Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 – kombinacja mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kombinacja mężczyzn na ZIO 1988
1948 1992
Miejsce Calgary
Złoty medal Złoty medal Austria Hubert Strolz
Srebrny medal Srebrny medal Austria Bernhard Gstrein
Brązowy medal Brązowy medal Szwajcaria Paul Accola
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Kombinacja mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1988 w Calgary została rozegrana w dniach 16-17 lutego. Zawody odbyły się na trasach w ośrodku narciarskim Nakiska. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Austriak Hubert Strolz, srebro wywalczył jego rodak Bernhard Gstrein, a brąz zdobył Paul Accola ze Szwajcarii.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Zjazd Slalom Łącznie
Czas Punkty Przejazd 1 Przejazd 2 Łącznie Punkty
Gold medal icon.svg Hubert Strolz Austria Austria 1:48.51 17,77 44,56 42,75 1:27,31 18,78 36,55
Silver medal icon.svg Bernhard Gstrein Austria Austria 1:50,20 36,42 43,17 42,65 1:25,82 7,02 43,44
Bronze medal icon.svg Paul Accola Szwajcaria Szwajcaria 1:51,27 48,23 42,58 42,35 1:24,93 0,00 48,23
4 Luc Alphand Francja Francja 1:49,60 29,80 45,27 43,20 1:28,47 27,93 57,73
5 Peter Jurko Czechosłowacja Czechosłowacja 1:50,29 37,42 44,32 43,29 1:27,61 21,14 58,56
6 Jean-Luc Crétier Francja Francja 1:50,04 34,66 44,62 43,90 1:28,52 28.32 62,98
7 Markus Wasmeier Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:49,32 26,71 45,32 44,52 1:29,84 38,73 65,44
8 Adrian Bireš Czechosłowacja Czechosłowacja 1:50,24 36,86 45,94 43,00 1:28,94 31,63 68,49
9 Finn Christian Jagge Norwegia Norwegia 1:54,66 85,65 43,35 42,79 1:26,14 9,55 95,20
10 Niklas Henning Szwecja Szwecja 1:51,16 47,02 46,11 45,06 1:31,17 49,23 96,25
11 Armin Bittner Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:55,42 94,04 42,82 42,82 1:25,64 5,60 99,64
12 Christophe Plé Francja Francja 1:49,06 23,84 47,68 47,30 1:34,98 79,28 103,12
13 Thomas Stangassinger Austria Austria 1:54,70 86,09 44,76 42,93 1:27,69 21,77 107,86
14 Gregor Hoop Liechtenstein Liechtenstein 1:53,21 69,65 45,95 44,68 1:30,63 44,97 114,62
15 Bernhard Fahner Szwajcaria Szwajcaria 1:51,78 53,86 47,56 45,81 1:33,37 66,58 120,44
16 Paul Frommelt Liechtenstein Liechtenstein 1:56,82 109,49 43,33 43,20 1:26,53 12,62 122,11
17 Peter Dürr Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:48,30 15,45 49,84 48,84 1:38,68 108,47 123,92
18 Oswald Tötsch Włochy Włochy 1:57,83 120,64 44,32 42,32 1:26,64 13,49 134,13
19 Don Stevens Kanada Kanada 1:50,97 44,92 48,82 47,63 1:36,45 90,88 135,80
20 Robert Büchel Liechtenstein Liechtenstein 1:53,96 77,92 46,96 45,42 1:32,38 58,77 136,69
21 Katsuhito Kumagai Japonia Japonia 1:52,10 57,39 48,85 47,14 1:35,99 87,25 144,64
22 Hannes Zehentner Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:49,16 24,94 59,52 47,33 1:46,85 172,92 197,86
23 Juan Pablo Santiagos Chile Chile 1:58,52 128,25 49,18 47,91 1:37,09 95,93 224,18
24 Jorge Birkner Argentyna Argentyna 1:59,37 137,64 49,74 48,67 1:38,41 106,34 243,98
25 Janis Stamatiu Grecja Grecja 2:07,51 227,48 50,45 49,68 1:40,13 119,91 347,39
26 Martin Bell Wielka Brytania Wielka Brytania 1:49,54 29,14 84,34 50,49 2:14,83 393,65 422,79
- Pirmin Zurbriggen Szwajcaria Szwajcaria 1:46,90 0,00 44,32 DNF - - -
- Franck Piccard Francja Francja 1:47,38 5,30 DNF - - - -
- Felix Belczyk Kanada Kanada 1:48,24 14,79 DQ - - - -
- Lars-Börje Eriksson Szwecja Szwecja 1:49,52 28,92 DNF - - - -
- Günther Mader Austria Austria 1:49,56 29,36 DNF - - - -
- Danilo Sbardellotto Włochy Włochy 1:49,57 29,47 DNF - - - -
- Graham Bell Wielka Brytania Wielka Brytania 1:50,25 36,98 DQ - - - -
- Atle Skårdal Norwegia Norwegia 1:50,27 37,20 DNF - - - -
- AJ Kitt Stany Zjednoczone USA 1:50,42 38,85 56,95 DNF - - -
- Igor Cigolla Włochy Włochy 1:50,86 43,71 DNF - - - -
- Martin Hangl Szwajcaria Szwajcaria 1:51,48 50,55 DNF - - - -
- Jan Einar Thorsen Norwegia Norwegia 1:51,89 55,08 DNF - - - -
- Felix McGrath Stany Zjednoczone USA 1:53,35 71,19 DNF - - - -
- Boris Duncan Wielka Brytania Wielka Brytania 1:53,40 71,74 DNS - - - -
- Siergiej Pietrik Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 1:55,82 98,45 DQ - - - -
- Dieter Linneberg Chile Chile 1:55,97 100,11 DNF - - - -
- Konstantin Czistiakow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 1:55.99 100.33 DNF - - - -
- Niklas Lindqvist Szwecja Szwecja 1:56,63 107,39 46,02 DNF - - -
- Hubertus von Hohenlohe Meksyk Meksyk 1:57,42 116,11 DQ - - - -
- Paulo Oppliger Chile Chile 1:57,65 118,65 51,54 DQ - - -
- Javier Rivara Argentyna Argentyna 1:58,28 125,61 DNF - - - -
- Silvio Wille Liechtenstein Liechtenstein 2:21,71 384,21 DQ - - - -
- Simon Wi Rutene Nowa Zelandia Nowa Zelandia DNF - - - - - -
- Nils Linneberg Chile Chile DNF - - - - - -
- Mike Carney Kanada Kanada DNF - - - - - -
- Bill Hudson Stany Zjednoczone USA DNF - - - - - -
- Jeff Olson Stany Zjednoczone USA DNF - - - - - -
- Rob Boyd Kanada Kanada DNF - - - - - -
- Peter Forras Australia Australia DQ - - - - - -
- Steven Lee Australia Australia DQ - - - - - -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]