Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980 – slalom mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom mężczyzn na ZIO 1980
1976 1984
Miejsce Lake Placid
Złoty medal Złoty medal Szwecja Ingemar Stenmark
Srebrny medal Srebrny medal Stany Zjednoczone Phil Mahre
Brązowy medal Brązowy medal Szwajcaria Jacques Lüthy
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1980 w Lake Placid został rozegrany 22 lutego. Zawody odbyły się na trasie na stokach Whiteface Mountain. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Szwed Ingemar Stenmark, srebro wywalczył Phil Mahre z USA, a brąz zdobył Szwajcar Jacques Lüthy.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Przejazd 1 Przejazd 2 Czas Strata
Gold medal icon.svg Ingemar Stenmark Szwecja Szwecja 0:53,89 0:50,37 1:44,26 -
Silver medal icon.svg Phil Mahre Stany Zjednoczone USA 0:53,31 0:51,45 1:44,76 +0,50
Bronze medal icon.svg Jacques Lüthy Szwajcaria Szwajcaria 0:53,70 0:51,36 1:45,06 +0,80
4 Hans Enn Austria Austria 0:53,70 0:51,42 1:45,12 +0,86
5 Christian Neureuther Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 0:54,37 0:50,77 1:45,14 +0,88
6 Petyr Popangełow Bułgaria Bułgaria 0:54,84 0:50,56 1:45,40 +1,14
7 Anton Steiner Austria Austria 0:54,56 0:50,85 1:45,41 +1,15
8 Gustav Thöni Włochy Włochy 0:54,79 0:51,20 1:45,99 +1,73
9 Władimir Andriejew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 0:54,97 0:51,68 1:46,65 +2,39
10 Frank Wörndl Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 0:55,30 0:51,89 1:47,19 +2,93
11 Paul Arne Skajem Norwegia Norwegia 0:55,11 0:52,10 1:47,21 +2,95
12 Andreas Wenzel Liechtenstein Liechtenstein 0:54,63 0:53,17 1:47,80 +3,54
13 Jože Kuralt Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 0:55,05 0:52,94 1:47,99 +3,73
14 Bohumír Zeman Czechosłowacja Czechosłowacja 0:56,56 0:52,31 1:48,87 +4,61
15 Atsushi Sawada Japonia Japonia 0:56,80 0:53,14 1:49,94 +5,68
16 Jarle Halsnes Norwegia Norwegia 0:56,44 0:53,69 1:50,13 +5,87
17 Liudmił Tonczew Bułgaria Bułgaria 0:56,85 0:53,38 1:50,23 +5,97
18 Leonhard Stock Austria Austria 0:56,43 0:53,98 1:50,41 +6,15
19 Christo Angełow Bułgaria Bułgaria 0:57,03 0:53,48 1:50,51 +6,25
20 Odd Sørli Norwegia Norwegia 0:56,93 0:54,43 1:51,36 +7,10
21 Mitko Chadżiew Bułgaria Bułgaria 0:57,34 0:54,04 1:51,38 +7,12
22 Francisco Fernández Ochoa Hiszpania Hiszpania 0:57,31 0:54,30 1:51,61 +7,35
23 Jean-Luc Fournier Szwajcaria Szwajcaria 0:58,95 0:54,53 1:53,48 +9,22
24 Henri Mollin Belgia Belgia 1:01,49 0:57,40 1:58,89 +14,63
25 Sepp Ferstl Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:01,77 0:57,53 1:59,30 +15,04
26 Scott Kendall Nowa Zelandia Nowa Zelandia 1:02,27 0:58,72 2:00,99 +16,73
27 Norberto Quiroga Argentyna Argentyna 1:05,09 0:57,82 2:02,91 +18,65
28 Ross Blyth Wielka Brytania Wielka Brytania 1:04,14 0:59,42 2:03,56 +19,30
29 Ivan Bonacalza Argentyna Argentyna 1:03,23 1:00,38 2:03,61 +19,35
30 Carlos Font Andora Andora 1:02,40 1:01,30 2:03,70 +19,44
31 Ricardo Klenk Argentyna Argentyna 1:04,67 1:00,16 2:04,83 +20,57
32 Antony Guss Australia Australia 1:04,45 1:00,65 2:05,10 +20,84
33 Janis Stamatiu Grecja Grecja 1:10,86 1:07,27 2:18,13 +33,87
34 Piao Dongyi Chińska Republika Ludowa Chiny 1:10,89 1:10,71 2:21,60 +37,34
35 Naji Heneine Liban Liban 1:07,87 1:18,52 2:26,39 +42,13
36 Filipos Ksenofondos Cypr Cypr 1:25,19 1:18,97 2:44,16 +59,90
37 Andreas Pilawakis Cypr Cypr 1:30,64 1:23,78 2:54,42 +70,16
- Mauro Bernardi Włochy Włochy 0:55,40 DNF - -
- Boris Strel Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 0:55,44 DNF - -
- Stig Strand Szwecja Szwecja 0:55,64 DNF - -
- Toshihiro Kaiwa Japonia Japonia 0:55,78 DNF - -
- Albert Burger Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 0:56,98 DQ - -
- Sami Rebez Liban Liban DNF - - -
- Guillermo Giumelli Argentyna Argentyna DNF - - -
- Björn Olgeirsson Islandia Islandia DNF - - -
- Sigurður Jónsson Islandia Islandia DNF - - -
- Jorge García Hiszpania Hiszpania DNF - - -
- Victor Hugo Ascarrunz Boliwia Boliwia DNF - - -
- Hong In-gi Korea Południowa Korea Południowa DNF - - - -
- Patrick Toussaint Andora Andora DNF - - -
- Lazarakis Kiechajas Grecja Grecja DNF - - -
- Arturo Kinch Kostaryka Kostaryka DNF - - -
- Billy Farwig Boliwia Boliwia DNF - - -
- Konrad Bartelski Wielka Brytania Wielka Brytania DNF - - -
- Miguel Font Andora Andora DNF - - -
- Stuart Blakely Nowa Zelandia Nowa Zelandia DNF - - -
- Mark Vryenhoek Nowa Zelandia Nowa Zelandia DNF - - -
- Roddy Langmuir Wielka Brytania Wielka Brytania DNF - - -
- Didier Lamont Belgia Belgia DNF - - -
- Alan Stewart Wielka Brytania Wielka Brytania DNF - - -
- Scott Alan Sánchez Boliwia Boliwia DNF - - -
- Rob McIntyre Australia Australia DNF - - -
- Jorge Pérez Hiszpania Hiszpania DNF - - -
- Pete Patterson Stany Zjednoczone USA DNF - - -
- Billy Taylor Stany Zjednoczone USA DNF - - -
- Janez Zibler Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia DNF - - -
- Joël Gaspoz Szwajcaria Szwajcaria DNF - - -
- Knut Erik Johannessen Norwegia Norwegia DNF - - -
- Steve Mahre Stany Zjednoczone USA DNF - - -
- Bruno Nöckler Włochy Włochy DNF - - -
- Osamu Kodama Japonia Japonia DNF - - -
- Paolo De Chiesa Włochy Włochy DNF - - -
- Aleksandr Żyrow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR DNF - - -
- Peter Lüscher Szwajcaria Szwajcaria DNF - - -
- Paul Frommelt Liechtenstein Liechtenstein DNF - - -
- Lazaros Archondopulos Grecja Grecja DQ - - -
- Torsten Jakobsson Szwecja Szwecja DQ - - -
- Christian Orlainsky Austria Austria DQ - - -
- Bojan Križaj Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia DQ - - -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]