Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948 – kombinacja mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kombinacja mężczyzn na ZIO 1948
1936 1988
Miejsce St. Moritz
Złoty medal Złoty medal Francja Henri Oreiller
Srebrny medal Srebrny medal Szwajcaria Karl Molitor
Brązowy medal Brązowy medal Francja James Couttet
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948
Zjazd mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety

Kombinacja mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1948 w Sankt Moritz została rozegrana w dniach 2-4 lutego. Bieg zjazdowy odbył się na trasie Corviglia na stokach Piz Nair, slalom na trasie na stokach Piz Suvretta. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Francuz Henri Oreiller, srebro wywalczył Szwajcar Karl Molitor, a brąz zdobył kolejny reprezentant Francji - Henri Oreiller. Po tych igrzyskach kombinacja wypadła z programu olimpijskiego, do którego oficjalnie wróciła dopiero czterdzieści lat później, podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1988.

W 1948 roku w skład kombinacji wchodził bieg zjazdowy oraz slalom. Do wyniku łącznego zaliczono wyniki zjazdu rozegranego 2 lutego, jednak slalom został rozegrany osobno (nie wykorzystano wyników slalomu otwartego).

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Zjazd[edytuj | edytuj kod]

Slalom[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Przejazd 1 Przejazd 2 Czas Strata
1 James Couttet Francja Francja 1:08,7 1:06,2 2:14,9 -
2 Edi Mall Austria Austria 1:09,5 1:06,5 2:16,0 +1,1
3 Vittorio Chierroni Włochy Włochy 1:10,8 1:07,3 2:18,1 +3,2
4 Edy Reinalter Szwajcaria Szwajcaria 1:16,3 1:05,8 2:22,1 +7,2
5 Henri Oreiller Francja Francja 1:12,3 1:10,0 2:22,3 +7,4
6 Karl Molitor Szwajcaria Szwajcaria 1:14,0 1:08,5 2:22,5 +7,6
6 Antonín Šponar Czechosłowacja Czechosłowacja 1:13,1 1:09,4 2:22,5 +7,6
8 Jack Reddish Stany Zjednoczone USA 1:14,1 1:08,8 2:22,9 +8,0
9 Hans Hansson Szwecja Szwecja 1:13,5 1:10,0 2:23,5 +8,6
10 Åke Nilsson Szwecja Szwecja 1:15,3 1:09,4 2:24,7 +9,8
11 Silvio Alverà Włochy Włochy 1:15,3 1:09,6 2:24,9 +10,0
12 Eberhard Kneisl Austria Austria 1:18,1 1:07,8 2:25,9 +11,0
13 Luboš Brchel Czechosłowacja Czechosłowacja 1:19,1 1:07,2 2:26,3 +11,4
14 Hans Nogler Austria Austria 1:12,2 1:14,8 2:27,0 +12,1
15 Barney McLean Stany Zjednoczone USA 1:16,4 1:11,5 2:27,9 +13,0
16 Engelbert Haider Austria Austria 1:16,4 1:11,8 2:28,2 +13,3
17 Steve Knowlton Stany Zjednoczone USA 1:15,5 1:14,0 2:29,5 +14,6
18 Georges Panisset Francja Francja 1:19,8 1:15,5 2:35,3 +20,4
19 Adolf Odermatt Szwajcaria Szwajcaria 1:19,8 1:15,8 2:35,6 +20,7
20 Péter Szikla Republika Węgierska (1946-1949) Węgry 1:24,1 1:12,1 2:36,2 +21,3
21 Bjarne Arentz Norwegia Norwegia 1:20,8 1:15,5 2:36,3 +21,4
22 Claude Penz Francja Francja 1:14,7 1:21,8 2:36,5 +21,6
23 Robert Blatt Stany Zjednoczone USA 1:15,6 1:21,4 2:37,0 +22,1
23 Harvey Clifford Kanada Kanada 1:26,8 1:10,2 2:37,0 +22,1
25 Hector Sutherland Kanada Kanada 1:22,8 1:17,3 2:40,1 +25,2
26 Pentti Alonen Finlandia Finlandia 1:29,0 1:11,2 2:40,2 +25,3
27 Marius Eriksen Norwegia Norwegia 1:21,6 1:19,4 2:41,0 +26,1
27 Sverre Johannessen Norwegia Norwegia 1:26,2 1:14,8 2:41,0 +26,1
29 Józef Marusarz Polska Polska 1:23,2 1:18,8 2:42,0 +27,1
30 Fernand Grosjean Szwajcaria Szwajcaria 1:19,6 1:22,7 2:42,3 +27,4
31 Matevž Lukanc Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:29,3 1:13,1 2:42,4 +27,5
32 Slavko Lukanc Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:27,1 1:15,4 2:42,5 +27,6
33 Bill Irwin Kanada Kanada 1:32,9 1:12,7 2:45,6 +30,7
34 Philippe d'Ursel Belgia Belgia 1:31,4 1:15,8 2:47,2 +32,3
35 Tamás Székely Republika Węgierska (1946-1949) Węgry 1:28,4 1:20,9 2:49,3 +34,4
36 Daniel Šlachta Czechosłowacja Czechosłowacja 1:37,4 1:12,0 2:49,4 +34,5
37 Ion Coliban Rumunia w epoce komunizmu Rumunia 1:36,0 1:15,4 2:51,4 +36,5
38 Jan Gąsienica Ciaptak Polska Polska 1:25,0 1:27,2 2:52,2 +37,3
39 Hernán Oelkers Chile Chile 1:33,6 1:21,6 2:55,2 +40,3
40 Károly Kővári Republika Węgierska (1946-1949) Węgry 1:32,5 1:24,2 2:56,7 +41,8
41 Poldi Schädler Liechtenstein Liechtenstein 1:40,0 1:17,1 2:57,1 +42,2
42 Dawid Madżar Ludowa Republika Bułgarii Bułgaria 1:38,9 1:18,5 2:57,4 +42,5
43 Jože Bertoncelj Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:38,5 1:19,6 2:58,1 +43,2
44 Dumitru Frăţilă Rumunia w epoce komunizmu Rumunia 1:41,7 1:21,4 3:03,1 +48,2
44 Donald Garrow Wielka Brytania Wielka Brytania 1:36,8 1:26,3 3:03,1 +48,2
46 Stein Eriksen Norwegia Norwegia 1:51,8 1:11,5 3:03,3 +48,4
47 Dumitru Sulică Rumunia w epoce komunizmu Rumunia 1:41,5 1:22,8 3:04,3 +49,4
48 José Arias Państwo Hiszpańskie Hiszpania 1:42,6 1:24,5 3:07,1 +52,2
49 Magnús Brynjólfsson Islandia Islandia 1:39,0 1:28,7 3:07,7 +52,8
50 Gino de Pellegrín Argentyna Argentyna 1:40,8 1:27,2 3:08,0 +53,1
51 Theodor Sele Liechtenstein Liechtenstein 1:37,5 1:30,8 3:08,3 +53,4
52 Thomas de Morawitz Państwo Hiszpańskie Hiszpania 1:44,4 1:24,8 3:09,2 +54,3
53 Franz Beck Liechtenstein Liechtenstein 1:46,2 1:23,8 3:10,0 +55,1
54 Michel Feron Belgia Belgia 1:43,0 1:27,8 3:10,8 +55,9
55 Otto Jung Argentyna Argentyna 1:45,2 1:26,1 3:11,3 +56,4
56 Dimityr Drażew Ludowa Republika Bułgarii Bułgaria 1:49,0 1:24,7 3:13,7 +58,8
57 Jaime Errázuriz Chile Chile 1:41,1 1:34,6 3:15,7 +1:00,8
58 Þórir Jónsson Islandia Islandia 1:57,0 1:20,5 3:17,5 +1:02,6
59 Pablo Rosenkjer Argentyna Argentyna 1:45,3 1:34,6 3:19,9 +1:05,0
60 Vasile Ionescu Rumunia w epoce komunizmu Rumunia 1:45,8 1:34,4 3:20,2 +1:05,3
61 Albert Irwin Kanada Kanada 2:02,0 1:18,9 3:20,9 +1:06,0
62 Harry Taylor Wielka Brytania Wielka Brytania 1:45,8 1:37,8 3:23,6 +1:08,7
63 Arturo Hammersley Chile Chile 2:02,5 1:35,5 3:38,0 +1:23,1
64 Guðmundur Guðmundsson Islandia Islandia 2:15,8 1:24,8 3:40,6 +1:25,7
65 Max Gassner Liechtenstein Liechtenstein 2:09,0 1:46,9 3:55,9 +1:41,0
66 Lajos Máté Republika Węgierska (1946-1949) Węgry 2:19,3 1:46,2 4:05,5 +1:50,5
67 Luis de Ridder Argentyna Argentyna 2:46,3 1:20,9 4:07,2 +1:52,3
- Stig Sollander Szwecja Szwecja DNF - - -
- Olle Dalman Szwecja Szwecja DNF - - -
- Jerzy Schindler Polska Polska DNF - - -
- Gonzalo Domínguez Chile Chile DNF - - -
- James Palmer-Tomkinson Wielka Brytania Wielka Brytania DNF - - -
- Dursun Bozkurt Turcja Turcja DNF - - -
- Osman Yüce Turcja Turcja DNF - - -
- José Vila Państwo Hiszpańskie Hiszpania DNF - - -
- Fotios Mawriplis Grecja Grecja DNF - - -
- Juan Armiñán Państwo Hiszpańskie Hiszpania DNF - - -
- Aimo Vartiainen Finlandia Finlandia DQ - - -

Wyniki końcowe[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Pkt. zjazd Pkt. slalom Łącznie
Gold medal icon.svg Henri Oreiller Francja Francja 0,00 3,27 3,27
Silver medal icon.svg Karl Molitor Szwajcaria Szwajcaria 3,09 3,35 6,44
Bronze medal icon.svg James Couttet Francja Francja 6,95 0,00 6,95
4 Edi Mall Austria Austria 8,06 0,48 8,54
5 Silvio Alverà Włochy Włochy 4,30 4,41 8,71
6 Hans Hansson Szwecja Szwecja 5,52 3,79 9,31
7 Vittorio Chierroni Włochy Włochy 8,28 1,41 9,69
8 Hans Nogler Austria Austria 4,63 5,33 9,96
9 Antonín Šponar Czechosłowacja Czechosłowacja 7,84 3,35 11,19
10 Edy Reinalter Szwajcaria Szwajcaria 8,83 3,18 12,01
11 Eberhard Kneisl Austria Austria 7,51 4,85 12,36
12 Jack Reddish Stany Zjednoczone USA 9,71 3,53 13,24
13 Engelbert Haider Austria Austria 7,40 5,86 13,26
14 Luboš Brchel Czechosłowacja Czechosłowacja 9,82 5,03 14,85
15 Adolf Odermatt Szwajcaria Szwajcaria 6,51 9,13 15,64
16 Fernand Grosjean Szwajcaria Szwajcaria 4,52 12,09 16,61
17 Bjarne Arentz Norwegia Norwegia 7,73 9,44 17,17
18 Georges Panisset Francja Francja 9,38 9,00 18,38
19 Åke Nilsson Szwecja Szwecja 15,11 4,32 19,43
20 Marius Eriksen Norwegia Norwegia 8,17 11,51 19,68
21 Harvey Clifford Kanada Kanada 10,60 9,74 20,34
22 Sverre Johannesen Norwegia Norwegia 9,49 11,51 21,00
23 Hector Sutherland Kanada Kanada 10,60 11,12 21,72
24 Claude Penz Francja Francja 13,46 9,52 22,98
25 Steve Knowlton Stany Zjednoczone USA 17,32 6,43 23,75
26 Barney McLean Stany Zjednoczone USA 19,42 5,73 25,15
27 Józef Marusarz Polska Polska 14,01 11,95 25,96
28 Pentti Alonen Finlandia Finlandia 15,22 11,16 26,38
29 Robert Blatt Stany Zjednoczone USA 18,09 9,74 27,83
30 Péter Szikla Republika Węgierska (1946-1949) Węgry 19,75 9,39 29,14
31 Jan Gąsienica Ciaptak Polska Polska 14,67 16,45 31,12
32 Stein Eriksen Norwegia Norwegia 11,14 21,36 32,50
33 Daniel Šlachta Czechosłowacja Czechosłowacja 19,20 15,21 34,41
34 Slavko Lukanc Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 23,28 12,17 35,45
35 Tamás Székely Republika Węgierska (1946-1949) Węgry 22,62 15,17 37.79
36 Bill Irwin Kanada Kanada 25,71 13,54 39,25
37 Matevž Lukanc Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 30,68 12,13 42,81
38 Hernán Oelkers Chile Chile 25,05 17,78 42,83
39 Philippe d'Ursel Belgia Belgia 30,90 14,24 45,14
40 Dumitru Frăţilă Rumunia w epoce komunizmu Rumunia 24,61 21,27 45,88
41 Ion Coliban Rumunia w epoce komunizmu Rumunia 30,02 16,10 46,12
42 Michel Feron Belgia Belgia 21,85 24,67 46,52
Dumitru Sulică Rumunia w epoce komunizmu Rumunia 24,72 21,80 46,52
44 Dawid Madżar Ludowa Republika Bułgarii Bułgaria 27,92 18,75 46,67
45 Donald Garrow Wielka Brytania Wielka Brytania 25,71 21,27 46,98
46 Károly Kővári Republika Węgierska (1946-1949) Węgry 29,91 18,44 48,35
47 Franz Beck Liechtenstein Liechtenstein 24,06 24,31 48,37
48 Magnús Brynjólfsson Islandia Islandia 29,47 23,29 52,76
49 Albert Irwin Kanada Kanada 25,71 29,12 53,51
50 Poldi Schädler Liechtenstein Liechtenstein 35,86 18,62 54,48
51 Jože Bertoncelj Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 36,08 19,06 55,14
52 Jaime Errázuriz Chile Chile 34,09 26,82 60,91
53 Vasile Ionescu Rumunia w epoce komunizmu Rumunia 32,67 28,81 61,48
54 José Arias Państwo Hiszpańskie Hiszpania 42,37 23,03 65,40
55 Dimityr Drażew Ludowa Republika Bułgarii Bułgaria 39,83 25,94 65,77
56 Otto Jung Argentyna Argentyna 41,16 24,89 66,05
57 Arturo Hammersley Chile Chile 32,67 36,65 69,32
58 Theodor Sele Liechtenstein Liechtenstein 49,22 23,56 72,78
59 Thomas Morawitz Państwo Hiszpańskie Hiszpania 49,11 23,95 73,06
60 Gino de Pellegrín Argentyna Argentyna 49,87 23,42 73,29
61 Harry Taylor Wielka Brytania Wielka Brytania 45,68 30,31 75,99
62 Max Gassner Liechtenstein Liechtenstein 32,00 44,56 76,56
63 Luis de Ridder Argentyna Argentyna 30,57 49,54 80,11
64 Pablo Rosenkjer Argentyna Argentyna 55,94 28,68 84,62
65 Þórir Jónsson Islandia Islandia 61,79 27,61 89,40
66 Lajos Máté Republika Węgierska (1946-1949) Węgry 40,83 48,79 89,62
67 Guðmundur Guðmundsson Islandia Islandia 67,30 37,81 105,11
- Stig Sollander Szwecja Szwecja 16,10 DNF -
- Olle Dalman Szwecja Szwecja 16,21 DNF -
- Aimo Vartiainen Finlandia Finlandia 22,86 DNF -
- Jerzy Schindler Polska Polska 30,12 DNF -
- James Palmer-Tomkinson Wielka Brytania Wielka Brytania 32,67 DNF -
- Gonzalo Domínguez Chile Chile 40,41 DNF -
- Dursun Bozkurt Turcja Turcja 56,54 DNF -
- Osman Yüce Turcja Turcja 63,00 DNF -
- José Vila Państwo Hiszpańskie Hiszpania 76,10 DNF -
- Fotios Mawriplis Grecja Grecja 90,46 DNF -
- Fernando Armiñán Państwo Hiszpańskie Hiszpania 91,62 DNF -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]