Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 – slalom gigant mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom gigant mężczyzn na ZIO 1964
1960 1968
Miejsce Innsbruck
Złoty medal Złoty medal Francja François Bonlieu
Srebrny medal Srebrny medal Austria Karl Schranz
Brązowy medal Brązowy medal Austria Josef Stiegler
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom gigant mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1964 w Innsbrucku został rozegrany 2 lutego. Zawody odbyły się na trasie w Axamer Lizum. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Francuz François Bonlieu, srebro wywalczył Austriak Karl Schranz, a brąz zdobył jego rodak Josef Stiegler.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg François Bonlieu Francja Francja 1:46,71 -
Silver medal icon.svg Karl Schranz Austria Austria 1:47,09 +0,38
Bronze medal icon.svg Josef Stiegler Austria Austria 1:48,05 +1,34
4 Willy Favre Szwajcaria Szwajcaria 1:48,69 +1,98
5 Jean-Claude Killy Francja Francja 1:48,92 +2,21
6 Gerhard Nenning Austria Austria 1:49,68 +2,97
7 Billy Kidd Stany Zjednoczone USA 1:49,97 +3,26
8 Ludwig Leitner Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:50,04 +3,33
9 Josef Minsch Szwajcaria Szwajcaria 1:50,61 +3,90
10 Guy Périllat Francja Francja 1:50,75 +4,04
11 Léo Lacroix Francja Francja 1:51,26 +4,55
12 Bill Marolt Stany Zjednoczone USA 1:51,29 +4,58
13 Paride Milianti Włochy Włochy 1:52,87 +6,16
14 Beat von Allmen Szwajcaria Szwajcaria 1:54,05 +7,34
15 Eberhard Riedel Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:54,17 +7,46
16 Ivo Mahlknecht Włochy Włochy 1:54,26 +7,55
17 Raimo Manninen Finlandia Finlandia 1:55,05 +8,34
18 Italo Pedroncelli Włochy Włochy 1:55,14 +8,43
19 Edy Bruggmann Szwajcaria Szwajcaria 1:55,30 +8,59
20 Jon Terje Øverland Norwegia Norwegia 1:55,51 +8,80
21 Arild Holm Norwegia Norwegia 1:55,72 +9,01
22 Hajime Tomii Japonia Japonia 1:56,65 +9,94
23 Per Martin Sunde Norwegia Norwegia 1:56,77 +10,06
24 Rune Lindström Szwecja Szwecja 1:57,06 +10,35
25 Yoshiharu Fukuhara Japonia Japonia 1:58,35 +11,64
26 Peter Duncan Kanada Kanada 1:58,44 +11,73
27 Jean-Guy Brunet Kanada Kanada 1:59,60 +12,89
28 Felice De Nicolo Włochy Włochy 1:59,62 +12,91
29 Bronisław Trzebunia Polska Polska 1:59,82 +13,11
30 Olle Rolén Szwecja Szwecja 2:00,01 +13,30
31 Wiktor Taljanow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 2:00,38 +13,67
32 Luis Viu Państwo Hiszpańskie Hiszpania 2:00,83 +14,12
33 Peter Lakota Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 2:00,98 +14,27
34 Walerij Szein Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 2:01,18 +14,47
35 Tsuneo Noto Japonia Japonia 2:01,26 +14,55
36 Ulf Ekstam Finlandia Finlandia 2:01,78 +15,07
37 Tallij Monastyriow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 2:01,94 +15,23
38 Juan Garriga Państwo Hiszpańskie Hiszpania 2:03,85 +17,14
39 Yoshinari Kida Japonia Japonia 2:04,22 +17,51
40 Hans-Walter Schädler Liechtenstein Liechtenstein 2:05,08 +18,37
41 Jerzy Woyna Orlewicz Polska Polska 2:06,44 +19,73
42 John Rigby Wielka Brytania Wielka Brytania 2:07,92 +21,21
43 Jorge Abelardo Eiras Argentyna Argentyna 2:08,38 +21,67
44 Hernán Boher Chile Chile 2:09,71 +23,00
45 Andrej Klinar Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 2:10,18 +23,47
46 August Wolfinger Liechtenstein Liechtenstein 2:10,64 +23,93
47 Josef Gassner Liechtenstein Liechtenstein 2:10,67 +23,96
48 Anton Šoltýs Czechosłowacja Czechosłowacja 2:10,79 +24,08
49 Petyr Angełow Bułgaria Bułgaria 2:11,71 +25,00
50 Fric Detiček Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 2:11,76 +25,05
51 Simon Brown Australia Australia 2:12,61 +25,90
52 Pedro Klempa Argentyna Argentyna 2:12,88 +26,17
53 Aga Chan IV Iran Iran 2:13,57 +26,86
54 Claudio Wernli Chile Chile 2:14,48 +27,77
55 Radim Koloušek Czechosłowacja Czechosłowacja 2:14,70 +27,99
56 Árni Sigurðsson Islandia Islandia 2:14,90 +28,19
57 Osvaldo Ancinas Argentyna Argentyna 2:15,06 +28,35
58 Francisco Prat Państwo Hiszpańskie Hiszpania 2:15,79 +29,08
59 Frederick Piers Wielka Brytania Wielka Brytania 2:17,10 +30,39
60 Lotfollah Kija Szemszaki Iran Iran 2:17,11 +30,40
61 Kristinn Benediktsson Islandia Islandia 2:17,86 +31,15
62 Peter Brockhoff Australia Australia 2:18,68 +31,97
63 Carlos Perner Argentyna Argentyna 2:19,25 +32,54
64 Owanes Megerdunijan Iran Iran 2:19,28 +32,57
65 Fejzollah Bandali Iran Iran 2:21,05 +34,34
66 Francisco Cortes Chile Chile 2:22,08 +35,37
67 Oto Pustoslemšek Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 2:22,46 +35,75
68 Peter Wenzel Australia Australia 2:27,72 +41,01
69 Zeki Şamiloğlu Turcja Turcja 2:28,76 +42,05
70 Nazih Geagea Liban Liban 2:30,24 +43,53
71 Osman Yüce Turcja Turcja 2:32,11 +45,40
72 Dimitrios Pappos Grecja Grecja 2:35,52 +48,81
73 Konstantinos Karidas Grecja Grecja 2:35,89 +49,18
74 Muzaffer Demirhan Turcja Turcja 2:41,42 +54,71
75 Michel Rahme Liban Liban 2:42,28 +55,57
76 Jean Keyrouz Liban Liban 2:44,51 +57,80
77 Jo Yeong-seok Korea Południowa Korea Południowa 2:55,74 +69,03
78 Wasilios Makridis Grecja Grecja 2:57,79 +71,08
79 Abdurrahman Küçük Turcja Turcja 3:07,63 +80,92
80 Sami Beyroun Liban Liban 3:14,65 +87,94
- Wolfgang Bartels Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy DNF -
- Egon Zimmermann Austria Austria DNF -
- Rod Hebron Kanada Kanada DNF -
- Wasilij Mielnikow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR DNF -
- Javier Masana Państwo Hiszpańskie Hiszpania DNF -
- Charles Westenholz Wielka Brytania Wielka Brytania DNF -
- Jóhann Vilbergsson Islandia Islandia DNF -
- Juan Holz Chile Chile DNF -
- Jimmy Heuga Stany Zjednoczone USA DQ -
- Buddy Werner Stany Zjednoczone USA DQ -
- Bengt-Erik Grahn Szwecja Szwecja DQ -
- Willy Bogner Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy DQ -
- Gary Battistella Kanada Kanada DQ -
- Andrzej Dereziński Polska Polska DQ -
- Charles Palmer-Tomkinson Wielka Brytania Wielka Brytania DQ -
- Kim Dong-baek Korea Południowa Korea Południowa DQ -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]