Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956 – zjazd mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zjazd mężczyzn na ZIO 1956
1952 1960
Miejsce Cortina
Złoty medal Złoty medal Austria Toni Sailer
Srebrny medal Srebrny medal Szwajcaria Raymond Fellay
Brązowy medal Brązowy medal Austria Andreas Molterer
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Zjazd mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1956 w Cortina d'Ampezzo został rozegrany 3 lutego. Zawody odbyły się na trasie Pista Olimpia - Gillardon. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Austriak Toni Sailer, srebro wywalczył Raymond Fellay ze Szwajcarii, a brąz zdobył kolejny reprezentant Austrii - Andreas Molterer.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Toni Sailer Austria Austria 2:52,2 -
Silver medal icon.svg Raymond Fellay Szwajcaria Szwajcaria 2:55,7 +3,5
Bronze medal icon.svg Anderl Molterer Austria Austria 2:56,2 +4,0
4 Roger Staub Szwajcaria Szwajcaria 2:57,1 +4,9
5 Hans-Peter Lanig Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 2:59,8 +7,6
6 Gino Burrini Włochy Włochy 3:00,2 +8,0
7 Kurt Hennrich Czechosłowacja Czechosłowacja 3:01,5 +9,3
8 Charles Bozon Francja Francja 3:01,9 +9,7
9 Bruno Burrini Włochy Włochy 3:02,4 +10,2
10 Stig Sollander Szwecja Szwecja 3:05,4 +13,2
11 Buddy Werner Stany Zjednoczone USA 3:05,8 +13,6
12 Sepp Behr Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 3:07,7 +15,5
13 Hans Forrer Szwajcaria Szwajcaria 3:08,0 +15,8
14 Asle Sjåstad Norwegia Norwegia 3:08,8 +16,6
15 Andrzej Gąsienica Roj Polska Polska 3:09,3 +17,1
16 Aleksandr Fiłatow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 3:16,6 +24,4
17 Evžen Čermák Czechosłowacja Czechosłowacja 3:18,0 +25,8
18 Georgi Dimitrow Bułgaria Bułgaria 3:18,1 +25,9
19 Karl Zillibiller Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 3:21,6 +29,4
20 Josef Schwaiger Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 3:22,2 +30,0
21 Wiktor Taljanow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 3:26,5 +34,3
22 Franc Cvenkelj Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 3:28,5 +36,3
23 Kalevi Häkkinen Finlandia Finlandia 3:29,2 +37,0
24 Georgi Waroszkin Bułgaria Bułgaria 3:30,0 +37,8
25 André Bertrand Kanada Kanada 3:31,2 +39,0
26 Franz Beck Liechtenstein Liechtenstein 3:36,8 +44,6
27 Petyr Angełow Bułgaria Bułgaria 3:38,5 +46,3
28 Susumu Sugiyama Japonia Japonia 3:39,1 +46,9
29 Ludvig Dornig Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 3:41,1 +48,9
30 Charlach Mackintosh Wielka Brytania Wielka Brytania 3:41,4 +49,2
31 Nicolae Pandrea Rumunia Rumunia 3:46,5 +54,3
32 Lars Mattsson Szwecja Szwecja 3:50,4 +58,2
33 Muzaffer Demirhan Turcja Turcja 3:52,2 +1:00,0
34 Nigel Gardner Wielka Brytania Wielka Brytania 4:00,7 +1:08,5
35 Bill Day Australia Australia 4:02,0 +1:09,8
36 Francisco Viladomat Państwo Hiszpańskie Hiszpania 4:02,1 +1:09,9
37 Luis Molné Państwo Hiszpańskie Hiszpania 4:08,9 +1:16,7
38 Denis Feron Belgia Belgia 4:16,6 +1:24,4
39 Mahmud Bejglu Iran Iran 4:22,0 +1:29,8
40 Leopold Schädler Liechtenstein Liechtenstein 4:23,7 +1:31,5
41 Vicente Vera Chile Chile 4:25,4 +1:33,2
42 Ibrahim Geagea Liban Liban 4:33,1 +1:40,9
43 Jean Keyrouz Liban Liban 4:57,6 +2:05,4
44 Benik Amirijan Iran Iran 5:02,7 +2:10,5
45 Max von Hohenlohe Liechtenstein Liechtenstein 5:15,8 +2:23,6
46 Aris Watimbelas Grecja Grecja 5:44,2 +2:52,0
47 Christos Papajeorjiu Grecja Grecja 8:03,2 +5:11,0
- Josef Rieder Austria Austria DQ -
- Ralph Miller Stany Zjednoczone USA DQ -
- Lino Zecchini Włochy Włochy DQ -
- William Beck Stany Zjednoczone USA DQ -
- Walter Schuster Austria Austria DQ -
- Chiharu Igaya Japonia Japonia DQ -
- René Collet Francja Francja DQ -
- Adrien Duvillard Francja Francja DQ -
- André Simond Francja Francja DQ -
- Andreas Ruedi Szwajcaria Szwajcaria DQ -
- Jan Zarycki Polska Polska DQ -
- Paride Milianti Włochy Włochy DQ -
- Marvin Melville Stany Zjednoczone USA DQ -
- Kåre Opdal Norwegia Norwegia DQ -
- Vladimír Krajňák Czechosłowacja Czechosłowacja DQ -
- Trygve Berge Norwegia Norwegia DQ -
- Siergiej Szustow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR DQ -
- Osman Yüce Turcja Turcja DQ -
- Jože Ilija Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia DQ -
- Jaroslav Bogdálek Czechosłowacja Czechosłowacja DQ -
- Pentti Alonen Finlandia Finlandia DQ -
- Gheorghe Cristoloveanu Rumunia Rumunia DQ -
- Giennadij Czertiszczew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR DQ -
- Robin Brock-Hollinshead Wielka Brytania Wielka Brytania DQ -
- Herman Kindle Liechtenstein Liechtenstein DQ -
- Jaime Talens Państwo Hiszpańskie Hiszpania DQ -
- Reza Bazargan Iran Iran DQ -
- Douglas Mackintosh Wielka Brytania Wielka Brytania DQ -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]