Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 – supergigant mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Supergigant mężczyzn na ZIO 1994
1992 1998
Miejsce Lillehammer
Złoty medal Złoty medal Niemcy Markus Wasmeier
Srebrny medal Srebrny medal Stany Zjednoczone Tommy Moe
Brązowy medal Brązowy medal Norwegia Kjetil André Aamodt
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Supergigant mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1994 w Lillehammer został rozegrany 17 lutego. Zawody odbyły się na trasie w ośrodku narciarskim Kvitfjell. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Niemiec Markus Wasmeier, srebro wywalczył Tommy Moe z USA, a brąz zdobył Norweg Kjetil André Aamodt.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Markus Wasmeier Niemcy Niemcy 1:32.53
Silver medal icon.svg Tommy Moe Stany Zjednoczone USA 1:32,61 +0,08
Bronze medal icon.svg Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 1:32,93 +0,40
4 Marc Girardelli Luksemburg Luksemburg 1:33,07 +0,54
5 Werner Perathoner Włochy Włochy 1:33,10 +0,57
6 Atle Skårdal Norwegia Norwegia 1:33,31 +0,78
7 Jan Einar Thorsen Norwegia Norwegia 1:33,37 +0,84
8 Luc Alphand Francja Francja 1:33,39 +0,86
9 Günther Mader Austria Austria 1:33,50 +0,97
10 Marco Hangl Szwajcaria Szwajcaria 1:33,75 +1,22
11 Armin Assinger Austria Austria 1:33,84 +1,31
12 Lasse Kjus Norwegia Norwegia 1:34,02 +1,49
13 Janne Leskinen Finlandia Finlandia 1:34,09 +1,56
14 Paul Accola Szwajcaria Szwajcaria 1:34,37 +1,84
15 Peter Runggaldier Włochy Włochy 1:34,44 +1,91
16 Pietro Vitalini Włochy Włochy 1:34,46 +1,93
17 Christophe Plé Francja Francja 1:34,50 +1,97
18 Patrik Järbyn Szwecja Szwecja 1:34,51 +1,98
20 Hans Knauss Austria Austria 1:34,65 +2,12
19 Tobias Hellman Szwecja Szwecja 1:34,59 +2,06
21 Hansjörg Tauscher Niemcy Niemcy 1:34,71 +2,18
22 Miran Ravter Słowenia Słowenia 1:34,73 +2,20
23 Franck Piccard Francja Francja 1:34,75 +2,22
24 Cary Mullen Kanada Kanada 1:34,84 +2,31
25 Fredrik Nyberg Szwecja Szwecja 1:34,96 +2,43
26 Brian Stemmle Kanada Kanada 1:34,99 +2,46
27 Daniel Vogt Liechtenstein Liechtenstein 1:35,08 +2,55
28 Mitja Kunc Słowenia Słowenia 1:35,15 +2,62
29 Jernej Koblar Słowenia Słowenia 1:35,16 +2,63
30 Andriej Filiczkin Rosja Rosja 1:35,26 +2,73
31 Nicolas Burtin Francja Francja 1:35,28 +2,75
32 Marco Büchel Liechtenstein Liechtenstein 1:35,78 +3,25
33 Kiminobu Kimura Japonia Japonia 1:36,38 +3,85
34 Wasilij Biezsmielnicyn Rosja Rosja 1:36,50 +3,97
35 Ljubomir Popow Bułgaria Bułgaria 1:37,01 +4,48
36 Luis Cristobal Hiszpania Hiszpania 1:37,31 +4,78
37 Anthony Huguet Australia Australia 1:37,44 +4,91
38 Xavier Ubeira Hiszpania Hiszpania 1:37,60 +5,07
39 Vicente Tomas Hiszpania Hiszpania 1:38,02 +5,49
40 Mika Marila Finlandia Finlandia 1:38,14 +5,61
41 Vedran Pavlek Chorwacja Chorwacja 1:38,51 +5,98
42 Marcin Szafrański Polska Polska 1:38,54 +6,01
43 Victor Gómez Andora Andora 1:38,64 +6,11
44 Gerard Escoda Andora Andora 1:38,77 +6,24
45 Attila Bónis Węgry Węgry 1:38,83 +6,30
46 Ramon Rossell Andora Andora 1:40,25 +7,72
47 Alexis Racloz Chile Chile 1:41,12 +8,59
48 Gáston Begue Argentyna Argentyna 1:41,21 +8,68
- Daniel Mahrer Szwajcaria Szwajcaria DNF -
- Hannes Trinkl Austria Austria DNF -
- William Besse Szwajcaria Szwajcaria DNF -
- Tobias Barnerssoi Niemcy Niemcy DNF -
- Alessandro Fattori Włochy Włochy DNF -
- Achim Vogt Liechtenstein Liechtenstein DNF -
- Jürgen Hasler Liechtenstein Liechtenstein DNF -
- Chad Fleischer Stany Zjednoczone USA DNF -
- Ralf Socher Kanada Kanada DNF -
- Graham Bell Wielka Brytania Wielka Brytania DNF -
- Ed Podivinsky Kanada Kanada DNF -
- Georges Mendes Portugalia Portugalia DNF -
- Nils Linneberg Chile Chile DNF -
- Simon Wi Rutene Nowa Zelandia Nowa Zelandia DNF -
- Federico Van Ditmar Argentyna Argentyna DNF -
- Santi López Andora Andora DNF -
- Spencer Pession Wielka Brytania Wielka Brytania DNF -
- Carlos Manuel Bustos Argentyna Argentyna DNF -
- Julien Castellini Monako Monako DNF -
- AJ Kitt Stany Zjednoczone USA DQ -
- Kyle Rasmussen Stany Zjednoczone USA DQ -

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]