Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 – slalom gigant mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom gigant mężczyzn na ZIO 1998
1994 2002
Miejsce Nagano
Złoty medal Złoty medal Austria Hermann Maier
Srebrny medal Srebrny medal Austria Stephan Eberharter
Brązowy medal Brązowy medal Szwajcaria Michael von Grünigen
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom gigant mężczyzn podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 w Nagano został rozegrany 19 lutego. Zawody odbyły się na trasie w ośrodku narciarskim Shiga Kōgen. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Austriak Hermann Maier, srebro wywalczył kolejny reprezentant Austrii Stephan Eberharter, a brąz zdobył Szwajcar Michael von Grünigen.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Przejazd 1 Przejazd 2 Czas Strata
Gold medal icon.svg Hermann Maier Austria Austria 1:20,36 1:18,15 2:38,51 -
Silver medal icon.svg Stephan Eberharter Austria Austria 1:20,94 1:18,42 2:39,36 +0,85
Bronze medal icon.svg Michael von Grünigen Szwajcaria Szwajcaria 1:20,98 1:18,71 2:39,69 +1,18
4 Hans Knauss Austria Austria 1:21,16 1:18,55 2:39,71 +1,20
5 Jure Košir Słowenia Słowenia 1:20,97 1:19,01 2:39,98 +1,47
6 Steve Locher Szwajcaria Szwajcaria 1:21,98 1:18,32 2:40,30 +1,79
7 Paul Accola Szwajcaria Szwajcaria 1:21,31 1:19,26 2:40,57 +2,06
8 Lasse Kjus Norwegia Norwegia 1:21,92 1:18,73 2:40,65 +2,14
9 Christian Mayer Austria Austria 1:20,84 1:19,83 2:40,67 +2,16
10 Fredrik Nyberg Szwecja Szwecja 1:22,32 1:18,63 2:40,95 +2,44
11 Joël Chenal Francja Francja 1:22,05 1:19,04 2:41,09 +2,58
12 Ian Piccard Francja Francja 1:22,08 1:19,02 2:41,10 +2,59
13 Urs Kälin Szwajcaria Szwajcaria 1:22,00 1:19,17 2:41,17 +2,66
14 Christophe Saioni Francja Francja 1:21,84 1:19,40 2:41,24 +2,73
15 Marco Büchel Liechtenstein Liechtenstein 1:22,52 1:19,47 2:41,99 +3,48
16 Matteo Nana Włochy Włochy 1:22,43 1:19,94 2:42,37 +3,86
17 Sergio Bergamelli Włochy Włochy 1:22,38 1:20,40 2:42,78 +4,27
18 Tom Stiansen Norwegia Norwegia 1:21,40 1:21,48 2:42,88 +4,37
19 Mitja Kunc Słowenia Słowenia 1:22,66 1:20,43 2:43,09 +4,58
20 Sami Uotila Finlandia Finlandia 1:23,43 1:20,02 2:43,45 +4,94
21 Daron Rahlves Stany Zjednoczone USA 1:22,81 1:20,78 2:43,59 +5,08
22 Patrik Järbyn Szwecja Szwecja 1:23,19 1:20,63 2:43,82 +5,31
23 Jernej Koblar Słowenia Słowenia 1:23,49 1:20,47 2:43,96 +5,45
24 Thomas Lödler Chorwacja Chorwacja 1:23,26 1:20,95 2:44,21 +5,70
25 Andrzej Bachleda-Curuś Polska Polska 1:24,17 1:22,07 2:46,24 +7,73
26 Kiminobu Kimura Japonia Japonia 1:25,02 1:21,33 2:46,35 +7,84
27 Sacha Gros Stany Zjednoczone USA 1:24,57 1:22,32 2:46,89 +8,38
28 Tejs Broberg Dania Dania 1:25,14 1:22,00 2:47,14 +8,63
29 Vedran Pavlek Chorwacja Chorwacja 1:25,61 1:21,93 2:47,54 +9,03
30 Marcel Maxa Czechy Czechy 1:25,88 1:23,63 2:49,51 +11,00
30 Takuya Ishioka Japonia Japonia 1:26,16 1:23,35 2:49,51 +11,00
32 Alain Baxter Wielka Brytania Wielka Brytania 1:26,29 1:23,53 2:49,82 +11,31
33 Stefan Georgijew Bułgaria Bułgaria 1:27,76 1:23,13 2:50,89 +12,38
34 Hur Seung-wook Korea Południowa Korea Południowa 1:27,87 1:24,40 2:52,27 +13,76
35 Ivars Ciaguns Łotwa Łotwa 1:28,52 1:25,07 2:53,59 +15,08
36 Marko Ðorđević Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 1:30,34 1:28,13 2:58,47 +19,96
37 Aleksandar Stojanovski Macedonia Północna Macedonia 1:31,83 1:29,34 3:01,17 +22,66
- Patrick Holzer Włochy Włochy 1:22,39 DNF - -
- Markus Eberle Niemcy Niemcy 1:24,01 DNF - -
- Kalle Palander Finlandia Finlandia 1:24,02 DNF - -
- Victor Gómez Andora Andora 1:25,07 DNF - -
- Gerard Escoda Andora Andora 1:25,23 DNF - -
- Kristinn Björnsson Islandia Islandia 1:25,47 DNS - -
- Enis Bećirbegović Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina 1:26,15 DNF - -
- Dmitrij Kwacz Kazachstan Kazachstan 1:29,95 DNF - -
- Bode Miller Stany Zjednoczone USA 1:56,98 DNF - -
- Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia DNF - - -
- Alberto Tomba Włochy Włochy DNF - - -
- Harald Christian Strand Nilsen Norwegia Norwegia DNF - - -
- Bernhard Knauss Słowenia Słowenia DNF - - -
- Achim Vogt Liechtenstein Liechtenstein DNF - - -
- Casey Puckett Stany Zjednoczone USA DNF - - -
- Martin Hansson Szwecja Szwecja DNF - - -
- Andriej Filiczkin Rosja Rosja DNF - - -
- Kentaro Minagawa Japonia Japonia DNF - - -
- Mika Marila Finlandia Finlandia DNF - - -
- Wasilij Biezsmielnicyn Rosja Rosja DNF - - -
- Renato Gašpar Chorwacja Chorwacja DNF - - -
- Haukur Arnórsson Islandia Islandia DNF - - -
- Byun Jong-moon Korea Południowa Korea Południowa DNF - - -
- Ljubomir Popow Bułgaria Bułgaria DNF - - -
- Thomas Grandi Kanada Kanada DQ - - -

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]