Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976 – zjazd mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zjazd mężczyzn na ZIO 1976
1972 1980
Miejsce Innsbruck
Złoty medal Złoty medal Austria Franz Klammer
Srebrny medal Srebrny medal Szwajcaria Bernhard Russi
Brązowy medal Brązowy medal Włochy Herbert Plank
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Zjazd mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1976 w Innsbrucku został rozegrany 5 lutego. Zawody odbyły się na trasie na stokach Patscherkofel. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Austriak Franz Klammer, srebro wywalczył Szwajcar Bernhard Russi, a brąz zdobył reprezentant Włoch Herbert Plank.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Franz Klammer Austria Austria 1:45,73 -
Silver medal icon.svg Bernhard Russi Szwajcaria Szwajcaria 1:46,06 +0,33
Bronze medal icon.svg Herbert Plank Włochy Włochy 1:46,59 +0,86
4 Philippe Roux Szwajcaria Szwajcaria 1:46,69 +0,96
5 Ken Read Kanada Kanada 1:46,83 +1,10
6 Andy Mill Stany Zjednoczone USA 1:47,06 +1,33
7 Walter Tresch Szwajcaria Szwajcaria 1:47,29 +1,56
8 Dave Irwin Kanada Kanada 1:47,41 +1,68
9 Josef Walcher Austria Austria 1:47,45 +1,72
10 Jim Hunter Kanada Kanada 1:47,52 +1,79
11 Greg Jones Stany Zjednoczone USA 1:47,84 +2,11
12 René Berthod Szwajcaria Szwajcaria 1:47,89 +2,16
13 Pete Patterson Stany Zjednoczone USA 1:47,94 +2,21
14 Roland Thöni Włochy Włochy 1:48,13 +2,40
15 Peter Fischer Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:48,18 +2,45
16 Patrice Pellat-Finet Francja Francja 1:48,34 +2,61
17 Sepp Ferstl Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:48,41 +2,68
18 Dave Murray Kanada Kanada 1:48,43 +2,70
19 Klaus Eberhard Austria Austria 1:48,45 +2,72
20 Sumihiro Tomii Japonia Japonia 1:48,88 +3,15
21 Willi Frommelt Liechtenstein Liechtenstein 1:48,92 +3,19
22 David Griff Australia Australia 1:49,02 +3,29
22 Michael Veith Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:49,02 +3,29
24 Karl Anderson Stany Zjednoczone USA 1:49,08 +3,35
25 Erik Håker Norwegia Norwegia 1:49,19 +3,46
26 Gustav Thöni Włochy Włochy 1:49,25 +3,52
27 Mikio Katagiri Japonia Japonia 1:50,03 +4,30
28 Andreas Wenzel Liechtenstein Liechtenstein 1:50,08 +4,35
29 Wolfgang Junginger Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:50,48 +4,75
30 Alan Stewart Wielka Brytania Wielka Brytania 1:50,56 +4,83
31 Luis Rosenkjer Argentyna Argentyna 1:50,87 +5,14
32 Stuart Fitzsimmons Wielka Brytania Wielka Brytania 1:50,89 +5,16
33 Bohumír Zeman Czechosłowacja Czechosłowacja 1:51,27 +5,54
34 Kim Clifford Australia Australia 1:51,64 +5,91
35 Francisco Fernández Ochoa Hiszpania Hiszpania 1:51,91 +6,18
36 Juan Manuel Fernández Ochoa Hiszpania Hiszpania 1:52,40 +6,67
37 Andrej Koželj Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:52,75 +7,02
37 Peter Fuchs Wielka Brytania Wielka Brytania 1:52,75 +7,02
39 Juan Angel Olivieri Argentyna Argentyna 1:52,76 +7,03
40 Miloslav Sochor Czechosłowacja Czechosłowacja 1:53,48 +7,75
41 Jaime Ros Hiszpania Hiszpania 1:53,50 +7,77
42 Jorge García Hiszpania Hiszpania 1:53,55 +7,82
43 Didier Xhaet Belgia Belgia 1:53,56 +7,83
44 Władimir Andriejew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 1:53,61 +7,88
45 Robert Blanchaer Belgia Belgia 1:54,30 +8,57
46 Adjin Pašović Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:54,57 +8,84
47 Carlos Alberto Martínez Argentyna Argentyna 1:54,62 +8,89
48 Iwan Penew Bułgaria Bułgaria 1:55,56 +9,83
49 Dan Cristea Rumunia Rumunia 1:55,63 +9,90
50 Georgi Koczow Bułgaria Bułgaria 1:55,82 +10,09
51 José Luis Koifman Chile Chile 1:56,30 +10,57
52 Roman Dereziński Polska Polska 1:56,33 +10,60
53 Stuart Blakely Nowa Zelandia Nowa Zelandia 1:57,91 +12,18
54 Antoine Crespo Andora Andora 1:58,72 +12,99
55 Ghorban Ali Kalhor Iran Iran 1:59,15 +13,42
56 Mohammad Hadi Kija Szemszaki Iran Iran 1:59,44 +13,71
57 Ion Cavaşi Rumunia Rumunia 2:00,19 +14,46
58 Akbar Chalili Iran Iran 2:00,32 +14,59
59 Rafael Cañas Chile Chile 2:00,39 +14,66
60 Brett Kendall Nowa Zelandia Nowa Zelandia 2:00,57 +14,84
61 Fernando Reutter Chile Chile 2:01,19 +15,46
62 Carlos Font Andora Andora 2:01,75 +16,02
63 Ahmet Kıbıl Turcja Turcja 2:03,74 +18,01
64 Mümtaz Demirhan Turcja Turcja 2:06,01 +20,28
65 Tomas Karadimas Grecja Grecja 2:14,69 +28,96
66 Spiros Teodoru Grecja Grecja 2:17,08 +31,35
- Robin Armstrong Nowa Zelandia Nowa Zelandia DNF -
- Mohammad Kalhor Iran Iran DNF -
- Xavier Areny Andora Andora DNF -
- Adrián Roncallo Argentyna Argentyna DNF -
- Konrad Bartelski Wielka Brytania Wielka Brytania DNF -
- Rob McIntyre Australia Australia DNF -
- Anton Steiner Austria Austria DNF -
- Erwin Stricker Włochy Włochy DNF -
- Murat Tosun Turcja Turcja DNS -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]