Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1952 – slalom gigant mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom gigant mężczyzn na ZIO 1952
1956
Miejsce Oslo
Złoty medal Złoty medal Norwegia Stein Eriksen
Srebrny medal Srebrny medal Austria Christian Pravda
Brązowy medal Brązowy medal Austria Toni Spiss
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1952
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom gigant mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1952 w Oslo został rozegrany 15 lutego. Zawody odbyły się na trasie w Norefjell. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Norweg Stein Eriksen, srebro wywalczył Austriak Othmar Schneider, a brąz zdobył jego rodak - Toni Spiss. Konkurencję tą rozegrano po raz pierwszy w historii igrzysk olimpijskich.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Stein Eriksen Norwegia Norwegia 2:25,0 -
Silver medal icon.svg Christian Pravda Austria Austria 2:26,9 +1,9
Bronze medal icon.svg Toni Spiss Austria Austria 2:28,8 +3,8
4 Zeno Colò Włochy Włochy 2:29,1 +4,1
5 Georges Schneider Szwajcaria Szwajcaria 2:31,2 +6,2
6 Stig Sollander Szwecja Szwecja 2:32,6 +7,2
6 Brooks Dodge Stany Zjednoczone USA 2:32,6 +7,2
8 Bernhard Perren Szwajcaria Szwajcaria 2:33,1 +8,1
9 Hans Stenger Austria Austria 2:33,6 +8,6
10 Gunnar Hjeltnes Norwegia Norwegia 2:33,7 +8,7
11 Fernand Grosjean Szwajcaria Szwajcaria 2:33,8 +8,8
12 Fred Rubi Szwajcaria Szwajcaria 2:34,0 +9,0
13 Guttorm Berge Norwegia Norwegia 2:34,5 +9,5
14 James Couttet Francja Francja 2:34,9 +9,9
15 Guy de Huertas Francja Francja 2:35,1 +10,1
16 Henri Oreiller Francja Francja 2:35,3 +10,3
17 Josef Schwaiger Niemcy Niemcy 2:35,4 +10,4
18 Carlo Gartner Włochy Włochy 2:35,7 +10,7
19 Alf Opheim Norwegia Norwegia 2:35,9 +10,9
20 Chiharu Igaya Japonia Japonia 2:36,1 +11,1
21 Åke Nilsson Szwecja Szwecja 2:37,0 +12,0
22 Silvio Alverà Włochy Włochy 2:37,7 +12,7
23 Maurice Sanglard Francja Francja 2:38,0 +13,0
24 Jack Reddish Stany Zjednoczone USA 2:39,5 +14,5
24 Roberto Lacedelli Włochy Włochy 2:39,5 +14,5
26 Hisashi Mizugami Japonia Japonia 2:40,1 +15,1
27 Tine Mulej Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 2:41,3 +16,3
28 Benedikt Obermüller Niemcy Niemcy 2:41,4 +16,4
29 Jack Nagel Stany Zjednoczone USA 2:42,0 +17,0
30 Sixten Isberg Szwecja Szwecja 2:42,3 +17,3
31 Pentti Alonen Finlandia Finlandia 2:45,1 +20,1
32 Willi Klein Niemcy Niemcy 2:46,2 +21,2
33 Janko Štefe Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 2:47,5 +22,5
34 Robert Richardson Kanada Kanada 2:48,2 +23,2
35 David Lawrence Stany Zjednoczone USA 2:48,6 +23,6
36 André Bertrand Kanada Kanada 2:49,3 +24,3
37 John Griffin Kanada Kanada 2:49,9 +24,9
38 Stefan Dziedzic Polska Polska 2:50,3 +25,3
39 Jan Płonka Polska Polska 2:51,5 +26,5
40 Francisco Viladomat Państwo Hiszpańskie Hiszpania 2:51,6 +26,6
41 Andrzej Gąsienica Roj Polska Polska 2:52,2 +27,2
42 Eino Kalpala Finlandia Finlandia 2:52,3 +27,3
43 John Boyagis Wielka Brytania Wielka Brytania 2:52,5 +27,5
44 Niilo Juvonen Finlandia Finlandia 2:52,8 +27,8
45 Mihai Bîră Rumunia Rumunia 2:53,0 +28,0
46 Gordon Morrison Kanada Kanada 2:54,2 +29,2
47 Josef Erben Niemcy Niemcy 2:55,0 +30,0
48 Józef Marusarz Polska Polska 2:55,5 +30,5
49 Pablo Rosenkjer Argentyna Argentyna 2:55,9 +30,9
49 John Fredriksson Szwecja Szwecja 2:55,9 +30,9
51 Haukur Sigurðsson Islandia Islandia 2:57,0 +32,0
52 Hendrik Pappenheim Holandia Holandia 2:57,6 +32,6
53 Georgi Dimitrow Bułgaria Bułgaria 2:59,5 +34,5
54 Radu Scîrneci Rumunia Rumunia 3:00,1 +35,1
55 Pekka Alonen Finlandia Finlandia 3:00,2 +35,2
56 Luis de Ridder Argentyna Argentyna 3:00,9 +35,9
57 Luis Arias Państwo Hiszpańskie Hiszpania 3:01,5 +36,5
57 Jón Karl Sigurðsson Islandia Islandia 3:01,5 +36,5
59 Dumitru Sulică Rumunia Rumunia 3:01,7 +36,7
60 Juan Poll Państwo Hiszpańskie Hiszpania 3:03,5 +38,5
61 Otto Jung Argentyna Argentyna 3:03,7 +38,7
62 Luis Molné Państwo Hiszpańskie Hiszpania 3:04,9 +39,9
63 Ásgeir Eyjólfsson Islandia Islandia 3:06,4 +41,4
64 Ştefan Ghiţă Rumunia Rumunia 3:06,7 +41,7
65 Georgi Mitrow Bułgaria Bułgaria 3:07,4 +42,4
66 Gino de Pellegrín Argentyna Argentyna 3:09,5 +44,5
67 Bill Day Australia Australia 3:10,5 +45,5
68 Stefán Kristjánsson Islandia Islandia 3:12,5 +47,5
69 Michel Feron Belgia Belgia 3:14,0 +49,0
70 Peter Pappenheim Holandia Holandia 3:15,1 +50,1
71 Rupert de Larrinaga Wielka Brytania Wielka Brytania 3:16,9 +51,9
72 Dimityr Drażew Bułgaria Bułgaria 3:17,6 +52,6
73 Denis Feron Belgia Belgia 3:19,2 +54,2
74 Noel Harrison Wielka Brytania Wielka Brytania 3:24,1 +59,1
75 Eduardo Silva Chile Chile 3:25,6 +1:00,6
76 Jaime Errázuriz Chile Chile 3:30,3 +1:05,3
77 Herbert Familton Nowa Zelandia Nowa Zelandia 3:31,7 +1:06,7
78 Bob Arnott Australia Australia 3:38,4 +1:13,4
79 József Piroska Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Węgry 3:39,3 +1:14,3
80 Barry Patten Australia Australia 3:41,1 +1:16,1
81 Bill Hunt Nowa Zelandia Nowa Zelandia 3:51,6 +1:26,6
82 Ibrahim Geagea Liban Liban 3:52,8 +1:27,8
- Egon Schöpf Austria Austria DQ -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]