Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956 – slalom mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom mężczyzn na ZIO 1956
1952 1960
Miejsce Cortina
Złoty medal Złoty medal Austria Toni Sailer
Srebrny medal Srebrny medal Japonia Chiharu Igaya
Brązowy medal Brązowy medal Szwecja Stig Sollander
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1956 w Cortina d’Ampezzo został rozegrany 31 stycznia. Zawody odbyły się na trasie Col Drusciè. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Austriak Toni Sailer, srebro wywalczył Chiharu Igaya z Japonii, a brąz zdobył Szwed Stig Sollander.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Przejazd 1 Przejazd 2 Czas Strata
Gold medal icon.svg Toni Sailer Austria Austria 1:27,3 1:47,4 3:14,7 -
Silver medal icon.svg Chiharu Igaya Japonia Japonia 1:30,2 1:48,5 3:18,7 +4,0
Bronze medal icon.svg Stig Sollander Szwecja Szwecja 1:29,2 1:51,0 3:20,2 +5,5
4 Brooks Dodge Stany Zjednoczone USA 1:27,6 1:54,2 3:21,8 +7,1
5 Georges Schneider Szwajcaria Szwajcaria 1:29,0 1:53,6 3:22,6 +7,9
6 Gérard Pasquier Francja Francja 1:31,0 1:53,6 3:24,6 +9,9
7 Charles Bozon Francja Francja 1:32,3 1:53,9 3:26,2 +11,5
8 Bernard Perret Francja Francja 1:31,7 1:54,6 3:26,3 +11,6
9 Benedikt Obermüller Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:32,3 1:55,2 3:27,5 +12,8
10 René Rey Szwajcaria Szwajcaria 1:34,1 1:53,6 3:27,7 +13,0
11 Raymond Fellay Szwajcaria Szwajcaria 1:32,8 1:59,3 3:32,1 +17,4
12 Othmar Schneider Austria Austria 1:35,8 2:00,0 3:35,8 +21,1
13 Georgi Dimitrow Bułgaria Bułgaria 1:35,2 2:00,7 3:35,9 +21,2
14 Ake Nilsson Szwecja Szwecja 1:39,8 1:57,5 3:37,3 +22,6
15 Olle Dalman Szwecja Szwecja 1:34,2 1:58,4 3:37,6 +22,9
16 Jan Gąsienica Ciaptak Polska Polska 1:33,8 2:06,5 3:40,0 +25,3
17 Guido Ghedina Włochy Włochy 1:32,6 2:08,1 3:40,7 +26,0
18 Asle Sjåstad Norwegia Norwegia 1:36,4 2:04,5 3:40,9 +26,2
19 Tom Corcoran Stany Zjednoczone USA 1:37,1 2:04,2 3:41,3 +26,6
20 Hans Andresen Norwegia Norwegia 1:35,0 2:06,8 3:41,8 +27,1
21 Evžen Čermák Czechosłowacja Czechosłowacja 1:37,5 2:05,3 3:42,8 +28,1
22 Ralph Miller Stany Zjednoczone USA 1:34,0 2:08,8 3:47,8 +33,1
23 Andrzej Gąsienica Roj Polska Polska 1:50,6 2:05,2 3:55,8 +41,1
24 Wiktor Taljanow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 1:49,2 2:06,9 3:56,1 +41,4
25 Karl Zillibiller Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:36,6 2:18,6 4:00,2 +45,5
26 Eysteinn Þórðarson Islandia Islandia 1:44,7 2:15,6 4:00,3 +45,6
27 Bruno Burrini Włochy Włochy 1:36,2 2:24,2 4:00,4 +45,7
28 Ludvig Dornik Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:49,3 2:13,4 4:02,7 +48,0
29 Jaroslav Bogdálek Czechosłowacja Czechosłowacja 2:00,4 2:06,9 4:07,3 +52,6
30 Aleksandr Fiłatow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 1:33,5 2:36,0 4:09,5 +54,8
31 Luis Arias Państwo Hiszpańskie Hiszpania 1:51,7 2:21,1 4:12,8 +58,1
32 Petyr Angełow Bułgaria Bułgaria 1:49,1 2:27,1 4:16,2 +1:01,5
33 Susumu Sugiyama Japonia Japonia 1:51,0 2:26,0 4:17,0 +1:02,3
34 Rochus Wagner Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:48,7 2:28,7 4:17,4 +1:02,7
35 Franz Beck Liechtenstein Liechtenstein 2:04,0 2:13,8 4:17,8 +1:03,1
36 Kurt Hennrich Czechosłowacja Czechosłowacja 1:58,3 2:20,2 4:18,5 +1:03,8
37 Einar Kristjánsson Islandia Islandia 1:50,0 2:28,6 4:18,6 +1:03,9
38 Adrien Duvillard Francja Francja 1:27,5 2:51,4 4:18,9 +1:04,2
39 Nicolae Pandrea Rumunia Rumunia 1:52,9 2:26,2 4:19,1 +1:04,4
40 Kalevi Hakkinen Finlandia Finlandia 1:53,8 2:25,4 4:19,2 +1:04,5
41 Gheorghe Cristoloveanu Rumunia Rumunia 2:05,6 2:15,4 4:21,0 +1:06,3
42 Franc Cvenkelj Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:58,3 2:28,6 4:26,9 +1:12,2
43 Jože Ilija Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 2:17,5 2:22,3 4:39,8 +1:26,1
44 Vicente Vera Chile Chile 2:07,8 2:39,9 4:47,7 +1:34,0
45 Theodore Sele Liechtenstein Liechtenstein 2:16,7 2:31,1 4:47,8 +1:34,1
46 Denis Feron Belgia Belgia 2:12,5 2:37,0 4:49,5 +1:36.8
47 Noel Harrison Wielka Brytania Wielka Brytania 2:14,7 2:36,0 4:50,7 +1:37,0
48 Peter Seilern Wielka Brytania Wielka Brytania 2:08,0 2:46,7 4:54,7 +1:41,0
49 Ewald Eberle Liechtenstein Liechtenstein 2:22,2 2:39,6 5:01,8 +1:48,1
50 André Bertrand Kanada Kanada 2:42,8 2:20,0 5:02,8 +1:49,1
51 Arturo Hammersley Chile Chile 2:30,7 2:32,2 5:02,9 +1:49,2
52 Jaime Talens Państwo Hiszpańskie Hiszpania 2:25,7 2:38,5 5:04,2 +1:50,5
53 Leopold Schadler Liechtenstein Liechtenstein 2:24,1 2:45,8 5:09,9 +1:56,2
54 Frank Prihoda Australia Australia 2:54,3 2:43,2 5:37,5 +2:23,8
55 Mahmud Bejglu Iran Iran 2:56,7 2:54,6 5:51,3 +2:37,6
56 Luis Molné Państwo Hiszpańskie Hiszpania 2:45,5 3:07,5 5:53,0 +2:39,3
57 Ibrahim Geagea Liban Liban 2:49,7 3:18,9 6:08,6 +2:54,9
- Josef Rieder Austria Austria ? DQ - -
- Guttorm Berge Norwegia Norwegia ? DQ - -
- Sepp Behr Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy ? DQ - -
- Italo Pedroncelli Włochy Włochy ? DQ - -
- Vladimír Krajňák Czechosłowacja Czechosłowacja ? DQ - -
- Georgi Waroszkin Bułgaria Bułgaria ? DQ - -
- Wiaczesław Mielnikow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR ? DQ - -
- Jan Thorstensen Norwegia Norwegia ? DQ - -
- Martin Julen Szwajcaria Szwajcaria DQ - - -
- Andreas Molterer Austria Austria DQ - - -
- Buddy Werner Stany Zjednoczone USA DQ - - -
- Paride Milianti Włochy Włochy DQ - - -
- Graeme Whitelaw Wielka Brytania Wielka Brytania DQ - - -
- Hans Olofsson Szwecja Szwecja DQ - - -
- Jan Zarycki Polska Polska DQ - - -
- Pentti Alemen Finlandia Finlandia DQ - - -
- Stefán Kristjánsson Islandia Islandia DQ - - -
- Osman Yüce Turcja Turcja DQ - - -
- Jurij Szarkow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR DQ - - -
- Muzzaffer Demirhan Turcja Turcja DQ - - -
- Bill Day Australia Australia DQ - - -
- Mahmut Eroğlu Turcja Turcja DQ - - -
- Francisco Viladomat Państwo Hiszpańskie Hiszpania DQ - - -
- Rene Farwig-Guillen Boliwia Boliwia DQ - - -
- Aris Watimbelas Grecja Grecja DQ - - -
- Reza Bazargan Iran Iran DQ - - -
- Jean Keyrouz Liban Liban DQ - - -
- Benik Amirijan Iran Iran DQ - - -
- Peter Torrens Wielka Brytania Wielka Brytania DQ - - -
- Anthony Aslungal Australia Australia DQ - - -
- Zeki Şamiloğlu Turcja Turcja DQ - - -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]