Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 – slalom gigant mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom gigant mężczyzn na ZIO 1988
1984 1992
Miejsce Calgary
Złoty medal Złoty medal Włochy Alberto Tomba
Srebrny medal Srebrny medal Austria Hubert Strolz
Brązowy medal Brązowy medal Szwajcaria Pirmin Zurbriggen
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom gigant mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1988 w Calgary został rozegrany 25 lutego. Zawody odbyły się na trasie w ośrodku narciarskim Nakiska. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Włoch Alberto Tomba, srebro wywalczył Austriak Hubert Strolz, a brąz zdobył Pirmin Zurbriggen ze Szwajcarii.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Przejazd 1 Przejazd 2 Czas Strata
Gold medal icon.svg Alberto Tomba Włochy Włochy 1:03,91 1:02,46 2:06,37 -
Silver medal icon.svg Hubert Strolz Austria Austria 1:05,05 1:02,36 2:07,41 +1,04
Bronze medal icon.svg Pirmin Zurbriggen Szwajcaria Szwajcaria 1:05,57 1:02,82 2:08,39 +2,02
4 Ivano Camozzi Włochy Włochy 1:05,86 1:02,91 2:08,77 +2,40
5 Rudolf Nierlich Austria Austria 1:05,75 1:03,17 2:08,92 +2,55
6 Andreas Wenzel Liechtenstein Liechtenstein 1:05,65 1:03,38 2:09,03 +2,66
7 Helmut Mayer Austria Austria 1:06,32 1:02,77 2:09,09 +2,72
8 Frank Wörndl Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:06,10 1:03,12 2:09,22 +2,85
9 Rok Petrovič Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:06,31 1:03,01 2:09,32 +2,95
10 Joël Gaspoz Szwajcaria Szwajcaria 1:06,70 1:02,87 2:09,57 +3,20
11 Günther Mader Austria Austria 1:06,74 1:03,30 2:10,04 +3,67
12 Tiger Shaw Stany Zjednoczone USA 1:06,71 1:03,52 2:10,23 +3,86
13 Felix McGrath Stany Zjednoczone USA 1:06,79 1:03,81 2:10,60 +4,23
14 Hans Pieren Szwajcaria Szwajcaria 1:06,46 1:04,22 2:10,68 +4,31
15 Klemen Bergant Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:07,16 1:03,88 2:11,04 +4,67
16 Johan Wallner Szwecja Szwecja 1:06,84 1:04,46 2:11,30 +4,93
17 Carlo Gerosa Włochy Włochy 1:06,90 1:04,75 2:11,65 +5,28
18 Christian Gaidet Francja Francja 1:07,59 1:04,08 2:11.67 +5,30
19 Markus Wasmeier Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:06,60 1:05,09 2:11,69 +5,32
20 Marc Girardelli Luksemburg Luksemburg 1:07,79 1:04,00 2:11,79 +5,42
21 Jonas Nilsson Szwecja Szwecja 1:07,58 1:04,40 2:11,98 +5,61
22 Jörgen Sundqvist Szwecja Szwecja 1:07,68 1:04,43 2:12,11 +5,74
23 Robert Žan Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:07,67 1:04,51 2:12,18 +5,81
24 Yves Tavernier Francja Francja 1:07,44 1:04,77 2:12,21 +5,84
25 Günther Marxer Liechtenstein Liechtenstein 1:08,00 1:04,72 2:12,72 +6,.35
26 Armin Bittner Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN 1:08,56 1:04,71 2:13,27 +6,90
27 Heinz Holzer Włochy Włochy 1:08,08 1:05,20 2:13,28 +6,91
28 Tetsuya Okabe Japonia Japonia 1:08,30 1:06,19 2:14,49 +8,12
29 Silvio Wille Liechtenstein Liechtenstein 1:09,20 1:05,88 2:15,08 +8,71
30 Siergiej Pietrik Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 1:09.78 1:05,38 2:15,16 +8,79
31 Chiaki Ishioka Japonia Japonia 1:09,11 1:06,29 2:15,40 +9,03
32 Richard Biggins Australia Australia 1:09,33 1:06,15 2:15,48 +9,11
33 Peter Jurko Czechosłowacja Czechosłowacja 1:09,21 1:06,29 2:15,50 +9,13
34 Bob Ormsby Stany Zjednoczone USA 1:10,07 1:05,78 2:15,85 +9,48
35 Konstantin Czistiakow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 1:10,09 1:06,58 2:16,67 +10,30
36 Steven Lee Australia Australia 1:10,64 1:06,90 2:17,54 +11,17
37 Jorge Pujol Hiszpania Hiszpania 1:11,31 1:08,16 2:19,47 +13,10
38 Elias Majdalani Liban Liban 1:10,95 1:08,63 2:19,58 +13,21
39 Delfin Campo Hiszpania Hiszpania 1:11,68 1:08,50 2:20,18 +13,81
40 Juan Pablo Santiagos Chile Chile 1:12,69 1:08,78 2:21,47 +15,10
41 Martin Bell Wielka Brytania Wielka Brytania 1:12,64 1:09,72 2:22,36 +15,99
42 Daníel Hilmarsson Islandia Islandia 1:13,15 1:09,59 2:22,74 +16,37
43 Mauricio Rotella Chile Chile 1:12,40 1:10,73 2:23,13 +16,76
44 Paulo Oppliger Chile Chile 1:13,16 1:10,60 2:23,76 +17,39
45 Jorge Birkner Argentyna Argentyna 1:13,36 1:10,87 2:24,23 +17,86
46 Ignacio Birkner Argentyna Argentyna 1:14,67 1:11,41 2:26,08 +19,71
47 Javier Rivara Argentyna Argentyna 1:15,69 1:12,96 2:28,65 +22,28
48 Nam Won-gi Korea Południowa Korea Południowa 1:17,06 1:14,72 2:31,78 +25,41
49 Janis Stamatiu Grecja Grecja 1:17,36 1:15,10 2:32,46 +26,09
50 Joanis Kapraras Grecja Grecja 1:18,23 1:14,64 2:32,87 +26,50
51 Kang Nak-youn Korea Południowa Korea Południowa 1:17,41 1:15,77 2:33,18 +26,81
52 Hubertus von Hohenlohe Meksyk Meksyk 1:18,86 1:15,71 2:34,57 +28,20
53 Göksay Demirhan Turcja Turcja 1:18,82 1:16,74 2:35,56 +29,19
54 Sokratis Aristodimu Cypr Cypr 1:20,54 1:16,53 2:37,07 +30,70
55 Resul Sare Turcja Turcja 1:20,04 1:17,36 2:37,40 +31,03
56 Nicola Ercolani San Marino San Marino 1:21,42 1:17,14 2:38,56 +32,19
57 Alex Christian Benoit Meksyk Meksyk 1:22,35 1:19,10 2:41,45 +35,08
58 Alechis Fotiadis Cypr Cypr 1:23,17 1:20,45 2:43,62 +37,25
59 Ahmet Demir Turcja Turcja 1:23,29 1:20,45 2:43,74 +37,37
60 Fabio Guardigli San Marino San Marino 1:24,40 1:22,15 2:46,55 +40,18
61 Kevin Wilson Portoryko Portoryko 1:26,31 1:22,88 2:49,19 +42,82
62 Arturo Kinch Kostaryka Kostaryka 1:26,71 1:23,12 2:49,83 +43,46
63 Francesco Cardelli San Marino San Marino 1:27,15 1:24,28 2:51,43 +45,06
64 Fabrice Notari Monako Monako 1:27,14 1:25,01 2:52,15 +45,78
65 Carlos Andrés Bruderer Gwatemala Gwatemala 1:29,45 1:26,17 2:55,62 +49,25
66 Walter Sandza Portoryko Portoryko 1:35,34 1:33,43 3:08,77 +62,40
67 Félix Flechas Portoryko Portoryko 1:38,01 1:34,99 3:13,00 +66,63
68 Julián Muñoz Kostaryka Kostaryka 1:38,71 1:41,88 3:20,59 +74,22
69 Alfredo Rego Gwatemala Gwatemala 1:45,07 1:41,52 3:26,59 +80,22
- Tomaž Čižman Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:06,16 DNF - -
- Martin Hangl Szwajcaria Szwajcaria 1:07,51 DNS - -
- Ingemar Stenmark Szwecja Szwecja 1:08,49 DNF - -
- Robert Büchel Liechtenstein Liechtenstein 1:08,55 DNF - -
- Finn Christian Jagge Norwegia Norwegia 1:09,70 DNF - -
- Ljubomir Popow Bułgaria Bułgaria 1:10,73 DNF - -
- Matthias Hubrich Nowa Zelandia Nowa Zelandia 1:12,25 DNS - -
- Robbie Hourmont Wielka Brytania Wielka Brytania 1:13,54 DNF - -
- Gerard Escoda Andora Andora 1:13,84 DQ - -
- Riccardo Stacchini San Marino San Marino 1:21,89 DNF - -
- José-Manuel Bejarano Boliwia Boliwia 1:39,50 DNS - -
- Patrice Martell Meksyk Meksyk DNF - - -
- Peter Roth Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RFN DNF - - -
- Alain Feutrier Francja Francja DNF - - -
- Simon Wi Rutene Nowa Zelandia Nowa Zelandia DNF - - -
- Luis Fernández Ochoa Hiszpania Hiszpania DNF - - -
- Jack Miller Stany Zjednoczone USA DNF - - -
- Adrian Bireš Czechosłowacja Czechosłowacja DNF - - -
- Morgan Jones Wielka Brytania Wielka Brytania DNF - - -
- Borisław Dimitraczkow Bułgaria Bułgaria DNF - - -
- Graham Bell Wielka Brytania Wielka Brytania DNF - - -
- Stefan Szałamanow Bułgaria Bułgaria DNF - - -
- Katsuhito Kumagai Japonia Japonia DNF - - -
- Nils Linneberg Chile Chile DNF - - -
- Park Jae-hyuk Korea Południowa Korea Południowa DNF - - -
- Federico van Ditmar Argentyna Argentyna DNF - - -
- Jason Edelmann Portoryko Portoryko DNF - - -
- Christian Bruderer Gwatemala Gwatemala DNF - - -
- Yakup Kadri Birinci Turcja Turcja DNF - - -
- Hur Seung-wook Korea Południowa Korea Południowa DNF - - -
- Carlos Pruneda Meksyk Meksyk DNF - - -
- Jim Read Kanada Kanada DQ - - -
- Alain Villiard Kanada Kanada DQ - - -
- Peter Bosinger Kanada Kanada DQ - - -
- Greg Grossmann Kanada Kanada DQ - - -
- Guillermo Avila Boliwia Boliwia DQ - - -
- Chen Tong-Jong Chińskie Tajpej Chińskie Tajpej DQ - - -
- Karim Sabbagh Liban Liban DQ - - -
- Jaime Bascon Boliwia Boliwia DQ - - -
- Pierre Succar Liban Liban DQ - - -
- Lin Chi-Liang Chińskie Tajpej Chińskie Tajpej DQ - - -
- Ong Ching-Ming Chińskie Tajpej Chińskie Tajpej DQ - - -
- Toni Salame Liban Liban DQ - - -
- Kuo Koul-Hwa Chińskie Tajpej Chińskie Tajpej DQ - - -
- Enrique Montano Boliwia Boliwia DQ - - -
- Ahmad Ouachit Maroko Maroko DQ - - -
- Lotfi Housnialaoui Maroko Maroko DQ - - -
- Ahmed Ait Moulay Maroko Maroko DQ - - -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]