Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1952 – zjazd mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zjazd mężczyzn na ZIO 1952
1948 1956
Miejsce Oslo
Złoty medal Złoty medal Włochy Zeno Colò
Srebrny medal Srebrny medal Austria Othmar Schneider
Brązowy medal Brązowy medal Austria Christian Pravda
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1952
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Zjazd mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1952 w Oslo został rozegrany 16 lutego. Zawody odbyły się na trasie w Norefjell. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Włoch Zeno Colò, srebro wywalczył Austriak Othmar Schneider, a brąz zdobył jego rodak - Christian Pravda.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Zeno Colò Włochy Włochy 2:30,8 -
Silver medal icon.svg Othmar Schneider Austria Austria 2:32,0 +1,2
Bronze medal icon.svg Christian Pravda Austria Austria 2:32,4 +1,6
4 Fredy Rubi Szwajcaria Szwajcaria 2:32,5 +1,7
5 Bill Beck Stany Zjednoczone USA 2:33,3 +2,5
6 Stein Eriksen Norwegia Norwegia 2:33,8 +3,0
7 Gunnar Hjeltnes Norwegia Norwegia 2:35,9 +5,1
8 Carlo Gartner Włochy Włochy 2:36,5 +5,7
9 Georges Schneider Szwajcaria Szwajcaria 2:37,0 +6,2
10 Gottlieb Perren Szwajcaria Szwajcaria 2:37,1 +6,3
11 James Couttet Francja Francja 2:38,7 +7,9
12 Richard Buek Stany Zjednoczone USA 2:39,1 +8,3
13 Janko Štefe Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 2:40,6 +9,8
14 Jack Reddish Stany Zjednoczone USA 2:41,5 +10,7
14 Henri Oreiller Francja Francja 2:41,5 +10,7
16 Willi Klein Niemcy Niemcy 2:42,8 +12,0
17 Benedikt Obermüller Niemcy Niemcy 2:42,9 +12,1
18 Ilio Colli Włochy Włochy 2:43,2 +12,4
18 Robert Richardson Kanada Kanada 2:43,2 +12,4
20 Silvio Alverà Włochy Włochy 2:43,6 +12,8
20 Johnny Lunde Norwegia Norwegia 2:43,6 +12,8
22 Andrzej Gąsienica Roj Polska Polska 2:44,3 +13,5
23 John Fredriksson Szwecja Szwecja 2:44,5 +13,7
24 Chiharu Igaya Japonia Japonia 2:45,0 +14,2
25 Maurice Sanglard Francja Francja 2:45,4 +14,6
26 Bernhard Perren Szwajcaria Szwajcaria 2:46,1 +15,3
27 Åke Nilsson Szwecja Szwecja 2:47,0 +16,2
28 Otto Linher Austria Austria 2:47,9 +17,1
29 Stefan Dziedzic Polska Polska 2:49,4 +18,6
30 Georgi Dimitrow Bułgaria Bułgaria 2:49,9 +19,1
31 Gordon Morrison Kanada Kanada 2:51,1 +20,3
32 Brooks Dodge Stany Zjednoczone USA 2:52,2 +21,4
32 John Griffin Kanada Kanada 2:52,2 +21,4
34 Sixten Isberg Szwecja Szwecja 2:53,4 +22,6
35 Guy de Huertas Francja Francja 2:54,4 +23,6
35 Mihai Bîră Rumunia Rumunia 2:54,4 +23,6
37 Francisco Viladomat Państwo Hiszpańskie Hiszpania 2:55,4 +24,6
38 Josef Schwaiger Niemcy Niemcy 2:55,5 +24,7
39 John Boyagis Wielka Brytania Wielka Brytania 2:55,6 +24,8
39 Dimityr Drażew Bułgaria Bułgaria 2:55,6 +24,8
41 André Bertrand Kanada Kanada 2:56,0 +25,2
42 Andrzej Czarniak Polska Polska 2:56,4 +25,6
43 Józef Marusarz Polska Polska 2:58,7 +27,9
44 Pentti Alonen Finlandia Finlandia 2:59,7 +28,9
45 Hendrik Pappenheim Holandia Holandia 3:00,0 +30,2
46 Luis de Ridder Argentyna Argentyna 3:01,8 +31,0
47 Pablo Rosenkjer Argentyna Argentyna 3:02,9 +32,1
48 Peter Pappenheim Holandia Holandia 3:05,7 +34,9
49 Haukur Sigurðsson Islandia Islandia 3:06,0 +35,2
50 Stefán Kristjánsson Islandia Islandia 3:06,1 +35,3
51 Dumitru Sulică Rumunia Rumunia 3:07,3 +36,5
52 Ásgeir Eyjólfsson Islandia Islandia 3:08,3 +37,5
53 Luis Arias Państwo Hiszpańskie Hiszpania 3:09,2 +38,4
54 Juan Poll Państwo Hiszpańskie Hiszpania 3:10,1 +39,3
54 Jón Karl Sigurðsson Islandia Islandia 3:10,1 +39,3
56 Eino Kalpala Finlandia Finlandia 3:16,2 +45,4
57 Ibrahim Geagea Liban Liban 3:20,2 +49,4
58 Noel Harrison Wielka Brytania Wielka Brytania 3:21,5 +50,7
59 Ion Caşa Rumunia Rumunia 3:26,4 +55,6
60 Bill Day Australia Australia 3:31,4 +1:00,6
61 Michel Feron Belgia Belgia 3:31,5 +1:00,7
62 Otto Jung Argentyna Argentyna 3:34,9 +1:04,1
63 Denis Feron Belgia Belgia 3:36,5 +1:05,7
64 Georgi Mitrow Bułgaria Bułgaria 3:44,5 +1:13,7
65 Herbert Familton Nowa Zelandia Nowa Zelandia 3:44,6 +1:13,8
66 Eduardo Silva Chile Chile 3:52,3 +1:21,5
67 Barry Patten Australia Australia 3:53,1 +1:22,3
68 Jaime Errázuriz Chile Chile 3:53,3 +1:22,5
69 Duarte Silva Portugalia Portugalia 3:58,4 +1:27,6
70 Gino de Pellegrín Argentyna Argentyna 4:02,9 +1:32,1
71 Bob Arnott Australia Australia 4:13,5 +1:42,7
72 Aleksandros Wuksinos Grecja Grecja 6:10,8 +3:40,0
- Egon Schöpf Austria Austria DQ -
- Stig Sollander Szwecja Szwecja DQ -
- Sverre Johannessen Norwegia Norwegia DQ -
- Hisashi Mizugami Japonia Japonia DQ -
- Radu Scîrneci Rumunia Rumunia DQ -
- Angelos Lembesi Grecja Grecja DQ -
- Carlos Eiras Argentyna Argentyna DQ -
- Aristeo Benavídez Argentyna Argentyna DQ -
- Antonios Miliordos Grecja Grecja DQ -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]