Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976 – slalom gigant mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom gigant mężczyzn na ZIO 1976
1972 1980
Miejsce Innsbruck
Złoty medal Złoty medal Szwajcaria Heini Hemmi
Srebrny medal Srebrny medal Szwajcaria Ernst Good
Brązowy medal Brązowy medal Szwecja Ingemar Stenmark
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom gigant mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1976 w Innsbrucku został rozegrany w dniach 9–10 lutego. Zawody odbyły się na trasie w Axamer Lizum. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Szwajcar Heini Hemmi, srebro wywalczył jego rodak Ernst Good, a brąz zdobył Ingemar Stenmark ze Szwecji.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Przejazd 1 Przejazd 2 Czas Strata
Gold medal icon.svg Heini Hemmi Szwajcaria Szwajcaria 1:45,41 1:41,56 3:26,97 -
Silver medal icon.svg Ernst Good Szwajcaria Szwajcaria 1:44,60 1:42,57 3:27,17 +0,20
Bronze medal icon.svg Ingemar Stenmark Szwecja Szwecja 1:46,51 1:40,90 3:27,41 +0,44
4 Gustav Thöni Włochy Włochy 1:44,19 1:43,48 3:27,67 +0,70
5 Phil Mahre Stany Zjednoczone USA 1:45,58 1:42,62 3:28,20 +1,23
6 Engelhard Pargätzi Szwajcaria Szwajcaria 1:46,16 1:42,60 3:28,76 +1,79
7 Fausto Radici Włochy Włochy 1:46,87 1:43,22 3:30,09 +3,12
8 Franco Bieler Włochy Włochy 1:47,00 1:43,24 3:30,24 +3,27
9 Greg Jones Stany Zjednoczone USA 1:48,09 1:43,68 3:31,77 +4,80
10 Albert Burger Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:47,32 1:45,36 3:32,68 +5,71
11 Miloslav Sochor Czechosłowacja Czechosłowacja 1:47,46 1:46,07 3:33,53 +6,56
12 Stig Strand Szwecja Szwecja 1:48,63 1:45,03 3:33,66 +6,69
13 Steve Mahre Stany Zjednoczone USA 1:47,80 1:45,96 3:33,76 +6,79
14 Hansi Hinterseer Austria Austria 1:46,46 1:47,34 3:33,80 +6,83
15 Alain Navillod Francja Francja 1:47,15 1:47,18 3:34,33 +7,36
16 Juan Manuel Fernández Ochoa Hiszpania Hiszpania 1:48,06 1:46,71 3:34,77 +7,80
17 Willi Frommelt Liechtenstein Liechtenstein 1:48,44 1:47,27 3:35,71 +8,74
18 Bojan Križaj Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:49,08 1:46,82 3:35,90 +8,93
19 Wolfgang Junginger Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:49,79 1:46,23 3:36,02 +9,05
20 Andreas Wenzel Liechtenstein Liechtenstein 1:48,53 1:47,72 3:36,25 +9,28
21 Cary Adgate Stany Zjednoczone USA 1:48,64 1:47,77 3:36,41 +9,44
22 Jim Hunter Kanada Kanada 1:48,56 1:48,80 3:37,36 +10,39
23 Bohumír Zeman Czechosłowacja Czechosłowacja 1:49,10 1:48,46 3:37,56 +10,59
24 Francisco Fernández Ochoa Hiszpania Hiszpania 1:48,65 1:49,47 3:38,12 +11,15
25 Philippe Barroso Francja Francja 1:50,23 1:48,26 3:38,49 +11,52
26 Petyr Popangełow Bułgaria Bułgaria 1:50,68 1:48,36 3:39,04 +12,07
27 Philippe Hardy Francja Francja 1:51,20 1:49,23 3:40,43 +13,46
28 Sepp Ferstl Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:49,98 1:51,54 3:41,52 +14,55
29 Claude Perrot Francja Francja 1:49,48 1:53,36 3:42,84 +15,87
30 Christian Neureuther Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:52,29 1:51,73 3:44,02 +17,05
31 Iwan Penew Bułgaria Bułgaria 1:51,59 1:52,51 3:44,10 +17,13
32 Luis Rosenkjer Argentyna Argentyna 1:53,98 1:54,18 3:48,16 +21,19
33 Alan Stewart Wielka Brytania Wielka Brytania 1:54,49 1:55,15 3:49,64 +22,67
34 Sumihiro Tomii Japonia Japonia 1:53,92 1:55,81 3:49,73 +22,76
35 Andrej Koželj Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:54,43 1:56,05 3:50,48 +23,51
36 Jaime Ros Hiszpania Hiszpania 1:55,25 1:56,54 3:51,79 +24,82
37 Mikio Katagiri Japonia Japonia 1:54,68 1:58,05 3:52,73 +25,76
38 Roman Dereziński Polska Polska 1:55,44 1:58,27 3:53,71 +26,74
39 Sigurður Jónsson Islandia Islandia 1:58,46 1:57,76 3:56,22 +29,25
40 Robert Blanchaer Belgia Belgia 1:57,37 2:00,53 3:57,90 +30,93
41 Roberto Koifman Chile Chile 1:58,15 2:01,34 3:59,49 +32,52
42 Adrián Roncallo Argentyna Argentyna 2:00,16 2:00,46 4:00.62 +33,65
43 José Luis Koifman Chile Chile 1:58,93 2:02,42 4:01,35 +34,38
44 Brett Kendall Nowa Zelandia Nowa Zelandia 2:01,82 2:02,23 4:04,05 +37,08
45 Dan Cristea Rumunia Rumunia 2:01,78 2:03,51 4:05,29 +38,32
46 Tómas Leifsson Islandia Islandia 2:01,83 2:03,54 4:05,37 +38,40
47 Ghorban Ali Kalhor Iran Iran 2:02,30 2:06,65 4:08,95 +41,98
48 Carlos Font Andora Andora 2:11,03 2:14,62 4:25,65 +58,68
49 Spiros Teodoru Grecja Grecja 2:12,79 2:16,29 4:29,08 +62,11
50 Tomas Karadimas Grecja Grecja 2:19,06 2:34,57 4:53,63 +86,66
51 Giorgio Cecchetti San Marino San Marino 2:37,15 2:41,02 5:18,17 +111,20
52 Chen Yun-Ming Republika Chińska Republika Chińska 2:39,82 2:43,26 5:23,08 +116,11
- Piero Gros Włochy Włochy 1:45,69 DNF - -
- Torsten Jakobsson Szwecja Szwecja 1:48,26 DNF - -
- Alois Morgenstern Austria Austria 1:48,33 DNF - -
- Walter Tresch Szwajcaria Szwajcaria 1:49,26 DNF - -
- Gudmund Söderin Szwecja Szwecja 1:50,94 DNF - -
- Robert Safrata Kanada Kanada 1:51,70 DNF - -
- Paul Frommelt Liechtenstein Liechtenstein 1:52,69 DNF - -
- Ken Read Kanada Kanada 1:52,81 DNF - -
- Dave Murray Kanada Kanada 1:54,43 DNF - -
- Adjin Pašović Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:54,82 DNF - -
- Georgi Koczow Bułgaria Bułgaria 1:54,86 DNF - -
- Władimir Drażew Bułgaria Bułgaria 1:55,73 DNF - -
- Stuart Fitzsimmons Wielka Brytania Wielka Brytania 1:55,77 DNF - -
- Carlos Alberto Martínez Argentyna Argentyna 1:56,03 DNF - -
- Kim Clifford Australia Australia 1:56,66 DQ - -
- Peter Fuchs Wielka Brytania Wielka Brytania 1:56,94 DNF - -
- Antoine Crespo Andora Andora 1:59,59 DNF - -
- Ion Cavaşi Rumunia Rumunia 1:59,90 DNS - -
- Mohammad Kalhor Iran Iran 1:59,95 DNF - -
- Juan Angel Olivieri Argentyna Argentyna 2:01,08 DNF - -
- Haukur Jóhannsson Islandia Islandia 2:01,76 DNF - -
- Stuart Blakely Nowa Zelandia Nowa Zelandia 2:02,12 DNF - -
- Akbar Chalili Iran Iran 2:02,98 DQ - -
- Rafael Cañas Chile Chile 2:03,65 DNF - -
- Esteve Tomas Andora Andora 2:04,63 DNF - -
- Árni Óðinsson Islandia Islandia 2:05,28 DNF - -
- Xavier Areny Andora Andora 2:05,86 DNF - -
- Federico García Chile Chile 2:06,99 DNF - -
- Mümtaz Demirhan Turcja Turcja 2:17,58 DNF - -
- Murat Tosun Turcja Turcja 2:17,99 DNF - -
- Maurizio Battistini San Marino San Marino 2:37,15 DNF - -
- Robin Armstrong Nowa Zelandia Nowa Zelandia DNF - - -
- Ersin Ayrıksa Turcja Turcja DNF - - -
- Ahmet Kıbıl Turcja Turcja DNF - - -
- Mohammad Hadi Kija Szemszaki Iran Iran DNF - - -
- Didier Xhaet Belgia Belgia DNF - - -
- Konrad Bartelski Wielka Brytania Wielka Brytania DNF - - -
- Władimir Andriejew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR DNF - - -
- Miran Gašperšič Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia DNF - - -
- Masami Ichimura Japonia Japonia DNF - - -
- Odd Sørli Norwegia Norwegia DNF - - -
- Franz Klammer Austria Austria DNF - - -
- Erik Håker Norwegia Norwegia DNF - - -
- Thomas Hauser Austria Austria DNF - - -
- Haruhisa Chiba Japonia Japonia DQ - - -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]