Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960 – slalom gigant mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom gigant mężczyzn na ZIO 1960
1956 1964
Miejsce Squaw Valley
Złoty medal Złoty medal Szwajcaria Roger Staub
Srebrny medal Srebrny medal Austria Josef Stiegler
Brązowy medal Brązowy medal Austria Ernst Hinterseer
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom gigant mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1960 w Squaw Valley został rozegrany 21 lutego. Zawody odbyły się na trasie w Squaw Valley. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Szwajcar Roger Staub, srebro wywalczył Austriak Josef Stiegler, a brąz zdobył jego rodak Ernst Hinterseer.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Roger Staub Szwajcaria Szwajcaria 1:48,3 -
Silver medal icon.svg Josef Stiegler Austria Austria 1:48,7 +0,4
Bronze medal icon.svg Ernst Hinterseer Austria Austria 1:49,1 +0,8
4 Tom Corcoran Stany Zjednoczone USA 1:49,7 +1,4
5 Bruno Alberti Włochy Włochy 1:50,1 +1,8
6 Guy Périllat Francja Francja 1:50,7 +2,4
7 Karl Schranz Austria Austria 1:50,8 +2,5
8 Paride Milianti Włochy Włochy 1:50,9 +2,6
9 Charles Bozon Francja Francja 1:51,0 +2,7
10 Adrien Duvillard Francja Francja 1:51,1 +2,8
11 François Bonlieu Francja Francja 1:51,2 +2,9
12 Andreas Molterer Austria Austria 1:51,6 +3,3
13 Hans-Peter Lanig Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:51,9 +3,6
14 Dave Gorsuch Stany Zjednoczone USA 1:52,3 +4,0
15 Fritz Wagnerberger Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:52,5 +4,2
16 Jim Barrier Stany Zjednoczone USA 1:52,7 +4,4
17 Carlo Senoner Włochy Włochy 1:53,1 +4,8
18 Ludwig Leitner Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:53,6 +5,3
19 Italo Pedroncelli Włochy Włochy 1:53,8 +5,5
20 Willi Forrer Szwajcaria Szwajcaria 1:53,9 +5,6
21 Max Marolt Stany Zjednoczone USA 1:54,9 +6,6
22 Fredy Brupbacher Szwajcaria Szwajcaria 1:55,0 +6,7
23 Chiharu Igaya Japonia Japonia 1:55,8 +7,5
24 Verne Anderson Kanada Kanada 1:56,1 +7,8
25 Nando Pajarola Szwajcaria Szwajcaria 1:56,2 +7,9
26 Jean-Guy Brunet Kanada Kanada 1:57,7 +9,4
27 Eysteinn Þórðarson Islandia Islandia 1:59,1 +10,8
28 Frederick Tommy Kanada Kanada 2:00,1 +11,8
29 Georgi Waroszkin Bułgaria Bułgaria 2:01,0 +12,7
30 Georgi Dimitrow Bułgaria Bułgaria 2:02,9 +14,6
31 Jean Lessard Kanada Kanada 2:04,7 +16,4
32 Osvaldo Ancinas Argentyna Argentyna 2:05,1 +16,8
33 Masayoshi Mitani Japonia Japonia 2:05,6 +17,3
34 Kristinn Benediktsson Islandia Islandia 2:06,1 +17,8
35 Osamu Tada Japonia Japonia 2:06,5 +18,2
36 Mario Vera Chile Chile 2:06,8 +18,5
37 Ałeksandyr Szałamanow Bułgaria Bułgaria 2:07,0 +18,7
38 Vicente Vera Chile Chile 2:07,7 +19,4
39 Silvan Kindle Liechtenstein Liechtenstein 2:08,9 +20,6
40 Hermann Kindle Liechtenstein Liechtenstein 2:11,7 +23,4
41 Bill Day Australia Australia 2:12,2 +23,9
42 Luis Arias Państwo Hiszpańskie Hiszpania 2:13,2 +24,9
43 Adolf Fehr Liechtenstein Liechtenstein 2:13,3 +25,0
44 Takashi Takeda Japonia Japonia 2:13,4 +25,1
45 Luis Sánchez Państwo Hiszpańskie Hiszpania 2:13,6 +25,3
46 Francisco Cortes Chile Chile 2:14,3 +26,0
47 Manuel García-Moran Państwo Hiszpańskie Hiszpania 2:14,8 +26,5
48 John Oakes Wielka Brytania Wielka Brytania 2:16,3 +28,0
49 Nazih Geagea Liban Liban 2:20,3 +32,0
50 Geoff Pitchford Wielka Brytania Wielka Brytania 2:20,4 +32,1
51 Oddvar Rønnestad Norwegia Norwegia 2:23,3 +35,0
51 Bill Hunt Nowa Zelandia Nowa Zelandia 2:23,3 +35,0
53 Robert Skepper Wielka Brytania Wielka Brytania 2:26,2 +37,9
54 Zeki Şamiloğlu Turcja Turcja 2:26,3 +38,0
55 Diego Schweizer Argentyna Argentyna 2:28,0 +39,7
56 Hernán Boher Chile Chile 2:28,5 +40,2
57 Ibrahim Geagea Liban Liban 2:29,1 +40,8
58 Sam Chaffey Nowa Zelandia Nowa Zelandia 2:32,3 +44,0
- Willy Bogner Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy DQ -
- Peter Brockhoff Australia Australia DQ -
- Muzaffer Demirhan Turcja Turcja DQ -
- Jóhann Vilbergsson Islandia Islandia DQ -
- Charlach Mackintosh Wielka Brytania Wielka Brytania DQ -
- Im Gyeong-sun Korea Południowa Korea Południowa DQ -
- Clemente Tellechea Argentyna Argentyna DQ -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]