Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 – supergigant mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Supergigant mężczyzn na ZIO 1998
1994 2002
Miejsce Nagano
Złoty medal Złoty medal Austria Hermann Maier
Srebrny medal Srebrny medal Szwajcaria Didier Cuche
Austria Hans Knauss
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Supergigant mężczyzn podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 w Nagano został rozegrany 16 lutego. Zawody odbyły się na trasie w ośrodku narciarskim Happo One. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Austriak Hermann Maier, a srebro wywalczyli ex aequo Szwajcar Didier Cuche oraz kolejny reprezentant Austrii Hans Knauss.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Hermann Maier Austria Austria 1:34,82 -
Silver medal icon.svg Didier Cuche Szwajcaria Szwajcaria 1:35,43 +0,61
Silver medal icon.svg Hans Knauss Austria Austria 1:35,43 +0,61
4 Alessandro Fattori Włochy Włochy 1:35,61 +0,79
5 Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 1:35,67 +0,85
6 Patrik Järbyn Szwecja Szwecja 1:35,72 +0,90
7 Daron Rahlves Stany Zjednoczone USA 1:35,96 +1,14
8 Tommy Moe Stany Zjednoczone USA 1:35,97 +1,15
9 Lasse Kjus Norwegia Norwegia 1:36,25 +1,43
10 Fredrik Nyberg Szwecja Szwecja 1:36,31 +1,49
11 Bruno Kernen Szwajcaria Szwajcaria 1:36,37 +1,55
12 Brian Stemmle Kanada Kanada 1:36,40 +1,58
13 Kyle Rasmussen Stany Zjednoczone USA 1:36,52 +1,70
14 Steve Locher Szwajcaria Szwajcaria 1:36,62 +1,80
15 Werner Perathoner Włochy Włochy 1:36,64 +1,82
16 Kristian Ghedina Włochy Włochy 1:36,70 +1,88
17 Jernej Koblar Słowenia Słowenia 1:36,84 +2,02
18 Paul Accola Szwajcaria Szwajcaria 1:36,87 +2,05
19 Peter Runggaldier Włochy Włochy 1:37,00 +2,18
19 Andreas Schifferer Austria Austria 1:37,00 +2,18
21 Andriej Filiczkin Rosja Rosja 1:37,29 +2,47
22 Enis Bećirbegović Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina 1:37,58 +2,76
23 Peter Pen Słowenia Słowenia 1:37,81 +2,99
24 Tsuyoshi Tomii Japonia Japonia 1:37,86 +3,04
25 Jean-Luc Crétier Francja Francja 1:37,95 +3,13
26 Jürgen Hasler Liechtenstein Liechtenstein 1:38,32 +3,50
27 Yasuyuki Takishita Japonia Japonia 1:38,39 +3,57
28 Aleš Brezavšček Słowenia Słowenia 1:38,54 +3,72
29 Wasilij Biezsmielnicyn Rosja Rosja 1:39,39 +4,57
30 Vedran Pavlek Chorwacja Chorwacja 1:39,63 +4,81
31 Graham Bell Wielka Brytania Wielka Brytania 1:39,80 +4,98
32 Renato Gašpar Chorwacja Chorwacja 1:39,85 +5,03
33 Andrew Freshwater Wielka Brytania Wielka Brytania 1:39,89 +5,07
34 Chad Fleischer Stany Zjednoczone USA 1:40,19 +5,37
35 Tejs Broberg Dania Dania 1:41,09 +6.27
36 Ihar Judin Białoruś Białoruś 1:45,92 +11,10
37 Marcelo Apovian Brazylia Brazylia 1:49,43 +14,61
- Frédéric Marin-Cudraz Francja Francja DNF -
- Thomás Grob Chile Chile DNF -
- Zurab Dżidżiszwili Gruzja Gruzja DNF -
- Victor Gómez Andora Andora DNF -
- Alex Heath Południowa Afryka RPA DNF -
- Stephan Eberharter Austria Austria DNF -
- Nicolas Burtin Francja Francja DNF -
- Ed Podivinsky Kanada Kanada DNF -

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]