Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 – supergigant mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Supergigant mężczyzn na ZIO 1992
1988 1994
Miejsce Albertville
Złoty medal Złoty medal Norwegia Kjetil André Aamodt
Srebrny medal Srebrny medal Luksemburg Marc Girardelli
Brązowy medal Brązowy medal Norwegia Jan Einar Thorsen
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Supergigant mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1992 w Albertville został rozegrany 16 lutego. Zawody odbyły się na trasie w ośrodku narciarskim Val d'Isère. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Norweg Kjetil André Aamodt, srebro wywalczył reprezentant Luksemburga Marc Girardelli, a brąz zdobył kolejny reprezentant Norwegii, Jan Einar Thorsen.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 1:13,04 -
Silver medal icon.svg Marc Girardelli Luksemburg Luksemburg 1:13,77 +0,73
Bronze medal icon.svg Jan Einar Thorsen Norwegia Norwegia 1:13,83 +0,79
4 Ole Kristian Furuseth Norwegia Norwegia 1:13,87 +0,83
5 Josef Polig Włochy Włochy 1:13,88 +0,84
6 Marco Hangl Szwajcaria Szwajcaria 1:13,90 +0,86
7 Günther Mader Austria Austria 1:14,08 +1,04
8 Tom Stiansen Norwegia Norwegia 1:14,51 +1,47
9 Markus Wasmeier Niemcy Niemcy 1:14,58 +1,54
10 Paul Accola Szwajcaria Szwajcaria 1:14,60 +1,56
11 Fredrik Nyberg Szwecja Szwecja 1:14,61 +1,57
12 Gianfranco Martin Włochy Włochy 1:14,81 +1,77
13 Jeff Olson Stany Zjednoczone USA 1:15,06 +2,02
14 Urs Kälin Szwajcaria Szwajcaria 1:15,22 +2,18
15 Rainer Salzgeber Austria Austria 1:15,31 +2,27
16 Luc Alphand Francja Francja 1:15,39 +2,35
17 Kyle Rasmussen Stany Zjednoczone USA 1:15,58 +2,54
18 Patrick Ortlieb Austria Austria 1:15,66 +2,62
19 Alberto Senigagliesi Włochy Włochy 1:15,70 +2,66
20 Gregor Grilc Słowenia Słowenia 1:15,71 +2,67
21 Hansjörg Tauscher Niemcy Niemcy 1:15,98 +2,94
22 Konstantin Czistiakow Wspólnota Niepodległych Państw WNP 1:16,14 +3,10
23 AJ Kitt Stany Zjednoczone USA 1:16,31 +3,27
24 Hubert Strolz Austria Austria 1:16,36 +3,32
24 Jean-Luc Crétier Francja Francja 1:16,36 +3,32
26 Günther Marxer Liechtenstein Liechtenstein 1:16,48 +3,44
27 Mitja Kunc Słowenia Słowenia 1:16,49 +3,45
28 Tommy Moe Stany Zjednoczone USA 1:16,54 +3,50
29 Jure Košir Słowenia Słowenia 1:16,56 +3,52
30 Steven Lee Australia Australia 1:16,58 +3,54
31 Berni Huber Niemcy Niemcy 1:16,78 +3,74
32 Paulo Oppliger Chile Chile 1:16,81 +3,77
33 Kiminobu Kimura Japonia Japonia 1:17,06 +4,02
34 Ricardo Campo Hiszpania Hiszpania 1:17,11 +4,07
35 Jorge Pujol Hiszpania Hiszpania 1:17,15 +4,11
36 Marco Büchel Liechtenstein Liechtenstein 1:17,25 +4,21
37 Marián Bíreš Czechosłowacja Czechosłowacja 1:17,47 +4,43
38 Vicente Tomas Hiszpania Hiszpania 1:17,54 +4,50
39 Peter Jurko Czechosłowacja Czechosłowacja 1:17,68 +4,64
40 Boris Duncan Wielka Brytania Wielka Brytania 1:17,76 +4,72
41 Takuya Ishioka Japonia Japonia 1:17,81 +4,77
42 Simon Wi Rutene Nowa Zelandia Nowa Zelandia 1:17.86 +4,82
43 Kristinn Björnsson Islandia Islandia 1:17,89 +4,85
44 Gavin Forsyth Wielka Brytania Wielka Brytania 1:17,91 +4,87
45 Petyr Diczew Bułgaria Bułgaria 1:18,87 +5,83
46 Federico Van Ditmar Argentyna Argentyna 1:19,07 +6,03
47 Ramon Rossell Andora Andora 1:19,10 +6,06
48 Willy Raine Kanada Kanada 1:19,12 +6,08
49 Aleksiej Masłow Wspólnota Niepodległych Państw WNP 1:19,71 +6,67
50 Martin Bell Wielka Brytania Wielka Brytania 1:19,74 +6,70
51 Örnólfur Valdimarsson Islandia Islandia 1:20,64 +7,60
52 Borisław Dimitraczkow Bułgaria Bułgaria 1:20,67 +7,63
53 Graham Bell Wielka Brytania Wielka Brytania 1:20,87 +7,83
54 Hur Seung-wook Korea Południowa Korea Południowa 1:20,96 +7,92
55 Lothar Christian Munder Brazylia Brazylia 1:21,07 +8,03
56 Attila Bónis Węgry Węgry 1:21,10 +8,06
57 Pierre Kőszáli Węgry Węgry 1:21,45 +8,41
58 Elias Majdalani Liban Liban 1:22,13 +9,09
59 Mauricio Rotella Chile Chile 1:22,30 +9,26
60 Agustín Neiman Argentyna Argentyna 1:22,47 +9,43
61 Gáston Begue Argentyna Argentyna 1:22,52 +9,48
62 Carlos Espiasse Argentyna Argentyna 1:22,68 +9,64
63 Choi Yong-hee Korea Południowa Korea Południowa 1:22,75 +9,71
64 Alexis Racloz Chile Chile 1:23,26 +10,22
65 Péter Kristály Węgry Węgry 1:23,47 +10,43
66 Nicola Ercolani San Marino San Marino 1:23,72 +10,68
67 Enis Bećirbegović Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:24,15 +11,11
68 Aurel Foiciuc Rumunia Rumunia 1:24,62 +11,58
69 Edin Terzić Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:24,70 +11,66
70 Hubertus von Hohenlohe Meksyk Meksyk 1:24,79 +11,75
71 Tomas Lefusi Grecja Grecja 1:25,01 +11,97
72 Zoran Perušina Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:25,23 +12,19
73 Joanis Kapraras Grecja Grecja 1:26,47 +13,43
74 John Campbell Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych Wyspy Dziewicze 1:26,83 +13,79
75 Sérgio Schuler Brazylia Brazylia 1:27,41 +14,37
76 Marcelo Apovian Brazylia Brazylia 1:27,87 +14,83
77 Taner Üstündağ Turcja Turcja 1:28,24 +15,20
78 Lamine Guèye Senegal Senegal 1:29,18 +16,14
79 Keith Fraser Eswatini Suazi 1:29,39 +16,35
80 Sokratis Aristodimu Cypr Cypr 1:30,13 +17,09
81 Alechis Fotiadis Cypr Cypr 1:30,31 +17,27
82 Yakup Kadri Birinci Turcja Turcja 1:30,40 +17,36
83 Mourad Guerri Algieria Algieria 1:32,76 +19,72
84 Andreas Wasili Cypr Cypr 1:32,78 +19,74
85 Íñigo Domenech Meksyk Meksyk 1:35,29 +22,25
86 Hans Egger Brazylia Brazylia 1:35,88 +22,84
87 Eduardo Ampudia Meksyk Meksyk 1:36,86 +23,82
88 Cevdet Can Turcja Turcja 1:37,97 +24,93
89 Brahim Ait Sibrahim Maroko Maroko 1:38,60 +25,56
90 Kamel Guerri Algieria Algieria 1:38,94 +25,90
91 El-Hassan Mahta Maroko Maroko 1:41,06 +28,02
92 Brahim Id Abdellah Maroko Maroko 1:49,65 +36,61
93 Brahim Izdag Maroko Maroko 2:08,31 +55.27
- Franz Heinzer Szwajcaria Szwajcaria DNF -
- Franck Piccard Francja Francja DNF -
- Patrick Holzer Włochy Włochy DNF -
- Armand Schiele Francja Francja DNF -
- Rob Crossan Kanada Kanada DNF -
- Achim Vogt Liechtenstein Liechtenstein DNF -
- Daniel Vogt Liechtenstein Liechtenstein DNF -
- Tsuyoshi Tomii Japonia Japonia DNF -
- Witalij Andriejew Wspólnota Niepodległych Państw WNP DNF -
- Vedran Pavlek Chorwacja Chorwacja DNF -
- Marcin Szafrański Polska Polska DNF -
- Alphonse Gomis Senegal Senegal DNF -
- Carlos Mier y Terán Meksyk Meksyk DNF -
- Emilian Focşeneanu Rumunia Rumunia DNF -
- Jason Gasperoni San Marino San Marino DNF -
- Balázs Tornay Węgry Węgry DNF -
- Tang Wei-Tsu Chińskie Tajpej Chińskie Tajpej DNF -
- Ahmet Demir Turcja Turcja DNF -
- Igor Latinović Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia DNF -
- Jakub Malczewski Polska Polska DNF -
- Xavier Ubeira Hiszpania Hiszpania DQ -
- Gerard Escoda Andora Andora DQ -
- Nahum Orobitg Andora Andora DQ -
- Ljubomir Popow Bułgaria Bułgaria DQ -
- Victor Gómez Andora Andora DQ -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]