Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 – slalom kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom kobiet na ZIO 1998
1994 2002
Miejsce Nagano
Złoty medal Złoty medal Niemcy Hilde Gerg
Srebrny medal Srebrny medal Włochy Deborah Compagnoni
Brązowy medal Brązowy medal Australia Zali Steggall
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom kobiet podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 w Nagano został rozegrany 19 lutego. Zawody odbyły się na trasie w ośrodku narciarskim Shiga Kōgen. Mistrzynią olimpijską w tej konkurencji została Niemka Hilde Gerg, srebro wywalczyła Włoszka Deborah Compagnoni, a brąz zdobyła Australijka Zali Steggall.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Państwo Przejazd 1 Przejazd 2 Czas Strata
Gold medal icon.svg Hilde Gerg Niemcy Niemcy 0:45,89 0:46,51 1:32,40 -
Silver medal icon.svg Deborah Compagnoni Włochy Włochy 0:45,29 0:47,17 1:32,46 +0,06
Bronze medal icon.svg Zali Steggall Australia Australia 0:45,96 0:46,71 1:32,67 +0,27
4 Martina Ertl Niemcy Niemcy 0:46,22 0:46,69 1:32,91 +0,51
5 Sabine Egger Austria Austria 0:45.97 0:47.25 1:33.22 +0,82
6 Ingrid Salvenmoser Austria Austria 0:46,84 0:46,55 1:33,39 +0,99
7 Martina Accola Szwajcaria Szwajcaria 0:46,37 0:47,75 1:34,12 +1,72
8 Morena Gallizio Włochy Włochy 0:46,93 0:47,94 1:34,87 +2,47
9 Monika Bergmann-Schmuderer Niemcy Niemcy 0:47,78 0:47,21 1:34,99 +2,59
10 Anna Ottosson Szwecja Szwecja 0:47,31 0:47,93 1:35,24 +2,84
11 Nataša Bokal Słowenia Słowenia 0:47,72 0:47,87 1:35,59 +3,19
12 Ylva Nowén Szwecja Szwecja 0:48,07 0:48,26 1:36,33 +3,93
13 Julie Parisien Stany Zjednoczone USA 0:47,91 0:48,44 1:36,35 +3,95
14 María José Rienda Hiszpania Hiszpania 0:47,73 0:48,73 1:36,46 +4,06
15 Lara Magoni Włochy Włochy 0:48,13 0:48,50 1:36,63 +4,23
16 Alenka Dovžan Słowenia Słowenia 0:47,95 0:48,71 1:36,66 +4,26
17 Kazuko Ikeda Japonia Japonia 0:47,88 0:49,41 1:37,29 +4,89
18 Tanja Poutiainen Finlandia Finlandia 0:48,06 0:49,45 1:37,51 +5,11
19 Vicky Grau Andora Andora 0:48,41 0:49,28 1:37,69 +5,29
20 Junko Yamakawa Japonia Japonia 0:48,76 0:49,34 1:38,10 +5,70
21 Diana Fehr Liechtenstein Liechtenstein 0:48,66 0:50,10 1:38,76 +6,36
22 Sarah Schleper Stany Zjednoczone USA 0:49,17 0:50,25 1:39,42 +7,02
23 Tamara Schädler Liechtenstein Liechtenstein 0:49,74 0:50,27 1:40,01 +7,61
24 Kumiko Kashiwagi Japonia Japonia 0:49,63 0:50,83 1:40,46 +8,06
25 Carola Calello Argentyna Argentyna 0:50,52 0:51,04 1:41,56 +9,16
26 Nadeżda Wasilewa Bułgaria Bułgaria 0:52,68 0:52,76 1:45,44 +13,04
27 Mirjana Granzov Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia 0:52,45 0:54,20 1:46,65 +14,25
- Leila Piccard Francja Francja 0:46,25 DNF - -
- Karin Roten Szwajcaria Szwajcaria 0:46,64 DNF - -
- Kristina Koznick Stany Zjednoczone USA 0:46,73 DNF - -
- Urška Hrovat Słowenia Słowenia 0:47,02 DNF - -
- Špela Pretnar Słowenia Słowenia 0:47,11 DNF - -
- Trine Bakke Norwegia Norwegia 0:47,17 DNF - -
- Henna Raita Finlandia Finlandia 0:47,18 DNF - -
- Mónica Bosch Hiszpania Hiszpania 0:47,89 DNF - -
- Katerina Tichy Kanada Kanada 0:47,93 DNF - -
- Katrine Hvidsteen Dania Dania 0:51,10 DNF - -
- Martina Fortkord Szwecja Szwecja 0:53,25 DNS - -
- Pernilla Wiberg Szwecja Szwecja DNF - - -
- Claudia Riegler Nowa Zelandia Nowa Zelandia DNF - - -
- Sonja Nef Szwajcaria Szwajcaria DNF - - -
- Laure Pequegnot Francja Francja DNF - - -
- Patricia Chauvet Francja Francja DNF - - -
- Elisabetta Biavaschi Włochy Włochy DNF - - -
- Andrine Flemmen Norwegia Norwegia DNF - - -
- Emma Carrick-Anderson Wielka Brytania Wielka Brytania DNF - - -
- Trude Gimle Norwegia Norwegia DNF - - -
- Janica Kostelić Chorwacja Chorwacja DNF - - -
- Brynja Þorsteinsdóttir Islandia Islandia DNF - - -
- Sigríður Þorláksdóttir Islandia Islandia DNF - - -
- Theódóra Mathiesen Islandia Islandia DNF - - -
- Lucie Hrstková Czechy Czechy DNF - - -
- Kinga Barsi Węgry Węgry DNF - - -
- Marika Labancz Węgry Węgry DNF - - -
- Tasha Nelson Stany Zjednoczone USA DQ - - -
- Noriyo Hiroi Japonia Japonia DQ - - -
- Sopiko Achmeteli Gruzja Gruzja DQ - - -

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]