Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980 – zjazd mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zjazd mężczyzn na ZIO 1980
1976 1984
Miejsce Lake Placid
Złoty medal Złoty medal Austria Leonhard Stock
Srebrny medal Srebrny medal Austria Peter Wirnsberger
Brązowy medal Brązowy medal Kanada Steve Podborski
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Zjazd mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1980 w Lake Placid został rozegrany 14 lutego. Zawody odbyły się na trasie na stokach Whiteface Mountain. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Austriak Leonhard Stock, srebro wywalczył jego rodak Peter Wirnsberger, a brąz zdobył Kanadyjczyk Steve Podborski.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg 9 Leonhard Stock Austria Austria 1:45,50 -
Silver medal icon.svg 13 Peter Wirnsberger Austria Austria 1:46,12 +0,62
Bronze medal icon.svg 15 Steve Podborski Kanada Kanada 1:46,62 +1,12
4 10 Peter Müller Szwajcaria Szwajcaria 1:46,75 +1,25
5 23 Pete Patterson Stany Zjednoczone USA 1:47,04 +1,54
6 3 Herbert Plank Włochy Włochy 1:47,13 +1,63
7 12 Werner Grissmann Austria Austria 1:47,21 +1,71
8 19 Walerij Cyganow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 1:47,34 +1,84
9 1 Harti Weirather Austria Austria 1:47,70 +2,20
10 11 Dave Murray Kanada Kanada 1:47,95 +2,45
11 16 Dave Irwin Kanada Kanada 1:48,12 +2,62
12 27 Konrad Bartelski Wielka Brytania Wielka Brytania 1:48,53 +3,03
13 30 Bohumír Zeman Czechosłowacja Czechosłowacja 1:48,65 +3,15
14 25 Phil Mahre Stany Zjednoczone USA 1:48,88 +3,38
15 6 Giuliano Giardini Włochy Włochy 1:48,98 +3,48
16 21 Andy Mill Stany Zjednoczone USA 1:49,07 +3,57
17 5 Erik Håker Norwegia Norwegia 1:49,09 +3,59
18 17 Urs Räber Szwajcaria Szwajcaria 1:49,16 +3,66
19 26 Arnt Erik Dale Norwegia Norwegia 1:49,26 +3,76
20 20 Andreas Wenzel Liechtenstein Liechtenstein 1:49,71 +4,21
21 22 Mikio Katagiri Japonia Japonia 1:49,77 +4,27
22 4 Władimir Makiejew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 1:49,87 +4,37
23 2 Michael Veith Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:50,00 +4,50
24 7 Erwin Josi Szwajcaria Szwajcaria 1:50,03 +4,53
25 24 Philippe Pugnat Francja Francja 1:50,13 +4,63
26 28 Antony Guss Australia Australia 1:50,22 +4,72
27 29 Francisco Fernández Ochoa Hiszpania Hiszpania 1:50,69 +5,19
28 32 Ross Blyth Wielka Brytania Wielka Brytania 1:51,12 +5,62
29 31 David Cargill Wielka Brytania Wielka Brytania 1:52,02 +6,52
30 33 Alan Stewart Wielka Brytania Wielka Brytania 1:53,41 +7,91
31 36 Norberto Quiroga Argentyna Argentyna 1:54,31 +8,81
32 35 Stuart Blakely Nowa Zelandia Nowa Zelandia 1:55,41 +9,91
33 34 Henri Mollin Belgia Belgia 1:55,83 +10,33
34 37 Didier Lamont Belgia Belgia 1:57,57 +12,07
35 47 Carlos Font Andora Andora 1:57,81 +12,31
36 46 Marcelo Martínez Argentyna Argentyna 1:58,04 +12,54
37 38 Janez Flere Argentyna Argentyna 1:59,01 +13,51
38 43 Guillermo Giumelli Argentyna Argentyna 2:00,10 +14,60
39 39 Miguel Font Andora Andora 2:02,01 +16,51
40 41 Hong In-gi Korea Południowa Korea Południowa 2:03,08 +17,58
41 45 Arturo Kinch Kostaryka Kostaryka 2:12,24 +26,74
42 44 Billy Farwig Boliwia Boliwia 2:12,66 +27,16
- 40 Patrick Toussaint Andora Andora DNF -
- 18 Karl Anderson Stany Zjednoczone USA DNF -
- 14 Ken Read Kanada Kanada DNF -
- 8 Toni Bürgler Szwajcaria Szwajcaria DNF -
- 42 Scott Alan Sánchez Boliwia Boliwia DQ -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]