Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 – slalom mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom mężczyzn na ZIO 1964
1960 1968
Miejsce Innsbruck
Złoty medal Złoty medal Austria Josef Stiegler
Srebrny medal Srebrny medal Stany Zjednoczone Billy Kidd
Brązowy medal Brązowy medal Stany Zjednoczone Jimmy Heuga
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1964 w Innsbrucku został rozegrany w dniach 7-8 lutego. Zawody odbyły się na trasie w Axamer Lizum. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Austriak Josef Stiegler, srebro wywalczył Billy Kidd z USA, a brąz zdobył jego rodak Jimmy Heuga.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Runda 1[edytuj | edytuj kod]

Pierwszych 25 zawodników awansowało do finału, reszta przechodziła do drugiej rundy kwalifikacji.

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
1 François Bonlieu Francja Francja 51,23 -
2 Ludwig Leitner Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 51,45 +0,22
3 Guy Périllat Francja Francja 52,33 +1,10
4 Jimmy Heuga Stany Zjednoczone USA 52,45 +1,22
5 Buddy Werner Stany Zjednoczone USA 53,.19 +1,96
6 Pepi Stiegler Austria Austria 53,41 +2,18
7 Adolf Mathis Szwajcaria Szwajcaria 53,41 +2,18
8 Karl Schranz Austria Austria 53,55 +2,32
9 Wasilij Mielnikow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 53,59 +2,36
10 Gerhard Nenning Austria Austria 53,60 +2,37
11 Billy Kidd Stany Zjednoczone USA 53,73 +2,50
12 Stefan Kälin Szwajcaria Szwajcaria 53,93 +2,70
13 Michel Arpin Francja Francja 54,07 +2,84
14 Italo Pedroncelli Włochy Włochy 54,22 +2,99
15 Willy Favre Szwajcaria Szwajcaria 54,29 +3,06
16 Rune Lindström Szwecja Szwecja 54,43 +3,20
17 Jerzy Woyna Orlewicz Polska Polska 54,55 +3,32
18 Paride Milianti Włochy Włochy 54,67 +3,44
19 Ernst Scherzer Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 54,77 +3,54
20 Mathias Leitner Austria Austria 54,90 +3,67
21 Jon Terje Øverland Norwegia Norwegia 54,90 +3,67
22 Josef Minsch Szwajcaria Szwajcaria 54,95 +3,72
23 Jean-Guy Brunet Kanada Kanada 54,98 +3,75
24 Bengt-Erik Grahn Szwecja Szwecja 54,99 +3,76
25 Chuck Ferries Stany Zjednoczone USA 55,17 +3,94
26 Per Martin Sunde Norwegia Norwegia 55,24 +4,01
27 Arild Holm Norwegia Norwegia 55,57 +4,34
28 Tallij Monastyriow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 55,71 +4,48
29 Jean-Claude Killy Francja Francja 55,79 +4,56
30 Eberhard Riedel Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 55,88 +4,65
31 Yoshihiro Ohira Japonia Japonia 56,31 +5,08
32 Raimo Manninen Finlandia Finlandia 56,33 +5,10
33 Walerij Szein Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 56,33 +5,10
34 Martino Fill Włochy Włochy 56,43 +5,20
35 Andrzej Dereziński Polska Polska 56,75 +5,52
36 Ulf Ekstam Finlandia Finlandia 57,11 +5,88
37 Yoshinari Kida Japonia Japonia 57,36 +6,13
38 Bronisław Trzebunia Polska Polska 57,72 +6,49
39 Peter Lakota Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 57,84 +6,61
40 Wolfgang Bartels Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 57,91 +6,68
41 Petyr Angełow Bułgaria Bułgaria 58,14 +6,91
42 Olle Rolén Szwecja Szwecja 58,39 +7,16
43 Anton Šoltýs Czechosłowacja Czechosłowacja 58,67 +7,44
44 Juan Garriga Państwo Hiszpańskie Hiszpania 59,53 +8,30
45 Lars Olsson Szwecja Szwecja 59,80 +8,57
46 Jóhann Vilbergsson Islandia Islandia 60,39 +9,16
47 Javier Masana Państwo Hiszpańskie Hiszpania 60,95 +9,72
48 Hans-Walter Schädler Liechtenstein Liechtenstein 61,53 +10,30
49 Yoshiharu Fukuhara Japonia Japonia 61,66 +10,43
50 Charles Westenholz Wielka Brytania Wielka Brytania 61,96 +10,73
51 Luis Sánchez Państwo Hiszpańskie Hiszpania 62,40 +11,17
52 Francisco Cortes Chile Chile 64,43 +13,20
53 Osvaldo Ancinas Argentyna Argentyna 64,63 +13,40
54 Frederick Piers Wielka Brytania Wielka Brytania 65,12 +13,89
55 Peter Brockhoff Australia Australia 65,32 +14,09
56 Fejzollah Bandali Iran Iran 65,60 +14,37
57 Josef Gassner Liechtenstein Liechtenstein 65,78 +14,55
58 Simon Brown Australia Australia 66,83 +15,60
59 Rod Hebron Kanada Kanada 67,56 +16,33
60 Juan Holz Chile Chile 67,56 +16,33
61 Nazih Geagea Liban Liban 68,21 +16,98
62 Lotfollah Kija Szemszaki Iran Iran 68,47 +17,24
63 Peter Wenzel Australia Australia 68,68 +17,45
64 Jonathan Taylor Wielka Brytania Wielka Brytania 68,73 +17,50
65 Árni Sigurðsson Islandia Islandia 69,03 +17,80
66 August Wolfinger Liechtenstein Liechtenstein 69,75 +18,52
67 Aga Chan IV Iran Iran 71,92 +20,69
68 John Rigby Wielka Brytania Wielka Brytania 72,16 +20,93
69 Muzaffer Demirhan Turcja Turcja 72,26 +21,03
70 Zeki Şamiloğlu Turcja Turcja 72,81 +21,58
71 Oto Pustoslemšek Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 73,82 +22,59
72 Luis Viu Państwo Hiszpańskie Hiszpania 74,06 +22,83
73 Vicente Vera Chile Chile 74,82 +23,59
74 Ivo Mahlknecht Włochy Włochy 76,97 +25,74
75 Jean Keyrouz Liban Liban 77,36 +26,13
76 Osman Yüce Turcja Turcja 78,75 +27,52
77 Wasilios Makridis Grecja Grecja 79,70 +28,47
78 Hajime Tomii Japonia Japonia 80,85 +29,62
79 Manuel Mena Argentyna Argentyna 85,60 +34,37
80 Bahattin Topal Turcja Turcja 85,99 +34,76
81 Michel Rahme Liban Liban 86,76 +35,53
82 Konstantinos Karidas Grecja Grecja 91,51 +40,28
83 Dimitrios Pappos Grecja Grecja 102,76 +51,53
84 Jo Yeong-seok Korea Południowa Korea Południowa 109,14 +57,91
85 Kim Dong-baek Korea Południowa Korea Południowa 121,88 +70,65
- Jorge Abelardo Eiras Argentyna Argentyna DNF -
- Pedro Klempa Argentyna Argentyna DNF -
- Peter Duncan Kanada Kanada DNF -
- Hernán Boher Chile Chile DNF -
- Owanes Megerdunijan Iran Iran DNF -
- Sami Beyroun Liban Liban DNF -
- Radim Koloušek Czechosłowacja Czechosłowacja DNF -
- Fric Detiček Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia DNF -
- Andrej Klinar Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia DNF -
- Kristinn Benediktsson Islandia Islandia DQ -
- Robert Swan Kanada Kanada DQ -

Runda 2[edytuj | edytuj kod]

Pierwszych 25 zawodników awansowało do finału, reszta odpadała.

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
1 Jean-Claude Killy Francja Francja 53,79 -
2 Yoshiharu Fukuhara Japonia Japonia 54,07 +0,28
3 Eberhard Riedel Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 54,44 +0,65
4 Per Martin Sunde Norwegia Norwegia 55,03 +1,24
5 Raimo Manninen Finlandia Finlandia 55,41 +1,62
6 Peter Lakota Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 55,59 +1,80
7 Ivo Mahlknecht Włochy Włochy 55,78 +1,99
8 Wolfgang Bartels Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 55,84 +2,05
9 Rod Hebron Kanada Kanada 55,99 +2,20
10 Tallij Monastyriow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 56,09 +2,30
11 Martino Fill Włochy Włochy 56,32 +2,53
12 Peter Duncan Kanada Kanada 56,43 +2,64
13 Bronisław Trzebunia Polska Polska 56,55 +2,76
14 Andrzej Dereziński Polska Polska 56,66 +2,87
15 Lars Olsson Szwecja Szwecja 56,66 +2,87
16 Olle Rolén Szwecja Szwecja 57,17 +3,38
17 Hajime Tomii Japonia Japonia 57,44 +3,65
18 Yoshinari Kida Japonia Japonia 58,06 +4,27
19 Yoshihiro Ohira Japonia Japonia 58,09 +4,30
20 Ulf Ekstam Finlandia Finlandia 58,48 +4,69
21 Javier Masana Państwo Hiszpańskie Hiszpania 59,14 +5,35
22 Arild Holm Norwegia Norwegia 59,31 +5,52
23 Anton Šoltýs Czechosłowacja Czechosłowacja 59,45 +5,66
24 Hans-Walter Schädler Liechtenstein Liechtenstein 59,62 +5,83
25 Árni Sigurðsson Islandia Islandia 59,67 +5,88
26 Luis Sánchez Państwo Hiszpańskie Hiszpania 60,56 +6,77
27 Kristinn Benediktsson Islandia Islandia 60,57 +6,78
28 Charles Westenholz Wielka Brytania Wielka Brytania 60,99 +7,20
29 Jonathan Taylor Wielka Brytania Wielka Brytania 61,33 +7,54
30 Aga Chan IV Iran Iran 61,68 +7,89
31 Frederick Piers Wielka Brytania Wielka Brytania 61,89 +8,10
32 Josef Gassner Liechtenstein Liechtenstein 61,90 +8,11
33 Hernán Boher Chile Chile 61,95 +8,16
34 Jóhann Vilbergsson Islandia Islandia 62,23 +8,44
35 John Rigby Wielka Brytania Wielka Brytania 62,45 +8,66
36 Luis Viu Państwo Hiszpańskie Hiszpania 63,18 +9,39
37 Fejzollah Bandali Iran Iran 63,80 +10,01
39 Juan Holz Chile Chile 64,38 +10,59
38 Osvaldo Ancinas Argentyna Argentyna 64,35 +10,56
40 Owanes Megerdunijan Iran Iran 64,38 +10,59
41 Jorge Abelardo Eiras Argentyna Argentyna 64,57 +10,78
42 Peter Brockhoff Australia Australia 64,58 +10,79
43 Fric Detiček Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 65,08 +11,29
44 Simon Brown Australia Australia 65,88 +12,09
45 Nazih Geagea Liban Liban 66,15 +12,36
46 Bahattin Topal Turcja Turcja 67,69 +13,90
47 August Wolfinger Liechtenstein Liechtenstein 67,72 +13,93
48 Muzaffer Demirhan Turcja Turcja 68,20 +14,41
49 Peter Wenzel Australia Australia 70,25 +16,46
50 Zeki Şamiloğlu Turcja Turcja 72,03 +18,24
51 Manuel Mena Argentyna Argentyna 75,88 +22,09
52 Jean Keyrouz Liban Liban 76,24 +22,45
53 Michel Rahme Liban Liban 81,19 +27,40
54 Jo Yeong-seok Korea Południowa Korea Południowa 88,53 +34,74
55 Konstantinos Karidas Grecja Grecja 97,46 +43,67
56 Wasilios Makridis Grecja Grecja 100,27 +46,48
- Andrej Klinar Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia DNF -
- Kim Dong-Baek Korea Południowa Korea Południowa DNF -
- Francisco Cortes Chile Chile DNF -
- Pedro Klempa Argentyna Argentyna DNF -
- Petyr Angełow Bułgaria Bułgaria DNF -
- Robert Swan Kanada Kanada DNF -
- Walerij Szein Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR DNF -
- Vicente Vera Chile Chile DNF -
- Radim Koloušek Czechosłowacja Czechosłowacja DQ -
- Lotfollah Kija Szemszaki Iran Iran DQ -
- Juan Garriga Państwo Hiszpańskie Hiszpania DQ -
- Oto Pustoslemšek Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia DQ -
- Osman Yüce Turcja Turcja DQ -
- Sami Beyroun Liban Liban DQ -
- Dimitrios Pappos Grecja Grecja DQ -

Finał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Przejazd 1 Przejazd 2 Czas Strata
Gold medal icon.svg Josef Stiegler Austria Austria 1:09,03 1:02,10 2:11,13 -
Silver medal icon.svg Billy Kidd Stany Zjednoczone USA 1:10,96 1:00,31 2:11,27 +0,14
Bronze medal icon.svg Jimmy Heuga Stany Zjednoczone USA 1:10,16 1:01,36 2:11,52 +0,39
4 Michel Arpin Francja Francja 1:11,16 1:01,75 2:12,91 +1,78
5 Ludwg Leitner Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:11,19 1:01,75 2:12,94 +1,81
6 Adolf Mathis Szwajcaria Szwajcaria 1:10,77 1:02,22 2:12,99 +1,86
7 Gerhard Nenning Austria Austria 1:10,29 1:02,91 2:13,20 +2,07
8 Buddy Werner Stany Zjednoczone USA 1:11,64 1:01,82 2:13,46 +2,33
9 Wolfgang Bartels Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:13,83 1:02,09 2:15,92 +4,79
10 Stefan Kälin Szwajcaria Szwajcaria 1:13,92 1:02,12 2:16,04 +4,91
11 Italo Pedroncelli Włochy Włochy 1:13,94 1:02,38 2:16,32 +5,19
12 Guy Périllat Francja Francja 1:17,00 0:59,33 2:16,33 +5,20
13 Ernst Scherzer Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:14,67 1:03,43 2:18,10 +6,97
14 Willy Favre Szwajcaria Szwajcaria 1:13,63 1:04,59 2:18,22 +7,09
15 Ivo Mahlknecht Włochy Włochy 1:13,69 1:04,54 2:18,23 +7,10
16 Per Martin Sunde Norwegia Norwegia 1:14,23 1:04,13 2:18,36 +7,23
17 Paride Milianti Włochy Włochy 1:13,50 1:04,90 2:18,40 +7,27
18 Eberhard Riedel Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 1:13,57 1:05,28 2:18,85 +7,72
19 Peter Duncan Kanada Kanada 1:14,22 1:04,88 2:19,10 +7,97
20 Martino Fill Włochy Włochy 1:14,53 1:05,10 2:19,63 +8,50
21 Mathias Leitner Austria Austria 1:17,07 1:02,57 2:19,64 +8,51
22 Raimo Manninen Finlandia Finlandia 1:14,82 1:05,45 2:20,27 +9,14
23 Yoshiharu Fukuhara Japonia Japonia 1:14,35 1:06,36 2:20,71 +9,58
24 Karl Schranz Austria Austria 1:10,04 1:11,54 2:21,58 +10,45
25 Wasilij Mielnikow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 1:16,18 1:06,43 2:22,61 +11,48
26 Rune Lindström Szwecja Szwecja 1:16,00 1:06,68 2:22,68 +11,55
27 Bronisław Trzebunia Polska Polska 1:16,27 1:06,46 2:22,73 +11,60
28 Olle Rolén Szwecja Szwecja 1:16,14 1:06,94 2:23,08 +11,95
29 Jon Terje Øverland Norwegia Norwegia 1:19,16 1:05,68 2:24,84 +13,71
30 Jerzy Woyna Orlewicz Polska Polska 1:18,31 1:06,68 2:24,99 +13,86
31 Hajime Tomii Japonia Japonia 1:18,49 1:06,60 2:25,09 +13,96
32 Peter Lakota Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:18,59 1:07,65 2:26,24 +15,11
33 Andrzej Dereziński Polska Polska 1:18,21 1:09,30 2:27,51 +16,38
34 Yoshinari Kida Japonia Japonia 1:19,11 1:10,00 2:29,11 +17,98
35 Arild Holm Norwegia Norwegia 1:21,14 1:08,77 2:29,91 +18,78
36 Hans-Walter Schädler Liechtenstein Liechtenstein 1:20,29 1:11,71 2:32,00 +20,87
37 Javier Masana Państwo Hiszpańskie Hiszpania 1:22,10 1:13,57 2:35,67 +24,54
38 Yoshihiro Ohira Japonia Japonia 1:28,79 1:09,08 2:37,87 +26,74
39 Árni Sigurðsson Islandia Islandia 1:25,34 1:13,78 2:39,12 +27,99
- Josef Minsch Szwajcaria Szwajcaria 1:15,07 DQ - -
- Lars Olsson Szwecja Szwecja 1:18,74 DQ - -
- Anton Šoltýs Czechosłowacja Czechosłowacja 1:30,00 DQ - -
- François Bonlieu Francja Francja DQ - - -
- Jean-Guy Brunet Kanada Kanada DQ - - -
- Bengt-Erik Grahn Szwecja Szwecja DQ - - -
- Chuck Ferries Stany Zjednoczone USA DQ - - -
- Jean-Claude Killy Francja Francja DQ - - -
- Rod Hebron Kanada Kanada DQ - - -
- Ulf Ekstam Finlandia Finlandia DQ - - -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]