Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976 – slalom mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom mężczyzn na ZIO 1976
1972 1980
Miejsce Innsbruck
Złoty medal Złoty medal Włochy Piero Gros
Srebrny medal Srebrny medal Włochy Gustav Thöni
Brązowy medal Brązowy medal Liechtenstein Willi Frommelt
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1976 w Innsbrucku został rozegrany 14 lutego. Zawody odbyły się na trasie w Axamer Lizum. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Włoch Piero Gros, srebro wywalczył jego rodak Gustav Thöni, a brąz zdobył Willi Frommelt z Liechtensteinu.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Przejazd 1 Przejazd 2 Czas Strata
Gold medal icon.svg Piero Gros Włochy Włochy 1:01,23 1:02,06 2:03,29 -
Silver medal icon.svg Gustav Thöni Włochy Włochy 1:00,55 1:03,18 2:03,73 +0,44
Bronze medal icon.svg Willi Frommelt Liechtenstein Liechtenstein 0:59,98 1:04,30 2:04,28 +0,99
4 Walter Tresch Szwajcaria Szwajcaria 1:01,34 1:03,92 2:05,26 +1,97
5 Christian Neureuther Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:01,70 1:04,86 2:06,56 +3,27
6 Wolfgang Junginger Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:00,95 1:06,13 2:07,08 +3,79
7 Alois Morgenstern Austria Austria 1:01,61 1:05,57 2:07,18 +3,89
8 Peter Lüscher Szwajcaria Szwajcaria 1:02,76 1:05,34 2:08,10 +4,81
9 Francisco Fernández Ochoa Hiszpania Hiszpania 1:02,35 1:06,00 2:08,35 +5,06
10 Andreas Wenzel Liechtenstein Liechtenstein 1:02,51 1:06,22 2:08,73 +5,44
11 Jan Bachleda-Curuś Polska Polska 1:03,76 1:05,05 2:08,81 +5,52
12 Stig Strand Szwecja Szwecja 1:03,27 1:05,81 2:09,08 +5,79
13 Cary Adgate Stany Zjednoczone USA 1:03,06 1:06,47 2:09,53 +6,24
14 Miloslav Sochor Czechosłowacja Czechosłowacja 1:03,11 1:06,50 2:09,61 +6,32
15 Roland Roche Francja Francja 1:03,53 1:06,78 2:10,31 +7,02
16 Albert Burger Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:03,38 1:06,93 2:10,31 +7,02
17 Torsten Jakobsson Szwecja Szwecja 1:04,21 1:07,03 2:11,24 +7,95
18 Phil Mahre Stany Zjednoczone USA 1:04,80 1:06,97 2:11,77 +8,48
19 Greg Jones Stany Zjednoczone USA 1:05,05 1:07,66 2:12,71 +9,42
20 Sepp Ferstl Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:06,32 1:08,02 2:14,34 +11,05
21 Roman Dereziński Polska Polska 1:04,93 1:09,80 2:14,73 +11,44
22 Anton Steiner Austria Austria 1:06,02 1:08,88 2:14,90 +11,61
23 Jim Hunter Kanada Kanada 1:06,26 1:10,80 2:17,06 +13,77
24 Sigurður Jónsson Islandia Islandia 1:07,28 1:10,06 2:17,34 +14,05
25 Władimir Andriejew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 1:07,01 1:10,55 2:17,56 +14,27
26 Erik Håker Norwegia Norwegia 1:06,77 1:11,09 2:17,86 +14,57
27 Robert Safrata Kanada Kanada 1:07,63 1:10,35 2:17,98 +14,69
28 Iwan Penew Bułgaria Bułgaria 1:07,94 1:10,25 2:18,19 +14,90
29 Sumihiro Tomii Japonia Japonia 1:07,69 1:10,98 2:18,67 +15,38
30 Ion Cavaşi Rumunia Rumunia 1:08,59 1:12,73 2:21,32 +18,03
31 Andrej Koželj Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:09,50 1:14,16 2:23,66 +20,37
32 Haukur Jóhannsson Islandia Islandia 1:10,89 1:13,16 2:24,05 +20,76
33 José Luis Koifman Chile Chile 1:10,65 1:15,32 2:25,97 +22,68
34 Dan Cristea Rumunia Rumunia 1:10,70 1:16,87 2:27,57 +24,28
35 Stuart Blakely Nowa Zelandia Nowa Zelandia 1:13,17 1:15,60 2:28,77 +25,48
36 Brett Kendall Nowa Zelandia Nowa Zelandia 1:18,12 1:20,26 2:38,38 +35,09
37 Ersin Ayrıksa Turcja Turcja 1:22,60 1:29,18 2:51,78 +48,49
38 Carlos Font Andora Andora 1:24,98 1:31,54 2:56,52 +53,23
- Franco Bieler Włochy Włochy 1:01,04 DNF - -
- Ingemar Stenmark Szwecja Szwecja 1:02,34 DNF - -
- Masami Ichimura Japonia Japonia 1:02,35 DNF - -
- Gérard Bonnevie Francja Francja 1:03,51 DNF - -
- Gudmund Söderin Szwecja Szwecja 1:05,60 DNF - -
- Juan Angel Olivieri Argentyna Argentyna 1:05,90 DNF - -
- Carlos Alberto Martínez Argentyna Argentyna ? DNF - -
- Stuart Fitzsimmons Wielka Brytania Wielka Brytania ? DNF - -
- Saszko Dikow Bułgaria Bułgaria ? DNF - -
- Mohammad Kalhor Iran Iran ? DNF - -
- Spiros Teodoru Grecja Grecja DNF - - -
- Murat Tosun Turcja Turcja DNF - - -
- David Griff Australia Australia DNF - - -
- Maurizio Battistini San Marino San Marino DNF - - -
- Ahmet Kıbıl Turcja Turcja DNF - - -
- Chen Yun-Ming Republika Chińska Republika Chińska DNF - - -
- Robin Armstrong Nowa Zelandia Nowa Zelandia DNF - - -
- Thomas Karadimas Grecja Grecja DNF - - -
- Kim Clifford Australia Australia DNF - - -
- Ghorban Ali Kalhor Iran Iran DNF - - -
- Xavier Areny Andora Andora DNF - - -
- Tómas Leifsson Islandia Islandia DNF - - -
- Walter Dei Vecchi Argentyna Argentyna DNF - - -
- Rafael Cañas Chile Chile DNF - - -
- Adjin Pašović Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia DNF - - -
- Didier Xhaet Belgia Belgia DNF - - -
- Federico García Chile Chile DNF - - -
- Robert Blanchaer Belgia Belgia DNF - - -
- Antoine Crespo Andora Andora DNF - - -
- Konrad Bartelski Wielka Brytania Wielka Brytania DNF - - -
- Jaime Ros Hiszpania Hiszpania DNF - - -
- Ken Read Kanada Kanada DNF - - -
- Georgi Koczow Bułgaria Bułgaria DNF - - -
- Mikio Katagiri Japonia Japonia DNF - - -
- Peter Fuchs Wielka Brytania Wielka Brytania DNF - - -
- Antoni Naudi Andora Andora DNF - - -
- Roberto Koifman Chile Chile DNF - - -
- Miran Gašperšič Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia DNF - - -
- Juan Manuel Fernández Ochoa Hiszpania Hiszpania DNF - - -
- Dave Murray Kanada Kanada DNF - - -
- Jorge García Hiszpania Hiszpania DNF - - -
- Luis Rosenkjer Argentyna Argentyna DNF - - -
- Haruhisa Chiba Japonia Japonia DNF - - -
- Bojan Križaj Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia DNF - - -
- Bohumír Zeman Czechosłowacja Czechosłowacja DNF - - -
- Odd Sørli Norwegia Norwegia DNF - - -
- Heini Hemmi Szwajcaria Szwajcaria DNF - - -
- Ernst Good Szwajcaria Szwajcaria DNF - - -
- Philippe Hardy Francja Francja DNF - - -
- Claude Perrot Francja Francja DNF - - -
- Hansi Hinterseer Austria Austria DNF - - -
- Fausto Radici Włochy Włochy DNF - - -
- Geoff Bruce Stany Zjednoczone USA DNF - - -
- Alan Stewart Wielka Brytania Wielka Brytania DQ - - -
- Akbar Chalili Iran Iran DQ - - -
- Mohammad Hadi Kija Szemszaki Iran Iran DQ - - -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]