Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956 – slalom gigant mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom gigant mężczyzn na ZIO 1956
1952 1960
Miejsce Cortina
Złoty medal Złoty medal Austria Toni Sailer
Srebrny medal Srebrny medal Austria Andreas Molterer
Brązowy medal Brązowy medal Austria Walter Schuster
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom gigant mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1956 w Cortina d’Ampezzo został rozegrany 29 stycznia. Zawody odbyły się na trasie Pista Ilio Colli - Bigontina. Po raz pierwszy w historii igrzysk całe podium olimpijskie w narciarstwie alpejskim zajęli reprezentanci jednego kraju, w tym przypadku Austrii: mistrzem olimpijskim został Toni Sailer, srebro wywalczył Andreas Molterer, a brąz zdobył Walter Schuster.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Toni Sailer Austria Austria 3:00,1 -
Silver medal icon.svg Andreas Molterer Austria Austria 3:06,3 +6,2
Bronze medal icon.svg Walter Schuster Austria Austria 3:07,2 +7,1
4 Adrien Duvillard Francja Francja 3:07,9 +7,8
5 Charles Bozon Francja Francja 3:08,4 +8,3
6 Ernst Hinterseer Austria Austria 3:08,5 +8,4
7 Hans-Peter Lanig Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 3:08,6 +8,5
8 Sepp Behr Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 3:11,4 +11,3
9 François Bonlieu Francja Francja 3:11,8 +11,7
10 Gino Burrini Włochy Włochy 3:12,3 +12,2
11 Chiharu Igaya Japonia Japonia 3:15,6 +15,5
11 Guido Ghedina Włochy Włochy 3:15,6 +15,5
13 Ralph Miller Stany Zjednoczone USA 3:15,8 +15,9
14 Tom Corcoran Stany Zjednoczone USA 3:16,0 +15,9
15 Brooks Dodge Stany Zjednoczone USA 3:16,4 +16,3
16 Stig Sollander Szwecja Szwecja 3:17,1 +17,0
17 Georges Schneider Szwajcaria Szwajcaria 3:17,3 +17,2
18 Roland Blaesi Szwajcaria Szwajcaria 3:18,2 +18,1
19 Martin Julen Szwajcaria Szwajcaria 3:18,5 +18,4
20 Åke Nilsson Szwecja Szwecja 3:21,4 +21,3
21 Wallace Werner Stany Zjednoczone USA 3:21,5 +21,4
22 Asle Sjåstad Norwegia Norwegia 3:21,6 +21,5
23 Jan Zarycki Polska Polska 3:22,3 +22,2
24 Dino Pompanin Włochy Włochy 3:22,4 +22,3
25 Bruno Berrini Włochy Włochy 3:23,1 +23,0
26 Josef Schwaiger Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 3:23,5 +23,4
27 Raymond Fellay Szwajcaria Szwajcaria 3:23,9 +23,8
28 Włodzimierz Czarniak Polska Polska 3:24,2 +24,1
29 Olle Dalman Szwecja Szwecja 3:24,9 +24,8
30 Gérard Pasquier Francja Francja 3:25,6 +25,5
31 Jaroslav Bogdálek Czechosłowacja Czechosłowacja 3:27,3 +27,2
32 Evžen Čermák Czechosłowacja Czechosłowacja 3:27,7 +27,6
33 Aleksandr Fiłatow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 3:27,8 +27,7
34 Georgi Dimitrow Bułgaria Bułgaria 3:28,9 +28,8
35 Józef Marusarz Polska Polska 3:29,3 +29,2
36 Kurt Hennrich Czechosłowacja Czechosłowacja 3:30,4 +30,3
37 Gheorghe Cristoloveanu Rumunia Rumunia 3:30,5 +30,4
38 Vladimír Krajňák Czechosłowacja Czechosłowacja 3:31,0 +30,9
39 André Bertrand Kanada Kanada 3:33,1 +33,0
40 Franc Cvenkelj Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 3:33,7 +33,6
41 Georgi Waroszkin Bułgaria Bułgaria 3:33,9 +33,8
42 Pentti Alonen Finlandia Finlandia 3:35,0 +34,9
43 Kalevi Hakkinen Finlandia Finlandia 3:36,9 +36,7
44 Petyr Angełow Bułgaria Bułgaria 3:40,0 +39,9
45 Susumu Sugiyama Japonia Japonia 3:40,8 +40,7
46 Jurij Szarkow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 3:41,8 +41,7
47 Ludvig Dornik Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 3:42,4 +42,3
48 Benedikt Obermüller Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 3:42,9 +42,8
49 Muzzaffer Demirhan Turcja Turcja 3:44,2 +44,1
50 Hans Andresen Norwegia Norwegia 3:44,7 +44,6
51 Jože Ilija Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 3:44,8 +44,7
52 Wiktor Taljanow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 3:45,2 +45,1
53 Luis Arias Państwo Hiszpańskie Hiszpania 3:47,1 +47,0
54 Andrzej Gąsienica Roj Polska Polska 3:48,6 +48,5
55 Giennadij Czertiszczew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 3:48,9 +48,8
56 Eysteinn Þórðarson Islandia Islandia 3:49.4 +49,3
56 Graeme Whitelaw Wielka Brytania Wielka Brytania 3:49,4 +49,3
58 Nigel Gardner Wielka Brytania Wielka Brytania 3:51,8 +51,7
59 Franz Beck Liechtenstein Liechtenstein 3:52,6 +52,5
60 Einar Kristjánsson Islandia Islandia 3:53,4 +53,3
61 Billy Day Australia Australia 3:56,9 +56,8
62 Stefán Kristjánsson Islandia Islandia 3:59,1 +59,0
63 Osman Yüce Turcja Turcja 3:59,4 +59,3
64 Noel Harrison Wielka Brytania Wielka Brytania 4:00,1 +1:00,0
65 Denis Feron Belgia Belgia 4:01,8 +1:01,7
66 Robin Hooper Wielka Brytania Wielka Brytania 4:02,2 +1:02,1
67 Leopold Schadler Liechtenstein Liechtenstein 4:03,3 +1:03,2
68 Francisco Viladomat Państwo Hiszpańskie Hiszpania 4:08,7 +1:08,6
69 Anthony Aslungal Australia Australia 4:09,0 +1:08,9
70 Theordor Sele Liechtenstein Liechtenstein 4:09,5 +1:09,4
71 Ibrahim Geagea Liban Liban 4:10,0 +1:09,9
72 Vicente Vera Chile Chile 4:10,6 +1:10,5
73 Ewarld Eberle Liechtenstein Liechtenstein 4:11,6 +1:11,5
74 Nicolae Pandrea Rumunia Rumunia 4:12,3 +1:12,2
75 René Farwig Boliwia Boliwia 4:15,0 +1:14,9
75 Reza Bazargan Iran Iran 4:15,0 +1:14,9
77 Zeki Şamiloğlu Turcja Turcja 4:16,6 +1:16,5
78 Sergio Navarrete Chile Chile 4:20,3 +1:20,2
79 Arturo Hammersley Chile Chile 4:20,4 +1:20,3
80 Frank Prihoda Australia Australia 4:31,2 +1:31,1
81 Jean Keyrouz Liban Liban 4:40,6 +1:40,5
82 Mahmud Bejglu Iran Iran 4:43,9 +1:43,8
83 Jaime Talens Państwo Hiszpańskie Hiszpania 4:52,2 +1:52,1
84 James Walker Australia Australia 5:21,0 +2:20,9
85 Aris Watimbelas Grecja Grecja 5:23,6 +2:23,5
86 Georges Gereidi Liban Liban 5:34,8 +2:34,7
87 Christos Papajeorjiu Grecja Grecja 7:24,5 +4:24,4
- Hans Olofsson Szwecja Szwecja DQ -
- Luis Molné Państwo Hiszpańskie Hiszpania DQ -
- Steinþór Jakobsson Islandia Islandia DQ -
- Aleksandros Wuksinos Grecja Grecja DQ -
- Benik Amirijan Iran Iran DQ -
- Guttorm Berge Norwegia Norwegia DQ -
- Mahmut Eroğlu Turcja Turcja DQ -
- Jan Thorstensen Norwegia Norwegia DQ -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]