Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1972 – slalom mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom mężczyzn na ZIO 1972
1968 1976
Miejsce Sapporo
Złoty medal Złoty medal Państwo Hiszpańskie Francisco Fernández Ochoa
Srebrny medal Srebrny medal Włochy Gustav Thöni
Brązowy medal Brązowy medal Włochy Roland Thöni
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1972
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1972 w Sapporo został rozegrany w dniach 12-13 lutego. Zawody odbyły się na trasie na stokach góry Teine. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Francisco Fernández Ochoa z Hiszpanii, srebro wywalczył Włoch Gustav Thöni, a brąz zdobył jego rodak Roland Thöni.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Group 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
1 Haruhisa Chiba Japonia Japonia 1:43,17 -
2 Peik Christensen Norwegia Norwegia 1:45,36 +2,19
3 Olle Rolén Szwecja Szwecja 1:47,88 +4,71
4 Chris Womersley Nowa Zelandia Nowa Zelandia 1:48,49 +5,32
5 Iwan Penew Bułgaria Bułgaria 1:53,24 +10,07
6 Chen Yun-ming Republika Chińska Republika Chińska 2:19,65 +36,48
- Spiros Teodoru Grecja Grecja DNF -
- Steven Clifford Australia Australia DQ -
- Erwin Stricker Włochy Włochy DQ -
- Alfred Matt Austria Austria DQ -
- Iain Finlayson Wielka Brytania Wielka Brytania DQ -

Grupa 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
1 Adolf Rösti Szwajcaria Szwajcaria 1:44,20 -
2 Josef Loidl Austria Austria 1:44,27 +0,07
3 Toshimasa Furukawa Japonia Japonia 1:46,33 +2,13
4 Jim Hunter Kanada Kanada 1:47,16 +2,96
5 Sven Mikaelsson Szwecja Szwecja 1:48,03 +3,83
6 Fejzollah Bandali Iran Iran 2:16,03 +31,83
- Malcolm Milne Australia Australia DQ -
- Resmi Resmiew Bułgaria Bułgaria DQ -
- Chia Kuo-liang Republika Chińska Republika Chińska DQ -
- Carlos Perner Argentyna Argentyna DQ -
- Konrad Bartelski Wielka Brytania Wielka Brytania DQ -

Grupa 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
1 Hansjörg Schlager Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:43,30 -
2 Andreas Sprecher Szwajcaria Szwajcaria 1:44,60 +1,30
3 Rick Chaffee Stany Zjednoczone USA 1:47,81 +4,51
4 Ghorban Ali Kalhor Iran Iran 2:18,86 +35,56
5 Jeorjos Tamburis Grecja Grecja 2:25,59 +42,29
- Juan Cipriano Filipiny Filipiny DNF -
- Robert Blanchaer Belgia Belgia DQ -
- Alex Mapelli-Mozzi Wielka Brytania Wielka Brytania DQ -
- Erik Håker Norwegia Norwegia DQ -
- Herbert Marxer Liechtenstein Liechtenstein DQ -
- Hwang Wei-chung Republika Chińska Republika Chińska DQ -
- Reto Barrington Kanada Kanada DQ -

Grupa 4[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
1 Aurelio García Państwo Hiszpańskie Hiszpania 1:43,39 -
1 Willi Frommelt Liechtenstein Liechtenstein 1:43,39 -
3 Marko Kavčič Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:44,53 +1,14
4 Virgil Brenci Rumunia Rumunia 1:46,46 +3,07
5 Siergiej Griszczenko Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 1:49,64 +6,25
6 Panajotis Aleksandris Grecja Grecja 1:59,79 +16,40
7 Ben Nanasca Filipiny Filipiny 2:07,69 +24,30
- Derek Robbins Kanada Kanada DNF -
- Masayoshi Kashiwagi Japonia Japonia DNF -
- Bob Cochran Stany Zjednoczone USA DQ -
- Otto Tschudi Norwegia Norwegia DQ -
- Lotfollah Kija Szemszaki Iran Iran DQ -

Grupa 5[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
1 Masami Ichimura Japonia Japonia 1:42,90 -
2 Walter Tresch Szwajcaria Szwajcaria 1:43,91 +1,01
3 Reinhard Tritscher Austria Austria 1:44,06 +1,16
4 Terry Palmer Stany Zjednoczone USA 1:45,82 +2,92
5 Ross Ewington Nowa Zelandia Nowa Zelandia 1:54,16 +11,26
6 Ghassan Keyrouz Liban Liban 2:10,04 +27,14
7 Wang Cheng-che Republika Chińska Republika Chińska 2:28,89 +45,99
8 Jorge-Emilio Lazzarini Argentyna Argentyna 2:33,86 +50,96
- Ali Sawe Szemszaki Iran Iran DNF -
- Manni Thofte Szwecja Szwecja DNF -
- Royston Varley Wielka Brytania Wielka Brytania DNF -
- Dan Cristea Rumunia Rumunia DQ -

Finał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Przejazd 1 Przejazd 2 Czas Strata
Gold medal icon.svg Francisco Fernández Ochoa Państwo Hiszpańskie Hiszpania 0:55,36 0:53,91 1:49,27 -
Silver medal icon.svg Gustav Thöni Włochy Włochy 0:56,69 0:53,59 1:50,28 +1,01
Bronze medal icon.svg Roland Thöni Włochy Włochy 0:56,14 0:54,16 1:50,30 +1,03
4 Henri Duvillard Francja Francja 0:55,92 0:54,53 1:50,45 +1,18
5 Jean-Noël Augert Francja Francja 0:55,77 0:54,74 1:50,51 +1,24
6 Eberardo Schmalzl Włochy Włochy 0:56,11 0:54,72 1:50,83 +1,56
7 David Zwilling Austria Austria 0:57,30 0:54,67 1:51,97 +2,70
8 Edmund Bruggmann Szwajcaria Szwajcaria 0:57,49 0:54,54 1:52,03 +2,76
9 Tyler Palmer Stany Zjednoczone USA 0:57,68 0:54,37 1:52,05 +2,78
10 Andrzej Bachleda-Curuś Polska Polska 0:57,04 0:55,22 1:52,26 +2,99
11 Christian Neureuther Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 0:58,42 0:54,48 1:52,90 +3,63
12 Aurelio García Państwo Hiszpańskie Hiszpania 0:57,61 0:55,51 1:53,12 +3,85
13 Walter Tresch Szwajcaria Szwajcaria 0:57,90 0:55,61 1:53,51 +4,24
14 Alfred Matt Austria Austria 0:58,44 0:55,24 1:53,68 +4,41
15 Adolf Rösti Szwajcaria Szwajcaria 0:58,08 0:56,08 1:54,16 +4,89
16 Terry Palmer Stany Zjednoczone USA 0:58,78 0:55,50 1:54,28 +5,01
17 Masami Ichimura Japonia Japonia 0:57,58 0:57,25 1:54,83 +5,56
18 Masayoshi Kashiwagi Japonia Japonia 1:00,19 0:56,42 1:56,61 +7,34
19 Jim Hunter Kanada Kanada 1:02,02 0:59,50 2:01,52 +12,25
20 Virgil Brenci Rumunia Rumunia 1:01,56 1:00,02 2:01,58 +12,31
21 Sven Mikaelsson Szwecja Szwecja 1:01,00 1:00,72 2:01,72 +12,45
22 Siergiej Griszczenko Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 1:02,97 0:59,70 2:02,67 +13,40
23 Reto Barrington Kanada Kanada 1:04,02 0:59,23 2:03,25 +13,98
24 Malcolm Milne Australia Australia 1:03,73 1:01,99 2:05,72 +16,45
25 Robert Blanchaer Belgia Belgia 1:05,78 1:01,58 2:07,36 +18,09
26 Royston Varley Wielka Brytania Wielka Brytania 1:06,31 1:01,54 2:07,85 +18,58
27 Iwan Penew Bułgaria Bułgaria 1:06,84 1:02,84 2:09,68 +20,41
28 Iain Finlayson Wielka Brytania Wielka Brytania 1:06,86 1:03,69 2:10,55 +21,28
29 Resmi Resmiew Bułgaria Bułgaria 1:05,82 1:05,28 2:11,10 +21,83
30 Carlos Perner Argentyna Argentyna 1:08,72 1:07,80 2:16,52 +27,25
31 Jorge-Emilio Lazzarini Argentyna Argentyna 1:10,45 1:08,49 2:18,94 +29,67
32 Fejzollah Bandali Iran Iran 1:18,14 1:14,61 2:32,75 +43,48
33 Ghorban Ali Kalhor Iran Iran 1:18,34 1:19,19 2:37,53 +48,26
34 Chen Yun-ming Republika Chińska Republika Chińska 1:27,98 1:25,49 2:53,47 +64,20
- Hansjörg Schlager Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 0:56,56 DNF - -
- Alfred Hagn Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 0:56,64 DNF - -
- Alain Penz Francja Francja 0:56,72 DQ - -
- Josef Loidl Austria Austria 0:58,60 DNF - -
- Reinhard Tritscher Austria Austria 0:59,43 DQ - -
- Manni Thofte Szwecja Szwecja 1:01,14 DNF - -
- Olle Rolén Szwecja Szwecja 1:01,19 DNF - -
- Haruhisa Chiba Japonia Japonia 1:01,25 DNF - -
- Dan Cristea Rumunia Rumunia ? DNF - -
- Toshimasa Furukawa Japonia Japonia ? DQ - -
- Chris Womersley Nowa Zelandia Nowa Zelandia ? DNF - -
- Ben Nanasca Filipiny Filipiny ? DNF - -
- Lotfollah Kija Szemszaki Iran Iran ? DNF - -
- Ali Sawe Szemszaki Iran Iran ? DQ - -
- Max Rieger Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN DNF - - -
- Andreas Sprecher Szwajcaria Szwajcaria DNF - - -
- Erik Håker Norwegia Norwegia DNF - - -
- Rick Chaffee Stany Zjednoczone USA DNF - - -
- Steven Clifford Australia Australia DNF - - -
- Herbert Marxer Liechtenstein Liechtenstein DNF - - -
- Derek Robbins Kanada Kanada DNF - - -
- Alex Mapelli-Mozzi Wielka Brytania Wielka Brytania DNF - - -
- Ross Ewington Nowa Zelandia Nowa Zelandia DNF - - -
- Ghassan Keyrouz Liban Liban DNF - - -
- Jeorjos Tamburis Grecja Grecja DNF - - -
- Panajotis Aleksandris Grecja Grecja DNF - - -
- Spiros Teodoru Grecja Grecja DNF - - -
- Juan Cipriano Filipiny Filipiny DNF - - -
- Konrad Bartelski Wielka Brytania Wielka Brytania DNF - - -
- Willi Frommelt Liechtenstein Liechtenstein DQ - - -
- Bob Cochran Stany Zjednoczone USA DQ - - -
- Otto Tschudi Norwegia Norwegia DQ - - -
- Erwin Stricker Włochy Włochy DQ - - -
- Marko Kavčič Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia DQ - - -
- Peik Christensen Norwegia Norwegia DQ - -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]