Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936 – kombinacja mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kombinacja mężczyzn na ZIO 1936
1948
Miejsce Ga-Pa
Złoty medal Złoty medal III Rzesza Franz Pfnür
Srebrny medal Srebrny medal III Rzesza Gustav Lantschner
Brązowy medal Brązowy medal Francja Émile Allais
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936
Kombinacja mężczyźni kobiety

Kombinacja mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1936 w Garmisch-Partenkirchen została rozegrana w dniach 7-9 lutego. Zjazd rozegrano na stokach góry Kreuzeck, a slalom odbył się na stokach Gudiberg. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został reprezentant gospodarzy Franz Pfnür, srebro wywalczył jego rodak Gustav Lantschner, a brąz zdobył Francuz Émile Allais. Był to debiut narciarstwa alpejskiego na igrzyskach olimpijskich.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Zjazd[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata Pkt.
1 Birger Ruud Norwegia Norwegia 4:47,4 - 100,00
2 Franz Pfnür III Rzesza III Rzesza 4:51,8 +4,4 98,49
3 Gustav Lantschner III Rzesza III Rzesza 4:58,2 +10,8 96,38
4 Émile Allais Francja Francja 4:58,8 +11,4 96,18
5 Alf Konningen Norwegia Norwegia 5:00,4 +13,0 95,67
6 Roman Wörndle III Rzesza III Rzesza 5:01,2 +13,8 95,42
7 Per Fossum Norwegia Norwegia 5:03,2 +15,8 94.79
8 Rudolf Cranz III Rzesza III Rzesza 5:04,0 +16,6 94,54
9 Giacinto Sertorelli Królestwo Włoch (1861–1946) Włochy 5:05,0 +17,6 94,23
10 Sigmund Ruud Norwegia Norwegia 5:11,6 +24,2 92,23
11 Dick Durrance Stany Zjednoczone USA 5:16,2 +28.8 90,89
12 Vittorio Chierroni Królestwo Włoch (1861–1946) Włochy 5:20,0 +32,6 89,81
13 Adriano Guarnieri Królestwo Włoch (1861–1946) Włochy 5:26,4 +39,0 88,05
14 Maurice Lafforgue Francja Francja 5:29,4 +42,0 87,25
15 Peter Lunn Wielka Brytania Wielka Brytania 5:35,6 +48,2 85,64
16 Ciril Praček Królestwo Jugosławii Jugosławia 5:39,4 +52,0 84,68
16 Eduard Hromádka Czechosłowacja Czechosłowacja 5:39,4 +52,0 84,68
18 George Page Stany Zjednoczone USA 5:42,8 +55,4 83,84
19 Walter Hollmann Czechosłowacja Czechosłowacja 5:45,6 +58,2 83,16
20 Bronisław Czech Polska Polska 5:46,4 +59,0 82,97
21 Imre Csík Królestwo Węgier (1920–1946) Węgry 5:48,2 +1:00,8 82,54
22 Roland Allard Francja Francja 5:49,4 +1:02,0 82,26
23 Wilhelm Pick Czechosłowacja Czechosłowacja 5:49,6 +1:02,2 82,21
24 James Palmer-Tomkinson Wielka Brytania Wielka Brytania 5:51,0 +1:03,6 81,88
25 Johann Knahl Czechosłowacja Czechosłowacja 5:52,4 +1:05,0 81,56
26 Karl Baadsvik Kanada Kanada 5:55,2 +1:07,8 80,91
27 Károly Kővári Królestwo Węgier (1920–1946) Węgry 6:00,4 +1:13,0 79,74
28 Horst Scheeser Rumunia Rumunia 6:03,4 +1:16,0 79,09
29 Robert Livermore Stany Zjednoczone USA 6:04,4 +1:17,0 78,87
30 Borisław Jordanow Carstwo Bułgarii Bułgaria 6:06,4 +1:19,0 78,44
31 Franci Čop Królestwo Jugosławii Jugosławia 6:13,6 +1:26,2 76,93
32 László Szalay Królestwo Węgier (1920–1946) Węgry 6:14,4 +1:27,0 76,76
33 Wilhelm Zacharias Rumunia Rumunia 6:16,2 +1:28,8 76,40
34 Karol Zając Polska Polska 6:20,6 +1:33,2 75,51
35 Bertil Persson Szwecja Szwecja 6:26,0 +1:38,6 74,46
35 Fedor Weinschenck Polska Polska 6:26,0 +1:38,6 74,46
37 Albert Washburn Stany Zjednoczone USA 6:30,8 +1:43,4 73,54
38 Levente Balatoni Królestwo Węgier (1920–1946) Węgry 6:36,6 +1:49,2 72,47
39 William BallWilliam Ball Kanada Kanada 6:40,6 +1:53,2 71,74
40 Christopher Hudson Wielka Brytania Wielka Brytania 6:41,4 +1:54,0 71,60
41 Isamo Sekiguchi Japonia Japonia 6:48,6 +2:01,2 70,34
42 Raymond De Braconnier Belgia Belgia 6:52,0 +2:04,6 69,76
43 Dimitris Negropontis Grecja Grecja 6:58,6 +2:11,2 68,66
44 Werner De Spoelberch Belgia Belgia 7:03,0 +2:15,6 67,94
45 Rudolf Klöckner Rumunia Rumunia 7:16,4 +2:29,0 65,86
46 Tsutomu Sekido Japonia Japonia 7:23,4 +2:36,0 64,82
47 William Clark Kanada Kanada 7:29,0 +2:41,6 64,01
48 Iosif Covaci Rumunia Rumunia 7:56,8 +3:09,4 60,28
49 Hiroshi Tadano Japonia Japonia 7:58,6 +3:11,2 60,05
50 Emil Žnidar Królestwo Jugosławii Jugosławia 8:02,2 +3:14,8 59,60
51 Hubert Negerle Liechtenstein Liechtenstein 8:09,4 +3:22,0 58,72
52 Jacques Peten Belgia Belgia 10:09,2 +5:21,8 47,18
53 Asen Cankow Carstwo Bułgarii Bułgaria 10:53,2 +6:05,8 44,00
54 Franz Schädler Liechtenstein Liechtenstein 11:59,8 +7:12,4 39,93
55 Herbert Bērtulsons Łotwa Łotwa 13:00,6 +8:13,2 36,82
56 Askolds Hermanovskis Łotwa Łotwa 13:22,4 +8:35,0 35,82
57 Nazım Aslangil Turcja Turcja 13:56,8 +9:09,4 34,35
58 Ülker Pamir Turcja Turcja 14:18,4 +9:31,0 33,48
59 Mahmut Şevket Turcja Turcja 14:29,2 +9:41,8 33,06
60 Reşat Erceş Turcja Turcja 22:44,4 +17:57,0 21,06
- Raoul Weckbecker Luksemburg Luksemburg DNF - -
- Rolando Zanni Królestwo Włoch (1861–1946) Włochy DNF - -
- Charles Bracht Belgia Belgia DNF - -
- Hubert Hajm Królestwo Jugosławii Jugosławia DNF - -
- James Riddell Wielka Brytania Wielka Brytania DNF - -
- Bojan Dimitrow Carstwo Bułgarii Bułgaria DQ - -
- René Lafforgue Francja Francja DNS - -
- Gustaf Larsson Szwecja Szwecja DNS - -
- Sven Eriksson Szwecja Szwecja DNS - -
- Tormod Mobraaten Kanada Kanada DNS - -

Slalom[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Przejazd 1 Przejazd 2 Czas Strata Pkt.
1 Franz Pfnür III Rzesza III Rzesza 1:12,1 1:14,5 2:26,6 - 100,00
2 Gustav Lantschner III Rzesza III Rzesza 1:16,9 1:15,6 2:32,5 +5,6 96,13
3 Émile Allais Francja Francja 1:20,4 1:16,9 2:37,3 +10,7 93,20
4 Rudolf Cranz III Rzesza III Rzesza 1:32,9** 1:14,6 2:47,5 +20,9 87,52
5 Roman Wörndle III Rzesza III Rzesza 1:22,9 1:25,8* 2:48,7 +22,1 86,90
6 Birger Ruud Norwegia Norwegia 1:31,9* 1:17,1 2:49,0 +22,4 86,75
7 Giacinto Sertorelli Królestwo Włoch (1861–1946) Włochy 1:19,3 1:30,1 2:49,4 +22,8 86,54
8 Dick Durrance Stany Zjednoczone USA 1:26,4* 1:26,9 2:53,3 +26,7 84,59
9 Alf Konningen Norwegia Norwegia 1:29,3 1:24,3 2:53,6 +27,0 84,45
10 Maurice Lafforgue Francja Francja 1:26,6 1:27,1 2:53,7 +27,1 84,40
11 James Palmer-Tomkinson Wielka Brytania Wielka Brytania 1:29,8 1:26,5 2:56,3 +29,7 83,15
12 László Szalay Królestwo Węgier (1920–1946) Węgry 1:27,6 1:29,9 2:57,5 +30,9 82,59
13 Peter Lunn Wielka Brytania Wielka Brytania 1:26,3 1:32,5 2:58,8 +32,2 81,99
14 George Page Stany Zjednoczone USA 1:25,7 1:33,4 2:59,1 +32,7 81,86
15 Per Fossum Norwegia Norwegia 1:30,3 1:29,7 3:00,0 +33,4 81,44
16 Walter Hollmann Czechosłowacja Czechosłowacja 1:28,1 1:37,8 3:05,9 +39,3 78,86
17 Ciril Praček Królestwo Jugosławii Jugosławia 1:34,4 1:32,6 3:07,0 +40,4 78,40
18 Christopher Hudson Wielka Brytania Wielka Brytania 1:29,9 1:42,4 3:12,3 +45,7 76,24
19 Bronisław Czech Polska Polska 1:30,4 1:42,9 3:13,3 +46,7 75,84
20 Robert Livermore Stany Zjednoczone USA 1:37,5 1:36,7 3:14,2 +47,6 75,49
21 Johann Knahl Czechosłowacja Czechosłowacja 1:33,7 1:41,1 3:14,8 +48,2 75,26
22 Franci Čop Królestwo Jugosławii Jugosławia 1:38,5 1:37,4 3:15,9 +49,3 74,83
23 Karol Zając Polska Polska 1:35,0 1:42,5 3:17,5 +50,9 74,23
24 Horst Scheeser Rumunia Rumunia 1:41,6 1:36,5 3:18,1 +51,5 74,00
25 Adriano Guarnieri Królestwo Włoch (1861–1946) Włochy 1:28,5* 1:50,1* 3:18,6 +52,0 73,82
26 Roland Allard Francja Francja 1:44,8 1:34,8 3:19,6 +53,0 73,45
27 Vittorio Chierroni Królestwo Włoch (1861–1946) Włochy 1:33,4 1:50,8** 3:24,2 +55,6 71,79
28 Károly Kővári Królestwo Węgier (1920–1946) Węgry 1:44,8 1:43,6 3:28,4 +1:01,8 70,35
29 Wilhelm Pick Czechosłowacja Czechosłowacja 1:53,3* 1:41,1 3:34,4 +1:07,8 68,38
30 Bertil Persson Szwecja Szwecja 1:43,4* 1:54,0* 3:37,4 +1:10,8 67,43
31 Emil Žnidar Królestwo Jugosławii Jugosławia 1:50,7 1:58,1 3:48,8 +1:22,2 64,07
32 Imre Csík Królestwo Węgier (1920–1946) Węgry 1:48,5 2:08,2 3:56,7 +1:30,1 61,93
33 Fedor Weinschenck Polska Polska 1:56,6* 2:21,2 4:17,8 +1:51,2 56,87
- Wilhelm Zacharias Rumunia Rumunia 1:40,2 DNQ - - -
- Hiroshi Tadano Japonia Japonia 1:49,4 DNQ - - -
- Isamo Sekiguchi Japonia Japonia 1:52,5 DNQ - - -
- Rudolf Klöckner Rumunia Rumunia 1:52,7 DNQ - - -
- Karl Baadsvik Kanada Kanada 1:54,3 DNQ - - -
- Albert Washburn Stany Zjednoczone USA 1:56,7* DNQ - - -
- William Clark Kanada Kanada 2:03,9* DNQ - - -
- Tsutomu Sekido Japonia Japonia 2:04,5 DNQ - - -
- Borisław Jordanow Carstwo Bułgarii Bułgaria 2:06,1* DNQ - - -
- William Ball Kanada Kanada 2:07,7 DNQ - - -
- Iosif Covaci Rumunia Rumunia 2:08,3 DNQ - - -
- Asen Cankow Carstwo Bułgarii Bułgaria 2:13,5 DNQ - - -
- Dimitris Negropontis Grecja Grecja 2:15,3 DNQ - - -
- Hubert Negele Liechtenstein Liechtenstein 2:16,1 DNQ - - -
- Raymond De Braconnier Belgia Belgia 2:22,2 DNQ - - -
- Jacques Peten Belgia Belgia 2:24,9* DNQ - - -
- Werner De Spoelberch Belgia Belgia 2:28,6 DNQ - - -
- Franz Schädler Liechtenstein Liechtenstein 2:32,5 DNQ - - -
- Eduard Hromádka Czechosłowacja Czechosłowacja 2:45,9*** DNQ - - -
- Herbert Bērtulsons Łotwa Łotwa 3:06,1 DNQ - - -
- Askolds Hermanovskis Łotwa Łotwa 3:18,0** DNQ - - -
- Nazım Aslangil Turcja Turcja DSQ - - - -
- Ülker Pamir Turcja Turcja DSQ - - - -
- Sigmund Ruud Norwegia Norwegia DNS - - - -
- Levente Balatoni Królestwo Węgier (1920–1946) Węgry DNS - - - -
- Mahmut Şevket Turcja Turcja DNS - - - -
- Reşat Erceş Turcja Turcja DNS - - - -
* - dodano 6 sekund karnych
** - dodano 12 sekund karnych
*** - dodano 18 sekund karnych

Wyniki końcowe[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Pkt. zjazd Pkt. slalom Łącznie
Gold medal icon.svg Franz Pfnür III Rzesza III Rzesza 98,49 100,00 99,25
Silver medal icon.svg Gustav Lantschner III Rzesza III Rzesza 96,38 96,13 96,26
Bronze medal icon.svg Émile Allais Francja Francja 96,18 93,20 94,69
4 Birger Ruud Norwegia Norwegia 100,00 86,75 93,38
5 Roman Wörndle III Rzesza III Rzesza 95,42 86,90 91,16
6 Rudolf Cranz III Rzesza III Rzesza 94,54 87,52 91,03
7 Giacinto Sertorelli Królestwo Włoch (1861–1946) Włochy 94,23 86,54 90,39
8 Alf Konningen Norwegia Norwegia 95,67 84,45 90,06
9 Per Fossum Norwegia Norwegia 94,79 81,44 88,12
10 Dick Durrance Stany Zjednoczone USA 90,89 84,59 87,74
11 Maurice Lafforgue Francja Francja 87,25 84,40 85,83
12 Peter Lunn Wielka Brytania Wielka Brytania 85,64 81,99 83,82
13 George Page Stany Zjednoczone USA 83,84 81,86 82,85
14 James Palmer-Tomkinson Wielka Brytania Wielka Brytania 81,88 83,15 82,52
15 Ciril Praček Królestwo Jugosławii Jugosławia 84,68 78,40 81,54
16 Walter Hollmann Czechosłowacja Czechosłowacja 83,16 78,86 81,01
17 Adriano Guarnieri Królestwo Włoch (1861–1946) Włochy 88,05 73,82 80,94
18 Vittorio Chierroni Królestwo Włoch (1861–1946) Włochy 89,81 71,79 80,80
19 László Szalay Królestwo Węgier (1920–1946) Węgry 76,76 82,59 79,68
20 Bronisław Czech Polska Polska 82,97 75,84 79,41
21 Johann Knahl Czechosłowacja Czechosłowacja 81,56 75,26 78,41
22 Roland Allard Francja Francja 82,26 73,45 77,86
23 Robert Livermore Stany Zjednoczone USA 78,87 75,49 77,18
24 Horst Scheeser Rumunia Rumunia 79,09 74,00 76,55
25 Franci Čop Królestwo Jugosławii Jugosławia 76,93 74,83 75,88
26 Wilhelm Pick Czechosłowacja Czechosłowacja 82,21 68,38 75,30
27 Károly Kővári Królestwo Węgier (1920–1946) Węgry 79,74 70,35 75,05
28 Karol Zając Polska Polska 75,51 74,23 74,87
29 Christopher Hudson Wielka Brytania Wielka Brytania 71,60 76,24 73,92
30 Imre Csík Królestwo Węgier (1920–1946) Węgry 82,54 61,93 72,24
31 Bertil Persson Szwecja Szwecja 74,46 67,43 70,95
32 Fedor Weinschenck Polska Polska 74,46 56,87 65,67
33 Emil Žnidar Królestwo Jugosławii Jugosławia 59,60 64,07 61,84

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]