Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956 – zjazd kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zjazd kobiet na ZIO 1956
1952 1960
Miejsce Cortina
Złoty medal Złoty medal Szwajcaria Madeleine Berthod
Srebrny medal Srebrny medal Szwajcaria Frieda Dänzer
Brązowy medal Brązowy medal Kanada Lucile Wheeler
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Zjazd kobiet podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1956 w Cortina d'Ampezzo został rozegrany 1 lutego. Zawody odbyły się na trasie Canalone. Mistrzynią olimpijską w tej konkurencji została Madeleine Berthod ze Szwajcarii, srebro wywalczyła jej rodaczka Frieda Dänzer, a brąz zdobyła Kanadyjka Lucile Wheeler.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Madeleine Berthod Szwajcaria Szwajcaria 1:40,7 -
Silver medal icon.svg Frieda Dänzer Szwajcaria Szwajcaria 1:45,4 +4,7
Bronze medal icon.svg Lucile Wheeler Kanada Kanada 1:46,0 +5,3
4 Giuliana Chenal Minuzzo Włochy Włochy 1:47,3 +6,6
4 Hilde Hofherr Austria Austria 1:47,3 +6,6
6 Carla Marchelli Włochy Włochy 1:47,7 +7,0
7 Dorothea Hochleitner Austria Austria 1:47,9 +7,2
8 Josette Nevière Francja Francja 1:49,2 +8,5
9 Borghild Niskin Norwegia Norwegia 1:49,5 +8,8
10 Gladys Werner Stany Zjednoczone USA 1:49,6 +8,9
11 Anna Pellissier Włochy Włochy 1:49,7 +9,0
12 Trude Klecker Austria Austria 1:50,6 +9,9
13 Josefa Frandl Austria Austria 1:51,0 +10,3
14 Aleksandra Artiomienko Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 1:51,1 +10,4
15 Eivor Berglund Szwecja Szwecja 1:51,6 +10,9
15 Rosmarie Reichenbach Szwajcaria Szwajcaria 1:51,6 +10,9
17 Barbara Grocholska Polska Polska 1:51,7 +11,0
18 Ingrid Englund Szwecja Szwecja 1:51,8 +11,1
19 Maria Kowalska Polska Polska 1:51,9 +11,2
20 Ossi Reichert Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:52,3 +11,6
21 Marysette Agnel Francja Francja 1:52,4 +11,7
22 Anne Heggtveit Kanada Kanada 1:53,2 +12,5
22 Carlyn Kruger Kanada Kanada 1:53,2 +12,5
24 Madeleine Front Francja Francja 1:53,6 +12,9
25 Hedi Beeler Szwajcaria Szwajcaria 1:54,0 +13,3
26 Inger Jørgensen Norwegia Norwegia 1:54,3 +13,6
27 Astrid Sandvik Norwegia Norwegia 1:54,4 +13,7
28 Slava Zupančič Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:54,5 +13,8
29 Hannelore Glaser Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:54,7 +14,0
30 Andrea Mead-Lawrence Stany Zjednoczone USA 1:55,2 +14,5
31 Jakobína Jakobsdóttir Islandia Islandia 1:57,2 +16,5
32 Sonja Sperl Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:57,8 +17,1
33 Ginette Seguin Kanada Kanada 1:58,2 +17,5
34 Penny Pitou Stany Zjednoczone USA 1:58,9 +18,2
35 Zandra Nowell Wielka Brytania Wielka Brytania 1:59.0 +18,3
36 Vera Schenone Włochy Włochy 1:59,2 +18,5
37 Jewgienija Sidorowa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 1:59,8 +19,1
38 Dorothy Surgenor Stany Zjednoczone USA 2:01,5 +20,8
39 Christine Davy Australia Australia 2:01,6 +20,9
40 Magdalena Marotineanu Rumunia Rumunia 2:04,0 +23,3
41 Sue Holmes Wielka Brytania Wielka Brytania 2:05,0 +24,3
42 Vivi-Anne Wassdahl Szwecja Szwecja 2:08,0 +27,3
43 Ethel Jean Stanford Wielka Brytania Wielka Brytania 2:15,1 +34,4
44 Elena Epuran Rumunia Rumunia 2:27,7 +47,0
- Marie Edith Bonlieu Francja Francja DNF -
- Mirl Buchner Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy DNF -
- Maria Gąsienica Daniel Polska Polska DNF -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]