Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 – slalom gigant kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom gigant kobiet na ZIO 1964
1960 1968
Miejsce Innsbruck
Złoty medal Złoty medal Francja Marielle Goitschel
Srebrny medal Srebrny medal Francja Christine Goitschel
Stany Zjednoczone Jean Saubert
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom gigant kobiet podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1964 w Innsbrucku został rozegrany 3 lutego. Zawody odbyły się na trasie w Axamer Lizum. Mistrzynią olimpijską w tej konkurencji została Francuzka Marielle Goitschel, a srebro wywalczyły ex aequo jej siostra Christine Goitschel oraz Jean Saubert z USA.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Marielle Goitschel Francja Francja 1:52,24 -
Silver medal icon.svg Christine Goitschel Francja Francja 1:53,11 +0,87
Silver medal icon.svg Jean Saubert Stany Zjednoczone USA 1:53,11 +0,87
4 Christl Haas Austria Austria 1:53,86 +1,62
5 Annie Famose Francja Francja 1:53,89 +1,65
6 Edith Zimmermann Austria Austria 1:54,21 +1,97
7 Barbara Henneberger Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:54,26 +2,02
8 Traudl Hecher Austria Austria 1:54,55 +2,31
9 Pia Riva Włochy Włochy 1:54,59 +2,35
9 Fernande Bochatay Szwajcaria Szwajcaria 1:54,59 +2,35
11 Theres Obrecht Szwajcaria Szwajcaria 1:54,91 +2,67
12 Ruth Adolf Szwajcaria Szwajcaria 1:55,83 +3,59
13 Marianne Jahn Austria Austria 1:55,95 +3,71
14 Giustina Demetz Włochy Włochy 1:56,52 +4,28
15 Françoise Gay Szwajcaria Szwajcaria 1:57,21 +4,97
16 Nancy Greene Kanada Kanada 1:57,76 +5,52
17 Patricia du Roy de Blicquy Belgia Belgia 1:58,76 +6,52
18 Burgl Färbinger Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:58,84 +6,60
19 Patrizia Medail Włochy Włochy 1:59,29 +7,05
20 Barbara Ferries Stany Zjednoczone USA 1:59,44 +7,20
21 Astrid Sandvik Norwegia Norwegia 2:00,74 +8,50
22 Heidi Mittermaier Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 2:00,77 +8,53
23 Divina Galica Wielka Brytania Wielka Brytania 2:00,79 +8,55
24 Jane Gissing Wielka Brytania Wielka Brytania 2:01,66 +9,42
25 Majda Ankele Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 2:01,81 +9,57
26 Joan Hannah Stany Zjednoczone USA 2:01,97 +9,73
27 Gina Hathorn Wielka Brytania Wielka Brytania 2:02,61 +10,37
28 Lidia Barbieri Sacconaghi Włochy Włochy 2:02,73 +10,49
29 Liv Jagge-Christiansen Norwegia Norwegia 2:02,98 +10,74
30 Linda Meyers Stany Zjednoczone USA 2:03,46 +11,22
31 Nancy Holland Kanada Kanada 2:04,39 +12,15
32 Linda Crutchfield-Bocock Kanada Kanada 2:05,04 +12,80
33 Dikke Eger-Bergman Norwegia Norwegia 2:08,62 +16,38
34 Karen Dokka Kanada Kanada 2:09,63 +17,39
35 Stalina Diemidowa-Korzuchina Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 2:10,11 +17,87
36 Maria Gąsienica Daniel-Szatkowska Polska Polska 2:10,20 +17,96
37 Krista Fanedl Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 2:10,76 +18,52
38 Jewgienija Sidorowa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 2:11,06 +18,82
39 Galina Sidorowa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 2:12,98 +20,74
40 Judy Forras Australia Australia 2:17,36 +25,12
41 Ildikó Kővári Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Węgry 2:19,24 +27,00
42 María Cristina Schweizer Argentyna Argentyna 2:19,81 +27,57
- Madeleine Bochatay Francja Francja DNF -
- Heidi Biebl Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy DQ -
- Wendy Farrington Wielka Brytania Wielka Brytania DQ -
- Christine Smith Australia Australia DQ -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]