Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 – zjazd mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zjazd mężczyzn na ZIO 1964
1960 1968
Miejsce Innsbruck
Złoty medal Złoty medal Austria Egon Zimmermann
Srebrny medal Srebrny medal Francja Léo Lacroix
Brązowy medal Brązowy medal Wspólna Reprezentacja Niemiec Wolfgang Bartels
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Zjazd mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1964 w Innsbrucku został rozegrany 30 stycznia. Zawody odbyły się na trasie na stokach Patscherkofel. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Austriak Egon Zimmermann, srebro wywalczył Francuz Léo Lacroix, a brąz zdobył Wolfgang Bartels ze Wspólnej Reprezentacji Niemiec.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Egon Zimmermann Austria Austria 2:18,16 -
Silver medal icon.svg Léo Lacroix Francja Francja 2:18,90 +0,74
Bronze medal icon.svg Wolfgang Bartels Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 2:19,48 +1,32
4 Josef Minsch Szwajcaria Szwajcaria 2:19,54 +1,38
5 Ludwig Leitner Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 2:19,67 +1,51
6 Guy Périllat Francja Francja 2:19,79 +1,63
7 Gerhard Nenning Austria Austria 2:19,98 +1,82
8 Willy Favre Szwajcaria Szwajcaria 2:20,23 +2,07
9 Willy Bogner Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 2:20,72 +2,56
10 Heinrich Messner Austria Austria 2:20,74 +2,58
11 Karl Schranz Austria Austria 2:20,98 +2,82
12 Fritz Wagnerberger Wspólna Reprezentacja Niemiec Niemcy 2:21,03 +2,87
13 Dumeng Giovanoli Szwajcaria Szwajcaria 2:21,16 +3,00
14 Annibale Orsi Stany Zjednoczone USA 2:21,59 +3,43
15 François Bonlieu Francja Francja 2:21,71 +3,55
16 Billy Kidd Stany Zjednoczone USA 2:21,82 +3,66
17 Buddy Werner Stany Zjednoczone USA 2:22,05 +3,89
18 Georg Grünenfelder Szwajcaria Szwajcaria 2:22,69 +4,53
19 Ivo Mahlknecht Włochy Włochy 2:22,72 +4,56
20 Chuck Ferries Stany Zjednoczone USA 2:23,00 +4,84
21 Paride Milianti Włochy Włochy 2:23,01 +4,85
22 Raimo Manninen Finlandia Finlandia 2:23,94 +5,78
23 Bruno Alberti Włochy Włochy 2:25,30 +7,14
24 Jerzy Woyna Orlewicz Polska Polska 2:25,88 +7,72
25 Jean-Guy Brunet Kanada Kanada 2:26,59 +8,43
26 Ulf Ekstam Finlandia Finlandia 2:27,31 +9,15
27 Martino Fill Włochy Włochy 2:27,33 +9,17
28 Gary Battistella Kanada Kanada 2:27,74 +9,58
29 Peter Lakota Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 2:27,82 +9,66
30 Rod Hebron Kanada Kanada 2:27,90 +9,74
31 Bengt-Erik Grahn Szwecja Szwecja 2:29,29 +11,13
32 Jon Terje Øverland Norwegia Norwegia 2:29,74 +11,58
33 Hajime Tomii Japonia Japonia 2:30,02 +11,86
34 Peter Duncan Kanada Kanada 2:30,06 +11,90
35 Luis Viu Państwo Hiszpańskie Hiszpania 2:30,35 +12,19
36 Wasilij Mielnikow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 2:30,83 +12,67
37 Olle Rolén Szwecja Szwecja 2:31,14 +12,98
38 Arild Holm Norwegia Norwegia 2:31,32 +13,16
39 Radim Koloušek Czechosłowacja Czechosłowacja 2:31,34 +13,18
40 Bronisław Trzebunia Polska Polska 2:32,29 +14,13
41 Juan Garriga Państwo Hiszpańskie Hiszpania 2:32,85 +14,69
42 Jean-Claude Killy Francja Francja 2:32,96 +14,80
43 Javier Masana Państwo Hiszpańskie Hiszpania 2:33,52 +15,36
44 John Rigby Wielka Brytania Wielka Brytania 2:34,32 +16,16
45 Yoshiharu Fukuhara Japonia Japonia 2:34,55 +16,39
46 Tsuneo Noto Japonia Japonia 2:34,76 +16,60
47 Tallij Monastyriow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 2:35,27 +17,11
48 Hans-Walter Schädler Liechtenstein Liechtenstein 2:35.84 +17,68
49 Andrzej Dereziński Polska Polska 2:35,89 +17,73
50 Charles Westenholz Wielka Brytania Wielka Brytania 2:36,12 +17,96
51 Fric Detiček Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 2:36,54 +18,38
52 August Wolfinger Liechtenstein Liechtenstein 2:37,25 +19,09
53 Josef Gassner Liechtenstein Liechtenstein 2:37,38 +19,22
54 Walerij Szein Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 2:38,13 +19,97
55 Andrej Klinar Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 2:39,79 +21,63
56 Charles Palmer-Tomkinson Wielka Brytania Wielka Brytania 2:39,97 +21,81
57 Yoshihiro Ohira Japonia Japonia 2:40,82 +22,66
58 Hernán Boher Chile Chile 2:41,67 +23,51
59 Aga Chan IV Iran Iran 2:42,59 +24,43
60 Petyr Angełow Bułgaria Bułgaria 2:43,32 +25,16
61 Simon Brown Australia Australia 2:44,07 +25,91
62 Oto Pustoslemšek Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 2:44,77 +26,61
63 Muzaffer Demirhan Turcja Turcja 2:45,63 +27,47
64 Pedro Klempa Argentyna Argentyna 2:47,07 +28,91
65 Lotfollah Kija Szemszaki Iran Iran 2:50,70 +32,54
66 Fejzollah Bandali Iran Iran 2:52,44 +34,28
67 Nazih Geagea Liban Liban 2:55,34 +37,18
68 Peter Wenzel Australia Australia 2:55,58 +37,42
69 Owanes Megerdunijan Iran Iran 2:57,10 +38,94
70 Osman Yüce Turcja Turcja 3:03,66 +45,50
71 Zeki Şamiloğlu Turcja Turcja 3:05,71 +47,55
72 Abdurrahman Küçük Turcja Turcja 3:09,99 +51,83
73 Konstandinos Karidas Grecja Grecja 3:10,09 +51,93
74 Jean Keyrouz Liban Liban 3:40,44 +82,28
75 Michel Rahme Liban Liban 3:55,15 +96,99
76 Jorge Abelardo Eiras Argentyna Argentyna 4:34,51 +136,35
77 Juan Holz Chile Chile 4:51,18 +153,02
- Rune Lindström Szwecja Szwecja DNF -
- Jeremy Bujakowski Indie Indie DNF -
- Lars Olsson Szwecja Szwecja DNF -
- Jorge Rodríguez Państwo Hiszpańskie Hiszpania DNF -
- Jonathan Taylor Wielka Brytania Wielka Brytania DNF -
- Sami Beyroun Liban Liban DNF -
- Claudio Wernli Chile Chile DQ -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]