Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968 – zjazd mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zjazd mężczyzn na ZIO 1968
1964 1972
Miejsce Grenoble
Złoty medal Złoty medal Francja Jean-Claude Killy
Srebrny medal Srebrny medal Francja Guy Périllat
Brązowy medal Brązowy medal Szwajcaria Jean-Daniel Dätwyler
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Zjazd mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1968 w Grenoble został rozegrany 9 lutego. Zawody odbyły się na trasie w Chamrousse. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Francuz Jean-Claude Killy, srebro wywalczył jego rodak Guy Périllat, a brąz zdobył Jean-Daniel Dätwyler ze Szwajcarii.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Jean-Claude Killy Francja Francja 1:59,85 -
Silver medal icon.svg Guy Périllat Francja Francja 1:59,93 +0,08
Bronze medal icon.svg Jean-Daniel Dätwyler Szwajcaria Szwajcaria 2:00,32 +0,47
4 Heinrich Messner Austria Austria 2:01,03 +1,18
5 Karl Schranz Austria Austria 2:01,89 +2,04
6 Ivo Mahlknecht Włochy Włochy 2:02,00 +2,15
7 Gerhard Prinzing Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 2:02,10 +2,25
8 Bernard Orcel Francja Francja 2:02,22 +2,37
9 Gerhard Nenning Austria Austria 2:02,31 +2,46
10 Edmund Bruggmann Szwajcaria Szwajcaria 2:02,36 +2,51
11 Gerhard Mussner Włochy Włochy 2:02,50 +2,65
12 Ludwig Leitner Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 2:02,54 +2,69
13 Egon Zimmermann Austria Austria 2:02,55 +2,70
14 Josef Minsch Szwajcaria Szwajcaria 2:02,76 +2,91
15 Franz Vogler Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 2:02,94 +3,09
16 Dumeng Giovanoli Szwajcaria Szwajcaria 2:02,98 +3,13
17 Bjarne Strand Norwegia Norwegia 2:03,20 +3,35
18 Billy Kidd Stany Zjednoczone USA 2:03,40 +3,55
19 Dieter Fersch Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 2:03,41 +3,56
20 Léo Lacroix Francja Francja 2:03,86 +4,01
21 Dennis McCoy Stany Zjednoczone USA 2:04,82 +4,97
22 Teresio Vachet Włochy Włochy 2:04,90 +5,05
23 Jon Terje Øverland Norwegia Norwegia 2:05,34 +5,49
24 Malcolm Milne Australia Australia 2:05,36 +5,51
25 Jeremy Palmer-Tomkinson Wielka Brytania Wielka Brytania 2:05,43 +5,58
26 Andrzej Bachleda-Curuś Polska Polska 2:05,48 +5,63
27 Wayne Henderson Kanada Kanada 2:05,56 +5,71
28 Renato Valentini Włochy Włochy 2:05,61 +5,76
29 Rune Lindström Szwecja Szwecja 2:05,69 +5,84
30 Ulf Ekstam Finlandia Finlandia 2:06,14 +6,29
31 Gerry Rinaldi Kanada Kanada 2:06,30 +6,45
32 Aurelio García Państwo Hiszpańskie Hiszpania 2:06,84 +6,99
33 Josef Gassner Liechtenstein Liechtenstein 2:06,91 +7,06
34 Lasse Hamre Norwegia Norwegia 2:06,93 +7,08
35 Milan Pažout Czechosłowacja Czechosłowacja 2:07,45 +7,60
36 Jaroslav Janda Czechosłowacja Czechosłowacja 2:07,71 +7,86
37 Wolfgang Ender Liechtenstein Liechtenstein 2:08,08 +8,23
38 Francisco Fernández Ochoa Państwo Hiszpańskie Hiszpania 2:08,67 +8,82
39 Luciano del Cacho Państwo Hiszpańskie Hiszpania 2:08,85 +9,00
40 Wiktor Bielakow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 2:09,32 +9,47
41 Andrej Klinar Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 2:09,61 +9,76
42 Robert Palmer Nowa Zelandia Nowa Zelandia 2:09,79 +9,94
43 Per-Olov Richardsson Szwecja Szwecja 2:09,83 +9,98
44 Ian Todd Wielka Brytania Wielka Brytania 2:10,00 +10,15
45 Tsuneo Noto Japonia Japonia 2:10,32 +10,47
46 Mario Vera Chile Chile 2:10,44 +10,59
47 Jože Gazvoda Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 2:10,51 +10,66
48 Ryszard Ćwikła Polska Polska 2:10,63 +10,78
49 Andriej Biełokrinkin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 2:10,98 +11,13
50 Luke O'Reilly Wielka Brytania Wielka Brytania 2:10,99 +11,14
51 Blaž Jakopič Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 2:11,00 +11,15
52 Antonio Campaña Państwo Hiszpańskie Hiszpania 2:11,11 +11,26
53 Jeremy Bujakowski Indie Indie 2:11,82 +11,97
54 Yoshiharu Fukuhara Japonia Japonia 2:14,09 +14,24
55 Gustavo Ezquerra Argentyna Argentyna 2:17,11 +17,26
56 David Borradaile Wielka Brytania Wielka Brytania 2:17,31 +17,46
57 Roberto Thostrup Argentyna Argentyna 2:17,35 +17,50
58 Richard Leatherbee Chile Chile 2:17,86 +18,01
59 Hitonari Maruyama Japonia Japonia 2:18,04 +18,19
60 Félipe Briones Chile Chile 2:18,07 +18,22
61 Thomas Huppert Nowa Zelandia Nowa Zelandia 2:18,29 +18,44
62 Dan Cristea Rumunia Rumunia 2:18,52 +18,67
63 Petyr Angełow Bułgaria Bułgaria 2:18,71 +18,86
64 Juichi Maruyama Japonia Japonia 2:19,33 +19,48
65 Dorin Munteanu Rumunia Rumunia 2:22,53 +22,68
66 Lotfollah Kija Szemszaki Iran Iran 2:23,60 +23,75
67 Özer Ateşçi Turcja Turcja 2:25,18 +25,33
68 Fejzollah Bandali Iran Iran 2:27,07 +27,22
69 Owanes Megerdunijan Iran Iran 2:30,25 +30,40
70 Atanasios Tsimikalis Grecja Grecja 2:36,93 +37,08
71 Mehmet Yıldırım Turcja Turcja 2:40,79 +40,94
72 Dimitrios Pappos Grecja Grecja 2:44,10 +44,25
73 Ali Sawe Szemszaki Iran Iran 2:47,88 +48,03
- Jere Elliott Stany Zjednoczone USA DNF -
- Rod Hebron Kanada Kanada DNF -
- Jim Barrows Stany Zjednoczone USA DNF -
- Eberhard Riedel Niemiecka Republika Demokratyczna NRD DNF -
- Otto Tschudi Norwegia Norwegia DNF -
- Hans-Walter Schädler Liechtenstein Liechtenstein DNF -
- Arnold Beck Liechtenstein Liechtenstein DNF -
- Bahattin Topal Turcja Turcja DNF -
- Mehmet Gökcan Turcja Turcja DNF -
- Peter Duncan Kanada Kanada DQ -
- Raimo Manninen Finlandia Finlandia DQ -
- Wasilij Mielnikow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR DQ -
- Murray Gardner Nowa Zelandia Nowa Zelandia DQ -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]