Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 – kombinacja mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kombinacja mężczyzn na ZIO 1994
1992 1998
Miejsce Lillehammer
Złoty medal Złoty medal Norwegia Lasse Kjus
Srebrny medal Srebrny medal Norwegia Kjetil André Aamodt
Brązowy medal Brązowy medal Norwegia Harald Strand Nilsen
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Kombinacja mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1994 w Lillehammer została rozegrana w dniach 14-15 lutego. Zawody odbyły się na trasach w ośrodkach narciarskich Hafjell (slalom) i Kvitfjell (zjazd). Całe podium w tej konkurencji zajęli reprezentanci Norwegii: mistrzem olimpijskim został Lasse Kjus, srebro wywalczył Kjetil André Aamodt, a brąz zdobył Harald Christian Strand Nilsen.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Zjazd Slalom 1 Slalom 2 Czas Strata
Gold medal icon.svg Lasse Kjus Norwegia Norwegia 1:36,95 0:51,25 0:49,33 3:17,53 -
Silver medal icon.svg Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 1:37,49 0:51,77 0:49,29 3:18,55 +1,02
Bronze medal icon.svg Harald Christian Strand Nilsen Norwegia Norwegia 1:39,05 0:51,59 0:48,50 3:19,14 +1,61
4 Günther Mader Austria Austria 1:38,46 0:52,15 0:48,62 3:19,23 +1,70
5 Tommy Moe Stany Zjednoczone USA 1:37,14 0:52,93 0:49,34 3:19,41 +1,88
6 Paul Accola Szwajcaria Szwajcaria 1:39,41 0:50,75 0:49,28 3:19,44 +1,91
7 Mitja Kunc Słowenia Słowenia 1:40,01 0:50,88 0:48,66 3:19,55 +2,02
8 Fredrik Nyberg Szwecja Szwecja 1:38,40 0:52,56 0:49,34 3:20,30 +2,77
9 Marc Girardelli Luksemburg Luksemburg 1:37,61 0:53,35 0:49,51 3:20,47 +2,94
10 Jure Košir Słowenia Słowenia 1:42,17 0:50,23 0:48,18 3:20,58 +3,05
11 Miran Ravter Słowenia Słowenia 1:38,88 0:52,46 0:49,34 3:20,68 +3,15
12 Steve Locher Szwajcaria Szwajcaria 1:39,34 0:52,57 0:49,30 3:21,21 +3,68
13 Tobias Hellman Szwecja Szwecja 1:40,25 0:52,00 0:49,49 3:21,74 +4,21
14 Tobias Barnerssoi Niemcy Niemcy 1:40,56 0:52,23 0:49,70 3:22,49 +4,96
15 Gianfranco Martin Włochy Włochy 1:38,84 0:53,58 0:50,27 3:22,69 +5,16
16 Kristian Ghedina Włochy Włochy 1:38,14 0:54,28 0:50,75 3:23,17 +5,64
17 Marcel Sulliger Szwajcaria Szwajcaria 1:39,30 0:53,61 0:51,09 3:24,00 +6,47
18 Atle Skårdal Norwegia Norwegia 1:38,18 0:54,29 0:51,81 3:24,28 +6,75
19 Ljubomir Popow Bułgaria Bułgaria 1:42,41 0:52,40 0:50,23 3:25,04 +7,51
20 Simon Wi Rutene Nowa Zelandia Nowa Zelandia 1:41,88 0:53,41 0:50,19 3:25,48 +7,95
21 Mika Marila Finlandia Finlandia 1:45,01 0:50,42 0:50,09 3:25,52 +7,99
22 Janne Leskinen Finlandia Finlandia 1:38,88 0:54,47 0:52,18 3:25,53 +8,00
23 Gregor Grilc Słowenia Słowenia 1:45,61 0:50,97 0:49,45 3:26,03 +8,50
24 Achim Vogt Liechtenstein Liechtenstein 1:38,53 0:55,29 0:52,41 3:26,23 +8,70
25 Xavier Ubeira Hiszpania Hiszpania 1:42,78 0:53,17 0:50,97 3:26,92 +9,39
26 Petyr Diczew Bułgaria Bułgaria 1:42,41 0:54,97 0:51,23 3:28,61 +11,08
27 Marcin Szafrański Polska Polska 1:43,82 0:54,95 0:52,50 3:31,27 +13,74
28 Vicente Tomas Hiszpania Hiszpania 1:44,32 0:55,68 0:51,61 3:31,61 +14,08
29 Andriej Kołotwin Kazachstan Kazachstan 1:41,14 0:58,54 0:54,91 3:34,59 +17,06
30 Attila Bónis Węgry Węgry 1:43,85 0:56,85 0:54,06 3:34,76 +17,23
31 Kyle Rasmussen Stany Zjednoczone USA 1:36,96 1:08,24 0:52,34 3:37,54 +20,01
32 Diego Margozzini Chile Chile 1:45,07 0:59,68 0:57,64 3:42,39 +24,86
33 Marco Büchel Liechtenstein Liechtenstein 1:40,82 0:53,60 1:13,43 3:47,85 +30,32
- Alessandro Fattori Włochy Włochy 1:38,25 0:53,77 DNF - -
- Kiminobu Kimura Japonia Japonia 1:41,73 0:51,45 DNF - -
- Gerard Escoda Andora Andora 1:41,93 0:54,22 DNF - -
- Nils Linneberg Chile Chile 1:40,84 1:00,36 DQ - -
- Cary Mullen Kanada Kanada 1:37,33 DNF - - -
- Ed Podivinsky Kanada Kanada 1:37,45 DNF - - -
- Patrik Järbyn Szwecja Szwecja 1:38,44 DQ - - -
- Jean-Luc Crétier Francja Francja 1:38,92 DQ - - -
- Graham Bell Wielka Brytania Wielka Brytania 1:38,92 DNS - - -
- Markus Wasmeier Niemcy Niemcy 1:39,04 DNF - - -
- Andriej Filiczkin Rosja Rosja 1:39,77 DNF - - -
- Christian Mayer Austria Austria 1:39,86 DNF - - -
- Chad Fleischer Stany Zjednoczone USA 1:40,17 DNS - - -
- Georges Mendes Portugalia Portugalia 1:40,29 DNS - - -
- Craig Thrasher Stany Zjednoczone USA 1:40,36 DNS - - -
- Takuya Ishioka Japonia Japonia 1:40,55 DNF - - -
- Wasilij Biezsmielnicyn Rosja Rosja 1:41,19 DNF - - -
- Zurab Dżidżiszwili Gruzja Gruzja 1:42,44 DNF - - -
- Maríano Puricelli Argentyna Argentyna 1:43,13 DNF - - -
- Alexis Racloz Chile Chile 1:45,67 DNF - - -
- Ovidio García Hiszpania Hiszpania 1:46,48 DQ - - -
- Hans Knauss Austria Austria DNF - - - -
- Bill Gaylord Wielka Brytania Wielka Brytania DNF - - - -

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]