Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956 – slalom kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom kobiet na ZIO 1956
1952 1960
Miejsce Cortina
Złoty medal Złoty medal Szwajcaria Renée Colliard
Srebrny medal Srebrny medal Austria Regina Schöpf
Brązowy medal Brązowy medal Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jewgienija Sidorowa
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom kobiet podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1956 w Cortina d'Ampezzo został rozegrany 30 stycznia. Zawody odbyły się na trasie Col Drusciè. Mistrzynią olimpijską w tej konkurencji została Renée Colliard ze Szwajcarii, srebro wywalczyła Austriaczka Regina Schöpf, a brąz zdobyła Jewgienija Sidorowa z ZSRR.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Państwo Przejazd 1 Przejazd 2 Czas Strata
Gold medal icon.svg Renée Colliard Szwajcaria Szwajcaria 0:55,6 0:56,7 1:52,3 -
Silver medal icon.svg Regina Schöpf Austria Austria 0:56,0 0:59,4 1:55,4 +3,1
Bronze medal icon.svg Jewgienija Sidorowa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 0:56,9 0:59,8 1:56,7 +4,4
4 Giuliana Chenal Minuzzo Włochy Włochy 0:56,9 0:59,9 1:56,8 +4,6
5 Josefa Frandl Austria Austria 1:00,4 0:57,5 1:57,9 +5,6
6 Inger Bjørnbakken Norwegia Norwegia 0:58,7 0:59,3 1:58,0 +5,7
6 Astrid Sandvik Norwegia Norwegia 0:58,9 0:59,1 1:58,0 +5,7
8 Josette Nevière Francja Francja 1:00,3 0:58,0 1:58,3 +6,0
9 Marysette Agnel Francja Francja 0:58,2 1:00,6 1:58,8 +6,5
10 Frieda Dänzer Szwajcaria Szwajcaria 0:59,2 0:59,7 1:58,9 +6,6
11 Borghild Niskin Norwegia Norwegia 0:59,0 1:00,0 1:59,0 +6,7
12 Dorothea Hochleitner Austria Austria 1:00,4 1:00,6 2:01,0 +8,7
13 Inger Jørgensen Norwegia Norwegia 1:01,4 1:00,9 2:02,3 +10,0
14 Hannelore Glaser Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:01,8 1:02,9 2:04,7 +12,4
15 Hedi Beeler Szwajcaria Szwajcaria 1:01,9 1:03,2 2:05,1 +12,8
16 Anna Pellissier Włochy Włochy 1:01,2 1:05,3 2:06,5 +14,2
17 Madeleine Berthod Szwajcaria Szwajcaria 1:09,7 0:58,7 2:08,3 +16,0
18 Paule Moris Francja Francja 1:13,9 1:01,7 2:15,6 +23,3
18 Ginette Seguin Kanada Kanada 1:05,6 1:10,0 2:15,6 +23,3
20 Dorothy Surgenor Stany Zjednoczone USA 1:09,1 1:08,2 2:17,3 +25,0
21 Mirl Buchner Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:01,7 1:16,8 2:18,5 +26,2
22 Maria Kowalska Polska Polska 0:58,7 1:23,0 2:21,7 +29,4
23 Carlyn Kruger Kanada Kanada 1:14,7 1:07,6 2:22,3 +30,0
24 Hilde Hofherr Austria Austria 0:58,2 1:25,3 2:23,5 +31,2
25 Zandra Nowell Wielka Brytania Wielka Brytania 1:10,5 1:28,3 2:25,8 +33,5
25 Andrea Mead-Lawrence Stany Zjednoczone USA 0:57,5 1:15,3 2:25,8 +33,5
27 Gladys Werner Stany Zjednoczone USA 1:13,9 1:16,2 2:30,1 +37,8
28 Vivi-Anne Wassdahl Szwecja Szwecja 1:31,2 0:59,6 2:30,8 +38,5
29 Vera Schenone Włochy Włochy 1:05,1 1:32,1 2:37,2 +44,9
30 Anne Heggtveit Kanada Kanada 1:31,0 1:07,5 2:38,5 +45,9
31 Penny Pitou Stany Zjednoczone USA 1:26,2 1:16,3 2:42,5 +50,2
32 Slava Zupančič Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:35,0 1:08,5 2:43,5 +51,2
33 Christine Davy Australia Australia 1:26,1 1:21,5 2:47,6 +55,3
34 Sue Holmes Wielka Brytania Wielka Brytania 1:15,0 1:40,9 2:55,9 +63,6
35 Jocelyn Wardrop-Moore Wielka Brytania Wielka Brytania 1:54,4 1:26,0 3:20,4 +88,1
- Jakobína Jakobsdóttir Islandia Islandia 1:06,4 DQ - -
- Rosa Reichert Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:07,8 DQ - -
- Adeline Pryor Wielka Brytania Wielka Brytania 1:35,2 DNF - -
- Lucille Wheeler Kanada Kanada 1:36,7 DQ - -
- Mauriel Lip Francja Francja DQ - - -
- Marianne Seltsam Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy DQ - - -
- Ingrid Englund Szwecja Szwecja DQ - - -
- Eivor Berglund Szwecja Szwecja DQ - - -
- Maria Gąsienica Daniel Polska Polska DQ - - -
- Cristina Ebner Włochy Włochy DQ - - -
- Magdalena Marotineanu Rumunia Rumunia DQ - - -
- Elena Epuran Rumunia Rumunia DQ - - -
- Aleksandra Artiomienko Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR DQ - - -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]