Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948 – zjazd mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zjazd mężczyzn na ZIO 1948
1952
Miejsce St. Moritz
Złoty medal Złoty medal Francja Henri Oreiller
Srebrny medal Srebrny medal Austria Franz Gabl
Brązowy medal Brązowy medal Szwajcaria Karl Molitor
Szwajcaria Rolf Olinger
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948
Zjazd mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety

Zjazd mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1948 w Sankt Moritz został rozegrany 2 lutego. Zawody odbyły się na trasie Corviglia na stokach Piz Nair. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Francuz Henri Oreiller, srebro wywalczył Austriak Franz Gabl, a brąz ex aequo zdobyli Szwajcarzy: Karl Molitor i Rolf Olinger. Zjazd jako osobna konkurencja pojawi się w programie olimpijskim po raz pierwszy w historii. Wyniki były także przeliczane na punkty do kombinacji.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Henri Oreiller Francja Francja 2:55,0 -
Silver medal icon.svg Franz Gabl Austria Austria 2:59,1 +4,1
Bronze medal icon.svg Karl Molitor Szwajcaria Szwajcaria 3:00,3 +5,3
Bronze medal icon.svg Rolf Olinger Szwajcaria Szwajcaria 3:00,3 +5,3
5 Egon Schöpf Austria Austria 3:01,2 +6,2
6 Silvio Alverà Włochy Włochy 3:02,4 +7,4
6 Carlo Gartner Włochy Włochy 3:02,4 +7,4
8 Fernand Grosjean Szwajcaria Szwajcaria 3:03,1 +8,1
9 Hans Nogler Austria Austria 3:03,2 +8,2
10 Hans Hansson Szwecja Szwecja 3:05,0 +10,0
11 Sverre Lassen-Urdahl Norwegia Norwegia 3:06,4 +11,4
12 Adolf Odermatt Szwajcaria Szwajcaria 3:06,4 +11,4
12 James Couttet Francja Francja 3:07,3 +12,3
14 Engelbert Haider Austria Austria 3:08,2 +13,2
15 Eberhard Kneisl Austria Austria 3:08,3 +13,3
16 Bjarne Arentz Norwegia Norwegia 3:09,0 +14,0
17 Antonín Šponar Czechosłowacja Czechosłowacja 3:09,1 +14,1
18 Romedi Spada Szwajcaria Szwajcaria 3:09,2 +14,2
19 Edi Mall Austria Austria 3:09,3 +14,3
20 Marius Eriksen Norwegia Norwegia 3:09,4 +14,4
21 Vittorio Chierroni Włochy Włochy 3:10,0 +15,0
22 Edy Reinalter Szwajcaria Szwajcaria 3:11,0 +16,0
23 Guy de Huertas Francja Francja 3:12,0 +17,0
23 Georges Panisset Francja Francja 3:12,0 +17,0
25 Sverre Johannessen Norwegia Norwegia 3:12,1 +17,1
26 Jack Reddish Stany Zjednoczone USA 3:12,3 +17,3
27 Luboš Brchel Czechosłowacja Czechosłowacja 3:12,4 +17,4
28 Harvey Clifford Kanada Kanada 3:14,1 +19,1
28 Hector Sutherland Kanada Kanada 3:14,1 +19,1
30 Sixten Isberg Szwecja Szwecja 3:15,0 +20,0
31 Stein Eriksen Norwegia Norwegia 3:15,1 +20,1
32 Eugenio Bonicco Włochy Włochy 3:15,4 +20,4
33 Jean Pazzi Włochy Włochy 3:16,1 +21,1
34 Claude Penz Francja Francja 3:19,2 +24,2
35 Józef Marusarz Polska Polska 3:20,2 +25,2
36 Valentin-Ture Mulej Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 3:21,1 +26,1
37 Jan Gąsienica Ciaptak Polska Polska 3:21,3 +26,2
38 Åke Nilsson Szwecja Szwecja 3:22,2 +27,2
39 Pentti Alonen Finlandia Finlandia 3:22,3 +27,3
40 Stig Sollander Szwecja Szwecja 3:23,1 +28,1
41 Olle Dalman Szwecja Szwecja 3:23,2 +28,2
42 Richard Movitz Stany Zjednoczone USA 3:25,2 +30,2
43 Steve Knowlton Stany Zjednoczone USA 3:26,2 +31,2
44 Robert Blatt Stany Zjednoczone USA 3:27,4 +32,4
45 Devereaux Jennings Stany Zjednoczone USA 3:28,2 +33,2
46 Daniel Šlachta Czechosłowacja Czechosłowacja 3:29,4 +34,4
47 Barney McLean Stany Zjednoczone USA 3:30,1 +35,1
48 Péter Szikla Republika Węgierska (1946-1949) Węgry 3:30,4 +35,4
49 Sándor Mazány Republika Węgierska (1946-1949) Węgry 3:31,4 +36,4
50 Michel Feron Belgia Belgia 3:34,3 +39,3
51 Radu Scîrneci Rumunia w epoce komunizmu Rumunia 3:35,0 +40,0
52 Tamás Székely Republika Węgierska (1946-1949) Węgry 3:36,0 +41,0
53 Aimo Vartiainen Finlandia Finlandia 3:36,4 +41,4
54 Slavko Lukanc Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 3:37,1 +42,1
55 Franz Beck Liechtenstein Liechtenstein 3:38,3 +43,3
56 Albert Irwin Kanada Kanada 3:39,1 +44,1
57 Dumitru Frăţilă Rumunia w epoce komunizmu Rumunia 3:39,3 +44,3
58 Dumitru Sulică Rumunia w epoce komunizmu Rumunia 3:39,4 +44,4
59 Hernán Oelkers Chile Chile 3:40,2 +45,2
60 Donald Garrow Wielka Brytania Wielka Brytania 3:41,3 +46,3
61 Bill Irwin Kanada Kanada 3:41,3 +46,3
62 Dawid Madżar Ludowa Republika Bułgarii Bułgaria 3:45,3 +50,3
63 Justo del Carril Argentyna Argentyna 3:46,2 +51,2
64 Magnús Brynjólfsson Islandia Islandia 3:48,2 +53,2
65 Károly Kővári Republika Węgierska (1946-1949) Węgry 3:49,1 +54,1
66 Ion Coliban Rumunia w epoce komunizmu Rumunia 3:49,2 +54,2
67 Jerzy Schindler Polska Polska 3:49,4 +54,4
68 Luis de Ridder Argentyna Argentyna 3:50,2 +55,2
69 Matevž Lukanc Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 3:50,3 +55,3
70 Philippe d'Ursel Belgia Belgia 3:51,0 +56,0
71 Mihai Bîră Rumunia w epoce komunizmu Rumunia 3:52,3 +57,3
71 Ciril Praček Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 3:52,3 +57,3
73 Max Gassner Liechtenstein Liechtenstein 3:53,0 +58,0
74 Vasile Ionescu Rumunia w epoce komunizmu Rumunia 3:54,1 +59,1
74 Arturo Hammersley Chile Chile 3:54,1 +59,1
74 James Palmer-Tomkinson Wielka Brytania Wielka Brytania 3:54,1 +59,1
77 György Libik Republika Węgierska (1946-1949) Węgry 3:55,3 +1:00,3
78 Jaime Errázuriz Chile Chile 3:56,4 +1:01,4
79 Poldi Schädler Liechtenstein Liechtenstein 4:00,0 +1:05,0
80 Jože Bertoncelj Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 4:00,2 +1:05,2
81 Stuart Parkinson Wielka Brytania Wielka Brytania 4:03,0 +1:08,0
82 Dimityr Drażew Ludowa Republika Bułgarii Bułgaria 4:07,1 +1:12,1
83 Gonzalo Domínguez Chile Chile 4:08,3 +1:13,3
84 Lajos Máté Republika Węgierska (1946-1949) Węgry 4:09,0 +1:14,0
85 Otto Jung Argentyna Argentyna 4:09,3 +1:14,3
86 José Arias Państwo Hiszpańskie Hiszpania 4:11,4 +1:16,4
87 Raşit Tolun Turcja Turcja 4:12,1 +1:17,1
88 Harry Taylor Wielka Brytania Wielka Brytania 4:17,4 +1:22,4
89 Thomas de Morawitz Państwo Hiszpańskie Hiszpania 4:24,0 +1:29,0
90 Theodor Sele Liechtenstein Liechtenstein 4:24,1 +1:29,1
91 Gino de Pellegrín Argentyna Argentyna 4:25,2 +1:30,2
92 Ian Appleyard Wielka Brytania Wielka Brytania 4:36,2 +1:41,2
92 Pablo Rosenkjer Argentyna Argentyna 4:36,2 +1:41,2
94 Dursun Bozkurt Turcja Turcja 4:37,3 +1:42,3
95 Julio Cernuda Argentyna Argentyna 4:45,4 +1:50,4
96 Þórir Jónsson Islandia Islandia 4:47,0 +1:52,0
97 Osman Yüce Turcja Turcja 4:49,2 +1:54,2
98 Guðmundur Guðmundsson Islandia Islandia 4:57,0 +2:02,0
99 Konstantin von Liechtenstein Liechtenstein Liechtenstein 5:04,1 +2:09,1
100 José Vila Państwo Hiszpańskie Hiszpania 5:13,0 +2:18,0
101 Fotios Mawriplis Grecja Grecja 5:39,1 +2:44,1
102 Fernando Armiñán Państwo Hiszpańskie Hiszpania 5:41,2 +2:46,2
- Zeno Colò Włochy Włochy DNF -
- Roberto Lacedelli Włochy Włochy DNF -
- Alfred Stäger Szwajcaria Szwajcaria DNF -
- Jan Pawlica Polska Polska DNF -
- Johnny Lunde Norwegia Norwegia DNF -
- Saša Molnar Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia DNF -
- Peter Boumphrey Wielka Brytania Wielka Brytania DNF -
- Ibrahim Geagea Liban Liban DQ -
- Muzaffer Demirhan Turcja Turcja DQ -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]