie)
HDTV (od 2014)
Produkcja
Produkcja TV Brawo
Stacja telewizyjna TVN Siedem (2002-2007)
TVN Turbo (2008-2013)
Motowizja (od 2014)
Tele 5
Strona internetowa

Na Osi – program motoryzacyjny telewizji TVN Turbo, prowadzony przez aktora Piotra Zelta. Wcześniej gospodarzem był Sławek Sochacki. Od 1 marca 2014 r. premierowe odcinki programu emitowane są na kanale Motowizja.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

W programie pokazywane są głównie pojazdy ciężarowe: zarówno skrzyniowe jak i ciągniki siodłowe, małe ciężarówki, auta dostawcze i autobusy. Audycja porusza sprawy związane z transportem, spedycją i logistyką. Omawiane są problemy nurtujące współczesnego kierowcę, nie tylko tego, który prowadzi pojazdy wielkogabarytowe, ale także tego, który jeździ samochodem osobowym.

W niemal każdym odcinku znajduje się test samochodu: ciężarówki, pojazdu specjalnego lub autobusu, wybranego z gamy dostępnych produktów europejskich producentów. Wszechstronnie pokazywane są wygląd pojazdu zarówno z zewnątrz jak i wnętrze, jego parametry i możliwości.

Program zawiera wiele informacji o problemach, z jakimi borykają się kierowcy i przewoźnicy, o zmieniających się przepisach oraz wszelkich nowościach, o tym, jak się jeździ po polskich drogach, i o życiu kierowców. Nie brakuje również porad specjalistów.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]